Policajt ze San Francisca

William A. Elliott

Kostýmy:

Ha Nguyen
  • SNCIS

Obsahuje spoilery: "Tak ty nevíš, o čem mluvím, ty hajzle? Vidíš toho chlapa? Tvůj bratranec, ne?! A ten chlápek v bílejch rukavicích, to je koroner! Tak vo tom, kurva, mluvím!" Není to zábavný jako Policajt z Beverly Hills! Eddie Murphy jako policejní vyjednavač, který má parťáka - co je schopný odezírat ze rtů. Společně jdou proti hnusnému slizounovy (Michael Wincott), který je šílený vrah. Tenhle film mě nějak neoslovil, ale třeba honička s tramvají byla fajn. - 40%.(22.10.2019)

• rublik05

Eddie Murphy si opět zopakoval svou stěžejní roli Axela Foleyho, který tentokrát nehýří vtipem a otravnými poznámkami, ale hraje spíše na vážnější notu, sází více na drsnější atmosféru, místy i na komediálnější stránku, která však tvůrcům bohužel moc nevyšla. Zklamal mě hlavní záporák, který zpočátku působil řádně slizce a šíleně, nicméně nepředvedl téměř nic výjimečného nebo zajímavého. A tak je to vlastně s celým filmem, užvaněný Murphy nepředvádí nic zvláštního, příběh je víceméně rutinní. Policajt ze San Francisca ze sice dá přežít, ale že by se mělo jednat o nějaký velký zážitek, to se také nedá říct. 4/10.(5.3.2021)

Eddie Murphy jako policejní vyjednavač nezklamal, ale ani nějak závratně neokouzlil. Rozhodně se na tento film dalo dívat, ale jeho Axel Foley v Policajtovi z Beverly Hills byl o parník lepší. Tady podal taky slušný výkon, ale prostřední pasáž byla téměř bez „šťávy“…Začátek hodně slušný, závěr taky docela poživatelná akční podívaná, ale ten prostředek místy prostě nudil a to dost. Co se záporáka týče, očekával jsem opravdový mazec (dle některých zdejších komentářů), ale ten se nekonal. Určitě se ale na tento kousek podívat dá, ale že by to byla pecka…To určitě ne!(9.6.2019)

Škoda, že už to není tak úspěšné a populární jako Policajt v Beverly Hills, kde i III, která má dost laciné triky a je víc komedií z Disneylandu, jsem dal 3 hvězdy, tady proto musím přitlačit. Ale i přesto je to jen takový polotovar slušné akčňárny. Ta honička po San Franciscu je docela povedená. Obsazení je v pohodě, příběh taky, ale je to takové nedotažené. To, co je místy až béčkově laciné, je kamera a taky hudba. 70%(16.8.2015)

Jakmile si člověk přečte v titulcích že ve filmu bude hrát Michael Wincott tak nemusí ani sekundu přemýšlet kdo že ve filmu bude hrát záporáka. Tato pravděpodobnost hraničí s absolutní jistotou. Ten chlap snad nikdy nehrál kladnou postavu. Na druhou stranu jeho záporáci jsou prostě geniálně dokonalí. Policajt ze San Francisca ani náhodou nemůže za to že je srovnáván s Policajtem v Beverly Hills. Na vině jsou totiž čeští distributoři, kteří originální název Metro nahradili šíleným způsobem. Slovo komedie bych u toho filmu rozhodně nepoužíval. Celkově se jedná o solidní detektivní akčňák a jednu z nejvážnějších Murphyho rolí. 55%(6.3.2012)

• - V závěrečných titulcích hraje „Oh, Yeah, It Feels So Good“ od New Edition. (SONY_)

• - Závěrečná scéna se natáčela na námořní základně Mare Island ve Vallejo v Kalifornii, rok poté, co byla základna uzavřena. (HappySmile)