The Last House on Dead End Street

• USA The Fun House (více)
Horor / Thriller / Pornografický
USA, 1977, 78 min (Director's Cut: 76 min)

Film, o kterém se šířilo mnoho pověr a nevyjasněných informací. Mnoho let byl dokonce považován v některých kruzích za snuff film. Pojednává o vyšinutém mladém režisérovi, který chce natočit ultimátní film za nízký rozpočet - snuff, a tak vydělat spoustu peněz. Sežene bandu stejně vyšinutých a sadistických přátel a čtyři oběti, které před kamerou postupně zmasakruje. Jedná se o velmi krutý, nechutný, nízkorozpočtový explotation horror. (Flipnic)

majo25

Úbohý pokus o šokujúci film, ale výsledkom je iba veľmi jednoduchý a nechutný triler, v ktorom z každej jeho minúty cítiť nízkorozpočtovosť až amatérizmus. Zápletka je tak jednoduchá, až to bolí. Prvolánové násilie, prvoplánová nahota (tá je dokonca dosť zdržanlivá), prvoplánová brutalita, úchylonosť, s jediným cieľom - len a len šokovať. Výsledkom tak nemôže byť žiadne umenie, len zúfalosť. Odpad si to nezaslúži iba kvôli tomu, že existujú aj horšie filmy, napr. o tri roky starší film Kanibali, kde bola podobne jednoduchá zápletka. ()

sator

Film byl natočen v roce 1972 ale byl vydán až roku 1977. Původní verze s názvem „The Cuckoo Clocks Of Hell“ údajně trvala přibližně 175 minut. Jediná zbývající kopie je uložena ve filmové laboratoři v New Yorku. Roger Michael Watkins přiznal až v roce 2000, že je spisovatelem, režisérem a hvězdou filmu. ()

Sfinkter

Ujeté, levné a amatérské - rozpočet ve stovkách dolarů je zde opravdu vidět. I přes to je Fun House čímsi zajímavý, není to film, který by se dal k jinému přirovnat. Myslím si, že by mu výrazně seděl kvalitní remake. ()

Tomes83 odpad!

Tohle prý mělo být realistické a autentické??? mě to přišlo laciné, amatérské a k nasrání! To už jsem více věřil, že jde o snuff ve filmu 8 mm s Nicolasem Cagem. Ještě, že tvůrce filmu odsoudili na doživotí!!! ()

Wade

Legenda kterou jsem měl fakt dlouho v plánu zhlédnout. Pomalejší rozjezd, ale film se nakonec přeci jen rozjede do něčeho co není pro každého diváka. Last House on Dead End Street si určitě zaslouží status legendární, ale já mu i tak nedám plný počet hvězd. Možná jsem čekal to finále ještě šílenější přesto dám i tak silné 4*. 80% --- 8/10 IMDb ()

Arkanoid

Nie je to The Last House on the Left, ale exploitation špinavší a naturálnejší. Začína sa zábermi na budovu intráku zospodu a jej hrozivé alebo pavučinové súsošia a napínavou hudbou s tlkotom srdca. Režisér Roger Watkins bol možno sám filmom tak znepokojený, že ho točil pod pseudonymom Victor Janos. Dom skrýva ranených ľudí, hrabanie sa vo vnútornostiach a do toho rozpráva rozprávač nejaké lyrické zážitky. Niekto vzdialene pripomínajúci Leatherfacea krívajúco ide dolu schodmi. Vizuálne vnemy sú výborné, vysoké okná, za nimi tma a tajomno, hra červenej a žltej v interiéri. Youtube má výbornú kvalitu obrazu, ale kratšiu minutáž, ako archive.org.  Film ponúka jednoduchý príbeh stratených existencií o točení snuff filmov. Bičovanie po 20. minúte nakoniec nie je ani scéna, kde by sme videli krv. Postavy sú samozrejme nijaké, aj keď počujeme ich myšlienky. Dej nie je prekvapivý, smeruje len k ponúknutiu odvážnych scén. Ale kým nastanú, musíme sa predierať nehoráznou nudou. Keby z tej amputácie a vyberania orgánov, znásilňovania úst muža jeleňou nohou či vŕtačky, čo nastanú v posledných dvadsiatich piatich minútach, spravili krátky film, výsledok hodnotenia by mohol byť lepší. Síce tieto scény sprevádza určitá napínavá atmosféra, kedy hudba, tlkot srdca práve vyniká, cesta ku nim ostáva stále nesmierne dlhá a bez výnimočných okamihov. Dopozeral som kratšiu youtube verziu, z dlhšej som videl vyše 20 minút. Možno to niekedy dopozerám, ale zatiaľ ma to neláka. ()

