Ve snímku inspirovaném komiksem WILSON od spisovatele Daniela Clowese exceluje Woody Harrelson v hlavní roli Wilsona. Osamělý, neurotický a k popukání upřímný škarohlíd ve středním věku se dá znovu dohromady s dávno odcizenou manželkou (Laura Dernová) a ke své radosti zjistí, že má dospívající dceru (Isabella Amara), kterou nikdy nepoznal. A svým neomaleným a lehce zvráceným způsobem se s ní rozhodne sblížit. (HBO Europe)

Trailer 1

Ivoshek

52 %, co tu teď je, je krutý hodnocení. Tohle není špatnej film. Wilson je tak trochu autistickej magor, kterej s lidma mluví s brutální otevřeností, což mě místy rozesmálo nahlas. Woody tu funguje dobře a jeho crackwhore taky. Škoda konce, kde tvůrci vyměkli, jinak bych dal víc. Celkově tak mezi 3-4 hvězdičkami. ()

B!shop

Woody. To by v podstate k filmu stacilo. On je duvod, proc jsem si tenhle film pustil a zaroven je on duvod, proc je film koukatelnej. Jinak rekneme si to na rovinu, je to klasicky komediodrama o beznejch zivotnich problemech, i kdyz tady trochu uz dohnany do absurdna a misty drsnejsi. Wilson je proste ukazkovej asocial, kterej zvladne dojemnou scenu, aby v nasledujici vterine nekoho jen tak mimochodem totalne urazil, nektery sceny hodne pobavi, obcas je vyvoj deje lehce necekanej, ale jinak se nejedna o nic zasadniho. 90 minutova stopaz je tak akorat, proste takovej film zkouknout a zapomenout. ()

Slasher

Malinko drsnější tragikomedie, kde hlavní postava dostává od života tak neúnavně na prdel, až je to devastující spíš než jakkoli feel-good. Což není výtka. Jenže přes to, že Woody tu padne jak vyšitý a pár vtípků je skvělých, celá linie s ex bohužel kazí celý film, navíc Laura Dern tomu nepřidává nijak herecky. Takže sice scénáristicky nedotažený, ale i tak lepší průměr a nezaslouží si propadnout. Zvlášť pokud pro vás důvod sem zabrousit byl taky čistě Harrelson, tak to stojí za to vidět. ()

silentname

Nebyť Woodyho Harrelsona, tak by to dopadlo asi inak. Jednoznačne môžem povedať, že je hlavným elementom filmu "Wilson" a jeho trable s ním som prežíval. Pôsobí ako človek, ktorý má rád ľudí, len nevie sa správať v modernom svete a akosi nerozumie jeho fungovaniu. Čo vytvára pár vtipných momentiek. No myslím si, že dramatické momenty sú rovnako fungujúce a myslím si, že ktokoľvek iný by sa po tom čo si prežije už správal úplne inak. Ale jeho optimizmus a dobré srdce z toho robia podľa mňa relatívne dobrý film. Nebyť Woodyho, neviem si to moc predstaviť fungovať, lebo dal Wilsonovi tú potrebnú charizmu na to, aby z neho spravil zaujímavú postavu. Ostatní sú v podstate okey, no neviem či toho sú schopní ponúknuť nejako výrazne moc. Skôr nie, ako áno. A to je škoda. Jeho exmanželka je dosť nevyužitá, jeho dcéra je na tom podobne a najmä sa ku koncu niektoré veci dozvieme len z rozprávania a akosi mám pocit, že sme ich mohli vidieť. Záver je podľa mňa fajn, len niečo tomu asi predsa len trošku chýba. Som rád, že som film videl, nemyslím si, že by som sa k nemu vrátil, ale na jedno pozretie ma to celkom divácky uspokojilo. Nevedel by som ho ale asi nejako výrazne odporúčať na zhliadnutie. Hodnotenie: C+ ()

dobytek

Hodnocení ani komentáře nic moc neslibovaly a já se na to málem kvůli tomu ani nechtěl dívat. Ale když jsem zjistil, že autorem scénáře je Daniel Clowes, kterej je zároveň autorem scénáře pro můj oblíbenej film Ghost world, tak jsem nakonec tu televizi zapnul. A vylezla z toho skvělá černá komedie o asociálech pro asociály. Woody Harrelson hraje ve strašně moc filmech (často hroznejch filmech) a kolikrát je v těch rolích opravdu tragickej, ale tahle role mu teda seděla dokonale. Musim ho vzít trochu na milost. A to samý platí i pro Laurnu Dern. Taky ji zrovna dvakrát nemám v oblibě, ale tady byla výborná. A výborný byli v podstatě všichni herci i v malejch roličkách, ať to byla tradičně divná Mary Lynn Rajskub nebo třeba Cheryl Hines, která zase vypadá za všech okolností jak z reklamy na dokonalou americkou rodinu. Já jsem se u toho opravdu skvěle bavil. Mělo to našlápnuto na 5 hvězd, ale ke konci, když se hlavní postava dostane do vězení, film trochu ztratí dech. 80% ()

Související novinky

Han Solo a Woody Harrelson?

Han Solo a Woody Harrelson?

04.01.2017

Rogue One je za námi, osmou epizodu Star Wars dostaneme už v prosinci a v květnu 2018 nás čeká sólovka Hana Sola, v níž se zaručeně bude hrát o Malého sokola. Slavného pašeráka v ní převezme Alden…