Studentka práv Jiřina (N. Gollová) přijede na prázdniny do rodinné vily své babičky paní Bártlové (R. Nasková). Svezou ji autem kamarádi Vašek a Karel (R. A. Strejka a A. Novotný), kteří mají trampskou chatu v nedalekém lese. U babičky Bártlové žije druhá vnučka, patnáctiletá Jarmila (S. Májová), kterou zle sužují konzervativní názory staré paní a její přísná výchova. Do vily dochází pravidelně rodinný přítel a lékař MUDr. Kosina (J. Steimar), který léčí babiččiny vesměs smyšlené neduhy. Babička nemá ráda moderní mladé muže, ale svůj názor, když student medicíny Karel svým zákrokem zachrání život nešťastně zraněnému synovi jejího zahradníka. Babička začne chodit na procházky do přírody a konečně nepotřebuje žádné pilulky… Režisér Miroslav Cikán využil velkého komediálního talentu přední členky Národního divadla Růženy Naskové a velmi oblíbené Nataši Gollové, která zastupovala v českém meziválečném filmu typ moderní, vtipné a často ztřeštěné dívky. (Česká televize)

Hermione02

Trochu jiná komedie, než u jakých jsme na N. Gollovou zvyklí, ale neméně dobrá. Babička v teplákách a s hobla je výborná. Potěšilo obsazení, A. Novotný a R. A. Strejka se po "Škola, základ života" sešli znovu v tomto filmu a opět dokázali, že jim to spolu jako přátelům před kamerou skvěle funguje. ()

Kubi21

Špekáčky pečené na ohni, spaní v trampské chajdě, tepláky proti mravencům, domovní samostříl. To je prostě ŠLÁGR. Ahoj všichni. Výborná a milá komedie o střetu generací a předsudků. Je to limonáda, ale krásně se člověk baví. Paní Růžena Nasková je dokonalá. ()

Havala

Perfektní komedie a výbornou Gollovou, dokonce bych řekl že je to její nejlepší role. Jeden z mála filmů který má své velké osobité kouzlo. ()

Pitryx

Milá oddechovka s perfektním hereckým obsazením, ovšem s ne moc dobrým scénářem. Chybí tomu celistvost a závěr s Kolářem mohl být také jiný. ()

ostravak30

Hezké vzpomínání pro starší generaci. Jak se rozjížděl tramping a zpívání u ohně s kytarou. Tetička na můj vkus obrátí až příliš rychle, ale stále si nemohu pomoct. Na mě film nepůsobil vyloženě jako komedie. Pár úsměvných scén zde bylo. Spíše jako takový poetický film o tom, jak si život nemusí člověk komplikovat pravidly, když už není nejmladší, ale může si jej prostě užít. Ale hlavně mi film přišel jako předvoj filmu Tetičla. ()

Meow86

Stále přemýšlím, čím si mě tento kousek tak získal. Dějovou linií určitě ne. Konec byl vlastně takovým lehkým zklamáním. Nejspíš to bude babičkou (jak jinak), která mi tak moc připomíná tu mou. A když si natáhla ty tepláky, byla sakra COOL. Film vždy sleduji s lehkým úsměvem na tváři a hřejivým pocitem na duši. ()

Gig

Trampové jedou..... Navíc moje oblíbení Nataša Gollová a šejk Peterka (ze studentských filmů :))..... No a Nasková v teplácích.... :) ()

PTuranyi

Naivne rozprávkovo čistý film o generačných rozdieloch rozprávaný s láskou až to vyzerá ako čistá "propaganda". Všetci sú tu šťastný a veselí a ak nie sú tak budú. Babička sa zmení z uhundranej dôchodkyne na mladú agilnú trampku. Úzkoprsá guvernantka na veselú mladú ženu. Každý kto urobí chybu tak si ju prizná a ide sa ďalej, teda okrem jednej zápornej postavy, ktorá ja zaslúžene potrestaná. Celé sa to tvári ako komédia, ale je taký zasnený, ako napríklad opakovanie frázy "je to takový malý technický problém", hľadanie táboráka na mape atď.Je to príjemné pozeranie ale príliš veľa dobrého škodí. ()

J.CTORN

Tenhle film si vždycky pustím když se trápím nad zhnilostí lidstva v dnešní době, tady v tomto filmu je to tak upřímný, od srdce, atmosféra zabírá, humor taky i když tenhle styl není pro všechny. Herci jsou tu neskutečně sympatičtí a odvádí svoji roli skvěle, ano ŘÍKÁM NAPROSTO VŠICHNI. Hlavní postava babičky má ve filmu neskutečný vývoj, který je radost sledovat. Vždy když film končí, je mi líto že minutáž není delší, vždycky se podívám jestli není nějaký podobný film ale vždy marně. Tohle je čistých 10/10 ()

CarlaBrunn

Zivot v zabehnutych kolajach v pokojnom zamocku pri lese narusi svojim temperamentom a modernym pohladom na zivot Jirina alias Natasa Gollova, ktora disponuje jedinecnym hereckym prejavom, ktory ma neskutocne bavi. Filmy s nou prosto dodavaju iskru, humor, dobru naladu zaroven.Ono celkovo kinematografia z obdobia druhej svetovej vojny sa nemoze prirovnavat k sucasnej komercii. V poslednej dobe sa coraz viac prikladam k sledovaniu "starej ceskej klasiky". Sice kvalita, ktoru sa mi podarilo stiahnut nebola zrovna perfektna, ale ani to mi nevadilo. Aj napriek tomu, ze v sucasnej dobe sa pasujem s istym dlhodobym problemom, tych 85 minut mi dodalo silu do buducna. Ano, pozerala som ho v neskorej vecernej hodine, podarilo sa mi nezdriemnut a vydrzat s usmevom na tvari az do konca. Pani reziseri v tomto pripade by som dala aj 150% pokial by to bolo mozne, kedze nieje takze "!en" tych 5 hviezd. ()

to08.net

Kouzelná retro podívaná plná humoru a elegance. Obléknout paní Naskovou do tepláků a strčit jí do ruky další hrneček grogu má katarzní účinek a přináší do poněkud rigidního prostředí i mysli stárnoucí dámy vítané světlo a změnu-) ()