Ong-bak

• Thajsko Ong-bak (více)

Ong-bak je dvesto rokov stará soška Budhu, ktorá pochádza z čias thajsko-barmskej vojny. Keď z chrámu thajskej dediny Nong Pra-du ukradne zločinec Don (Wannakit Sirioput) hlavu vzácnej sošky Ong-baka, vidiečania vyšlú do Bangkoku svojho hrdinu, mladého bojovníka Tinga (Tony Jaa), aby vrátil ukradnutú sviatosť. Sošku musí priniesť skôr, než nastane Veľký sviatok, inak dedine hrozí nepriazeň bohov, ktorá môže spôsobiť jej skazu. V hlavnom meste Ting vyhľadá krajana Humlaea (Petchtai Wongkamlao), ktorý si hovorí George a pohybuje sa ako špekulant v podsvetí. Čestný vidiečan presvedčí malého mestského gaunera, aby mu pomohol v boji za správnu vec. Mladý bojovník Ting musí poraziť nielen zlodeja Dona, ale aj jeho obludného gangsterského bossa Komtuana (Suchao Pongwilai) s elektronickými hlasivkami. Na svojej ceste musí podstúpiť mnoho zápasov, bitiek a naháňačiek, v ktorých uplatní svoje majstrovské bojové umenie Muay Thai. Jeho majster mu ho vždy zakazoval používať v súkromí, ale teraz nastal ten správny čas. Bojové majstrovstvo pomôže Tingovi poraziť zloduchov a zachrániť rodnú dedinu pred skazou. (TV JOJ)

Soweek

3,5. Slýchal jsem o tomto filmu velké legendy, ale nakonec to nebylo zas až tak žhavé jak jsem čekal. Je pravda, že thajský box v bitkách působí velmi tvrdě, je to trochu něco jiného Jet-li, navícněkteré záběry jsou natočené až moc realisticky,chudáci kaskadéři co museli podstupovat. Dějově i prostředím se má mysl vrátila o něco zpátky k Police story, nevím proč ale něco mě k tomu pořád táhlo. ()

Yeosol

Je to šmakézní film. Doporučuju všem, kterým se líbí čistokrevná řežba bez CGI triků i těm, kterým se líbí bojový filmy. Jděte do toho. Nic tak chytlavýho jste už dlouho neviděli. ()

Mr.Nigga

jakkoliv je Thaisko částí Asie, kinematograficky je na druhé straně planety. Akční slátanina Ong-bak je nasycena skvělými a do jisté míry neotřelými bojovými scénami, na druhou stranu se stupidním příběhem, ošklivými a tupými neherci, nemastnou hudbou a neslanou kamerou... ()

BMAJTZ

Mili chlapci a mile devcata tohle teda ne. Zacnu tim pozitivnim Tony Jaa perfektni jak po herecke strance (i kdyz uprimne receno moc toho nerekne a vyraz drsnaka umi kazdy druhy) tak po bojove strance. Bojova stranka je vlastne veskerou devizou tohoto filmu. Cela choreografie je znacne surova a pro cloveka zhyckaneho hollywoodskou koprodukci pomerne nezvykla. O to lepe se na ni kouka a veskere skoky, lety, kopy, rany a kdo vi co jeste jsou proste bravurni a ve vysledku slape to jak to jenom slapat muze. Tony Jaa je v tomhle ohledu opravdu maser. Mno a ted prejdeme k tomu negativnimu. Pravdu rici nevim co se mi na tomhle filmu nelibilo vice at uz opravdu dementni pribeh ktery napsalo asi 6ti lete dite nebo opravdu ale opravdu spatne herecke vykony a ted svete div se uplne vsech. Nejhorsi byl jednoznacne vykon herce ztvarnujiciho Humlaea, ale to je v podstate jedno protoze vykony jako takove jsou opravdu mizerne. Vytknout toho muzu jeste celou horu od hudby pres technicke az po obycejne filmove chyby. Ve vysledku mi to prislo asi jako epizoda z Walkra Texas Rangera kdy rampy jsou presne tam kde maji byt, diry tam kde maji byt a vubec vsechno tak nejak strojene. Je to ostuda jako celek se mi to fakt nelibilo a to jsem se tesil na bojovou jizdu jakou jsem dlouho nevidel. Holt me projednou zase CSFD zklamalo (coz se casto nestava) a opravdu se v hodnoceni netrefilo. Tohle bych nenazval filmem, ale vypustit z toho to nic co nekdo nazyva pribehem a trapne momenty ktere asi mely byt emotivni, dostali bychom solidni hodinu paradni bojove choreografie, kterou jako takovou bych v celku ohodnotil rozhodne kladneji. Hodnotim tedy film jako celek ne jako exhibici bojoveho umeni ktere je opravdu bravurni. ()

lskala

Tony Jaa ............................................................ pak dlouho nic ......................................................................... a zase Tony Jaa!!! One man show. 60% - 3*** ()

B26354

Film počítačová hra. Jak stavbou (delší úvod, prvotní setkání s pouhými několika protivníky jak z tutorialu, následné vstoupení do neustálých nesmyslných soubojů, do kterého neustále proudí nekonečný tok nových protivníků, přerušovaných pouze krátkými intermezzy nutných ke změně scenérie), tak vytyčením několika formálních pravidel (především opakováním dechberoucích chvatů z několika kamerových úhlů - jak z PoP - a vedením honiček, ve kterých neustále a nesmyslně přichází nové a absurdní překážky). ()

