The Last House on Dead End Street

• USA The Fun House (více)
Horor / Thriller / Pornografický
USA, 1977, 78 min (Director's Cut: 76 min)

Film, o kterém se šířilo mnoho pověr a nevyjasněných informací. Mnoho let byl dokonce považován v některých kruzích za snuff film. Pojednává o vyšinutém mladém režisérovi, který chce natočit ultimátní film za nízký rozpočet - snuff, a tak vydělat spoustu peněz. Sežene bandu stejně vyšinutých a sadistických přátel a čtyři oběti, které před kamerou postupně zmasakruje. Jedná se o velmi krutý, nechutný, nízkorozpočtový explotation horror. (Flipnic)

J*A*S*M

No přátelé a kamarádi, co vám budu povídat: absolutní šok, zhnusení a trauma na celý život :) Snímek, který vám nedá na chvilku vydechnout. Film, jenž trvá něco málo přes hodinku, se rozjede do vysokých otáček už zhruba po pouhých čtyřiceti minutách, takže fakt hukot. Být ještě o kousek svižnější, tak už se to pomalu ani nedá vydržet, ten nápor!!! Úplně nejvíc mě udivilo, jak geniálně se filmařům podařilo předstírat, že jsou amatéři. Mistrovská práce, které se jen tak nevidí, dojem snuffové autenticity snižuje snad jen hodně bídné herectví, ale to je marginální problém. Ve všech ostatních ohledech film působí autenticky hnusným dojmem, to se počítá. Když jedna z postav pronesla větu "I am not interested in art", nezbylo mi nic jiného než souhlasně a dojatě pokývat a hlavou a pomyslet si: "Kámo, já ti to tak věřim..." Intenzita psychického a fyzického mučení v závěru je tak intenzivní a psychicky náročná, že jsem z toho byl úplně neschopný pohybu. Z huby mi tekla slina a oko se zmítalo v nepříjemném tiku, no fakt šílenství!!! Se skončením filmu se mi konečně alespoň z části vrátila do končetin možnost pohybu, takže jsem se z posledních sil odplazil pro telefon a zavolal si záchranku. V nemocnici jsem strávil tři dny a pan doktor říkal, že stačilo málo a už bych tady nebyl. Srdíčko mi prý málem puklo. Takže u mě je to jasné, The Last House on Dead End Street už nikdy víc!!! Fakt nápor, mazec, co se jen tak nevidí no, naštěstí. ()

Karlos80

Kultovní, levný 70's grindhouse Snuff film, bizarní, sadistický, ujetý a odporný. Na svou dobu pecka, speciální efekty jsou i z dnešního pohledu a dnešními standardy docela přesvědčivé, a to nemluvím o roku '77. Vše opravdu realistické a autentické. Celý film se nese v pomalém, ale značně špinavém tempu, i když první hodinka spíše nudí a nic zajímavého se v ní neděje. To podstatné, ty gore orgie se odehrají v posledních cca 20 minutách, ale i do té doby, nebyl film mrtvým, za zmínku stálo třeba bičování. Sadisti jsou hodně přesvědčiví vyšinutí úchyláci a nemilosrdní šmejdi, vše co dělají, dělají pod vlivem drog a jiných opiátů, atmosféra je nasáklá nikotinem, LSD a mrtvolným zápachem, všude samá špína, tma, a divné skličující prostory, dotoho ty děsivé a bizarní masky, divné zvuky, tlukot srdce, který je ve filmu hodně slyšet, především ve scénách smrti, je zde hodně účinný. Dost dobře je vybrané i samotné místo nějakého polorozpadlého objektu (zámku) kde se to odehrává. Nevím proč ale připadalo mi to jak když jsem se koukal na Mansonovu bandu, ta atmosféra těch let a neutuchající beznadějnost, to vše tu prostě bylo, a film tím vším sajrajtem byl načichlej až moc. Tohle se povedlo, a bylo to ale i utrpení, i když je to stále čistě amatérské, ale udělané to bylo fakt dobře. O třídu lepší a přesvědčivější než http://www.csfd.cz/film/143944-snuff/ . ()

