Reklama

Reklama

Mistři

  • USA Champions
TV spot

Obsahy(1)

Pro řadu Čechů je lední hokej sakrálním prostorem, kde si realizují vlastní touhu po dokonalosti, vítězství, obdivu a moci. V takové fanoušky se mění i skupinka hrdinů, obývajících zdevastovanou vesničku kdesi v českém pohraničí. Scházejí se v průběhu mistrovství světa před skomírající televizní obrazovkou v místní hospodě, jejíž zadlužený majitel Karel už nemá odvahu po nich požadovat peníze za útratu. Chodí sem opuštěný invalida Jarda, který nenávidí Romy, poctivec Josef, jehož hlavní starostí je, aby ho za Roma nikdo nepovažoval, neurotický Pražák Pavel, pokoušející se vyhnat ze své víkendové chalupy původního německého majitele, žena hostinského Zdena, po níž pokukuje Jardův dospívající syn a jež miluje světáckého řidiče, jehož autobus zprostředkovává jediné spojení se světem Autoři nabízejí hořce drsnou, černohumornou grotesku o citové prázdnotě a lidské malosti. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (210)

laik_60 

všechny recenze uživatele

Film predstavujúci taký skoro až surealistický pohľad na malú skupinku ľudí, ktorých nespája ani tak vášeň k hokeju ako ich skur....ené (poondiate) životy. Skupinu ľudí akoby vytrhnutú z davu spoločnosti a uvrhnutú do exilu česko-sudetského zapadákova. Ľudí, čo si už sami zo životnej brindy nepomôžu (ako aj tej zimnej , vzdialenej a opustenej krajine). Medzi hlavné postavy by som s kľudom zaradil aj starý modrastý pionier (moped) čo pamätal slávu sedemdesiatich rokov a čo všetkým na podiv verne doposiaľ slúžil. Napriek hereckým výkonom (Budař bol skvelý) napriek cenám tento film asi kasovým trhákom nebude, napriek tomu mu dávam pohodových 4 b. ()

igi B. 

všechny recenze uživatele

Taková pointa! Tak skvělý námět! A takhle zmrvený film... :-( . . . Připadá mi to už jako nějaké prokletí současného českého filmu, kemouši s kemoši otočí spousu (cizích!) peněz (se státní podporou, samozřejmě!) za velké filmové NIC, pak se poplácají po ramenou, protože tohle hnízdo je malý a všichni všechny znaj, že... Tak rád bych se s tímhle námětem podíval na dobrý film. Tenhle film to ale není. Tak rád bych dal tři čtyři hvězdičky. Tomuhle filmu ale ne. Ten film jako takový asi nestojí ani za ty dvě, ale tak snad za ten námět... Ale především za dobrou Kláru Melíškovou. Její ztvárnění postavy nešťastné Zdeny bylo takové malé hození >perly sviním< a je příznačné, že ač získala cenu Českého Lva za vedlejší roli (viz.Houdini), tak tu mezi těmi ve svých rolích topornými zoufalci není vůbec uvedená. Typické. Jako celý tenhle nemistrovský kus... Generálním partnerem tohohle filmařského výdrbu je jakási firma Chance. Asi zalepila spoustu peněz, ale tahle šance zůstala krutě promarněná...- - - P.S. Co je další věcí, je opravdu mizerná technická úroveň dvd! A prachy se točí... - - - P.P.S. Co ale nechápu vůbec, je množství vysokých čtyř a pětihvězdičkových hodnocení. To je opět nějaká marketingová hra? Žeby i pro tyto účely bylo takové množství >mrtvých duší< registrovaných v ČSFD? - - - P.P.P.S. Jak tak koukám - srpen 2006, Klára Melíšková přibyla do databáze. Ejhle!... :-)) ()

