Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Ve filmu, natočeném dle úspěšné divadelní hry (Pulitzerova cena), exceluje v hlavní roli James Stewart. Vystupuje zde jako Elwood P. Dowd, dobrosrdečný člověk ve středních letech, jehož nejlepším přítelem je šest stop vysoký králík Harvey, kterého vidí pouze on. Jeho sestra, které se nelíbí, že jí dělá ostudu, se rozhodne umístit ho do ústavu pro choromyslné, ale v tu chvíli začíná ohňostroj komických situací a zvratů... (Javert)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (82)

Madison 

všechny recenze uživatele

Na dnešné pomery trošku staromódna fantasy komédia, končiaca v naivnom a zvláštnom duchu, čo mi pripadalo, akoby si tvorcovia urobili z divákov prinajmenšom posmech a podcenili ich intelekt, ktorý znesie omnoho viac, než si myslia. Áno, asi zabúdam, že ide o nenáročnú infantilnú zábavu. Harvey má pár roztomilých situácií, príjemných hercov, sladký James Stewart aspoň čiastočne vynahrádza hluché miesta v scenári a snímka občas, najmä v strede, stráca iskru a švih. Slušný nadpriemer, ktorý ma nesklamal a rozhodne ani neokúzlil. ()

Kulmon 

všechny recenze uživatele

Jmenuje se Elwood P. Dowd, jestli chcete, dá vám svou vizitku, upozorní abyste nevolali na špatně číslo a pozve vás domů. Má 6 stop vysokého kamaráda králíka Harveyho, kterého jiní nevidí. Přesto, když si společně zajdou na skleničku Martini, má Elwood hned spoustu kamarádů. Je i díky Harveymu totiž skvělý společník, který nikdy nezklame. Vždy pobaví a každého si prostě získá. Získal si mě a získá i vás! Role v jaké jsme Jimyho Stewarta ještě neviděli. Je okouzlující. Jedna z nejlepších komedií, které se v Hollywoodu točily od 30. do 50. let! ()

Reklama

Renton 

všechny recenze uživatele

Scénář: Mary Chase, Oscar Brodney .. Mad World. Donnie Darko padesátých let, takže bez padajícího letadla a jiných opulentních efektů, ovšem stejně neslaný, nijak strhující zážitek. James Stewart je můj oblíbený harcovník černobílých bijáků a i zde ve své bezelstné roli spolehlivě vládne i dalších příjemných sekundantů je tu dost. Jenže v dialozích je to postupně únavnější, veskrze komediálně suché. Jen o tom, že blázen nemusí být škodlivý.. ()

brit84 

všechny recenze uživatele

Tenhle příběh je postaven na tom, že elegánovi a sympaťákovi Jamesu Stewartovi trochu šibe a všechno dělá se svým imaginárním kámošem, králíkem Harveym. Jenže z toho postupně začalo hrabat aji mmě, protože jsem to viděl v horečce a cítil se trochu schizofrenně. Nakonec jsem byl až překvapený, jak dojemné může být shledání Elwooda s Harveym. Ale možná to bylo jen tou horečkou... ()

RHK 

všechny recenze uživatele

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Jedna ze 140 nejlepších komedií - 140 Greatest Comedy Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Celosvětově divácky úspěšný film. Nejlepší popis snímku Harvey je citátem z jiného filmu - Notting Hill: "Surreálné, ale milé." A citace z Harveyho?: "V tomto světě, Elwoode, musíš být tak moudrý, anebo tak příjemný. Nuže, roky jsem byl moudrý. Doporučuji být příjemný. A můžete mne citovat." Sledování Jamese Stewarta v roli šťastného, vřelého a laskavého Elwooda, který kamarádí se všemi a hlavně s neviditelným králíkem Harveym, bylo velmi příjemným filmovým zážitkem. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=VvfXvW2wsuQ P.S.: Už den mi Harvey leží v hlavě, pořád přemítám, kdo je větší blázen, zda pohodář Elwood se skřítkem - králíkem, nebo my ostatní "normální". Zvyšuji hodnocení na plnou palbu. ()

Galerie (34)

Zajímavosti (10)

  • Na návrh Jamesa Stewarta (Elwood P. Dowd) zmenil režisér viaceré zábery na širšie, aby Harvey mohol byť v obraze. (shimik77)
  • Film obsadil v roce 2008 v žebříčku nejlepších fantasy Americké filmové instituce 7. místo. (TheDude)
  • Studio Universal zaplatilo 750 000 dolarů za práva na zfilmování tohoto příběhu. (Javert)

Související novinky

Z Enterprise za piáno

Z Enterprise za piáno

02.02.2010

A z Abramsových do Spielbergových rukou. Zachary „Spock“ Quinto minulý týden vyděsil všechny trekkies prohlášením, že má pronásledování fanoušky plné zuby a několik let nechce mít se Star Trekem nic… (více)

Halo žije – u Spielberga

Halo žije – u Spielberga

10.08.2009

Kolem Stevena Spielberga je poslední dobou neobyčejně rušno. I na čsfd jste četli, že hodlá produkovat adaptaci špiónských thrillerů o Mattu Helmovi a režírovat remake komedie Harvey. Je očividné, že… (více)

Reklama

Reklama