Ratatouille

• USA Ratatouille (více)

Poznejte Paříž, město nekonečných možností a gurmánský ráj, z nové perspektivy a zamilujete si ji! V jedné z nejlepších pařížských restaurací sní krysák Remy odvážně o tom, že se stane vyhlášeným francouzským kuchařem. Nenechá se zviklat výtkami ostatních členů rodiny, aby se spokojil pouze s tradičním životem obyčejného hlodavce, a s pomocí kamaráda Linguiniho, stydlivého a podřadného odnašeče odpadků, se vydá na cestu těch nejnepravděpodobnějších zážitků, humorných kousků a kulinářských triumfů, o kterých by jeden bez druhého ani nesnili. (Forum Film CZ)

Sany33

Pre milovníkov malých nechutných hlodavcov, ktorý obývajú prevažne kanalizácie a kanály mestskej stoky. Ak medzi nich neptríte, tak ruky preč, pretože v tejto pecke od Pixaru, ich uvidíte prevažne v ľudských úlohách a najhoršie na tom je, že väčšia scén sa odohráva v kuchyni. Ale nie ide o detskú rozprávku v ktorej je všetko možné a aj preto sa potkaníky zdajú roztomilé a môžu sa stať aj master chefmi ako Leny v tomto prípade. Celkovo som sa vynikajúco bavil a animácia bola ako inak perfektná (veď ide o Pixar). Príbeh bol rozdelený na dva svety čo sa mi páčilo a v každom z nich sa riešili iné problémy, takže keď sa tak nad tým spätne zamýšľam film mal čo dať aj starším divákom a nie iba deťom čo je tiež plus. Nad mínusmi som sa nezamýšľal,, lebo tam asi ani nijaké neboli tak prečo tomu nedať full house. 95% ()

lykan9

Divím se, že při ždímání každého úspěšného a dobrého animáku nemá Ratatouille pokračování. Sice by si ho zasloužil, ale je dobře, to tak je. Mohlo by to totiž zkazit celkový dojem filmu, na který se kdykoliv rád znovu podívám. Mimo to animace je v tomto případě něco úžasného. ()

VanTom

Ústřední zápletka vypadá na první pohled "podezřele" a ulítle, nicméně s originálním scénářem, prokreslenými postavami a perfektní režií / animací skládá dohromady jeden z nejlepších pixarovských filmů vůbec. Jelikož jsou si autoři oné absurdity hrdě vědomi, neuhýbají před ní a dotahují neinfantilní příběh krysího "kuchaříčka" do krásného pohádkového konce (s jasným poselstvím). Jen by mě schválně zajímalo, kolik by si za ono ratatouille v Gusteau's účtovali. :-) ()

Ichabod

Od Lviho krale nejvyjimecnejsi disneyovka. Nejkrasnejsi animace jakou jsem kdy videl, senzacni dialogy a namluveni. Diky Ratatouille mohu zase verit ze animovany film nemusi byt jen tupa lacina zabava jako Ice age 2. Scena kdy se poprve serviruje Ratatouille mne absolutne dostala svoji jednoduchosti, ale pritom genialne popsanym pocitem. Maximalni hodnoceni si Ratatouille jednoznacne zaslouzi. ()

davidek

Na tomhle animáku je vidět opět dokonalá práce týmu od Pixaru, kteří hoooodně koukali jak se co "peče". Nutno říct, že po pár minutách jsem zapomněl, že je animovaný. Až když začnou akrobatické výkony při ovládání vlasy si to opět uvědomím, ale nutno říct dokonalost sama. Seděl jsem od začátku do konce a čuměl:-). ()

smolicek04

Jeden z najhorších animákov od Pixara. Neviem čo je na tom také pekné, ale dlho soms a odvažoval sa na to pozrieť no nakoniec som neodolal. No bola to strata času, nechápem čo sa vám na tom páčilo, ale mne nič. Vôbec to nemalo klasický a krásne prepracovaní atmosfericky a náladoví dej. Ba ani len emócie či trocha zábavi. ()

