Poslední vzdech

Last Gasp

Posledný vzdych

Thriller

USA, 1995, 93 min

Zaujímavý a nie AŽ TAKÝ béčkarský horor, aký by ste čakali od filmu s Robertom Patrickom v hlavnej úlohe (nič-menej v roku 1995 ešte bol aspoň teoretickou hviezdou vďaka T2). Pomerne atmosférický kúsok o kanibalizme, nakrútený s rešpektom voči vášmu žalúdku, už menej voči vašim nervom. Prijateĺná forma "serióznej" hororovej zábavy, zbytočne neváhajte.(19.11.2005)

Celkem zajímavý malý filmek o PAtrickovy jak zabíjí a papá ženský s kterýma se seznámý, jen proto aby se stal nesmrtelný. Bylo to celkem příjemný pokoukání ale občas jsem měl co dělat abych vydržel do konce. Patrick byl skvělej a ten jeho vražednej kukuč je parádní. Atmosféra je celkem solidní a akční scény jsou dostatečně zábavné. Ale kdo čeká jatka nebo něco víc než béčkový thriller tak bude zklamán.(14.7.2014)

• eraserhead666

Polská rodačka Joanna Pacula nikdy neměla naběhnuto na slušnou kariéru jako Robert Patrick po stylovém záporákovi v T2, ta vždycky jen sekundovala nebo přicmrndávala. Proto její angažmá v tomto béčkovém horrorovém thrilleru kombinujícím kanibalismus a indiánskou magii (obojí plně nevyužito) není tak překvapující jako v případě Patricka, který ukazuje, kam až se dá za pouhé čtyři roky spadnout po záblesku na výsluní. Poslední vzdech je technicky vzato dobře natočené nic. Po technické stránce lze vidět jakousi snahu, ale příběh, který se bojí ukázat trochu více (jako by snad šlo o pouhý TV film) takřka uspává. Mě uspal, musel jsem to dokoukávat napodruhé. Zcela nevyužitý potenciál.(22.2.2017)

Velmi dobry film s tematikou kanibalizmu. Strasidelna atmosfera, kvalitny pribeh, vyborny Robert Patrick /T - 1000 -ka zo znameho filmu ......./. Odporucam vsetkym fandom poctivej hororovej prace. 65 %(21.4.2013)

• navorski

Když jsem si přečetl komentáře od trona a Martina741 o dobře odvedené práci na filmu o kanibalismu, tak jsem se musel ujistit, že jsem opravdu viděl stejný film. Poslední vzdech je lehce nenapínavý thriller, který by mohl být mysteriózní, kdyby se tam skrývalo nějaké tajemství. Jenomže se tam nic neskrývá, všechno je prozrazováno hned v průběhu filmu, žádné překvapení se nekoná. Začátek filmu se rozjíždí slibně, ale pak se to celý pokazí nudou a schématičností. Robert Patrick vlastně pořád hraje terminátora a jeho proměny na indiána působí trochu směšně. To je ale myslím spíš chyba režiséra. Ten film je prostě divnej, nevěřil bych, že nebyl natočený v 80. letech. A kanibalismu je tam sotva co by se mezi zuby vešlo. Horor opravdu nečekejte...(26.2.2014)