Flipnic

"Omáčku" kolem tohoto filmu již dobře popsal Kusko.t2. Film který se začal točit, ztratil se, objevil, ztratil a nakonec se objevil i na dvd se spoustou bonusů ... Jestli ho natočila zfetovaná banda úchylů je otázkou, protože některé scény a celý film je jako celek v podstatě ještě dobře strukturovaný, když ho srovnám s dnešními některými filmy např. Stevena Seagala, ale i mnoha jinými. Každopádně a jednoznačně - jedná se o jednu z nejujetějších bizardností, šíleností a jeden z nepůsobivějších explotation (subžánr horroru), jaký jsem vůbec kdy viděl. Nejde ani tak o to co se ve filmu děje, ale jak na vás zapůsobí. Do poloviny filmu se neděje vlastně ani nic zajímavého, pošahaný mladý feťácký režisér shání spolupracovníky a herce, tzn. oběti do snuff filmu, který chce natočit. V druhé polovině se film rozjede do tak otřesných a nechutně mrazivých obrátek, že jsem se fakt musel snažit, abych to psychicky v pohodě ustál. Nevím, jak přesně ten pocit a to všechno popsat ... Jak jsem psal, nejde o to co a v jakých detailech vidíte, ale jak to na vás působí. Totálně bizardní kamera, která lítá tam a sem, pět ujetých a sjetých lidí, kteří mi strašně připomínali partičku dobrodruhů z Cannibal Holocaust (1980), naopak celková "špinavost" a realistické záběry ruční kamerou mi prostředím připomínaly starý ujetý nízkorozpočtový explotation Driller Killer, The (1979) a závěrečné příšerné finále mi připomínalo klasický thriller 8 mm (1999). Když si tohle dáte dohromady, vzdáleně se asi představou můžete přiblížit tomu, jak na člověka tenhle film zapůsobí. Film obsahuje všechno od nahoty, sexu, sexuálního násilí, bití, hromadu ponižování, natočení vraždy, mučení, rozřezávání na kusy za živa a natáčení ... obsahuje základní premisy snuffu, což pokud se někdy někdo tímhle zabýval, působí na diváka jako rány kladivem do hlavy ... Tento film nemá nic společného s filmovým uměním. Pokud ho mám ale hodnotit jako nízkorozpočtový starý explotation, je to téměř ta největší pecka, co jsem kdy v životě viděl!!! Je to totální zrůdnost a halucinogenní ujetost, která vám navodí pocity jako již zmíněný Cannibal Holocaust, Saló 120 dní Sodomy a asijská ultima extrémního horroru Untold Story, The (1992). Pokud jste příznivci těchto pokleslých žánrů a chcete si sáhnout na dno, vřele doporučuju. Pokud s tímto nechcete mít nic společného, navždy se tomuto vyhněte, může vám to způsobit doživotní trauma! K filmu bych ještě dodal, že ho doplňuje velmi působivá "hudba", což není ani tak hudba, ale tlukot srdce, kterým film začíná a končí závěrečnými titulky. Příšernost non plus ultra!!!!! ()

darkrobyk

Nepovedený a nudný snímek, který není ani krutý, ani nechutný, ba ani děsivý, je totiž neuvěřitelně amatérský. Očekával jsem šťavnaté maso, dostal jsem ošizený polotovar ze supermarketu. Nejlepší jsou scény, když někdo někam jde po opuštěném schodišti v prázdné budově. Samotné gore je průměrné i v původní nevystříhané verzi. Amputace nohou paní Palmerové i následné vyjmutí vnitřností zaživa nešokuje, jelikož řada filmů si s tím poradila lépe, včetně série Guinea Pig (Flower of Flesh and Blood), byť se jedná o snímky novější. Vrtání hlavy je pak přímo ubohé a našinec si jen smutně vzpomene na mistrovský kousek Fulciho (Páter Thomas). Jistě, ,,snuff" by neměl mít žádné významné poselství, ale měl by být alespoň věrohodně udělán. Starší Saló aneb 120 dnů sodomy od Pasoliniho je tak zcela jiná káva! Psychedelická hudba střídaná s ruchy a klidnými pasážemi a pseudodokumentární kamera. Snímek, který je zajímavý jen v kontextu doby. ()

