Kaktusový Jack

Bobby Byrne

Bill Justis

Mort Engelberg
  • MM_Ramone

Keď som si to teraz tak uvedomil, tak toto je jediný western, v ktorom sa objavil počas svojej hereckej kariery slávny Arnold Schwarzenegger. Aj keď to vlastne je len taká bláznivá groteska, uvoľnená recesia z divokého západu. Arnie sa ocitol v tomto snímku na začiatku svojej kariery a zahral si tu svojráznu postavu kovboja Strangera, ktorý sprevádza a ochraňuje krásnu, bohatú slečnu Jonesovú. V pätách im je vynaliezavý, neúnavný "Kaktusový Jack". Toho výborne stvárnil Kirk Douglas. **(19.10.2011)

Trochu lacný humor hneď od úvodu. Paradoxne ma rozosmial práve Arnold s jeho veľkou snahou pomôcť jednej pani prejsť cez cestu. Film som chcel vidieť hlavne kvôli nemu. Jedna z jeho prvých väčších rolí a hneď vedľa K. Douglasa. Som si istý, že Arnie ani nečítal scenár a ihneď prikývol. Osobne som čakal Arnoldove herecké trápenie, ale nakoniec to dopadlo celkom dobre. Ak pristúpite na ten lacnejší humor, tak to nie je až taká katastrofa. Celé mi to pripomína nikdy nekončiaci animovaný seriál(môj obľúbený) - Road Runner (kojot a rýchlonohý vták "mig-mig"). Aj tu Douglas stále niečo pripravuje, nikto sa nezaťažuje s tým odkiaľ to zobral a stále mu to nevychádza...Slabé tri hviezdy i s prihliadnutím na šikovného koňa menom WHISKY...50%.(13.1.2014)

Groteskní zábava. Kirk, pistolník a bandita, se snaží přemoci Arnolda, který však pro jeho neschopnost nemá o jeho existenci ani ponětí, a ikdyž je stejně hloupý jako jeho protějšek v černém, tak z nějakého důvodu má prostě štěstí. Herecký přednes, jinak humorné, Road Runner show. Whiskey byl ale úžasný.(29.2.2016)

• Paldiny

O Arnoldovi už vtedy Hollywood dobre vedel, veď vlastnil Glóbus za Stay Hungry a na jeseň 1977 podpísal lukratívny kontrakt na hlavnú úlohu vo filme Conan the Warrior aký plánoval odštartovať desaťročný maratón štyroch pokračovaní, za ktoré mal zinkasovať 10 miliónov dolárov plus 5 % zo zisku. A ak si pripočítame aktivity v podnikaní (prevádzkovateľ fitness centier, spoluorganizátor pravidelného šampionátu v Ohiu, nákup a predaj realít) o peniaze nebola skutočne núdza. Preto aj tento výlet do paródie na western znamenala iba zblíženie sa s filmovou brandžou a ako sám neskôr poznamenal, tréning na koni. A žiaľ je tomu tak, vtedy 6-násobný Mr. Olympia sa upísal nevtipnej groteske s plytkejším humorom než hladina Mŕtveho mora dva dni pred vyschnutím. A kto sa pri Arnieho známejších roliach smial z jeho toporného prejavu, tu musel udrieť záchvat epilepsie. Skutočne zlé, čo nespadá len na triko rakúskeho dubu, ale aj nymfy, ktorá ho sprevádza a celý film neúspešne balí, vrátane trápnych indiánov akých výskyt som nepochopil a v nehraní si odnášajú zlato. Kaktus Kirk, ten spriada pasce, z prdele si ťahá glej aj varhany, ale má aspoň šikovného osedlaného parťáka, ktorý mu po večeroch uštipačne berie deku a zakrýva sa ňou a pri veľkých potrebách používa latrínu. Za koníka teda hviezda, inak netuším čo v tejto "disneyovke“ pochváliť a komu ju vôbec odporučiť. Tak snáď len výstražné znamenie pre tých, ktorí nemajú radi spagetti westerny (toto je ich najvyšší level), tým čo neholdujú country hudbe (soundtrack jej patrí) a tým čo už vyrástli z príbehov Droopyho a vlka (charakterovo príbuzného s nemehlom Jackom). A to, že sa film neberie vážne nie je pre neho ospravedlňkou, veď to sa nebral ani Scary Movie či Bláznivé alebo Horúce strely a sú set-sakra vtipné, toto je iba trapas.(5.7.2017)

• Mol

AH, EXACTLY WHAT ARE YOUR INTENTIONS? TO SEE THAT JUSTICE IS DONE! AND YOURS? BLOW HIS HEAD OFF! STEAL THE MONEY! Taková dummy komedie, která byla chvílemi až trapná, mno herecké obsazení tomu nedalo jinak a musel jsem se podívat. Kirk tady už má požehnaný věk, přesto pořád válí a Arnold je prostě Arnold. Když řval na koně v němčině tak to mě prostě dojalo. Slečna Charming je pěkná rajda a nejraději by se líbala hned za prvním křovím, což se jí s panem Handsome Strangerem jen tak nepodaří. Film celkově byl na způsob The Road Runner Show a nevím jestli to bylo dobře. Western má být pěkně tvrdej, surovej a špinavej, kde přes den voní střelnej prach a v noci chrastí chřestýši.(7.10.2017)

• - Jeden kritik po zhlédnutí filmu napsal, že Arnold Schwarzenegger se svou mimikou i výkonem nevyrovnal hereckým výkonům koní. Arnolda se to tehdy velice dotklo, ale když se později stal slavným hercem, připíchnul si tuto recenzi na čestné místo na zeď své kanceláře. (lekr)

• - Handsome Stranger (Arnold Schwarzenegger) je ve filmu vyzbrojen coltem Single Action Army s hlavní délky 4,75 palce. (JohnSmith)

• - Šikovného koně, na kterém jezdí Jack (Kirk Douglas), ztvárnilo osm koní. (Mirokukii)