poster

Wilson

 • USA

  Wilson

 • Austrálie

  Wilson

 • Velká Británie

  Wilson

Komedie / Drama

USA, 2017, 94 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • B!shop
  ***

  Woody. To by v podstate k filmu stacilo. On je duvod, proc jsem si tenhle film pustil a zaroven je on duvod, proc je film koukatelnej. Jinak rekneme si to na rovinu, je to klasicky komediodrama o beznejch zivotnich problemech, i kdyz tady trochu uz dohnany do absurdna a misty drsnejsi. Wilson je proste ukazkovej asocial, kterej zvladne dojemnou scenu, aby v nasledujici vterine nekoho jen tak mimochodem totalne urazil, nektery sceny hodne pobavi, obcas je vyvoj deje lehce necekanej, ale jinak se nejedna o nic zasadniho. 90 minutova stopaz je tak akorat, proste takovej film zkouknout a zapomenout.(19.2.2018)

 • majo0007
  ***

  Stvorené pre ľudí, ktorým sa "zosypal domček z kariet" a nežijú život ako z TV reklamy. Pozor na tunajšie balenie - komédia. Válať od smiechu sa určite nebudete, skôr vás čaká trpkastý úškrn. Nie je to nič svetoborné, ani průser, Woodyho v roli pošukov a mešuge mám rád, ale teraz hrá len "normálneho" päťdesiatnika bez ilúzií, so svojským názorom na svet okolo neho. Nabudúce sa bude možno tejto kategórii filmov hovoriť wilsonovka.(14.6.2017)

 • Slasher
  ***

  Malinko drsnější tragikomedie, kde hlavní postava dostává od života tak neúnavně na prdel, až je to devastující spíš než jakkoli feel-good. Což není výtka. Jenže přes to, že Woody tu padne jak vyšitý a pár vtípků je skvělých, celá linie s ex bohužel kazí celý film, navíc Laura Dern tomu nepřidává nijak herecky. Takže sice scénáristicky nedotažený, ale i tak lepší průměr a nezaslouží si propadnout. Zvlášť pokud pro vás důvod sem zabrousit byl taky čistě Harrelson, tak to stojí za to vidět.(5.8.2017)

 • Aljak
  ****

  Podobne ťaživá a depresívna atmosféra ako pri Johnsonvom predchádzajúcom filme The Skeleton Twins. Akurát toto vyznievalo miestami ako skutočná tragikomédia. Dvojica Wilson a Pippi naozaj pobavili (hoci viac v tom sarkastickom ponímaní) - tie ich dialógy a občasné "výkriky do tmy" vedeli na jednu stranu pobaviť a na druhú stranu aj dojať k ľútosti. Len škoda, že niektoré fázy príbehu boli slabšie a nie až tak vydarené. Ale čert to ber, takýto depresívno-sarkastický žáner mám ja rád, takže sa prikláňam k 4*.(13.8.2017)

 • venison
  ***

  Snímek „Wilson“ bych asi do žánru čisté komedie nezaškatulkovala.. Film je pojat na Amíky dosti netradiční formou a hodně zavání evropskou tvorbou.. Když si divák styl ohmatá a má v oblibě černý humor, rád „Wilsona“ dokouká s příjemným zážitkem do konce.. Hlavní hrdina je prototypem ztroskotance, osud mu nepřeje a život se po něm devastujícím způsobem veze.. Naučil se ve svém světě žít a fungovat, ale jeho chování je prazvláštní, nekonvenční a postrádá sociální soudnost.. Celé charisma snímku „Wilson“ vytváří Woody Harrelson, kterému byla role ušitá přesně na tělo.. Zahořklý chlápek, který se rozhodne dát celému světu svůj osud sežrat a nezastaví se naprosto před ničím, je v jeho podání dokonalý.. Je to přesně ten typ postavy, která je divákovi svým způsobem nepříjemná, ale takovým tím milým způsobem, který zároveň vzbuzuje soucit.. Scénář trošku pokulhává a není příliš dotažený, některé dějové linie jakoby se do filmu ani nehodily.. Ostatní herci se vezou spíše jako sekundanti Woodyho Harrelsona.. „Wilson“ není úplně dokonalým filmem, ale zároveň se nejedná o nějaký plytký propadák, myslím, že se zde dají najít i věci s filosofickým přesahem.. Humor je místy ostrý jako břitva a jindy vyznívá do prázdna.. Tenhle film není o příběhu jako takovém, ale spíše je jevištěm Harrelsonova umu.. A kdo ho má rád, ten při pouštění nehmátne vedle.. Btw, komiks neznám, o něm jsem se dozvěděla až po shlédnutí.. Netuším jak velký je to kult nebo jak moc vystihuje děj filmu..(11.10.2017)