Reklama

Hellboy 

všechny recenze uživatele

Prazvláštní film, který se dost vymyká svou formou běžnému českému standartu. Od tématu hokejových fanoušků jsem si sliboval hodně, ale nakonec to dopadlo spíš průměrně - především proto, že děj je předvídatelný a bez jakéhokoliv překvapení. Není zde nic, co by diváka dokázalo vtáhnout, snad všechny postavy jsou nesympatické a není důvod s nimi soucítit a nebo jim dokonce fandit. Příběh není složitý a místo fanoušků hokeje se mohlo jednat o cokoliv jiného - což je škoda, protože značný potenciál ten námět má, jenže zde zůstal bohužel naprosto nevyužit. Tady ve skutečnosti o hokej vážně nejde, ačkoliv to byl zřejmě původní záměr tvůrců - zpracovat nějak motiv lidí, kteří žijí pro fandění. Pak jim možná došlo, že to nestačí a tak přidali mnoho dalších motivů a ve výsledku se jedná o poněkud nerealisticky podaný příběh chudáků z nějaké vesnice (nebo snad samoty? když ve filmu vystupuje všehovšudy 10 postav...), kteří se snaží vymanit ze svejch zpackanejch životů a samozřejmě jim to vůbec nejde. A kromě toho se tam "řeší" další vážné motivy, aby byl charakter českého zaprděného vesničana úplný - roztržky s Němci a odpor k Cikánům... jenže se nic nevyřeší, postavy jsou vám naprosto ukradené, divákovi je jedno, jak film dopadne. Je to chcípáckej film a to nemam rád. Některým lidem se to samozřejmě líbí, ale já se u toho zoufale nebavil a to je pro mě při hodnocení hlavní. PS: Ze zobrazení pití ředidla/benzínu se mi dělalo fyzicky špatně. ()

Terva 

všechny recenze uživatele

CITÁT - Přihrávka přišla na Richtra a.....je z toho góóól Pavla Kuby................ Budař jako feťák a alkoholik s hokejovými přeludy a vizemi budoucnosti. CITÁT - Dobrý to bude, naši vyhrajou 2:1............. Alkoholismus jako dar, použit k prospěchu druhých na úkor vizionáře. Je to kšeft. Když se vožereš, tak nám řekneš kdo a kolik vyhraje. CITÁT - Flaška za každý zápas............ Je to smutné a černohumorné zároveň. Nečekal jsem, že to bude tak ponuré a vlastně dobré. Ve filmu byly použity záběry v ledním hokeji v Hannoveru 2001. Hudební doprovod je příšerný a jediné dvě hvězdy, které se dají poslouchat jsou Eternal od Krabator a Démon od Českých Titanic. Příběh má zajímavý obsah, který by možná mohl býti lépe zpracovaný. CITÁT - Zdeno!! Jsme M!STŘ!............. ()

anais 

všechny recenze uživatele

Velice dobrý český film, který narozdíl od Horem pádem (jež kiny proběhlo v podobném čase) nezabaluje řešená témata (rasismus ad.) do žádných oku lahodících záběru, ani se nijak nepodbízí, není vypočítavý (to je samozřejmě jen můj názor, a je možné, že tvůrci to mysleli úplně jinak:) . Zapůsobila na mě jeho odzbrojující upřímnost, syrovost jak po formální stránce, tak co se stavby příběhu týče. Chvílemi se zdá, jako by se jednalo o nějaký dokument, v němž se prostě nikdo nechová jako ve filmu, jako ve fiktivní realitě. Třeba postava Němce nemá ve filmu zrovna moc mluvených projevů, a přesto je skvěle charakterizována, a to jen na základě svých činů, svých reakcí na vnější podněty. Je to postava se kterou lze soucítit. Film odhaluje českou neochotu přiznat si vlastní porážku, neochotu vyjít někomu vstříc, závist, už zmíněný rasismus...jako by se se tu protly všechny lidské nectnosti, které souhrnně označujeme slovem "malost". Ubohost svého jednání si "hrdinové" vynahrazují sledováním hokeje, výhrou v televizi si kompenzují vlastní prohry. Je jen škoda, že konec je tak uspěchaný. Mnohokrát se během děje vystupňovala atmosféra až do drásavosti, nepříjemné pravdomluvnosti, ke konci však jako by autorům došly nápady (či finance, nebo to snad byl záměr?), a nedokázali svůj příběh náležitě vyhrotit. Přesto jim však patří dík za všechnu tu upřímnost, a hlavně za skvělý film. ()

Galerie (3)

Zajímavosti (6)

  • Většina exteriérů se natáčela ve Slavicích na Tachovsku. Točilo se ale i v doupovském vojenském prostoru a ve vesnici Krašov. (ČSFD)
  • Natáčelo se na filmový materiál Kodak kamerou Moviecam Compact. (Terva)
  • Vo filme zaznie dvakrát pasáž z piesne “Eternal“ od českej legendárnej death metalovej kapely Krabathor. (Stanisko)

Související novinky

Český lev je za námi

Český lev je za námi

07.03.2005

Poprvé v historii Českých lvů, získaly hned dva filmy stejný počet sošek. Nejúspěšnějšími snímky minulého roku jsou tedy HOREM PÁDEM a KRÁL ZLODĚJŮ. Hřebejkovo Horem pádem ale přesto zazářilo v… (více)

Reklama

Reklama