Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Ve filmu, natočeném dle úspěšné divadelní hry (Pulitzerova cena), exceluje v hlavní roli James Stewart. Vystupuje zde jako Elwood P. Dowd, dobrosrdečný člověk ve středních letech, jehož nejlepším přítelem je šest stop vysoký králík Harvey, kterého vidí pouze on. Jeho sestra, které se nelíbí, že jí dělá ostudu, se rozhodne umístit ho do ústavu pro choromyslné, ale v tu chvíli začíná ohňostroj komických situací a zvratů... (Javert)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (82)

kareen 

všechny recenze uživatele

Všichni musíme čelit realitě, dříve nebo později - Já jsem bojoval s realitou po 35 let doktore. A jsem št'astný, že jsem nad ní vyhrál...Tak taková porce pozitivní energie, jakou nám naservírovala tato nadmíru vtipná konverzační komedie, je pro deštivé dny jako je ten dnešní přímo stvořená. Alespoň já můžu zcela zodpovědně prohlásit, že mi neodolatelně roztomilý pan Down ve skvělém podání Jamese Stewarta a jeho šest stop vysoký králík Harvey, zvedli náladu o pěkných pár levelů nahoru a to i navzdory faktu, že byl jeden z nich dokonce neviditelný. ()

Kulmon 

všechny recenze uživatele

Jmenuje se Elwood P. Dowd, jestli chcete, dá vám svou vizitku, upozorní abyste nevolali na špatně číslo a pozve vás domů. Má 6 stop vysokého kamaráda králíka Harveyho, kterého jiní nevidí. Přesto, když si společně zajdou na skleničku Martini, má Elwood hned spoustu kamarádů. Je i díky Harveymu totiž skvělý společník, který nikdy nezklame. Vždy pobaví a každého si prostě získá. Získal si mě a získá i vás! Role v jaké jsme Jimyho Stewarta ještě neviděli. Je okouzlující. Jedna z nejlepších komedií, které se v Hollywoodu točily od 30. do 50. let! ()

Reklama

kaylin 

všechny recenze uživatele

Už dlouho jsem neviděl žádný film s Jamesem Stewartem, a tak jsem byl rád, že jsem se k jednomu zase dostal. A James udělal opět to, co dovede vždy. Naprosto mě uchvátil. James Stewart je jedním z nejlepších herců historie, protože jeho herectví je prostě neskutečně lidské a je jedno, jestli hraje v komedii, dramatu, westernu nebo thrilleru. Vždy to zvládne dokonale. Tady má navíc zábavný a chytrý scénář. ()

Aleee89 

všechny recenze uživatele

Film podle divadelní hry oceněné Pulitzerovou cenou, to je osvědčená kombinace. V tomto případě si říkám, že vidět Harveyho právě jako divadelní hru musí být ještě lepší. Čekala jsem větší odvaz a legraci, ale i tak se mi tento film s přesahem k lidské duši a životním moudrům líbil. James Stewart byl opět vynikající. ()

Lucjen 

všechny recenze uživatele

Myslím, že žáner komédia tu nie je úplne adekvátny. Aby ste náhodou neboli sklamaní, že tu Stewart nesype hlášku za hláškou a celkovo vtipných scén je tu pomenej. Rozhodne majú humorný podtón, ale namiesto hlášok je tu niekoľko myšlienok, ktoré vás donútia pozastaviť sa. Stopercentne sa o tom uistí netrpezlivý taxikár v závere filmu, kedy vám ju doslova naservíruje na striebornom podnose, keby ste si ich pri tom úpornom hľadaní komédie nevšimli. Jimmy tu hrá jednu zo svojich najcharizmatickejších postáv; celý príbeh sprevádza jeho priateľkosť, milý úsmev a pekné slová. Ja sa ho jednoducho neviem nabažiť. Harvey ale nie je iba filmom, ktorý vás zahreje pri srdci. Jednoducho a trefne polemizuje nad pomyselnou hranicou bláznovstva. Pretože kto má právo zadefinovať ju? Keby bolo takých bielych zajacov (dobre, nemuseli by byť iba bieli!) ako Harvey viac, svet by bol oveľa príjemnejší. A čo keby boli iba imaginárni. :) Krásna záležitosť, ktorá mohla byť natočená snáď iba v tej dobe. Dnešná produkcia by mohla zbytočne skomplikovať to, čo je naopak veľmi jednoduché. ()

Galerie (34)

Zajímavosti (10)

  • Hoci je Elwood (James Stewart) vykreslený ako alkoholik, iba raz môžeme vidieť, ako si dá panáka. (shimik77)
  • Josephine Hull ztvárnila stejnou roli, jako ve filmu, již předtím v divadelní verzi Harveyho na Broadwayi. (Javert)
  • Divadelní verze Harveyho měla premiéru 1. listopadu 1944 v divadle na 48. ulici v New Yorku a hrála se celkem 1775krát. (Javert)

Související novinky

Z Enterprise za piáno

Z Enterprise za piáno

02.02.2010

A z Abramsových do Spielbergových rukou. Zachary „Spock“ Quinto minulý týden vyděsil všechny trekkies prohlášením, že má pronásledování fanoušky plné zuby a několik let nechce mít se Star Trekem nic… (více)

Halo žije – u Spielberga

Halo žije – u Spielberga

10.08.2009

Kolem Stevena Spielberga je poslední dobou neobyčejně rušno. I na čsfd jste četli, že hodlá produkovat adaptaci špiónských thrillerů o Mattu Helmovi a režírovat remake komedie Harvey. Je očividné, že… (více)

Reklama

Reklama