poster

Policajt ze San Francisca

 • USA

  Metro

 • Slovensko

  Policajt zo San Francisca

Akční / Komedie / Krimi / Drama / Thriller

USA, 1997, 117 min

Režie:

Thomas Carter

Scénář:

Randy Feldman

Kamera:

Fred Murphy

Hudba:

Steve Porcaro

Producenti:

Roger Birnbaum

Střih:

Peter E. Berger

Scénografie:

William A. Elliott

Kostýmy:

Ha Nguyen
(další profese)
 • SNCIS
  **

  Obsahuje spoilery: "Tak ty nevíš, o čem mluvím, ty hajzle? Vidíš toho chlapa? Tvůj bratranec, ne?! A ten chlápek v bílejch rukavicích, to je koroner! Tak vo tom, kurva, mluvím!" Není to zábavný jako Policajt z Beverly Hills! Eddie Murphy jako policejní vyjednavač, který má parťáka - co je schopný odezírat ze rtů. Společně jdou proti hnusnému slizounovy (Michael Wincott), který je šílený vrah. Tenhle film mě nějak neoslovil, ale třeba honička s tramvají byla fajn. - 40%.(22.10.2019)

 • rublik05
  **

  Eddie Murphy si opět zopakoval svou stěžejní roli Axela Foleyho, který tentokrát nehýří vtipem a otravnými poznámkami, ale hraje spíše na vážnější notu, sází více na drsnější atmosféru, místy i na komediálnější stránku, která však tvůrcům bohužel moc nevyšla. Zklamal mě hlavní záporák, který zpočátku působil řádně slizce a šíleně, nicméně nepředvedl téměř nic výjimečného nebo zajímavého. A tak je to vlastně s celým filmem, užvaněný Murphy nepředvádí nic zvláštního, příběh je víceméně rutinní. Policajt ze San Francisca ze sice dá přežít, ale že by se mělo jednat o nějaký velký zážitek, to se také nedá říct. 4/10.(5.3.2021)

 • SOLOM.
  ***

  Eddie Murphy jako policejní vyjednavač nezklamal, ale ani nějak závratně neokouzlil. Rozhodně se na tento film dalo dívat, ale jeho Axel Foley v Policajtovi z Beverly Hills byl o parník lepší. Tady podal taky slušný výkon, ale prostřední pasáž byla téměř bez „šťávy“…Začátek hodně slušný, závěr taky docela poživatelná akční podívaná, ale ten prostředek místy prostě nudil a to dost. Co se záporáka týče, očekával jsem opravdový mazec (dle některých zdejších komentářů), ale ten se nekonal. Určitě se ale na tento kousek podívat dá, ale že by to byla pecka…To určitě ne!(9.6.2019)

 • subic
  ****

  Škoda, že už to není tak úspěšné a populární jako Policajt v Beverly Hills, kde i III, která má dost laciné triky a je víc komedií z Disneylandu, jsem dal 3 hvězdy, tady proto musím přitlačit. Ale i přesto je to jen takový polotovar slušné akčňárny. Ta honička po San Franciscu je docela povedená. Obsazení je v pohodě, příběh taky, ale je to takové nedotažené. To, co je místy až béčkově laciné, je kamera a taky hudba. 70%(16.8.2015)

 • Xmilden
  ***

  Jakmile si člověk přečte v titulcích že ve filmu bude hrát Michael Wincott tak nemusí ani sekundu přemýšlet kdo že ve filmu bude hrát záporáka. Tato pravděpodobnost hraničí s absolutní jistotou. Ten chlap snad nikdy nehrál kladnou postavu. Na druhou stranu jeho záporáci jsou prostě geniálně dokonalí. Policajt ze San Francisca ani náhodou nemůže za to že je srovnáván s Policajtem v Beverly Hills. Na vině jsou totiž čeští distributoři, kteří originální název Metro nahradili šíleným způsobem. Slovo komedie bych u toho filmu rozhodně nepoužíval. Celkově se jedná o solidní detektivní akčňák a jednu z nejvážnějších Murphyho rolí. 55%(6.3.2012)

 • - V závěrečných titulcích hraje „Oh, Yeah, It Feels So Good“ od New Edition. (SONY_)

 • - Závěrečná scéna se natáčela na námořní základně Mare Island ve Vallejo v Kalifornii, rok poté, co byla základna uzavřena. (HappySmile)