Jak chutná smrt

• angličtina The Taste of Death
TV spot 2

Juraj Kukura v hlavní roli kriminálního filmu, který se odehrává na pozadí vrcholového střeleckého sportu... Kriminální film režiséra Milana Cieslara vznikl podle literární předlohy renomovaného slovenského spisovatele Ladislava Mňačka. Vypráví příběh navenek úspěšné rodiny, v níž vše plyne zdánlivě podle pravidel a s dostatečným množstvím lesku a třpytu. Pod povrchem hladce fungujících vztahů se však odehrává drama celé rodiny i závažné osobní problémy jejích jednotlivých členů – otce (J. Kukura), matky (M. Šplechtová) a téměř dospělého syna (O. Šrámek). Řetězec nedorozumění, předstírání, nenaplněných ambicí, touhy po penězích i lásce jednoho dne vykolejí rodinný vlak a vyústí v tragédii… (Česká televize)

Tominni

Pátraní po mladém střelci, který se místo přípravy na olympiádu skrývá před policií. Zajímavý námět, ale ne moc zajímavé zpracování. Výsledkem je filmový podprůměr. ()

Sakulnikov

Zrovna jsem si říkal, jak málo používám jednu hvězdu. Když už je něco špatné tak rovnou hážu odpad. Vlastně nevím proč tady odpad nedám, asi proto, že tady byly místa, které mě zaujaly, ale zpětně si je mám problém vybavit. Asi ty neustálé hry se zbraněmi.... Jinak mě štvalo herecké obsazení, i když u Kukury to asi byl účel... ()

Alden_Larson

Děj sám o sobě zní docela zajímavě, ale jeho zpracování mi přišlo velmi nudné a místy nesmyslné. Nesmyslné je to hlavně kvůli nelineárnímu vyprávění, s tím obecně problém nemám, ale v tomto filmu mě hrozně mátlo. Ani postavy nebyly moc zajímavé. Herecké výkony byly fajn, ale rozhodně nebyly skvělé. Prezentace byla dobrá a hudba také. Víc toho o tomto filmu bohužel říct nedokážu. 4/10 ()

SZYslak

Pán Bůh s námi a zlé pryč. Komisař Morton Lescaut v džínách Adibas. Jaromír Bosák jako Jan Tuna nebo snad Láďa Hruška. Ladislav Sračko - Jak chutná moč aneb povedená taškařice od Matella. ()

Buxholka

Výborná Ivana Christová. Snaha točit poamericku je trochu úsměvná, ale přesto poměrně zdařilá. Herec hrající Roberta - nechápu proč ho obsadili. ()

Peabody odpad!

No děs běs, to je srovnatelné se stejně hroznou Válkou barev, navíc podoba hlavního střelce a Filipa Renče se mi zdá je podvědomou paralelou, spřízněním obou svěžích děl doby. Neumětelství pana režiséra je i na tomto filmu patrné, některé chtěnosti jsou čistou surreálnou srandou, tápání kamery po záběrech, reklamní zdobení jako by mělo rádo divočinu, řvali jsme smíchy v jednom kuse, jak si malý Móric představuje že vytvoří český thriller. Zlatý voči. Scéna, kdy Kukura ze střechy zastřelí vlastního syna, pak se posadí a před namířenými hlavněmi spec jednotky vyndá hřeben a učeše se, to je tedy síla !!! Asi to mělo ukázat, jak je psychicky rozerván, ale podle mne je to klenot české narrace této dekády. Skoro jako Helena Růžičková fialky trhající. Šplechtová je opravdu hrozná, souhlasím, na Christovou se dá alespoň koukat. Vašut podle mne strčí Juraje Kukuru v tomto filmu do kapsy. "Chtěl jsem bejt sám, ale oni to nechtěli pochopit " - jako vysvětlení sejmutí dvou poldů to je taky síla . ()

Hombre8

Nejvíce překvapil autor předlohy. Nedá se říct, že by téma zapadalo do jehož portfolia. Nicméně film se celkem líbil, i když je poněkud teatrální a postavy také neoplývaly mými sympatiemi. ()

milos.bradik

Ten námět, který mohl zajímavý, naprosto zničilo špatné herecké obsazení. Svědčí o tom i to, že tam obsadili Christovou, která je asi všechno možné, ale určitě ne herečka. Představitel vraha policistů je naprosté dřevo a Kukura i Vašut předvedli přímo parodie svých postav. Šplechtová zahrála to co vždy a tak jediní herci, kteří opravdu odevzdali výkon na úrovni byli Dlouhý a Vinklář. Takže dvě hvězdičky za zajímavý námět a dudy Christové. ()