Han22 odpad!

Nemám rád amatérské sračky. Nemám rád nechutné úchylárny co si hrají na horor. Nemám rád tenhle film. ()

Rathalos odpad!

Musel by som vypit aspon tri flase vodky,aby som dal 5 hviezdiciek tejto brakovej sracke,v ktorej sa cely cas nic nedeje a potom na konci si jedna zena "uzije" porcovanie na stole a je koniec,odpad,nic viac si to nezasluzi...:-) ()

foundation

Ta absolutne NUDNA samoucelnost zo zaciatku mi velmi dlho pripominala nedavno videny Island of Death. Nastastie sa to potom cele tak trochu rozbehne a zacne to byt konecne ,,zaujimave,, hlavne pre tych ktori od toho filmu cakaju aj nieco ine ako iba dristy do vetra. Ku koncu uz to ma celkom slusnu atmosferu a gore je na rok vyroby asi vazne na dobrej urovni, a pre niekoho ho tam je zrejme dostatok. Pre mna bohuzial nie. Ta ,,hlavna,, scena sa podarila lenze co z toho ked je to necelych 5 minut filmu. Najvacsi problem ktory som s tym mal bol asi ten ze som nedokazal pochopit ako to vobec niekto niekedy mohol povazovat za autenticky snuff. Kazdopadne vysledny dojem nie je taky ako som cakal. Skoda, pretoze stacilo iba viac pritlacit na pilu a bolo by to hned ovela lepsie. Vypovedna hodnota nulova ale na druhej strane snaha sa ceni a s tym rozpoctom to lepsie byt asi nemohlo. Rok vyroby takisto nie najhorsi. ()

Alexandre

Nakonec jsem to těch 77 minut přežil :-D Neskutečná nuda, napětí žádné, herci amatéři - no všechno zkrátka absolutně mimo mě. Jediné, co mi nedělalo dobře od žaludku, bylo mučení paní Palmerové - a to počítám jako plus. Vše ostatní je otřesné. A to přihlížím na to, že to v době vzniku mohlo působit úplně jinak. 2/10 ()

Knor

Až na poslední půlhodinku je to absolutní nuda. Až ke konci se začne něco dít a ta zvrhlá pětice se do toho pustí a užij si trochu řezání, sekání apod. Čekal jsem větší jatka, tohle je pro mě jen nicneříkající nuda. ()

Pokri

Jedna slabá hviezdička za trochu brutality v posledných 20 minútach. Inak to bola hodinu neuveriteľne nudná amatérčina, až som zapochyboval, či nesledujem iný film. Niekedy sa čudujem tomu, aká povesť film sprevádza, a to zohľadňujem aj fakt, že ide o 70. roky. ()

Kaylar

Film, který ač vznikl už v 70. letech, má i dnes divákovi co říci a hlavně může nabídnout solidně vybudovanou atmosféru. Postavy jednají zcela nevyzpytatelně, patrně vlivem užívání omamných látek. Film se odehrává v působivé lokalitě zchátralého zámku (?), která umocňuje celkově znepokojující pocity a divák neví, co může očekávat a co se z toho všeho nakonec vyvine... Kdo čeká ty "pravé" snuff scény, tak se sice dočká až téměř na konci filmu, ale i tak jsem přesvědčena, že fanoušky žánru film svým způsobem až uhrane... Všechny scény působí značně naturalisticky. Dobře si rozmyslím, po jak dlouhé pauze budu schopná se na film podívat znovu, ale určitě to udělám. ()