Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Trestní zákon je právnický thriller, ve kterém se specialista na trestní právo, advokát Ben Chase rozhodne dokázat, že jeho klient Martin Thiel je sériový vrah, i když mu Ben nejprve vyhrál soud. Když jsou totiž spáchány další vraždy, Ben vezme věci dosvých rukou a pustí se s Martinem do psychologické bitvy dvou silných vůlí. Gary Oldman se skvěle zhostil role advokáta se svědomím, zatímco Kevin Bacon jako vrah opravdu působí intrikánsky a nejednoznačně. Akční scény - především ta, kde Ben za deště najde tělo v opuštěném parku - jsou výborné stejně jako rychlé tempo režie Martina Campbella. Některé scény ze soudní síně možná vyžadují trochu nadhledu, nicméně celkově tento snímek zajistí více než slušnou porci filmové zábavy (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (27)

genetique 

všechny recenze uživatele

Pri pohľade na režiséra a ústrednej dvojice hercov sa čudujem prečo nie je, resp. nebola filmu venovaná väčšia pozornosť v tuzemských vodách. Scenár je však zaujímavý. Popri nespočetných fintách a obmieňačkách, ktoré sa snažia vymaniť divákovu pozornosť na kvalitný a premyslený thriller, je stále vidieť pomerne jednoduchú štruktúru dejovej línie, ktorej koreň som po nespočetných zvratoch na škodu hodnotenia odhalil. Celkom poteší mraziaci, priam až hororový nádych. Faktom ostáva aj to, že dvojica Oldman-Bacon síce predvádza skvostný výkon, no ostaní herci podávajú výkony na úrovni komparzu. A chcelo by to skrátiť. 70%. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Obvyklý úvodní Nietzsche s monstry a propastmi jako by naznačoval, co obligátního nás čeká. Scénáristicky slabě ošetřené téma nesouladu práva a spravedlnosti, které při své thrillerové tváři nabídne pár laciných lekaček a v té dramatické oxymóron provinile se cítícího obhájce na hraně alkoholismu. Naštěstí se najde pár věcí, kterých se dá chytit. Campbell občas vyrukuje s nějakou vychytávkou (třeba scéna drsného sexu a squashe), Oldman je charismatický chameleon, který nějakým záhadným způsobem dokáže, že ve dvou po sobě jdoucích záběrech nevypadá stejně a pochopitelně Kevin anglická, který by se mohl z fleku přihlásit do soutěže v zírání. V téhle disciplíně každého správného psychopatického maniaka je bezesporu přeborník.. ()

Reklama

Aluska88 

všechny recenze uživatele

Trestní zákon disponuje zajímavým námětem, nedostává se mu však nejlepšímu zpracování, a snímek na to má. To je spíše průměrné a nevýrazné. Děj postupuje kupředu svižným tempem a obsahuje spoustu dobrých scén, v několika momentech pro mě i lekavých, ale celkový dojem vyzní spíše do ztracena. Nebýt charakterové a silné herecké dvojice Oldman a Bacon, upadl by pro mě tento film nejspíš v zapomnění. A je to škoda, protože s kvalitami Garyho a Kevina (ten je jako stvořen pro role manipulativních parchantů veškerého ražení) z toho mohl být strhující film, který by neměl daleko k dokonalosti, možná i kultu. Taktéž konec snímku je hodně useklý. Závěr by se často měl nechat pomalu doznít, aby si divák mohl ucelit své dojmy, takto to vypadalo, že pan režisér prostě najednou řekl "Stop!" a jde se domů. ()

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Rád by som väčšinu presvedčil o tom, že toto je výborný snímok na tému o sériovom vrahovi, ale nie je. Je len čisto priemerným, nakoľko nejaká temnota, tajomnosť či prekvapenie nedostávajú žiadny priestor. Divák vidí od úvodu rozdané karty, a tak vlastne len čaká na záver, aby zistil: “co chcel vlastne týmto všetkým básnik povedať”. Celé to na mňa pôsobilo tak nejak divne - bez nápadu. ()

gogo76 

všechny recenze uživatele

Film vysielaný aj na stanici AMC láka hlavne na hviezdu K. Bacona, ale v skutočnosti hrá hlavnú postavu G. Oldman. Vtedy obaja ešte mladí, dnes skúsení a kvalitní herci. Kevin Bacon vo filme odohral možno 10 minút, ale na upútanie pozornosti to stačilo. Príbeh mi príde taký typicky americký, zbytočne prekombinovaný až nereálny. V tomto smere ma to dosť sklamalo. Zachraňujú to herci a celkom fungujúce vzťahy medzi postavami. Mať takéto obsadenie a natočiť takýto nerealistický thriller, to mi príde ako premárnená príležitosť. Na pozretie fajn, ale neočakávajte nič prevratného. Iba priemer. 60%. ()

Galerie (53)

Reklama

Reklama