Reklama

Reklama

Ong-bak

  • Thajsko Ong-bak (více)
Trailer

Ong-bak je dvesto rokov stará soška Budhu, ktorá pochádza z čias thajsko-barmskej vojny. Keď z chrámu thajskej dediny Nong Pra-du ukradne zločinec Don (Wannakit Sirioput) hlavu vzácnej sošky Ong-baka, vidiečania vyšlú do Bangkoku svojho hrdinu, mladého bojovníka Tinga (Tony Jaa), aby vrátil ukradnutú sviatosť. Sošku musí priniesť skôr, než nastane Veľký sviatok, inak dedine hrozí nepriazeň bohov, ktorá môže spôsobiť jej skazu. V hlavnom meste Ting vyhľadá krajana Humlaea (Petchtai Wongkamlao), ktorý si hovorí George a pohybuje sa ako špekulant v podsvetí. Čestný vidiečan presvedčí malého mestského gaunera, aby mu pomohol v boji za správnu vec. Mladý bojovník Ting musí poraziť nielen zlodeja Dona, ale aj jeho obludného gangsterského bossa Komtuana (Suchao Pongwilai) s elektronickými hlasivkami. Na svojej ceste musí podstúpiť mnoho zápasov, bitiek a naháňačiek, v ktorých uplatní svoje majstrovské bojové umenie Muay Thai. Jeho majster mu ho vždy zakazoval používať v súkromí, ale teraz nastal ten správny čas. Bojové majstrovstvo pomôže Tingovi poraziť zloduchov a zachrániť rodnú dedinu pred skazou. (TV JOJ)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (506)

Kaka 

všechny recenze uživatele

Svěží východní akce, okořeněná řádně brutálními souboji. Tony Jaa si rozhodně zaslouží uznání, neboť jeho fyzický výkon je jedním slovem fantastický. Absence digitálních efektů je jednoznačně ku prospěchu. Jen děj by mohl být o něco hutnější. Tak naivní a hloupý příběh se totiž skutečně jen tak nevidí. Fakt, že se tvůrci soustředili především na drsné rvačky, je nepopiratelný. Děj zde funguje jen jakési druhé housle. Spousta scén je však až otravně natahovaných a tak v některých částech film až nebezpečně nudí. Výslednou údernost však podtrhuje přece jen solidní atmosféra, poctivé kicky a nějaké ty typicky orientální honičky. Občasný lehký zmatek ve střihu se dá vzhledem k zemi výroby zcela bez problémů akceptovat. ()

Jhershaw 

všechny recenze uživatele

Ong-bak jsem odkládal dlouhých 12 let, a to byla chyba. Věřím, že tehdy bych byl též nadšen z té gore přehlídky všelijakého mlácení a jiných kaskadérských kousků. Jenže ten příběh a herci jsou tak strašní, že to úplně trhá oči, a daleko, hluboko to zaostává za Raid, který se o nějaký přesah a ponaučení nepokoušel, jen nabídl jeviště velikosti jednoho domu a hru všichni proti jednomu. 5/10 ()

Reklama

Dadel 

všechny recenze uživatele

Atletické schopnosti Tonyho Jaa jsou téměř obdivuhodné ("téměř" říkám proto, že si nemyslím, že něco takového stojí za ty roky tvrdé dřiny a tréninku). Bohužel je celý film jen záminkou k tomu, aby je mohl předvádět, a proto jsou všechny scény, kde se zrovna neutíká, nekope a nemlátí, což je přece jen většina filmu, svou prostoduchostí a nepříliš dobrou režií skoro k nepřežití. A robotický hlas ze syntezátoru hlavního záporáka mi byl přímo fyzicky odporný. Přesto film stojí kvůli mnoha Tonyho cirkusovým kouskům za vidění, a kdyby z nich udělali pětiminutový videoklip, ocenil bych je víc. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

kdysi tenkrát jsem viděl KRVAVÝ SPORT. myslel jsem si, že to je ten film, který mě přinutí sedět s otevřenou pusou při pohledu na souboje na život a na smrt. pokuď TONY JAA umí vše co nám předvádí (neměli by být použity počítačové triky), tak smekám před jeho - thai- výkonem. tolik sportovní dovednosti uložené v jednom muži, může při častém opakování záběrů (zpomalených) zapůsobit jako umění! ale bohužel ani artistické dovednosti hlavního hrdiny, nedokáží potlačit zklamání z dialogů. proč nemůžou mlčet! a natočit dokument o tomto odvětví boxu. to by jsme teprve čuměli. VŠICHNI !!!!!!!! ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

SIlně absurdní příběh o hlavě sošky Boha z jedné malinké vesničky. Odsud vesničané vyšlou jednoho chlapce/muže, aby hlavu našel a navrátil jí do dne oslav nebo bude vesnice postižena katastrofou. Mladík je velmi bojově nadaný a některé scény připomínají starší holywoodské filmy(třeba souboj jeden na jednoho ala Indi). Bojové scény jsou perfektní a bezchybné. Opravdu mě chvílemi padala čelist, když jsem sledoval schopnosti mladíka. Ikdyž jeho naivita mě zase pořádně vytvořila úsměv na rtech :). Příběh je primitivní a prakticky o ničem, ale je stále na co se dívat. Až uvidíte jednu z mnoha bojových sekvencí . Třikrát za sebou a pokaždé z jiného úhlu pochopíte ;-). Bohužel mě tento film nepřesvědčil o 5*, ale 4* a ... půl jednoznačně :) ()

Galerie (65)

Zajímavosti (17)

  • Ještě před uvedením na západě se film natolik zalíbil Stevenu Seagalovi, že jej plánoval vydat přes svou produkční společnost s nově dotočenými scénami, ve kterých by on sám vystupoval jako Ai Bak Timův mistr. (Raztubyl)
  • Snímek získal na Katalánském mezinárodním filmovém festivalu ve Španělsku nominaci na nejlepší film a režisér Prachya Pinkaew si odnesl cenu Orient Express. Na Asijském filmovém festivalu Deauville vyhrál Pinkaew Action Asia Award. (Matty)
  • Tonyho osobní trenér a spoluautor scénáře Panna Rittikrai vymyslel většinu akčních scén a sám řídil jeden z automobilů, které hlavní hrdina na konci dlouhé honičky přeskakuje. (Vojcl)

Související novinky

Soderbergh, špióni a bojová umění

Soderbergh, špióni a bojová umění

08.09.2009

Steven Soderbergh si asi umínil, že dotáhne do Hollywoodu co nejvíce holek z „jiných odvětví“. Zkusil to s pornohvězdou Sashou Grey v experimentálním The Girlfriend Experience, teď půjde divácky… (více)

Tony Jaa sa vracia

Tony Jaa sa vracia

05.08.2005

V thajskom akčnom filme Ong-Bak sa dovtedy neznámy borec Tony Jaa predviedol v plnej sile, film sa stal veľkým hitom vo viacerých kútoch sveta (a dotiahol to dokonca aj do našich kín) a Tonyho začali… (více)

Reklama

Reklama