Kaktusový Jack

Hal Needham

Bobby Byrne

Bill Justis

Mort Engelberg

I mě to hodně připomělo staré komické kreslené seriály, bylo to v podstatě to samé jen ve filmové podobě. Dalo se na to dívat, bylo to i docela zábavné a přes westernové prostředí mi to jako western zrovna nepřišlo. Když i ti indiáni byli převlečení běloši. Kirk Douglas se mi ale líbil, své role se zhostil s vervou, stejně jako jeho kůň Whisky :)(16.7.2010)

„Pekný Cudzinec je krásna prezývka." – „To nie je prevýka, ale moje meno. Dostal som ho po otcovi." Roztomilá hovadinka ako sa, pravda, na Needhama patrí. Viac sa pri nej zabavia deti, než dospelí, ale na jedno pozretie je to v pohode westernová (chcel som napísať komédia, ale príhodnejšie slovo je asi) paródia, v ktorej ma najviac pobavila kreácia nemotorného banditu Kirka Douglasa. Pribrzdený dobrák Arnie a nadržaná radodajka Ann-Margret tiež celkom ušli, ale na Whiskeyho sa nechytali :)) 50 %(14.12.2016)

Místy pár opravdu vtipných gagů. Příběh naprosto jednoduchý, ale to už je u všech parodií zvykem. Stíhání hlavních hrdinů se stává po nějaké době sledování nudnou fraškou, která nepřináší nic nového. Jako celek film neurazí, ani nenadchne. Arnold je zde jako dřevěný panák - je pozoruhodné sledovat, jaký herecký pokrok udělal jen o pár let ve filmu Barbar Conan.(16.3.2014)

Nečekaně příjemný kousek z děsivých Arnoldových začátků. Všechny westernové postavy (a je jich opravdu jen pár, takže je tu jednoduchý přehledný komediální příběh, co si na nehraje na nic většího) mají zvýrazněné vlastnosti až do roviny parodie, takže pobaví Kaktusový Jack (nesmrtelný K. Douglas), který je i v třiašedesáti ve skvělé formě (kéž by v ní byl i Arnold v jeho věku), a konečně velkou a milou roli, v niž doopravdy hraje má i Schwarzenegger, který radši stále chodí na dřevo, jen aby ho nezneužila jeho společnice s image sexy blond ikon evropských filmů.(2.1.2015)

Fakt slabota. Arnold po devadesát procent filmu jen nehnutě sedí na voze a popohání koně a kaktusovej Jack se podobně jako kojot v animácích snaží vůz různýma fintama zastavit. Jenže pokaždé se to obrátí proti němu a takhle to jde pořád dokola snad celou hodinu. Nevím jestli v sedmdesátých letech tenhle druh humoru ještě nebyl příliš okoukaný, ale dnes už to holt moc nefunguje. Určitě to není špatné, jen to mohlo být daleko zábavnější. Bod navíc za povedených prvních patnáct minut.(15.8.2015)

• - Jeden kritik po zhlédnutí filmu napsal, že Arnold Schwarzenegger se svou mimikou i výkonem nevyrovnal hereckým výkonům koní. Arnolda se to tehdy velice dotklo, ale když se později stal slavným hercem, připíchnul si tuto recenzi na čestné místo na zeď své kanceláře. (lekr)

• - Handsome Stranger (Arnold Schwarzenegger) je ve filmu vyzbrojen coltem Single Action Army s hlavní délky 4,75 palce. (JohnSmith)

• - Jack (Kirk Douglas) zde jezdí na koni jménem Whisky, stejně jako tomu je ve filmu Stateční jsou osamělí (1962). V obou případech se též jedná o koně neposlušného. (Mirokukii)