Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Spálená 16 je velkolepé představení s pětadvaceti účinkujícími, což je snad největší počet v historii Ypsilonky. Kromě herců zde vystupuje např. i jeden z našich předních operních pěvců Roman Janál či historik Petr Koura. Jak napovídá název, je inscenace věnovaná bohaté historii pražské ulice, v jejímž domě s číslem popisným 16 sídlí Studio Ypsilon. V revuální procházce dějinami se na jevišti potkávají osoby, které by se jinde potkat nemohly, jako třeba architekt Jaromír Krejcar a Karel IV. I když se inscenace opírá o historická fakta, přesto v ní vystupují i bájné až alegorické postavy, jako třeba pan Ypsilon v podání Jana Jiráně či nevyzpytatelná Náhoda v podání Lenky Loubalové. (Česká televize)

(více)

Recenze (3)

rivah 

všechny recenze uživatele

Hru napsal a režíroval Jan Schmid, ale nikdo ze staré gardy (kromě z těch trochu mladších Pavla Nového a Jana Jiráně) už v ní nevystupuje. Hra je podobně rozjívená, jaké psal kdysi, ale už ani zdaleka není tak inspirovaná a zábavná...Škoda, byla tu příležitost,,,(50%) ()

ostravak30 

všechny recenze uživatele

Kdo Ypsilonku zná hra se mu asi bude líbit, skalním fanouškům rozhodně. Protože tohle je rozšířená verze jejich her obecně. Takhle oni to prostě hrají. Jenže při té délce je to tentokrát hodně náročná hra. Historické i vyfabulované postavy se tam míjejí jedna přes druhou. Na celém divadle je nejzajímavější právě ta historická hodnota - tedy k jakému účelu sloužila ulice jako takové či jaké osobnosti jí prošly. Jak je zmíněno dole pode mnou, také já lituju, že se ve hře neobjevily i jiní známější až legendární členové. Na druhé straně hudební a výtvarná či kostýmní stránka je jako vždy výborná. ()

Reklama

Reklama