Snímek „Wilson“ bych asi do žánru čisté komedie nezaškatulkovala.. Film je pojat na Amíky dosti netradiční formou a hodně zavání evropskou tvorbou.. Když si divák styl ohmatá a má v oblibě černý humor, rád „Wilsona“ dokouká s příjemným zážitkem do konce.. Hlavní hrdina je prototypem ztroskotance, osud mu nepřeje a život se po něm devastujícím způsobem veze.. Naučil se ve svém světě žít a fungovat, ale jeho chování je prazvláštní, nekonvenční a postrádá sociální soudnost.. Celé charisma snímku „Wilson“ vytváří Woody Harrelson, kterému byla role ušitá přesně na tělo.. Zahořklý chlápek, který se rozhodne dát celému světu svůj osud sežrat a nezastaví se naprosto před ničím, je v jeho podání dokonalý.. Je to přesně ten typ postavy, která je divákovi svým způsobem nepříjemná, ale takovým tím milým způsobem, který zároveň vzbuzuje soucit.. Scénář trošku pokulhává a není příliš dotažený, některé dějové linie jakoby se do filmu ani nehodily.. Ostatní herci se vezou spíše jako sekundanti Woodyho Harrelsona.. „Wilson“ není úplně dokonalým filmem, ale zároveň se nejedná o nějaký plytký propadák, myslím, že se zde dají najít i věci s filosofickým přesahem.. Humor je místy ostrý jako břitva a jindy vyznívá do prázdna.. Tenhle film není o příběhu jako takovém, ale spíše je jevištěm Harrelsonova umu.. A kdo ho má rád, ten při pouštění nehmátne vedle.. Btw, komiks neznám, o něm jsem se dozvěděla až po shlédnutí.. Netuším jak velký je to kult nebo jak moc vystihuje děj filmu..(11.10.2017)

• Morholt

Woody a Laura Dern byli výborní, ale celkově mě film neoslovil. Hlavnímu hrdinovi chybí přirozenost allenovských neurotiků a i přes veškerou Harrelsonovu snahu nepůsobí moc důveryhodně. Navíc se místy chová fakt jak idiot, takže místo aby mu člověk fandil, přeje mu občas to nejhorší. i těch vyloženě vtipných scének je spíš pomálu. Celkově se jedná o další snadno zapomenutelnou nezávislárnu, což je vzhledem k námětu i obsazení docela škoda. 30%(8.3.2018)

Stvorené pre ľudí, ktorým sa "zosypal domček z kariet" a nežijú život ako z TV reklamy. Pozor na tunajšie balenie - komédia. Válať od smiechu sa určite nebudete, skôr vás čaká trpkastý úškrn. Nie je to nič svetoborné, ani průser, Woodyho v roli pošukov a mešuge mám rád, ale teraz hrá len "normálneho" päťdesiatnika bez ilúzií, so svojským názorom na svet okolo neho. Nabudúce sa bude možno tejto kategórii filmov hovoriť wilsonovka.(14.6.2017)

• luka4615

Hořkosladká komedie s výborným Woodym Harrelsonem, která ale po většinu času působí značně nesourodě a nedodělaně. Willson měl slušný potenciál stát se dalším otevřeným oknem do obyčejného života bez zbytečných klišovitých příkras, nicméně výsledek je bohužel roztahaný a scénáristicky děravý, což se markantně odráží na výsledném dojmu. Škoda. „We all want people to love us for exactly who we are but that's not really possible in this world because we just all too unbearable.“(6.8.2017)

Nebyť Woodyho Harrelsona, tak by to dopadlo asi inak. Jednoznačne môžem povedať, že je hlavným elementom filmu "Wilson" a jeho trable s ním som prežíval. Pôsobí ako človek, ktorý má rád ľudí, len nevie sa správať v modernom svete a akosi nerozumie jeho fungovaniu. Čo vytvára pár vtipných momentiek. No myslím si, že dramatické momenty sú rovnako fungujúce a myslím si, že ktokoľvek iný by sa po tom čo si prežije už správal úplne inak. Ale jeho optimizmus a dobré srdce z toho robia podľa mňa relatívne dobrý film. Nebyť Woodyho, neviem si to moc predstaviť fungovať, lebo dal Wilsonovi tú potrebnú charizmu na to, aby z neho spravil zaujímavú postavu. Ostatní sú v podstate okey, no neviem či toho sú schopní ponúknuť nejako výrazne moc. Skôr nie, ako áno. A to je škoda. Jeho exmanželka je dosť nevyužitá, jeho dcéra je na tom podobne a najmä sa ku koncu niektoré veci dozvieme len z rozprávania a akosi mám pocit, že sme ich mohli vidieť. Záver je podľa mňa fajn, len niečo tomu asi predsa len trošku chýba. Som rád, že som film videl, nemyslím si, že by som sa k nemu vrátil, ale na jedno pozretie ma to celkom divácky uspokojilo. Nevedel by som ho ale asi nejako výrazne odporúčať na zhliadnutie. Hodnotenie: C+(28.7.2018)