Pes, který štěká, nekouše (festivalový název)

• Jižní Korea

Jižní Korea, 2000, 106 min

Pon Džun-ho

Yong-gyu Jo

Seong-woo Jo

Nejprve jsem byl odhodlaný nastínit zde děj filmu, ale ono se v něm opravdu skoro nic neděje a vůbec nevím, co bych k němu měl napsat. Sledujeme několik podivínů, kteří se ocitají v lehce nevšedních situacích, a téměř vše se odehrává v bezprostředním okolí jednoho jihokorejského paneláku, ve kterém se ztratí několik psů. Film plyne celkem pomalým tempem, ale pokud je na to divák připraven, určitě se nudit nebude. Je zde celkem dost vtipných scén, které dokážou utkvět v paměti déle, než pár hodin, což se cení. Nezapomenutelná je pro mě např. ta s dalekohledem či s řepou. 90%(21.4.2006)

Nejednou jsem si vzpomněl na M.Gondryho s méně či více podmanivými a zapamatovatelnými scénami. Černovtipné cosi s pomalejším načasováním, tedy je to věc o smyslu pro humor a chuti, s uvěřitelnými postavami i (ne)dějem, kde absence silnějšího příběhu nijak moc nevadí. Asi nic pro fanatické pejskaře. Slabší 4* (69%).(6.12.2011)

Nečakajte hláškoidnú zábavu, či crazy komédiu s prehrávajúcimi hercami. Skôr pokľudný príbeh, kde humor vyplýva z jemne absurdných situácii a casto ostáva verbálne nevypovedaný (pointy uzatvárajú obrazy, nie vyšperkované dialógy). Spolu s minimalistickým herectvom, či dokonca až neherectvom, je toto dielko určené pre milovníkov Novej vlny. Kto sa bavil, napríklad, na filme MUŽSKÝ ROD, ŽENSKÝ ROD, si určite príde na svoje. Perfektná práca s kamerou je u tohto režiséra samozrejmosťou.(24.9.2009)

• Lacike

Ako komedia mi to rozhodne nepripada. Aj satiry zvyknu byt ovela zabavnejsie ako toto. Skôr by som to oznacil za dramu. A to pomalu. O par chudakoch a ich zivotnych osudoch. Ziadna z postav ma nezaujala, takze som sa dost nudil. Objekticne by som tomu sice horkotazko 3* dal, ale kedze tam bez mihnutia oka zabijaju psov, tak ma tento film u mna smolu a jednu* strhavam. Nezazivny film u ktoreho lutujem, ze som ho vôbec videl.(8.5.2012)

Prvý réžijný debut Joon-ho Bonga sa nesie vo veľmi uvoľnenom duchu, aj keď sa priznám, že zo začiatkom som mal značný problém, pretože takého malého chlpáča mám doma. Ale potom sa akoby film rozvetvil a ponúkol nám pohľad do životov niekoľkých obyvateľov jedného bytového komplexu. Jediné čo ma pri tomto filme napadá je nápaditosť. Film nemá vyslovene nejaký cieľ, ku ktorému by chcel smerovať. Každá s postáv má svoje sny aj nejaké svoje potreby, ale na konci sa každý vyberá svojou cestou aj keď nie je taká ako dúfal že bude. Plus je vo filme badateľný veľmi príjemný humor. Nenásilný a do značnej miery aj inteligentne podaný. Hlavný hrdina sa mi od počiatočného znechutenia stával stále sympatickejší. Čo je veľké plus tohto filmu. Asi ale najsilnejšou myšlienkou filmu je, že aj napriek tomu že každý robíme chyby/ zlé veci máme v sebe nejaké to dobro - platí to aj na bezdomovcov, aj na nepríjemnú manželku aj na zabijáka psov. K dokonalosti chýbalo naozaj málo.(8.7.2012)

• - Režisér natáčal film vo svojom vlastnom byte. (ugly_joe)