• stephano

Klasický případ "nezávislé" tragikomedie s neustále stejnou pianko hudbou a rádoby duchaplnými momenty. Pozitivum vidím v tom, že Woody nehraje Foresta Gumpa na 100%, i když si o to film vysloveně řiká. Prostě film o stárnoucim člověku, kterýmu scenaristi vzali vsechno co šlo a mysleli, že bude zajímvavé natočit jak se s tím po svém vyrovnává. 94 minut se bohužel táhne jak smrad a film ke konci dost ztráci.(11.6.2017)

Snímek „Wilson“ bych asi do žánru čisté komedie nezaškatulkovala.. Film je pojat na Amíky dosti netradiční formou a hodně zavání evropskou tvorbou.. Když si divák styl ohmatá a má v oblibě černý humor, rád „Wilsona“ dokouká s příjemným zážitkem do konce.. Hlavní hrdina je prototypem ztroskotance, osud mu nepřeje a život se po něm devastujícím způsobem veze.. Naučil se ve svém světě žít a fungovat, ale jeho chování je prazvláštní, nekonvenční a postrádá sociální soudnost.. Celé charisma snímku „Wilson“ vytváří Woody Harrelson, kterému byla role ušitá přesně na tělo.. Zahořklý chlápek, který se rozhodne dát celému světu svůj osud sežrat a nezastaví se naprosto před ničím, je v jeho podání dokonalý.. Je to přesně ten typ postavy, která je divákovi svým způsobem nepříjemná, ale takovým tím milým způsobem, který zároveň vzbuzuje soucit.. Scénář trošku pokulhává a není příliš dotažený, některé dějové linie jakoby se do filmu ani nehodily.. Ostatní herci se vezou spíše jako sekundanti Woodyho Harrelsona.. „Wilson“ není úplně dokonalým filmem, ale zároveň se nejedná o nějaký plytký propadák, myslím, že se zde dají najít i věci s filosofickým přesahem.. Humor je místy ostrý jako břitva a jindy vyznívá do prázdna.. Tenhle film není o příběhu jako takovém, ale spíše je jevištěm Harrelsonova umu.. A kdo ho má rád, ten při pouštění nehmátne vedle.. Btw, komiks neznám, o něm jsem se dozvěděla až po shlédnutí.. Netuším jak velký je to kult nebo jak moc vystihuje děj filmu..(11.10.2017)

Malinko drsnější tragikomedie, kde hlavní postava dostává od života tak neúnavně na prdel, až je to devastující spíš než jakkoli feel-good. Což není výtka. Jenže přes to, že Woody tu padne jak vyšitý a pár vtípků je skvělých, celá linie s ex bohužel kazí celý film, navíc Laura Dern tomu nepřidává nijak herecky. Takže sice scénáristicky nedotažený, ale i tak lepší průměr a nezaslouží si propadnout. Zvlášť pokud pro vás důvod sem zabrousit byl taky čistě Harrelson, tak to stojí za to vidět.(5.8.2017)

Jeden z filmů, který pokud nesedne, tak to neprotrpite. Na druhou stranu ma co nabidnout. Az strasidelne zachycena realita muze v prechodu, ktery sice spolecnost neodsuzuje, ale ona odsuzuje jeho a nerozumimu. Je to vlastne drama tocene jako komedie. Humor hlavne vychazi z bezprostrednosti Wilsona, ktery se neboji ani konverzace na zachode a vubec si nelame hlavu z toho, co si ostatni mysli. Takovy si tezko najde pratele. Proto neni divu, ze vazne stastne chvilky nachazi ve spolecnosti podobnych vydedencu ve vezeni.(17.6.2017)

• Morholt

Woody a Laura Dern byli výborní, ale celkově mě film neoslovil. Hlavnímu hrdinovi chybí přirozenost allenovských neurotiků a i přes veškerou Harrelsonovu snahu nepůsobí moc důveryhodně. Navíc se místy chová fakt jak idiot, takže místo aby mu člověk fandil, přeje mu občas to nejhorší. i těch vyloženě vtipných scének je spíš pomálu. Celkově se jedná o další snadno zapomenutelnou nezávislárnu, což je vzhledem k námětu i obsazení docela škoda. 30%(8.3.2018)