Wilson

Wilson

Komedie / Drama

USA, 2017, 94 min

• oLí

Možná, ale fakt jen možná je mé hodnocení ovlivněno dabingem, ale kurva, tohle fakt bolelo a bylo velké utrpení! Naprosto idiotské dialogy, až fyzicky nepříjemné, trapné, odporné smradlavé hovno. Prej komedie. Odpad! dávám snad po půl roce a asi po dvou stovkách snímků a jestli je možný, aby v takovýhle dementní píčovině hrál Woody Harrelson a Laura Dern hlavní role, tak už je v tomhle světě možný fakt úplně všechno. Až příjde situace, ve které bych obyčejně kroutil hlavou, řeknu já se nedivím, já jsem viděl jsem Wilsona. 0/10(14.8.2017)

Jeden z filmů, který pokud nesedne, tak to neprotrpite. Na druhou stranu ma co nabidnout. Az strasidelne zachycena realita muze v prechodu, ktery sice spolecnost neodsuzuje, ale ona odsuzuje jeho a nerozumimu. Je to vlastne drama tocene jako komedie. Humor hlavne vychazi z bezprostrednosti Wilsona, ktery se neboji ani konverzace na zachode a vubec si nelame hlavu z toho, co si ostatni mysli. Takovy si tezko najde pratele. Proto neni divu, ze vazne stastne chvilky nachazi ve spolecnosti podobnych vydedencu ve vezeni.(17.6.2017)

Snímek „Wilson“ bych asi do žánru čisté komedie nezaškatulkovala.. Film je pojat na Amíky dosti netradiční formou a hodně zavání evropskou tvorbou.. Když si divák styl ohmatá a má v oblibě černý humor, rád „Wilsona“ dokouká s příjemným zážitkem do konce.. Hlavní hrdina je prototypem ztroskotance, osud mu nepřeje a život se po něm devastujícím způsobem veze.. Naučil se ve svém světě žít a fungovat, ale jeho chování je prazvláštní, nekonvenční a postrádá sociální soudnost.. Celé charisma snímku „Wilson“ vytváří Woody Harrelson, kterému byla role ušitá přesně na tělo.. Zahořklý chlápek, který se rozhodne dát celému světu svůj osud sežrat a nezastaví se naprosto před ničím, je v jeho podání dokonalý.. Je to přesně ten typ postavy, která je divákovi svým způsobem nepříjemná, ale takovým tím milým způsobem, který zároveň vzbuzuje soucit.. Scénář trošku pokulhává a není příliš dotažený, některé dějové linie jakoby se do filmu ani nehodily.. Ostatní herci se vezou spíše jako sekundanti Woodyho Harrelsona.. „Wilson“ není úplně dokonalým filmem, ale zároveň se nejedná o nějaký plytký propadák, myslím, že se zde dají najít i věci s filosofickým přesahem.. Humor je místy ostrý jako břitva a jindy vyznívá do prázdna.. Tenhle film není o příběhu jako takovém, ale spíše je jevištěm Harrelsonova umu.. A kdo ho má rád, ten při pouštění nehmátne vedle.. Btw, komiks neznám, o něm jsem se dozvěděla až po shlédnutí.. Netuším jak velký je to kult nebo jak moc vystihuje děj filmu..(11.10.2017)

Woody. To by v podstate k filmu stacilo. On je duvod, proc jsem si tenhle film pustil a zaroven je on duvod, proc je film koukatelnej. Jinak rekneme si to na rovinu, je to klasicky komediodrama o beznejch zivotnich problemech, i kdyz tady trochu uz dohnany do absurdna a misty drsnejsi. Wilson je proste ukazkovej asocial, kterej zvladne dojemnou scenu, aby v nasledujici vterine nekoho jen tak mimochodem totalne urazil, nektery sceny hodne pobavi, obcas je vyvoj deje lehce necekanej, ale jinak se nejedna o nic zasadniho. 90 minutova stopaz je tak akorat, proste takovej film zkouknout a zapomenout.(19.2.2018)

• luka4615

Hořkosladká komedie s výborným Woodym Harrelsonem, která ale po většinu času působí značně nesourodě a nedodělaně. Willson měl slušný potenciál stát se dalším otevřeným oknem do obyčejného života bez zbytečných klišovitých příkras, nicméně výsledek je bohužel roztahaný a scénáristicky děravý, což se markantně odráží na výsledném dojmu. Škoda. „We all want people to love us for exactly who we are but that's not really possible in this world because we just all too unbearable.“(6.8.2017)