Mistři

• USA Champions
TV spot

Pro řadu Čechů je lední hokej sakrálním prostorem, kde si realizují vlastní touhu po dokonalosti, vítězství, obdivu a moci. V takové fanoušky se mění i skupinka hrdinů, obývajících zdevastovanou vesničku kdesi v českém pohraničí. Scházejí se v průběhu mistrovství světa před skomírající televizní obrazovkou v místní hospodě, jejíž zadlužený majitel Karel už nemá odvahu po nich požadovat peníze za útratu. Chodí sem opuštěný invalida Jarda, který nenávidí Romy, poctivec Josef, jehož hlavní starostí je, aby ho za Roma nikdo nepovažoval, neurotický Pražák Pavel, pokoušející se vyhnat ze své víkendové chalupy původního německého majitele, žena hostinského Zdena, po níž pokukuje Jardův dospívající syn a jež miluje světáckého řidiče, jehož autobus zprostředkovává jediné spojení se světem Autoři nabízejí hořce drsnou, černohumornou grotesku o citové prázdnotě a lidské malosti. (oficiální text distributora)

TV spot

Mylouch

Zdařilé spojení experimentu s chytrým diváckým filmem je v polistopadové kinematografii unikátem. Poučené vykreslení prostředí bude salonním lvům a tygřicím bez zkušeností s venkovskou periferií a nižšími cenovými skupinami připadat jako spadlé z Marsu. Kvalitní odstíněné herecké výkony v bezvýchodném příběhu s motivem českého národního stříbra, pardon zlata. Jeden z mála českých filmových vrcholů svého desetiletí. ()

Krt.Ek

Opomenuté. Marek Najbrt - tvůrce z nejnadanějších, dotkneme-li se bolestivé(?) kapitoly národní kinematografie, totiž porevolučního filmu - respektive Benjamin Tuček perfektně postihl atmosféru konce světa, maloměsta, málem vsi, kde lišky a ženy hospodských dávají... dobrou noc... místa, jež zrcadlí tu naší povahu českou, hezkou... A abych byl upřímný skutečně to není líbivý pohled, ale co už?! Jde nám hokej (víceméně), a to nám nikdo nesebere, tak co se budem trápit... 80% BTW. Životní role pro Jirku Ornestů, Pepíka Poláška a Leoše Nohu, kam se naň hrabe Áďa ()

Bobik9

Fuj! To byla zase sra*ka! Česká deprese a přitom taková nesnesitelná nuda! Od Najbrta to byl druhý film, co jsem viděl a byl ještě mnohem horší než opravdu špatný Polski film. Je to špinavé, nijaké a hraje si to na velkou myšlenku. Pochopil jsem, že banda ubožáku z prd*ele světa nemá nic jiného v životě než iluzi, že patří k "mistrům světa". Ale jen mě to prostě nezajímá. Nemyslím si, že je to nějaká spásná myšlenka, která stojí za to rozmáznout ve 100 minutách kydů o h*vně. Budař je super, ostatní nestojí za nic. 63%? Neblázněte! ()

venca163

"Zdenóóó...jsme Mistři!!" Hodně silný čtyři! Mrzí mě, že Mistři zůstali nepochopený. Výborný vykreslení pár různých (většinou záporných) charakterů, jejich slabostí i silných stránek. "Češi....češi...vole" Má to všechno, zajímavý úvod, skvělý herce, vtipný vsuvky, pasující hudbu, dobrou gradaci i jakousi pointu. A hlavně je to všechno naprosto uvěřitelný. Hrozně by se chtělo (a všichni to tady dělají) říct, že je to film o "české malosti". Ok, ale s tim zobecněním na celý národ jděte do háje. Ono vůbec, už to nadužívání slova "národ", obzvláště ve spojení se slovy "český", "malost", "ubohost" a celkově to sebeshazování mě na vás pěkně sere! "Ty máš zkrátka iluzi, že tvůj táta byl bílej, že nejsi cikán, je ti po tom líp..." "Tak to já bych mohl říct, že ty máš iluzi, že máš hospodu." "Ale já mám hospodu!" (85%) ()

Beky

...celý film mě mrazilo v zádech!!!!....život v pustině ze stejnýma lidma, v odporným prostředí, jen s náznaky nějaké mlhavé naděje..... dusně skvělá atmosféra a výborná hudba, dodávají snímku, těžko rychle se vykouřícího z hlavy šmrnc a grády!!!....v každém filmovém obraze se dělo něco zajímavýho a tím film byl hnán dopředu!!!!!...škoda, že se nedozvim jak to ze všema dopadne:) ()

• Natáčelo se na filmový materiál Kodak kamerou Moviecam Compact. (Terva)
  • Většina exteriérů se natáčela ve Slavicích na Tachovsku. Točilo se ale i v doupovském vojenském prostoru a ve vesnici Krašov. (ČSFD)
  • Vo filme zaznie dvakrát pasáž z piesne “Eternal“ od českej legendárnej death metalovej kapely Krabathor. (Stanisko)

Související novinky

Český lev je za námi

Český lev je za námi

07.03.2005

Poprvé v historii Českých lvů, získaly hned dva filmy stejný počet sošek. Nejúspěšnějšími snímky minulého roku jsou tedy HOREM PÁDEM a KRÁL ZLODĚJŮ. Hřebejkovo Horem pádem ale přesto zazářilo v… (více)