Kusko.t2

Hlavnou témou "The Last House on Dead End Street" okolo ktorej sa všetko točí je SNUFF. Ide bezpochyby o rozporuplný film, ktorý sa mal pôvodne nachádzať aj na zozname VIDEO NASTIES a to vďaka detailnému a krvavému zobrazeniu násilia, ktorý bol celkom dlhý čas zahalený tajomstvom. Skutočná totožnosť jednotlivých účinkujúcich vrátane režiséra bola dlhú dobu neznáma, čo niektorých len utvrdzovalo v myšlienke, že ide o skutočný snuff film. Bola to samozrejme mylná domnienka, na ktorú v roku 2001 zanevreli asi už aj tí poslední tohto presvedčenia, keďže sa konečne podarila odhaliť skutočná totožnosť hercov a režiséra. Roger Watkins (réžia, scenár + hlavná úloha) údajne počas nakrúcania užíval drogy, čo je myslím aj na filme vidieť. Z celkového rozpočtu 3000$, aspoň podľa slov režiséra, sa minulo na výrobu filmu iba 800$, ostatok išiel na drogy. Bizarná šialenosť, či už jeho herecká prípadne kamerová štylizácia, tento postup nevyvracia. Film je prakticky bez príbehu (veď to mal byť snuff), o skupinke nadšencov pre divné násilné filmy, ktorých pozbiera po prepustení z väzenia sám režisér (aj vo filme si zarežíroval), a ide sa točiť snuff. Prostredníctvom tvorby takéhoto druhu filmu to všetko hodlá vrátiť týmto krutým spôsobom spoločnosti a pri tej príležitosti si užiť aj trochu toho ultranásilia. Ak poznáte druhý diel série "Guinea Pig", viete čo je nosná scéna filmu. "The Last House on Dead End Street" je kultová hororová klasika, natočená už v roku 1973, vtedy ešte pod názvom "The Cuckoo Clocks of Hell" (v trvaní zhruba 3 hodiny), ktorá získala svoju terajšiu podobu až o pár rokov neskôr. Horor bezvýznamného rozpočtu, ale silnej váhy. ()

S.Quentin QUALE

Ve své době pravděpodobně mezi jednookými král, za to dva kousky. Jinak se k tomu nebudu moc vyjadřovat, snad jen, že je zde filmováno filmování vraždy, tedy tvorba radoby snuffu. Není to úplně nejhorší, někteří to určitě ocení, nicméně já nikolivěk. 40% ()

pornogrind

Špinavý,drsný,šokující fake-snuff film.Amatérský,ale přitom geniálně natočený.Ruční kamera dodává na autentičnosti a odporní herci jen umocňují sílu a zvrhlost tohoto snímku.Masakr určen jen pro velmi otrlé diváky.Exploitation v té nejšílenější podobě a další klenot z "videonasties" ()

dr.horrible odpad!

Tak predovšetkým nechápem, ako mohol niekto veriť, že je to snuff. Povedzme, že (rovnako ako užívatelia, ktorým sa tento film páčil) tí ľudia nedokázali rozlíšiť kvalitný a nekvalitný (resp. uveriteľný a neuveriteľný) herecký výkon. To je základ. Výkony ako v porne (obzvlášť pri scéne, keď visia zavesení a tvária sa, že sú vystrašení som čakal, že sa každú chvíľu začne ten tlsťoch smiať). Ale dobre. Čo hlavne nepochopím je, ako si niekto môže myslieť, že je to snuff, keď pred kamerou neprebehne jediná vražda, jediné mučenie, jediné rezanie, jediný sex. Dokonca aj feláciu tej "veci" (čo to bolo neviem) sme nemohli vidieť. Akurát prevŕtanie na pohľad gumeného,akože oka. Nechápem ako si niekto môže myslieť, že ten smiech bol reálny. Nechápem ako si niekto môže myslieť, že tie dialógy boli reálne. Nechápem ako si niekto môže myslieť, že natáčanie vlastného súkromia za účelom doloženia udalostí, čo snuffu predchádzali, by režisér natočil na niekoľko kamier naraz, pričom by aktérom viditeľne nepatriacim do filmového štábu nebolo čudné, že sú pri celkom obyčajných rozhovoroch (alebo napríklad pri sexe) snímaní. Zaujímavé. A trápne ako celý film. Dokonca aj tá Guinea Pig séria bola uveriteľnejšie natočená a to je to odpad s veľkým O. Úryvok z komentáru užívateľa Kusko.t2, ktorého si tu dovolím citovať, hovorí myslím za všetko: "Z celkového rozpočtu 3000$, aspoň podľa slov režiséra, sa minulo na výrobu filmu iba 800$, ostatok išiel na drogy." Ps: Som patrične hrdý nato, že som svojim odpadovým hodnotením znížil tejto komickej amatérskej pseudoartovej úbohosti priemer aspoň o bod. A zdravím pózerov. ()

