poster

Štaflík a Špagetka (TV seriál)

Animovaný / Rodinný

Československo, 1971–2014, 4 h 33 min (Minutáž: 7 min)

 • Lachtaan
  ***

  Z té škály animačně obdobných Večerníčků (Rákosníček, Malá čarodějnice, Kubula...) dost možná nejslabší kousek, stále ale krásně nostalgický. S klidem na duši můžu říct, že i Štaflíka jednou budu pouštět mým dětem, už jen proto, abych je odradil od odpadních pořadů, které jsou pro tuto věkovou skupinu vyráběny v dnešní době.(27.10.2019)

 • Jezinka.Jezinka
  ***

  Jako dítěti mi tihle psíci přišli sympatičtí, ale něčím divní. O něco později jsem přišla na to, čím mi přijdou divní, orientací až dezorientací. Mé prozření přišlo u toho dílu, kdy si opatřili štěňátko. V hodnocení jsem přísná, protože tehdy byly lepší večerníčky, když to porovnám se současnými krysáky, musela bych duu Š + Š napálit pět hvězd.(7.4.2013)

 • castor
  ***

  Kreslený seriál Štaflík a Špagetka se poprvé, ještě černobílý a s původním názvem Psí život, objevil v televizi v roce 1971. Viděl jsem i díly z léta páně 2014 a nechápu, proč se někdo do něčeho takového pouští. Kouzlo je dávno pryč, kdykoliv tvůrci navazují na starší díla, platí jediné: bojím, bojím!!(24.12.2014)

 • otík
  ****

  Hodnotím nové večerníčky z roku 2014. Štaflík a Špagetka jsou většinou líní a nechtějí nic dělat, ale otravný a někdy i docela smůlovatý havran je vždy vyprovokuje ke správnému činu. A ať už jim tu práci a zábavu kazí nebo jim pomáhá, konec je vždy stejný - mají se rádi. Velmi dobré a hlavně podařené pokračování starého klasického večerníčku.(18.2.2016)

 • Šandík
  ***

  Večerníček, který dospělého docela překvapí svou krutostí. Běžně se v něm postavičky proměňují na placku nebo jsou zamáčknuty do země, případně rozsekávány sekyrou nebo umíchány v míchačce do podoby černé kaše, která však vzápětí opět ožije a získá ty správné psí rysy. Poměrně často se vyskytuje i nekonečné natahování ocásků, nohou či těl... Samozřejmě děti s tímhle až takový problém nemají, protože zřejmě lépe než dospělí rozumí té obrovské nadsázce, se kterou je všechno na obrazovkách odehrává. Další věcí, která dospěláka zarazí, je poměrně pomalé tempo. Například první díl oba hafani víceméně prospí a citelnou část druhého rovněž. Ani tohle ovšem dětem zdá se tak moc nevadí. Rozhodně to je ale večerníček spíše pro menší děti a dospělé diváky bude zřejmě místy i docela nudit... Celkový dojem: 65%(8.12.2014)

 • - Původní název animovaného seriálu byl „Psí život“. [Zdroj: Cinema 8/2018] (Stoka)