Reklama

Reklama

VOD (1)

Ve snímku inspirovaném komiksem WILSON od spisovatele Daniela Clowese exceluje Woody Harrelson v hlavní roli Wilsona. Osamělý, neurotický a k popukání upřímný škarohlíd ve středním věku se dá znovu dohromady s dávno odcizenou manželkou (Laura Dernová) a ke své radosti zjistí, že má dospívající dceru (Isabella Amara), kterou nikdy nepoznal. A svým neomaleným a lehce zvráceným způsobem se s ní rozhodne sblížit. (HBO Europe)

(více)

Videa (4)

Trailer 2

Recenze (62)

Ivoshek 

všechny recenze uživatele

52 %, co tu teď je, je krutý hodnocení. Tohle není špatnej film. Wilson je tak trochu autistickej magor, kterej s lidma mluví s brutální otevřeností, což mě místy rozesmálo nahlas. Woody tu funguje dobře a jeho crackwhore taky. Škoda konce, kde tvůrci vyměkli, jinak bych dal víc. Celkově tak mezi 3-4 hvězdičkami. ()

angel74 

všechny recenze uživatele

Jak se tak poohlížím po zdejších komentářích, mám stále silnější pocit, že hromada lidí neunesla kritiku současného tragického fungování světa, kterou dle mého mínění Wilson téměř dokonale ztělesňuje, ať už beru v úvahu celý film nebo jenom jeho ústřední postavu. Woody Harrelson v titulní roli fakt neskutečně válí a umírněnější Laura Dern taky dělá čest svému jménu. Skvěle jsem se bavila, i když jde v podstatě o velmi smutný příběh. (85%) ()

Reklama

venison 

všechny recenze uživatele

Snímek „Wilson“ bych asi do žánru čisté komedie nezaškatulkovala.. Film je pojat na Amíky dosti netradiční formou a hodně zavání evropskou tvorbou.. Když si divák styl ohmatá a má v oblibě černý humor, rád „Wilsona“ dokouká s příjemným zážitkem do konce.. Hlavní hrdina je prototypem ztroskotance, osud mu nepřeje a život se po něm devastujícím způsobem veze.. Naučil se ve svém světě žít a fungovat, ale jeho chování je prazvláštní, nekonvenční a postrádá sociální soudnost.. Celé charisma snímku „Wilson“ vytváří Woody Harrelson, kterému byla role ušitá přesně na tělo.. Zahořklý chlápek, který se rozhodne dát celému světu svůj osud sežrat a nezastaví se naprosto před ničím, je v jeho podání dokonalý.. Je to přesně ten typ postavy, která je divákovi svým způsobem nepříjemná, ale takovým tím milým způsobem, který zároveň vzbuzuje soucit.. Scénář trošku pokulhává a není příliš dotažený, některé dějové linie jakoby se do filmu ani nehodily.. Ostatní herci se vezou spíše jako sekundanti Woodyho Harrelsona.. „Wilson“ není úplně dokonalým filmem, ale zároveň se nejedná o nějaký plytký propadák, myslím, že se zde dají najít i věci s filosofickým přesahem.. Humor je místy ostrý jako břitva a jindy vyznívá do prázdna.. Tenhle film není o příběhu jako takovém, ale spíše je jevištěm Harrelsonova umu.. A kdo ho má rád, ten při pouštění nehmátne vedle.. Btw, komiks neznám, o něm jsem se dozvěděla až po shlédnutí.. Netuším jak velký je to kult nebo jak moc vystihuje děj filmu.. ()

luka4615 

všechny recenze uživatele

Hořkosladká komedie s výborným Woodym Harrelsonem, která ale po většinu času působí značně nesourodě a nedodělaně. Willson měl slušný potenciál stát se dalším otevřeným oknem do obyčejného života bez zbytečných klišovitých příkras, nicméně výsledek je bohužel roztahaný a scénáristicky děravý, což se markantně odráží na výsledném dojmu. Škoda. „We all want people to love us for exactly who we are but that's not really possible in this world because we just all too unbearable.“ ()

Kaluž 

všechny recenze uživatele

Na Wilsona jsem se moc těšil. Miluju Clowesovu komiksovou předlohu, která prostřednictvím svérázného humoru a různorodého výtvarného pojetí slepuje dohromady mozaiku životních osudů jednoho kardinálního vořežpruta. Tady toho vořežpruta hraje Woody Harrelson a fakt mu toho losera žerete, jenom ta mozaika ve filmovém provedení jaksi nedrží pohromadě. Zatímco v komiksu Clowes jednotlivé etudy sfoukne formou krátkého úderného stripu, aniž by čtenář ztratil příběhovou nit, filmová adaptace je spíše jen nesourodou přehlídkou nepříliš vtipných scének parazitujících na původních pointách. A je to škoda, protože ten snímek měl našlápnuto k nezávislé trvalce, podobně jako Ghost World nebo Art School Confidential. ()

Galerie (31)

Související novinky

Han Solo a Woody Harrelson?

Han Solo a Woody Harrelson?

04.01.2017

Rogue One je za námi, osmou epizodu Star Wars dostaneme už v prosinci a v květnu 2018 nás čeká sólovka Hana Sola, v níž se zaručeně bude hrát o Malého sokola. Slavného pašeráka v ní převezme Alden… (více)

Reklama

Reklama