LION-MR.T

Trailer měě dobře navnadil a dostal jsem od amatéru solidní mrazivý horor. Vlastně první půlka mě moc nezajímala o nějakým režisérovi,který se pokouší natočit film,ale pak je to hustý. ()

Campbell

Tak jsem bohužel udělal chybu a chvíli před tím než jsem si to pustil jsem si přečetl co a jak. A jak už tak bývá film spíše zklame. Čekal jsem nějaký fakt mega gore, ale dostal se mi průměrnej film a s úplně vším průměrným. Rozhodně se jedná o jeden z těch lepších grindhouse filmů, ale prostě jsem čekal něco víc. Ty erotické scény a kecy okolo nich mě děsně sraly. Naneštěsí tu je nějaké to mučeníčko. Tedy spíše ke konci, ale aspoň se užije v plné parádě. Film doporučuju spíše na posledních 20 minut kde už fakt to maso je, ale ta omáčka předtím mě moc nebrala. ()

Hunter2222

Zo začiatku som to chcel fakt vypnúť. Polhodinu sa absolútne nič nedialo, vykecávačky a a plánovačky. Potom so si uvedomil, že toto je film z roku 1977, takže nemôže len tak začať najväčšou úchylnosťou pod slnkom. Nakoniec sa mi čakať oplatilo. Po polhodine sa film začne fakt majstrovsky rozbiehať, ide jedna úchylnosť za druhou. Krutostí je tu fakt dosť a celé to vrcholí scénou na posteli, ktorá už bola v mnohých podobných (japonských) filmoch, no v tomto (hlavne vďaka kamere) vyzerá o dosť realistickejšie. ()

panjosef

Normálně by to bylo takové nadprůměrné exploitation o tom jak bandička magorů točí ve starym baráku snuff. Všechno má look a prostředí total 70's, ve kterých koneckonců taky film vznikl. Vlastní zpracování ovšem dělá z tohoto snímku hotové peklo na zemi. Použití šílených a děsivých zvukových motivů, operní hlasy, tlukot srdce, roztřepená kamera, interiéry temnoty a ještě děsivějších hrůz které jsou vidět. Detaily hrůzných soch, které lemují venkovní fasádu domu. Do toho ty bizarní masky, které postavy velkou část filmu nosí. Tohle je opravdu hodně zlý sen. Surrealistické exploitation? Dost možná. Moc podobných filmů jsem opravdu neviděl. Rozhodně doporučuju, tohle fakt stojí za to. ()

ARI50

No nebylo to špatně ale když se fakt dlouho nic neděje a pak přijde chabý pokus o horor je to slabý, ale našel jsem tam pár světlých momentu tak aspoň to zachránilo tenhle nepovedený horor. ()

ancientone

Film o snuffe a jeho vzniku s obzvlášť explicitným rázom, doslova sa vysmievajúcim existencii hraníc v zobrazovaní vizuálne provokatívnych a pálčivých záležitostí s hlavnou devízou - intenzívne iritujúcim tlakom, kde absentuje jemnosť alebo citlivosť. Vrcholne surová a signifikantne priama snímka pôsobí ako kosť ohlodaná (oprostená) od estetiky a citu vo všetkých hľadiskách, umeleckých aj ľudských. Last House on Dead End Street tlačí na najprimitívnejšie ľudské pudy, ich zobrazovaním vulgarizuje, poburuje a šokuje. ()

