Náhodný turista

• USA The Accidental Tourist

Hlavní postavou je Macon Leary, který se živí psaním příruček pro obchodníky, kteří neradi cestují, jsou zvyklí na určitý způsob života a chtějí se všude cítit jako doma. Po návratu z jedné cesty mu manželka Sára oznámí, že se hodlá rozvést. Vadí jí Maconova pasivita a uzavřenost, která je mnohem výraznější od chvíle, kdy tragicky zahynul jejich dvanáctiletý syn Ethan. Protože žena odešla, musí před další cestou svěřit svého psa Edwarda do útulku. Po návratu mu cvičitelka Muriel, která se o psa starala, nabídne své služby. Edward je totiž značně nevychovaný pes. Macon odmítne, ale když si kvůli němu zlomí nohu a sestře Rose, kam se musí na čas nastěhovat, způsobí pes další nepříjemnosti, nakonec Muriel přece jen zavolá. Poněkud excentrická dívka začne s výcvikem a současně se snaží vytáhnout ulity uzavřeného Macona. Ten se sice brání, ale nakonec skončí v její posteli a přes nesouhlas sourozenců se k dívce nastěhuje. Na svatbě svého vydavatele Juliena a své sestry Rose setká s bývalou manželkou Sárou, která se k němu chce vrátit. Macon po dlouhém váhání Muriel opustí, ale život se Sárou nefunguje. Cesta do Francie za materiály nové turistické příručky Maconovi poskytne čas pořádně si vše promyslet a konečně se rozhodnout, co si chce počít se svým životem. (oficiální text distributora)

Agamo

" ...třeba je jedno, jak moc máš někoho ráda, možná je to doopravdy jenom v tom, kým jsi, když jsi s ním...." 3,5* ()

Figuska

Přišlo mi to nudné, Geena vlezlá, Turner nepřirozená, William Hurt uzývaně unylý a celkově nepravděpodobné. Nicméně ano, zde již zmíněná věta: "Nezáleží na tom, s kým jsme, ale kým jsme, když jsme s ním." ... ta mi utkvěla v hlavě též. ()

revere

Nejprve se mi zdálo, že bude stačit přečíst oficiální text distributora, prohlédnout si poster a zhlédnout poslední tři minuty filmu. Nakonec nelituji, že jsem si - i po prvních dvou krocích - pustil film od začátku. Ze Sáry Learyové v podání Kathleen Turnerové už trochu vykukuje budoucí Barbora Roseová, ale působí na mne přesvědčivě. Přesvědčil mne ostatně celý příběh. Možná i proto, že jsem ho už trochu znal a to bohudík, a vlastně i bohužel, nejen z propagačních materiálů distribuce. Raději se vyvarujte obojího: jak podobné životní zkušenosti, tak i těch propagačních materiálů. Ale film bych doporučil. ()

Svadbos

Jemne napísaná, extrémne verná adaptácia románu Anny Tylerovej. Film sa môže niekomu zdať príliš pomalý a kľudný, ale odmena je istá. Film je adaptáciou románu Anne Tyler. ()

SantaCruz

Chvilku drama, chvilku komedie, občas divák neví zda-li je dovoleno se v danou chvíli smát. První dvě třetiny jsou natažené nevýraznou omáčkou, která je občas proložená lepším soustem. Naopak v poslední třetině dostanete chutně upravený a voňavý steak. Po nakonec zdařilé večeři, přijde poklidné a spokojené trávení. ()

Zemřel herec William Hurt

Zemřel herec William Hurt