Premiere (S01E01) (epizoda)

Sci-Fi / Fantasy / Dobrodružný / Drama / Akční / Komedie

Austrálie / USA, 1999

Andrew Prowse

Rockne S. O'Bannon

Hodnotím 3* v rámci hodnocení pilotního dílu. Jako... jako jo, ale viděl sem už lepší piloty. Zaujme to přímou cílovku, ale je to seznamovačka, nemá to drive aby to fakt nadchlo nebo natáhlo někoho mimo onu cílovku. Víc asi nemá smysl psát ani řešit, je to prostě první díl seriálu... (PS - jen asi ještě dodám, že já k cílovce patřim)(18.12.2014)

CITÁT - Mezigalaktická válka začala.................. Tak nevím, je to pro děti, nebo ne? Dialogy nejsou propracované, hudba divná, chování aktérů je trochu praštěné a jako celek je to lehce zmatené. Triková část není špatná a nejlepší na filmu jsou masky. Ty se velmi povedly. CITÁT - Budeš matka jako z čítanky.................... Moc se mi to nelíbilo, ale je to určitě tím, že jsem neviděl seriál. A upřímně ani neuvidím.(16.10.2013)

Těžko říct, proč se pilotní díl seriálu Farscape hodnotí zvlášť, ale když už, tak... Úvodní minuty jsou velice dobré, divák je ve svižném tempu seznámen s hlavní postavou celého seriálu, astronautem Johnem Crichtonem a jeho testovacím letem, při kterém se omylem dostane do vzdálených končin vesmíru, kde se seznamuje s novými životními podmínkami, civilizacemi, technikou a v některých částech i odlišnými fyzikálními zákony. Seriál je velice originální, příjemný a místy také vtipný, v prvním dílu však mohou zarazit nepříliš důveryhodní lidé v maskách jako mimozemšťané, vesmírná loď, která je živou bytostí a její "pracanti" - minirobůtci na kolečkách... Pokud vás však první díl(y) neodradí, seriál si určitě oblíbíte. 8/10(7.7.2008)

Bombový. Něco takového se jen tak nevidí. Seriál Farscape začal naprosto úžasně, mě překvapil naprosto ve všem a hned několikrát mi vyrazil dech. Začalo to naprosto obyčejně, ale velmi brzy se to rozrostlo v něco velkého. Herecké výkony jsou bezvadné, hlavně ty Bena Browdera, Claudie Black a kapitána Craise. Nejlepší věcí jsou solidní digitální efekty, které mě několikrát absolutně dostaly, po vizuální stránce je tenhle seriál fakt bomba. Rasy jsou navýsost skvělé a zábavné, vzhledově absolutně originální. Tyhle rozmanité postavy jsou si do jednoho okamžitě zamiloval. Další kladnou věcí je i design lodí, hlavně Moyi. Hrdiny známe, navštívíme záporáky - démonický kapitán Crais je skvěle zahrán, úvodní intro trochu šílené, ale skvělé. Skvěle natočená akce, solidní scénář, téměř bleskové tempo této úvodní epizody, postavy, herci, efekty - to jsou důvody, proč se na PREMIÉRU podívat. Mě to chytlo a okamžitě jsem měl chuť na další a další díly, tak uvidíme, jak se to vyvine.Bombastické uvedení do seriálu, tohle australské sci-fi je jistě jedním z těch nejlepších žánrových kousků. Asi jsem se zamiloval do Farscape. Úvod stopro za stopro.(25.10.2012)

Tak tohle je pilotni dil, ale nejedna se o samostatnej film, ale pouze o prvni dil prvni serie s nazvem Premiere, kterej ma 50 minut. Celej film je samozrejme takovej seznamovaci, takze se seznamime s hlavnima postavama a zaroven s nepratelema, jinak se tu vicemene nic moc neresi. Jako uvod dostatecny, ale na 5 hvezdicek bych to nevidel, takze lepsi 4*.(1.5.2008)