Reklama

Reklama

Mistři

  • USA Champions
TV spot

Obsahy(1)

Pro řadu Čechů je lední hokej sakrálním prostorem, kde si realizují vlastní touhu po dokonalosti, vítězství, obdivu a moci. V takové fanoušky se mění i skupinka hrdinů, obývajících zdevastovanou vesničku kdesi v českém pohraničí. Scházejí se v průběhu mistrovství světa před skomírající televizní obrazovkou v místní hospodě, jejíž zadlužený majitel Karel už nemá odvahu po nich požadovat peníze za útratu. Chodí sem opuštěný invalida Jarda, který nenávidí Romy, poctivec Josef, jehož hlavní starostí je, aby ho za Roma nikdo nepovažoval, neurotický Pražák Pavel, pokoušející se vyhnat ze své víkendové chalupy původního německého majitele, žena hostinského Zdena, po níž pokukuje Jardův dospívající syn a jež miluje světáckého řidiče, jehož autobus zprostředkovává jediné spojení se světem Autoři nabízejí hořce drsnou, černohumornou grotesku o citové prázdnotě a lidské malosti. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (210)

Radek99 

všechny recenze uživatele

Výtečné postižení nálady v ryze českomoravské vesnici, v místě mimo hlavních dopravních tras a a daleko od hlavních center (tohle místo je symbolickým opakem Prahy či Brna) progresivní sociální politiky... V komunismem i pseudokapitalismem zdevastované vesnici se zastavil čas a v mnohém tak připomíná poetiku debutu Bohdana Slámy. I zde se objevuje nečekaně host z jiného (velkého) světa - ovšem na rozdíl od Divokých včel to není člověk, ale fenomén hokeje... Tenhle národní fetiš slouží hrdinům jako jediná možná seberealizace, z pozice na nejnižším patře sociálního žebříčku se dá skrze výkony reprezentačního hokejového mužstva projektovat k možné úspěšné identifikaci se s vítězícími hokejisty a realizovat tak (alespoň formou takovéto náhražky) i svůj pocit sebeuspokojení a realizace životních cílů... V Bohem zapomenutém místě, jehož jediným pojítkem se světem je pravidelná autobusová linka, se tak odehrává během hokejového šampionátu groteskní drama čtveřice místních kamarádů, pro něž je paradoxně hokej vším, i když s ním v podstatě nemají vůbec nic společného. A existuje-li skutečně cosi, co Václav Havel označil v české společnosti pojmem ,,blbá nálada", pak v Mistrech se to doslova zhmotňuje a vytváří opak ,,veselých" pražských filmů. Takhle vypadá novodobá vesnická deprese z bytí, které již není propojeno s půdou a přírodou, ale byla do něj uměle naočkována normotvorným diktátem městského způsobu života... Podobné filmy: Divoké včely, Indiánské léto ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Tohle neni komedie, tohle je depka s nekolika skvelejma hlaskama. Vetsi prdel, nez tu kde se dej odehrava, neznam. Herci byli paradni, fakt vypadali jak kdyby na ty vesnici zily. Pribeh to sice zadnej poradnej nema a misty to pusobi az zbytecne amatersky, ale vubec to nevadi. Navic diky delce asi 80 minut jsem se nestihl nudit. Navic tu je par povedenejch a originalnich napadu a hustej Budar. Sice tenhle film asi tezko bude patrit do zlatyho fondu, ale Marek Najbrt by to moh nekam dotahnout a ja nemam filmu co vytknout, takze 5*. ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Mistři ! Každý v týhle zkorumpovaný zemi si myslí, že když udělá nějakej podvod, tak je mistr. Netvrdím, že tohle je dost hluboká myšlenka, je to prostě jenom můj názor. Kdo by nechtěl být Radovan Krejčíř na Sejšelech nebo Viktor Kožený na Bahamách. Nic na tom nemění fakt, že v tomto filmu je fantastickým způsobem znázorněna právě čecháčkovská duše se vším všudy. Právě taková vychcaná duše, která se s nikým nesere a hraje jen a pouze na sebe. Každý to tvrdí, a každý to kolem sebe vidí, tak proč bych to netvrdil i já. Jenže tohle je pouze film a ještě to má být komedie, a tyto aspekty to podle mě rozhodně nesplňuje, proto dávám dvě hvězdy jen za to, jak dobře je to všecko na vesnici ztvárněné, jinak je to dost velká nuda, o které se ale v té době dosti mluvilo a taky jsem na ní byl vcelku zvědavý, nicméně zklamaný. Jen to jedno ale ve mně utvrdilo to, že to někdo vidí a dokáže to tak dobře ztvárnit do filmu. To teda čumim. Fandit si musíme sami. Nikdo jinej to za nás neudělá! ()

