Ve stínu Kilimandžára (neoficiální název)

In the Shadow of Kilimanjaro

Horor / Drama / Thriller

Velká Británie, 1986, 97 min

Raju Patel

Jeffrey M. Sneller

Chuy Elizondo

Arlon Ober

Jeffrey M. Sneller

Nie je problém zostreliť zo stromov 20-30 paviánov, ale keď ich vyskočí povedzme 5000, tak je to už horšie. Ja som vedel, že sa mi to bude páčiť. Šikovne natočený animal hororík odohrávajúci sa v peknom prostredí, a ešte s podmanivou hudbou... takéto dobrodružné kúsky môžem. Takmer zabudnutý klenot, ktorý by si určite zaslúžil dostať sa do širšieho povedomia.(26.9.2011)

Žízeň je svině, hlad ještě větší. Obzvlášť v Africe roku 1984, kdy v období extrémního sucha se příroda spikla proti člověku. Tenkrát v podobě obří armády agresivních paviánů, která začala terorizovat a zabíjet tamní obyvatelstvo. Prý... Ale ať už to bylo jakkoliv, tohle hororové drama ukazuje, že ne každý pavián je jako I.R. Baboon ze seriálu "I Am Weasel".(31.1.2015)

..áno - opičie žrádlo pre každého , kto nephŕda " animal attack " snímkami. Na toto nedovidí ani GORILLAZ ! Pre Mňa - YES !(24.1.2011)

Už je to hodně dávno, koncem 80.let, kdy jsem tenhle film viděl. Možná dnes bych hodnotil úplně jinak. Ale stále si vybavuji děsivé scény útoků paviánů na lidi. Pořád jsem si říkal, jak to natočili? Z dnešního pohledu - žádné počítače...ale možná to nebylo tak dokonalé, jak mi utkvělo ve vzpomínkách. Každopádně osádka auta napadená zuřivými paviány - na to jentak nezapomenu. Nakonec - pavián je predátor a má sílu 3x větší než dospělý muž. A ty tesáky, bože, z těch se nedalo usnout.(28.7.2010)

Slušně natočenej animal horor s paviánama. Paviány nemám rád jsou strašidelný a mají červený prdele. A od tohohle filmu jsem nic nečekal a nakonec jsem dostal průměrnou podívanou s pár dokonalejma scénama, jako třeba útok paviánů. Film má ale pro mě jeden problém a to že je zbytečně natahovanej, plno scén mě moc nenadchlo a první půlhodinu bych vystřihnul úplně. Nicméně musím pochválit zvířecí herce který byly fakt suprový. A i atmosféra a prostředí mě dost bavilo. Ale celej film na mě působil dost průměrně, bohužel.(17.10.2012)

Súhlasím s Dellamorte,dobrý "animal attack" film.Videl som ho síce v španielskom jazyku,takže rozumel som asi 10 slov,ale dej je veľmi jednoduchý,takže mi mohli ujsť len nepodstatné veci.Je to vraj podľa skutočnej udalosti,ale to nie je až také podstatné.Útoky paviánov boli dobré natočené,asi pre veľké sucho a málo potravy.Pavián je aj tak hodne agresívne zviera,hlavne keď má hlad.Tesáky má poriadne.o tom niet pochýb.V jednom dokumente som videl útok leoparda na paviána,ale leopard dopadol veľmi zlé.Bol som prekvapený,ale pavián vyhral.Síce dlho leoparda neprežil,pretože následkom ťažkých zranení o chvíľu tiež skonal,ale to nemení nič na skutočnosti,že leoparda odrovnal načisto.(27.1.2011)