Kovboj Handsome Stranger (Krasný Cizinec) má doprovodit slečnu Charming Jonesovou (Okouzlující Jonesová), na cestě pro peníze od jejího otce Parody Jonese. Bohatý Avery Jones se však chce těchto peněz zmocnit a tak najímá starého kovboje Kaktusového Jacka, aby Strangera a Jonesovou na zpáteční cestě okradl. Problém je v tom, že Kaktusový Jack zrovna v okrádání není moc dobrý ... (Fary)

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USA $9,800,000Tržby Celosvetovo $-║ Nenáročná groteskná zábava ako z kresleného úletu Looney Tunes. Kirk Douglas v nečakane komickej polohe a celkom mu to sadne, tendencia slušnej uvoľnenej zábavy tu je maximálne dosiahnutá, Arnold Schwarzenegger tiež v medziach pobaví jeho suchými hláškami a snaživá sympatická Ann-Margret sa dočká vytúženej romance až záverom, následne hopkajúci "Kaktusový Jack" nemá chybu, yee-haa. "Príjemná odľahčená zábava." /70%/ ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Dobrý den, mé jméno je Krasný Cizinec!" Arnold Schwarzenegger v kovbojském obleku a sedmiraným šestiraňákem u boku. Arnold zastavuje splašené koně a doprovází Ann-Margret, kterou chce okrást Kirk Douglas. Ten je zde prezentován doslova jako kojot Wilda. :D Dá se na to koukat, párkrát jsem si i docela zasmál. Podruhé už si to nikdy nepustím. - 30%. ()

Jara.Cimrman.jr

Nemám příliš zkušeností s přepadáváním přerostlého rakouského jelimana, ale jsem si takřka jist, že bych přitom neohrozil svůj život zdaleka tak často, jako Kaktusový kretén. Ale zase by při akci zdaleka nebylo tolik srandy, i když poněkud smutnou se mi jeví skutečnost, že tou nejzábavnější postavou filmu je Jackův kůň. Jinak v tomto snímku divák o trotla nezakopne. Snad jen ten Jack je takový extrovertní trotl, Pěkný Cizinec zase nápadně připomíná introvertního trotla a o Indiánech je škoda něco psát. Je to zkrátka taková westernová kravinka nehodná zraku ctihodného diváka, ale nadržená slečna Nádherná tomu dodává takovou svěží erekci, že je snad i škoda tento snímek nevidět. ()

gogo76

Trochu lacný humor hneď od úvodu. Paradoxne ma rozosmial práve Arnold s jeho veľkou snahou pomôcť jednej pani prejsť cez cestu. Film som chcel vidieť hlavne kvôli nemu. Jedna z jeho prvých väčších rolí a hneď vedľa K. Douglasa. Som si istý, že Arnie ani nečítal scenár a ihneď prikývol. Osobne som čakal Arnoldove herecké trápenie, ale nakoniec to dopadlo celkom dobre. Ak pristúpite na ten lacnejší humor, tak to nie je až taká katastrofa. Celé mi to pripomína nikdy nekončiaci animovaný seriál(môj obľúbený) - Road Runner (kojot a rýchlonohý vták "mig-mig"). Aj tu Douglas stále niečo pripravuje, nikto sa nezaťažuje s tým odkiaľ to zobral a stále mu to nevychádza...Slabé tri hviezdy i s prihliadnutím na šikovného koňa menom WHISKY...50%. ()

MM_Ramone

Keď som si to teraz tak uvedomil, tak toto je jediný western, v ktorom sa objavil počas svojej hereckej kariery slávny Arnold Schwarzenegger. Aj keď to vlastne je len taká bláznivá groteska, uvoľnená recesia z divokého západu. Arnie sa ocitol v tomto snímku na začiatku svojej kariery a zahral si tu svojráznu postavu kovboja Strangera, ktorý sprevádza a ochraňuje krásnu, bohatú slečnu Jonesovú. V pätách im je vynaliezavý, neúnavný "Kaktusový Jack". Toho výborne stvárnil Kirk Douglas. ** ()

• Arnold Schwarzenegger dostal za svoji roli zaplaceno 275 tisíc amerických dolarů. (lekr)
  • Jeden kritik po zhlédnutí filmu napsal, že Arnold Schwarzenegger se svou mimikou i výkonem nevyrovnal hereckým výkonům koní. Arnolda se to tehdy velice dotklo, ale když se později stal slavným hercem, připíchnul si tuto recenzi na čestné místo na zeď své kanceláře. (lekr)