R´Hell

Na prvním místě překrásná animace, která je ale u Pixaru pravidlem. Taktéž milý nenucený humor, kouzelný, plynule ubíhající příběh bez zbytečných karambolů nebo nesmyslných odboček a sympatické postavičky. Ratatouille pobaví děti i dospělé, pokud mají alespoň malou dávku fantazie, aby uvěřili v existenci malého šikovného kuchtíka Remyho. ()

cpt.Lynch

Hlodavce rád nemám, ale zase mám rád vaření a jídlo obecně, takže tak že moje očekávání od tohoto filmu byly tak 50 na 50. A tak nějak půl na půl vidím i hodnocení filmu. Občas je to úsměvné, občas i dojemné, to se zas musí nechat, ale celkový dojem spíše slabý. Hlavní lidská postava – poskok v kuchyni, měla asi tolik charismatu jako padesátiletá prostitutka po týdenním flámu. Místy bych ho fakt přetáhl minimálně teleskopickým obuškem. Motiv krysy ovládající člověka pomocí tahání za vlasy, který nám film servíruje ve velké části metráže mi přišel originální tak prvních 13 vteřin. Není to zlé, ale žádný extravuřty to taky nejsou… ()

PollyJean

Jojo, animace úžasná, film velice vtipný, ale příběh je dost řídký (už mi lezou na nervy ty americké příběhy postavené na myšlence věř si a dokážeš všechno) a milostná linie nevěrohodná až zbytečná. Prostě "jen" zábava. Ale scénka s kritikem je skvělá. ()

klima777

Pěkné. Jednu nostalgickou hvězdičku přidávám jako bývalý chovatel potkana. A byl hezčí než Remy... A taky jako vzpomínku na všechny myši, krysy a ostatní laboratorní zvířata, jichž si pramálo vážíme, a přesto jim vděčíme za mnohé. ()

Autogram

Po prečítaní pár komentárov, aj keď dospelácke animáky sú mimo môjho zamerania, som sa odhodlal pozrieť si vychválený najbombovejší animák skoro všetkých čias. Čakal som polhodinu, hodinu, ale sklamanie bolo nezadržateľné a definitívne. Dobrý obraz a dobrý zvuk ani množstvo detailov neurobia dobrý film a nenašiel som nič zaujímavé alebo aspoň obstojné. Príbeh natoľko ničotný, že ho nezachráni ani animovaná láska. Asi aj v 10-minútovom príbehu o vlkovi a zajacovi by sa dalo nájsť viac nápaditosti. No čo už spravíme, keď varenie z televíznych obrazoviek sa pretlačí aj do kreslených rozprávok? ()

deckardx

Nadherny animovak.. Pripadal sem si v kine jak ve francouzske restauraci, kde mi donesli specialitu sefkuchare, ktera chutnala bajecne... Pro me je to asi nejlepsi animovany film, ktery jsem kdy videl, no i kdyz 12 ukolu pro Asterixe je kapitola sama pro sebe.. Po tomto filmu jsem mel strasnou chut na neco gurmanskeho,ale na francouzskou restauraci jsem nemel penize, tak jsem si dal alespon Číze u McDonalda.. :-) Je tam take syr,ale Remy by mi to asi odtrhl od huby... ()

Styxos

Naprosto úžasně úžasná podívaná, dámy a pánové. Co podívaná! To je přímo pastva pro oči! Smekám před pány Pixaru, neboť to jsou mistři svého řemesla. Brad Bird po úžasně úžasných Úžasňákových dokazuje, že je opravdový profík. Pokud zrovna nevíte, co pustit svým ratolestem, pusťte jim Ratatouille! Určitě nebudou zklamáni! A vy také ne! Prostě řečeno skvěle podaná zábava pro celou rodinu, ke kterému vyhrává pochoutkově úžasná hudba od maestra Michaela Giacchina, který se tak nejspíše stává dvorním skladatelem mistra Birda. ()

Světová premiéra hudby z Jurského světa

20.03.2014

Pixaři jdou do „živé akce“

Pixaři jdou do „živé akce“

17.03.2008

Ne že by je digitální animáky už nebavily, nebo jim snad málo vydělávaly (neodolatelné trailery na novinku VALL-I naznačují, že o jedné z čelních pozicí v řebříčku největších letních hitů je… (více)