Mistři

Marek Najbrt

Miloslav Holman

Petr Marek
  • Bobik9

Fuj! To byla zase sra*ka! Česká deprese a přitom taková nesnesitelná nuda! Od Najbrta to byl druhý film, co jsem viděl a byl ještě mnohem horší než opravdu špatný Polski film. Je to špinavé, nijaké a hraje si to na velkou myšlenku. Pochopil jsem, že banda ubožáku z prd*ele světa nemá nic jiného v životě než iluzi, že patří k "mistrům světa". Ale jen mě to prostě nezajímá. Nemyslím si, že je to nějaká spásná myšlenka, která stojí za to rozmáznout ve 100 minutách kydů o h*vně. Budař je super, ostatní nestojí za nic. 63%? Neblázněte!(3.1.2015)

• rakovnik

Film o tom, že lidi žijící na venkově také fandí hokeji. Jejich psychologie, motivace a životní zvraty jsou mi šumák, buranské pojetí filmu mi vůbec nic neříká. Tím nemám nic proti lidem, žijícím na venkově, pouze se mi nelíbí jeho filmová podoba. Snad někdy dospěji a umění tvůrců tohoto filmu náležitě ocením.(23.1.2012)

Místy se ve filmu odehrávají dost absurdní situace. Vyzní to jako sumarizace všech možných i nemožných zážitků, které se stanou několika lidem během hokejového šampionátu v jedné zapadlé díře. Hokejové vize jsou originálně vtipné, hlášky místy výborné, herci patřičně přírodní, akorát ta hudba je nějaká divná...ale ten film je ostatně taky nějakej ujetej. PO DRUHÉM SHLÉDNUTÍ: Uvědomil jsem si, že považovat tento film za komedii je absolutní nesmysl. Mrazilo mně v zádech, když jsem sledoval pohnutky a chování jednotlivých postav. Spousta situací už mi nepřišla tak absurdní.(18.5.2004)

Tak tenhle film ma tolik spolecneho s hokejem jako s komedii;)..kazdopadne se mi moc libi-jakym smerem se ubira ceska kinematografie=nejen slepe bavit,super herci-hlavne Budar s Ornestem a povedena hudba=atmosfera,jeden z nejoriginalnejsich ceskych filmu posledni doby..jinak je mi jasne,ze takovehle filmy bude vetsina naroda tezko travit:((21.5.2005)

Marek Najbrt je jako zjevení mezi českými filmovými režiséry. Jeho prvotina Mistři rozhodně nezapadá do současné české filmové produkce a to je jedině dobře. Mistři je filmem hlavně o Češích, o jejich povahách a to vše je zamotané do perfektního jízlivého černého humoru. Skupinka lidí na vesnici jak z konce světa se scházejí v polorozpadlé hospodě zadluženého majitele Karla (Leoš Noha) a sledují právě probíhající mistrovství světa v ledním hokeji. A každá postava je fakt unikát! Nejvíc asi Jan Budař jako magor Bohouš, co chlastá ředidlo nebo benzin a v deliriu má pak vize, jak dopadne výsledek každého nadcházejícího utkání. A doma poslouchá Krabathor a desku Only our death is welcome a ještě Titanic. Nebo Josef (Martin Polášek), který nesnáší, když se mu nadává do cikánů, zejména nadávky od invalidy Jardy (Cyril Drozda). Prostě prdel! A co hodně filmu dodává jinší rozměr, to je hudba Petra Marka z Midi Lidi. Hodně nedoceněný snímek a tak pálím za 5!!(10.12.2017)

• - Mistrovství světa v ledním hokeji se koná každý rok obvykle kolem měsíce května, ve filmu se ale mistrovství odehrává v zimě. (hendrich6)

• - Natáčelo se na filmový materiál Kodak kamerou Moviecam Compact. (Terva)

• - Většina exteriérů se natáčela ve Slavicích na Tachovsku. Točilo se ale i v doupovském vojenském prostoru a ve vesnici Krašov. (lubospoti)