Tosim 

všechny recenze uživatele

Jedna moje teta bydlí v absolutní prdeli světa. Ta vesnice má sice několik desítek čísel, ale když se tam projdete třeba i v pravé poledne, myslíte si, že má obyvatel jen pět. Tím chci říct, že pokud tvůrci chtěli vyprávět o několika jediních, nemuseli představovat lidi ze širokého okolí atd. atd. Tenhle film je neuvěřitelně těsným spojením reality a jakéhosi "soukromého světa", do kterého všichni utíkáme - to je vyjádřeno i těmi iluzemi, které mají všichni zůčastnění - ta si myslí, že ji miluje, ten zase, že má hospodu a onen, že není Cikán. V takovém zapadákově se asi nic jiného než pít, souložit a dívat na hokej, nedá. A člověk, tváří v tvář hokejovým a jiným úspěchům (které se vám mimochodem stejně vykouří z hlavy několik dní potom, co reprezentanti přistanou se speciálem v Ruzyni) si je vědom malosti a marnosti svého života. Snímek byl opravdu nečekaným zážitkem - tragikomickým, smutným, ale i radostným. Nejen Svěrákova Jízda je důkazem, že se dnes dají točit vynikající filmy za málo peněz. A ta hudba, Legas? Vynikající! :-) ()

Lima 

všechny recenze uživatele

"Jsme mistři, vole, jsme mistři!!"...Ironický podtext z filmu je dost patrný, ale spíše než o zesměšnění nacionalistické povahy některých fandů jde o portrét zpackaných životů lidí žijících kdesi v Zapadákově. Film svým obsahem a stavbou příběhu dost připomíná Slámovy Divoké včely. V nich je také cítit touha jedné z postav vymanit se z bryndy, opustit díru, ve které žiju a udělat za svojí minulostí tlustou čáru. I herecké výkony jsou stejně přesvědčivé. A mimochodem se dozvíte, že když budete chlastat benzín, budete mít v delíriu pororocké vize stejně jako Bohouš v podání skvělého Jana Budaře....No možná ne, to už záleží na míře odolnosti vašeho organismu :o)....3 a půl* ()

Galerie (3)

Zajímavosti (6)

  • Mistrovství světa v ledním hokeji se koná každý rok obvykle kolem měsíce května, ve filmu se ale mistrovství odehrává v zimě. (hendrich6)
  • Většina exteriérů se natáčela ve Slavicích na Tachovsku. Točilo se ale i v doupovském vojenském prostoru a ve vesnici Krašov. (ČSFD)
  • Ve filmu byly použity záběry z ledního hokeje v Hannoveru 2001. (Terva)

Související novinky

Český lev je za námi

Český lev je za námi

07.03.2005

Poprvé v historii Českých lvů, získaly hned dva filmy stejný počet sošek. Nejúspěšnějšími snímky minulého roku jsou tedy HOREM PÁDEM a KRÁL ZLODĚJŮ. Hřebejkovo Horem pádem ale přesto zazářilo v…

Reklama

Reklama