Morholt

No chápu, že to ve svojí době mohlo vzbudit kontroverzi, ale z mého dnešního pohledu se jedná o kečupovou nudu, která svědčí o vyšinutosti tvůrců. Určeno pro úzkou skupinu fandů. Za mě 10%. ()

corpsy

Tento snímok nemá s umením vonkoncom nič spoločné. Prvú trištvrte hodinu sledujeme blbé kecy, ktorými nám postavy ( tvorcovia? ) chcú niečo povedať. No rozhodne nám nepovedia nič. Záverečná polhodinka mala priniesť niečo šokujúce a nechutné. Ja som si tu všimol len jednú celkom dobrú gore scénu a zvyšok sú streštené scénky party debilov, ktoré pripomínajú dnešné ´´zábavky´´ násťročných teeneagerov, ktorý si takéto blboviny točia rovno na mobilný telefón. Doba sa zmenila. ()

Astaroth12

Hneď na začiatku je to čudne vyrozprávane.Zábery z bitúngu boli totálne drsno zvrátené.Som prekvapený že to má svoj príbeh vcelku absurdný ale hlavne že má.Pri sprosté postavy ale to som čakal,že nebudú okuzlujúce.Príbeh neriešim a postávam nerozumiem ale to asi nikto.Herci boli veľmi zlý.Dlho sa nič nedialo a až pri konci to malo kruté a drsné scény.Hlášky v tomto filme boli slušné.Je to neskutočne chaotické,má to v sebe trápnosť.Ty hlavný anti hrdinovia boli totálny psychopati.Ten buchot srdca čo znel pri vraždách bol veľmi mrazivý.Zmes brutality,psychického i fyzického tyrania,bizarnosti a krutosti.Je to natočené realistickou formou a aj preto je to totálne zvrátené.Po filme mám neskutočnú nechuť,odpor a napádajú ma zlé myšlienky asi sa idem obesiť.Lebo tento film hádže na diváka jednu špinu za druhou. ()

LV.Helter

Dobovo hmatateľný dôkaz a presvedčenie, že (70s) obdobie potrebuje viacej sadistických filmov, pri ktorých si diváci mohli ventilovať nasranosť voči systému. Po lacnom grindhouse, ktorý otriasol svet (Last House on the Left) si začali tvorcovia zadávať úlohu, kto viacej šokuje, jekoliž za inovativnosť sa platilo. A práve prišiel na scénu prechcaný R. Watkins. Zobral kameru, zavolal známych a začal podrobnejšie skloňovať tému okolo snuff filmu. Film, ktorý vam nasere na hlavu a vy si ho budete v poníženi, že pozeráte také zverstvo rozmázavať viac a viac po tvári. Autentickosť maximálna, vďaka hroznej kamere, hercom. Poviem to aj bez mučenia. Film, ako formou povážujem za geniálne dielo. Nápad a celkovým zdelením je to film, ktorý nemá období. Atmosféra je fakt špinavá a občas som neveril svojim očiam. Akurát prvá tretina je fakt zbytočná omáčka okolo ničoho. Zbytočné zábery-ok berem ich, pre taký film je to vlastne hlavne, ale nebavili ma. Takže na rozširenie obzorov a pre fanúšikov aj klasických zvratených guilt pleasurov a iných ujetosti je to snáď podmienka. Akúrat čakal som viacej. Nielen násilim, ale hlavne tou urban legendou, ktorá sa okolo filmu dlho točí. Záverečný popis je dosť zaujimavý a u filmoch dosť nepouživaný, čo je škoda. ()

kaylin

„Last House on Dead End Street“ je snímek, který chce šokovat, který má efekt na diváka, ale rozhodně by to mělo větší efekt, kdyby to člověk viděl před těmi 40 lety. Dnes je to spíš jen nekvalitní ukázka toho, jak snaha šokovat byla tím hlavním. To je možné vidět i v současných filmech, ale to neznamená, že má smysl velebit něco, co vzniklo před 40 lety a dnes to už celkem zastaralo. Navíc je to někdy tak nudné, jak to tlačí na pilu (například scéna s jatky), že se člověku chce jen znuděně zívnout. ()