Epizody(20)

Snem mladé ženy Seo Yoo Kyung je stát se šéfkuchařkou v restauraci La Sfera. Svoji kariéru začala v této restauraci jako pomocnice. Jednoho dne restaurace přijme na pozici šéfkuchaře Choi Hyun Wooka. Studoval kulinářské umění v Itálii a časem se vypracoval na nejuznávanějšího kuchaře italské kuchyně v Koreji. Hyun Wook postupně vyhodí z práce všechny ženy a Yoo Kyung je poslední, která zde zůstala. Když se ji chystá také vyhodit, přijíždí majitel restaurace Kim San. Ten najme svoji přítelkyni Sae Young, aby spolupracovala s Hyun Wookem. Ukazuje se také, že ti dva spolu dříve chodili. Yoo Kyung se vedle nich začíná cítit bezvýznamná. Navíc postupně podléhá kouzlu charizmatického Hyun Wooka. Ona naopak přitahuje vlastníka restaurace, Kim Sana. (Pethushka)

Recenze uživatele llydeb k tomuto seriálu (1)

Pasta (2010)

Docela příjemný seriál se spoustou vaření a sympatickou herečkou v hlavní roli; nicméně mě donutil zamyslet se nad tím, že v Jižní Koreji podle různých statistik není dobré být žena. Je tady krásně vidět, jak otec nepokrytě preferuje syna před dcerou a jak si dcera má tendenci vybrat partnera podobného otci (když na mě řve, znamená to, že mě má rád, tak to znám od tatínka). Šéf na pracovišti nechce pracovat s ženami, tak se je snaží pod různými záminkami vyhodit. Hlavní hrdince kolegové rádi připomínají, že práce kuchařky pro ni není vhodná (pánvičky jsou přece tak těžké a Tvoje zápěstí je přece tak slabé) a byli by nejraději, kdyby do smrti drhla špinavé nádobí a loupala brambory (zde spíše krevety) za nuzný peníz. Ačkoliv okolí hrdinky projde určitou sebereflexí a vývojem, je otázka, do jaké míry je hrdinka schopná si uvědomit vlastní potenciál. ()