O Schmidtovi

Warren Schmidt (Jack Nicholson) má za sebou hned několik životních kolizí. Byl propuštěn do důchodu, zemřela mu manželka a jeho jediná dcera Jeannie (Hope Davis) se právě chystá vzít si hlupáka. Bez práce, bez manželky a bez rodiny Warren nenachází důvod pro co dále žít. Nejlepším řešením se mu jeví cesta za nalezením vlastních kořenů. Nasedne do obytného automobilu a vydá se na cestu napříč Amerikou do Denveru, kde chce pomoci dceři s přípravou svatby. Jenže její nastávající Randall (Dermot Mulroney) i jeho matka Roberta (Kathy Bates) mu lezou na nervy natolik, že se rozhodne svatbu překazit. Jenže cesta Spojenými státy přinese nejedno překvapení a teprve po několika stovkách kilometrů si Warren začíná uvědomovat, že svůj život má pořád ještě docela rád... (Magic Box)

VerteX

Ať si kdo chce, co chce říká, O Schmidtovi je podle mě jeden z nejlepších filmů Alexandra Payna, a to hlavně díky hereckému koncertu Jacka Nicholsona. Někomu může připadat nudný, zdlouhavý a klišovitý, ale u mě v hodnocení převážily obličejové svaly Warrena Schmidta, z nichž jsem o některých ani nevěděl, že existují. Zároveň je ale příběh, který se na plátně odehrává, velmi hluboký a svým způsobem smutný. Srovnání s Americkou krásou je na místě a musím uznat, že zde Mendes rozhodně vyhrál, ale přesto... Schimdt vás dokáže rozesmát i rozplakat. "Jak se jmenovaly ty prášky?" ()

markotter

Dávám 5 nejen Nicholsonovi za úžasné ztvárnění bezradného člověka v důchodu, ale i za velmi jednoduchý, ale krásně natočený příběh o stáří. ()

sefino

Po půl hodině mě napadlo, že se zase některý z tvůrců televizního programu náramně spletl a označil film špatným žánrem. Komedie?? Tohle?? Ovšem Schmidtovy dopisy jeho adoptivnímu synovi do Afriky mě zaujaly natolik, že mě u filmu (naštěstí) udržely až do konce. Protože, když Schmidt dorazí na svatbu svojí dcery a Jack Nicholson spojuje svůj herecký um s Kathy Batesovou, došlo mi, že jde opravdu o komedii. Škoda jen, že té Kathy Batesové nebylo víc. ()

Bakemaster

Jsem velice nepříjemně překvapen s hodnocením většinou jinak kvalitních uživatelů. Na tomto filmu jsem byl tenkrát v kině, je pravda že nás tam bylo všehovšudy 4 včetně mě:) O to víc jsem byl překvapen kvalitou filmu. Dnešní doba přeplácaná komercí a akčnímu trháky nemá místo pro snímek s touto tématikou. Koho zajímají filmy o běžném životě senilního důchodce že? Ale tento film je na tolik realistický a pravdivý, že je pro mnoho lidí nudný a nekoukatelný. Asi bych si ho taky nevšiml pokud by tam nehrál můj oblíbenec Nicholson, ale jsem moc rád že se tak stalo, vůbec ve filmu nepřehrává vše je stoprocentní, všechno do sebe pěkně zapadá a pomalu si plyne. Není to koukání na super zábavu a akci, ale vede to aspoň k pořádnému zamyšlení o životě daleko za jeho polovinou... ()

Henry Morgan

Nicholson kdysi řekl, že už nemusí pracovat, už dlouho nemusí, takže bere jen zajímavé scénáře, kde ví, že ho budou bavit a tohle je jeden z nich. Bylo to smutně romantické, komedie i drama, ale především tu roli nešťastného důchodce zvládl na výbornou a věrně ji ztvárnil. Skvělé. ()

bono22vox

J. Nicholson v komedii o nesnesitelném důchodci a jeho cestě napříč Amerikou. Jedna z mála komedií, jejíž tvůrci se vám jen prvoplánově nepokoušejí roztrhat bránici... ()

Klokani_koul

A jako vlastně proč ne. Herecký výkony fajn, humor i přesto že je docela jednoduchej tak docela funguje, hudba je docela hit or miss (obcas je boží a občas vůbec ne), kamera je fajn, přišlo mi že kompozicí a rozložením záběru se trochu inspirovali Jimem Jarmuschem, což ale vlastně nevadí, vypadá to dobře. Na mně možná až moc optimstický, Payneův styl mi moc nesedl, ale nemám s nim žádnej problem a plně ho respketuju. Za mě fajn. ()

