Mistři

Marek Najbrt

Miloslav Holman

Petr Marek
  • Bobik9

Fuj! To byla zase sra*ka! Česká deprese a přitom taková nesnesitelná nuda! Od Najbrta to byl druhý film, co jsem viděl a byl ještě mnohem horší než opravdu špatný Polski film. Je to špinavé, nijaké a hraje si to na velkou myšlenku. Pochopil jsem, že banda ubožáku z prd*ele světa nemá nic jiného v životě než iluzi, že patří k "mistrům světa". Ale jen mě to prostě nezajímá. Nemyslím si, že je to nějaká spásná myšlenka, která stojí za to rozmáznout ve 100 minutách kydů o h*vně. Budař je super, ostatní nestojí za nic. 63%? Neblázněte!(3.1.2015)

• numi

Obyčejný příběh z jedné obyčejné vesnice, který však také na té vesnici měl zůstat. Nevidím jediný důvod, co by tenhle snímek mohl sdělovat. Maximálně to, že Jan Budař je hvězdou v Huse na provázku oprávněně, a že zatímco Hollywood točí béčkové filmy pro masy, tak čeští filmaři zase pro změnu točí filmy sami pro sebe. (Případně pro své kolegy či odbornou veřejnost...) [červen 2005](19.12.2005)

• Compadre

Komedie? Ani náhodou! Připravte se na stále se stupňující depresi, která vás na konci filmu donutí vystřelit si mozek z hlavy a vlastně si ještě oddychnete, že máte všechno a lavně tenhle film už za sebou. Rádoby zajímavé charaktery postav jedné hospody kdesi v pohraničí slibovaly možná leccos, ale vypadlo z toho úplný hovno..jako z celýho filmu.(23.11.2007)

• cab

Ceska malickost v cernohumorne zastavce v ubohe vesnicce, kde se v hospde pri sledovani ceskeho tymu hrajiciho ledni hokej odehrava cela rada malych epizod ze zivota prisedicich. Nezajimave a uz mili cesi natocte neco jineho at uz je to pokus o akcni ci navrat k dobrym dramatum nebo detektivkam. Za odvahu se nestydte. 40%(8.8.2010)

Na málo obydlených končinách jakéhokoliv státu to takhle opravdu chodí. Když je něco, na co může být hrdý celý stát, tak vesnice o tom pořád mluví(a na přelomu tisíciletí naši hokejisté byli v téhle situaci) - na a co teprve pokud se to může sledovat v přímém přenosu!! To jsou pak na obrazovce nalepení všichni. Jinými slovy: atmosféra vesnice je opravdu vystižena velmi věrně. Opravdu povedený scénář ještě umocňují slušní herci - Budař je skvělý jako alkoholik(co ten toho vypije...to opravdu není zdravé) a i Ornest si roli záporáka (a opravdu velké svině) evidentně užil. Na konec se musím přiznat, že jsem od Mistrů čekal něco jiného. Zklamán jsem ale nebyl. Post scriptum: naprosto běžně jezdím do vesnice s asi 600 obyvateli - může mne někdo trumfnout?:-)(23.10.2004)

• - Většina exteriérů se natáčela ve Slavicích na Tachovsku. Točilo se ale i v doupovském vojenském prostoru a ve vesnici Krašov. (lubospoti)

• - Ve filmu byly použity záběry z ledního hokeje v Hannoveru 2001. (Terva)

• - Natáčelo se na filmový materiál Kodak kamerou Moviecam Compact. (Terva)