Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Ve filmu, natočeném dle úspěšné divadelní hry (Pulitzerova cena), exceluje v hlavní roli James Stewart. Vystupuje zde jako Elwood P. Dowd, dobrosrdečný člověk ve středních letech, jehož nejlepším přítelem je šest stop vysoký králík Harvey, kterého vidí pouze on. Jeho sestra, které se nelíbí, že jí dělá ostudu, se rozhodne umístit ho do ústavu pro choromyslné, ale v tu chvíli začíná ohňostroj komických situací a zvratů... (Javert)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (81)

Anderton 

všechny recenze uživatele

Klasický utopistický Hollywood, do ktorého James Stewart zapadne ako nikto iný. Vlastne je to dobre, pretože s ním tento subžáner nie je vôbec otravný, ale veľmi príjemný. Prostredie je kúzeľné, aj keď sme často na psychiatrii, postavy sú postavičkami, ktoré aj napriek nejakým tým chybám toto prostredie vyplňujú ako vymalovánku. A niektoré ani nemusíme vidieť a na konci môžeme byť na pochybách, že ako to vlastne celé bolo myslené. S podobnou zápletkou sme sa omnoho neskôr stretli napríklad vo Svete podľa Prota a vážne by ma zaujímalo, či sa tu spomínaný Donnie Darko naozaj inšpiroval Harveym. Niektoré situácie sú vážne vtipné, ako celok však Harvey nestrhne. ()

belldandy 

všechny recenze uživatele

Harvey je staromódní konverzační komedie o čistém bloudovi - příběh o muži, který jako jediný vidí velkého bílého králíka, lidech kolem něj a nesnázích, do nichž se kvůli tomu králíkovi dostanou. - Ach jo... Můžete si říct, že trpím nevyléčitelnou melancholií a nostalgií, a budete mít pravdu. Tenhle příběh o bláznovi, který je mnohem rozumnější než normální lidé, mi zalezl pod prsty. James Stewart tak trochu připomíná Jirku Dušína a tak trochu Hugo Haase (Ikdyž je mnohem pohlednější). ()

Reklama

brit84 

všechny recenze uživatele

Tenhle příběh je postaven na tom, že elegánovi a sympaťákovi Jamesu Stewartovi trochu šibe a všechno dělá se svým imaginárním kámošem, králíkem Harveym. Jenže z toho postupně začalo hrabat aji mmě, protože jsem to viděl v horečce a cítil se trochu schizofrenně. Nakonec jsem byl až překvapený, jak dojemné může být shledání Elwooda s Harveym. Ale možná to bylo jen tou horečkou... ()

Joe321 

všechny recenze uživatele

Tak tohle je opravdu příjemný film. Vyzařuje z něj tolik pozitivní energie a upřímnosti, že mi to hned zlepšilo náladu. James Stewart je naprosto fenomenální. Jeho nakrucování hlavy, když poslouchá, mimika a vůbec jeho styl mě opravdu okouzlili. Ačkoliv pozve někoho na večeři nebo dává vizitku asi stokrát, pokaždé jsem se usmál. A myslim si, že s Harveyem bych byl tak štastný. Velké díky patří Javertovi za tenhle tip.-"Would you care to come over to my house for dinner tomorrow night? I'm having a few friends in, just informally." ()

Radko 

všechny recenze uživatele

Namiesto komentára, len jeden citát, jeden postreh a jedno tajomstvo.. Citát: "Moja mamička mi hovorievala: "Elwood, na tomto svete môžeš byť buď múdry alebo príjemný. Mnoho rokov som sa pokúšal byť chytrý. Odporúčam príjemnosť. Môžete ma citovať." Postreh: Keď dennodenne vidím tie davy naháňajúcich sa, presadzujúcich sa, súperiacich a asertívne usmievavo naladených agresívnych mužov a žien často ma napadá, či niekto ešte pozná len príjemnosť pre príjemnosť. Nie pre získanie peňažného či osobného prospechu. Asi už ani veľmi nie. Nuž čo už. Napokon prezradím tajomstvo: Viete, komu je nakoniec najlepšie? Nuž tomu, kto je príjemný (prirodzene príjemný - tu neviem, či sa to dá naučiť i v dospelosti) a zároveň tomu, kto od druhých NIČ nepotrebuje. ()

Galerie (34)

Zajímavosti (11)

  • Film obsadil v roce 2008 v žebříčku nejlepších fantasy Americké filmové instituce 7. místo. (TheDude)
  • Divadelní verze Harveyho měla premiéru 1. listopadu 1944 v divadle na 48. ulici v New Yorku a hrála se celkem 1775krát. (Javert)
  • Na návrh Jamesa Stewarta (Elwood P. Dowd) zmenil režisér viaceré zábery na širšie, aby Harvey mohol byť v obraze. (shimik77)

Související novinky

Z Enterprise za piáno

Z Enterprise za piáno

02.02.2010

A z Abramsových do Spielbergových rukou. Zachary „Spock“ Quinto minulý týden vyděsil všechny trekkies prohlášením, že má pronásledování fanoušky plné zuby a několik let nechce mít se Star Trekem nic… (více)

Halo žije – u Spielberga

Halo žije – u Spielberga

10.08.2009

Kolem Stevena Spielberga je poslední dobou neobyčejně rušno. I na čsfd jste četli, že hodlá produkovat adaptaci špiónských thrillerů o Mattu Helmovi a režírovat remake komedie Harvey. Je očividné, že… (více)

Reklama

Reklama