Dokument vypráví "od kolébky až do hrobu" životní příběh rappera Tupaca Shakura, příběh vycházející hvězdy rapové scény, o jejíž rychlé zapadnutí se postaralo pár výstřelů na ulici v Las Vegas. Hudební doprovod - Eminem. (oficiální text distributora)

KOZEL84

Tak odborník na Tupacův život nejsem,ale řekl bych že tohle byl skoro dokonalý dokument.Hlavně proto,že je plný Tupaca a ne lidí co mluví o něm.Celé je to z jeho pohledu,poskládané z různých interwiev s ním a obsahující celý jeho krátký život.Neposlouchám hiphop nějak primárně,ale Tupac byl podle mě vedle Cobaina nejtalentovanějším hudebníkem všech dob.Ti dva byli jedineční,nenahraditelní a talentem přetékali.Škoda,že tu nebyli dýl. ()

montongery

Bylo mu 25 let a dokázal toho víc než normální člověk za celý svůj život. Tento dokument nepopisuje jen nejslavnější 2Pacovudráhu, ale také ho zobrazuje jako vůdce afro-amerických revolucionářů a skvěle zachycuje jeho strach ze smrti a z budoucnosti, která se promiltala i do jeho hudby. Konečně pořádný a úctyhodný dokument který si takováto osobnost, kterou zná i mainstreaomový proud, zasluhuje. ()

the.emef

A teď mě zastřelili.. Netuším, jak to udělali, ale vyprávění životního příběhu samotným Tupacem je více než působivé. Neukazuje jenom to krásné, ale i běžné problémy (pro mě) nejlepšího rappera všech dob. ()

tomikan

Opravdu skvely dokument, a pokud Vas Tupac neoslovi jako raper, tak jako clovek, recnik a kritik by mel urcite. (Vsechno ma svuj cas a ja chci verit, ze nektery veci nebyly nahodny ani smysleny slavychtivych individui.. Makaveli, Dominikanska republika..) to se ale z Resurrectionu nedovite. O co je komplikovanejsi osobnosti,o to je i zajimavejsi. I nefanousek rapu by mel dat sanci minimalne skladbe Changes. ()

SalamanderG

Nemám rád, když se ve spojitosti s úmrtím Paca užívájí konotace typu RIP.Tupac Shakur pro mně neodpočívá, každý den mi do uší buší beaty s jeho hlasem. Člověk, který měl větší radost ze života, než 10 lidí dohromady mi pomáhá smýšlet pozitivně dodnes. ()

Budisovie

THUG LIFE. Tupac je pre mňa ikona a pred týmto dokumentok skladám klobúk dole. Počúvam ho od mala a počúvať ho aj budem. Najlepší raper všetkých čias. Dokázal toľko za taký krátky čas, že je doslova inšpiráciou. Človek dokáže všetko pokiaľ sa mu bude chcieť... ()

vipeerr

Dokument pojednávající o nejlepším Raperovi všech dob? Řekl bych velká inspirace pro "This is it" o MJ. 2Paca poslouchám s největším respektem a tento dokument mě absolutně vtáhnul, skoro jakoby jsem ho znal. Hned po té jsem si musel stáhnout Gang policajtů, kde jsem si ještě víc potvrdil že Tupac byl nadaný jak raper, tak herec. Ovšem dávám jen 4* za to, že lidé kteří byli ochotni o něm natočit tak úžasný dokument, nebyli schopni investovat něco do toho aby byla objasněna jeho vražda. Zatím existují jen spekulace. Jinak doporučuji všem ()

sutech666

Výborný dokument o tom, že mať slávu a peniaze neznamená mať pohodlný život. Pekne chronologicky spracované od narodenia až po smrť. ()

Desmi

Za tu krátkou chvíli, co žil, toho stihl Tupac docela dost. Tenhle film ho vykresluje jako vizionáře, sjednotitele a talentovaného textaře (zpěvákem ho označit nemohu), který byl celou kariéru utlačován americkým policejním státem. Vždycky je škoda člověka, který dokáže lidem dodat naději a vnutknout jim smysl bytí, ale styl jakým to dělal 2pac, se mi příčí. ()

PatrikP4

Skvělý dokument s ještě lepším hudebním podmazem... Je hodně dokumentů o 2Packovi... Ale stále jsem se z žádného dokumentu nedozvěděl jestli teda z Death chtěl odejít, protože jestli ano byl to pro Suge motiv. Čekal jsem že tady o tom bude nějáká zmíňka, ale v podstatě nic nového. Asi se to boužel už nikdy nedozvíme. ()

SpeedyL

Rap mi nic moc neříká a jméno Tupac jsem slyšel jen z doslechu, a proto asi nepatřím k lidem, kteří plně docení kvality tohoto dokumentu. Jeho komplexnost je však prvotřídní a poučení jasné - "šlápni mezi hady a určitě tě některý z nich uštkne". Příjemně na mne zapůsobila závěrečná fráze: "dokument o klukovi-rebelovi, který uzrával v muže". ()

Odd_Thomas

Velmi zdařilý dokument o ikoně rapu minulové století, po jehož shlednutí jsem si musel ihned poslechnout píseň Changes, kterou film končil. Pro fanoušky nutnost. ()

Bogrant

"I'm not saying I'm gonna change the world, but I guarantee that I will spark the brain that will change the world. Keep ya head up. Do what you gotta do. And then, inside of you, I will be reborn..." ()

2tomas2

Po dopozeraní som myslel že 2pac bol so mnou v miestnosti.Ludia ktorý sa natom podielali dokázali vytvorit dielo o niekom kto sa snažil hudbou ukázat pravdu,povzbudit ludí k životu.Zbožnovali a aj zbožnujú ho miliony ludi všetkých ras. R.I.P. Tupac Amaru Shakur 1971 - 1996. ()

koubick

Nejsem raper, nenosím vytahané trička a kalhoty pod zadek. Tupaca přesto poslouchám a tento film je skvělým zaznamenáním jeho krátkého života, ve kterém toho dokázal dost a dost... Poznámka pod čarou: pro někoho, kdo zná Tupaca jen z písně s Eltonem Johnem, film nedoporučuji. Nepochopí ho. ()