Dromed

Nehodnotím příběh!!! Ale ty bitky jsou prostě nejlepší co sem kdy viděl. Kam se hrabe JCVD a podobní Rangeři. ()

Cruise

Příběh stupidní, dialogy bezesmyslné...ale o tohle nejde! Akční scény dosahují dokonalosti a to vše bez triků! ()

BluT

Krásné bojové scény jsou téměř vše co Ong-Bak nabízí. Jinak je samotný příběh celkem plytký a děj nezajímavý. ()

Mr.Floyd

Prekvapivo kvalitný bojový film (samozrejme z hľadiska bojovo-technického, nie umeleckého). Luc Besson potvrdil svoje producentské kvality a dokázal produkovať aj film z krajiny známej skôr ako dovolenková destinácia a megaproducent textilných výrobkov než prostredie na natáčanie drahých filmov. Dialógy a český dabing pôsobia síce trochu priblblo, ale nikto zrejme nečakal na recitácie Nietzscheho či inšpiratívne kázanie budhistických kňazov. Tony Jaa je skutočný talent a ja len dúfam, že sa dokáže uplatniť aj mimo Thajska. Dávno ma už bojové scény vo filmoch nenadchli tak ako práve tie z Ong-Bak. Skvelá choreografia a presvedčiví kaskadéri s muay thai hlavného predstaviteľa ma milo prekvapili. Nebyť typickej dilemy scenáristov ako dať hlavnej postave zbraní minimum, protivníkom maximum a pritom zaistiť, že bude rýchlejší ako ich samopaly, ktorá sa im uspokojivo vyriešiť nepodarila by sa mohol film stať klasikou. ()

rozbris

Skvělé bojové scény + skvělý Tony Jaa. Že by to byl budoucí nástupce Jet Liho a Jackie Chana? No necháme se překvapit. Už abych viděl Ong-Bak 2... ()

piserius

No co k tomu napsat? Příběhově tento film nestojí ani za zlámanou grešli, ale co do akčních scén je to nádhera. Navíc pokud vezmete v potaz, že Tony Jaa nebyl zaskakován žádným kaskadérem a všechny scény jsou jenom s ním, tak musíte smeknout stejně jako já. ()

Dargel

Úžasná podivaná s opravdovými prvky Muay Thai tedy thajského boxu. Netradiční záběry při souboji mi připadal oživující naproti jiným akčním filmům, kde vidíme jen stále se opakující údery pěstí do obličeje. Nenudí vás, jak si navzájem daní "borci" dají klidně stokrát do držky a ani kapka krve z nosu neukápne? Ach, ach povzdychnu si. Doufejme, že se budou dělat souboje v akčních filmech po příkladu této výborné ukázky. Můžeme vidět neuvěřitelně tvrdé údery umísněté na citlivá místa a zároveň filmaři nezapomínají na fakt, že člověk když se pere dlouho může i umřít. Ještě reálnější ukázku pouliční mlátičky vidíme třeba ve filmu Fight club, ale to je zase jiná katerogie. Navíc né vždy je přeci cílem dosáhnout co nejlepšího ztvárnění co se reality týká. Hodnotím nejméně na 90% - tedy 5 hvězd. ()

misstake

No, nevím, kde se bere to všeobecné nadšení. Na chlup stejné mi přišly třeba van Dammovy 20 let staré fláky Krvavý sport nebo nebo Lví srdce a nevšiml jsem si, že by měly tak vysoké hodnocení a sklízely tak nadšené ovace... ()

radecacek

Naprostá bomba mezi akčními filmy. Tony Jaa "spadl z čistého nebe" přímo na pomyslný trůn filmových bijců. A nejspíš tam bude ještě hodně dlouho. ()

Cracker

Po zhliadnutí je mi už jasné prečo sa Segalovi ten film tak páčil a chcel si v ňom zahrať... Tešil som sa na parádnu ukážku bojových umení ako napr. v Merantau ale nejakým spôsobom sa všetko zrazu začalo kaziť! Zápletka je pre mňa nepostačujúca a tie triky mohol Tony Jaa nechať asi radšej na kaskadérovi aj keď pri niektorých to bolo vážne o hubu. Film mi bohužial nesadol ale to ma neodradí od pozretia si pokračovania, dúfam že to teraz tak moc nepokazia :) ()

KoRner

Ten Tony Jaa je nenormalny borec. Verím tomu, že v Thajsku mu volajú pri kolaudáciach domov, pretože tie jeho ruky a nohy musia drviť steny. Jedine k čomu by som mal výhrady, tak ako mnohí z CSFD je dej. Ai Bak Tim sa príliš ľahko vždy zapletie do bitky (Čo je samozrejme super - keby hneď v úvode nedostával od svojho mentora rady, že byť sa nemá a ten tvrdý tréning je iba na parádu.) Nepáčila sa mi ani linka s jeho bratrancom, ktorý je vypĺňa komickú figúrku filmmu a ani v závere s tou "naprirodzenou" sochou veľa vody nenamútili. Takto sú to "len" pekné 4*. ()

Wally

Neupírám, že Toy Jaa je ve svém oboru bojového umění jedním z nejlepších. Uznávám, že souboje ve filmu jsou skvěle propracované a moc hezky se na ně kouká. Nicméně nejsem zapálený fanoušek těchto filmů a neskutečně mne štval český dabing a neuvěřitelně otravná role Hum Laea...pokaždé když se objevil tak mi naskočila kopřiva. ()

Soderbergh, špióni a bojová umění

Soderbergh, špióni a bojová umění