Mistři

Česko, 2004, 100 min

Marek Najbrt

Miloslav Holman

Petr Marek

Nepropadejte žádné naději! Parta ztroskotanců na konci světa, mistrovství v hokeji- a poslední pokusy o záchranu již ztracené naděje na důstojný život. Partička herců, charaktery krásně vyprofilované, jenom tomu chybí jakýkoliv smysl. A to je u filmů dosti podstatný aspekt. Jako výkřik dobré, ale to velké Nic, které z toho všeho kouká, je až moc velké. 60%(20.2.2015)

• Bobik9

Fuj! To byla zase sra*ka! Česká deprese a přitom taková nesnesitelná nuda! Od Najbrta to byl druhý film, co jsem viděl a byl ještě mnohem horší než opravdu špatný Polski film. Je to špinavé, nijaké a hraje si to na velkou myšlenku. Pochopil jsem, že banda ubožáku z prd*ele světa nemá nic jiného v životě než iluzi, že patří k "mistrům světa". Ale jen mě to prostě nezajímá. Nemyslím si, že je to nějaká spásná myšlenka, která stojí za to rozmáznout ve 100 minutách kydů o h*vně. Budař je super, ostatní nestojí za nic. 63%? Neblázněte!(3.1.2015)

Zajímavá sonda do duše českého národa. Skrz nesympatické typy je zde předestřen problém malosti, rasismu, křiváctví, lží,... Každý hrdina snímku si nese nějaký ten hříšek a jen těm nejméně proviněným bude, snad, odpuštěno. Filmu se dá vytýkat ledasco, od schematičnosti po až divadelní skromnost. Přesto dokázal říci poměrně dost. Jen promítat ve světě asi nepůjde. Kdopak by jej pochopil?(22.12.2009)

Velice povedený náhled, často tragikomický, na současnou českou společnost a její neduhy, ale i na to pozitivní. Symbolika je víceméně jasná, tvůrcům se navíc povedlo udržet koncept, snímek má správnou mírně nostalgickou a melancholickou, částečně depresivní atmosféru, některé herecké výkony jsou skvělé (Klára Melíšková), jiné takové spíše průměrné. Celkově pro mne příjemné překvapení s větším přesahem, než se může zdát.(4.7.2012)

Pro mě nejlepší český film roku. Skvělá hudba, skvělí herci, kteří na nás nekoukají z každého druhého programu TV, zádumčivá atmosféra zimní bezsněžné krajiny a celkově netypicko české syrové looserovské komické podání. Nerodí se v zemi České moc filmů, které jsou aspoň trochu jiné jako ty ostatní. Tohle je jeden z nich.(2.11.2005)

• - Mistrovství světa v ledním hokeji se koná každý rok obvykle kolem měsíce května, ve filmu se ale mistrovství odehrává v zimě. (hendrich6)

• - Vo filme zaznie dvakrát pasáž z piesne “Eternal“ od českej legendárnej death metalovej kapely Krabathor. (Stanisko)

• - Natáčelo se na filmový materiál Kodak kamerou Moviecam Compact. (Terva)