Dexx

Bez Nicholsona by to bylo sotva polovicni. Jeho vykon v hlavni roli je hlavni duvod, proc tenhle film videt. ()

Tamdydam

Z tohodle filmu jsem měl hodně rozporuplné pocity. Vlastně ani nevím, jestli ty celé tři hvězdy myslím vážně. Většina lidí asi neocení dvě hodny šedivé, ale zato opravdu věrně působící reality šedivého nudného dědka. Ale svým způsobem to snad i mělo něco do sebe. Chce to ovšem notnou dávku melancholie, trpělivosti a mínré únavy ( oprvadu jen hodně mírné, aby jste neusnuli ) ()

Chamyl

Začne to docela svižně a vtipně, aby to postupem času ztrácelo na tempu a zajímavosti, asi tak jako ten starý samolibý dědek od vedle... Jack Nicholson je ve své roli čerstvého důchodce výborný, ale bohužel se k němu nikdo další nepřidává, což filmu výrazně škodí. Chybí nějaký jeho protipól, takhle je to tak trochu cesta do hlubin důchodcovy duše, u které nevíme, zda má být k smíchu nebo k pláči. Nevěděli to asi ani autoři a tak zůstali na půli cesty mezi komedií a psychologickou sondou do života starých lidí, kteří najednou zjišťují, že to jde i bez nich a že leckteré jejich životní pravdy a jistoty jsou vlastně úplně jinak. Nicméně fakt, že tomu chybí nějaká zvláštní pointa bych neodsuzoval, spíš bych doporučil trochu zkrátit stopáž a byl by to docela fajn filmeček. ()

Emafera

Už od prvních minut mi bylo jasné, že tenhle film se mi bude líbit. Brilantní Jack Nicholson jako stárnoucí muž, který odejde do důchodu a najednou neví, co si počít. Podniká cestu, aby našel sám sebe a smysl života. Film má vtipný a veselý začátek, postupně je děj pomalejší a vážnější. Nenápadný, ale milý film o životě. ()

Looka

80% hodně krutý film o člověku považujícím se za oběť ve výsledku však tyrana svého nejbližšího okolí, který až příliš pozdě zjistí, že to nejdůležitější se mu v životě nepovedlo. ()

Milda003

Možná by to nebyl špatnej film, kdyby tam hrálo více známějších herců.. Nicholson to zahrál bezvadně, ale zbytek party nějak nechápu.. kdo vybíral třeba že zrovna tahle bába bude jeho manželka? - celá tahle část než vyrazil na cestu byla za mne těžká nuda.. Pak už se na to dalo krapet dívat, ale asi bych to komedii nenazýval... ()

maeb

Film, po jehož shlédnutí musí každý uznat, že na téhle planetě prostě neexistuje lepší herec, než je Jack Nicholson. Bez něj by to bylo jen lehce nadprůměrné drama, ale s ním je to úplně o něčem jiném. Takže z úcty k mistru Nicholsonovi i z obdivu k hereckému výkonu, který zde podává, dávám 4*. ()

Hydr0gen

Klasický precizní Nicholson a originální režie táhnou tenhle pomalý, letargický film. Zejména konec naplňuje doopravdy pojem "tragikomedie"-a je skvělý. 7/10, ale film mě v momentálně melancholické náladě oslovil, dávám 4*. ()

Zai

Skvely Jack Nicholson nam ukazal,ze kdyz uz to vypada spatne, stale muzem najit neco co nas potesi. Road trip se starym muzem s tvari Nicholsona, co vic si prat:) ()

Yakuza05

Zlatý glóbus 2 : Herec - Jack Nicholson, Scénář. Nominace 3 : Režie, Film, Herečka vedl. role - Kathy Bates ............ Bafta 1 nominace : Herec - Jack Nicholson. ()

Homosexuální hasič Sandler

Homosexuální hasič Sandler

10.02.2006

Komici Adam Sandler a Kevin James jsou v jednání o hlavní herecké role v dlouho očekávané komedii I NOW PRONOUNCE YOU CHUCK AND LARRY režiséra Davida Dobkina (Lhář, lhář) by tak měl vzniknout snímek… (více)