Reklama

Reklama

Tantra

TV spot 1

Obsahy(1)

Chcete lépe poznat sami sebe? Toužíte prohloubit vztah se svým partnerem? Přestože sexuální revoluce dávno proběhla, sex často provozujeme ve tmě a při rozhovorech o něm cítíme stud. Pornografie je téměř všudypřítomná, ale milování a vášeň stále zůstávají tabu. Stovky českých žen a mužů se rozhodly posunout hranice vnímání svého těla prostřednictvím tantry. Dokument nahlíží do světa tantrických seminářů vedených zkušenými lektory Johnem Hawkenem a Alanem Lowenem. Film, uváděný v kinech v necenzurované verzi, přináší intimní výpovědi lidí, kterým tantra změnila život. A ukazuje sex tak, jak nejsme běžně zvyklí. Oproti jiným východním duchovním cestám, jako je jóga nebo nejrůznější meditace, využívá tantra k sebeuvědomění smyslnost a sexualitu. Odmítá stereotypy a rozbíjí naučené vzorce chování. Cestu duchovního růstu nabízí skrz potěšení, nikoli utrpení. Tantra přináší jiný pohled na život a sex - nesoustředí se na výkon, ale na prožitek. Z vlastní zkušenosti víme, že mezi láskou a sexem bývá rozpor – můžeme si užít sex s někým, koho nemilujeme a milovat někoho, s kým nám sex nepůsobí potěšení. Tantra učí, jak rozpor odstranit, lásku a sex svést dohromady a udržet.

Stovky českých žen a mužů absolvují tantrické semináře. Přestože jóga a nejrůznější meditace jsou v západním světě poměrně rozšířené, tantru si lidé často pletou například s kámasútrou a vnímají ji jen pro její sexuální aspekt. Tvůrce nového dokumentárního filmu Tantra zajímalo, jestli takové zjednodušení odpovídá realitě a zda vůbec existuje možnost, jak využít starobylou nauku pro zlepšení života, partnerských vztahů a rodinných vazeb v současné době. Dokument Tantra scenáristy a režiséra Benjamina Tučka nahlíží do světa tantrických seminářů vedených zkušenými lektory Johnem Hawkenem a Alanem Lowenem. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (3)

TV spot 1

Recenze (46)

salalala 

všechny recenze uživatele

Jakože neni to špatnej dokument, ale tak nějak mu zoufale chybí gradace a náboj. Pořád to plyne, plyne a plyne a člověk čeká, co z toho vlastně vyleze a ono nakonec nic. Některý povídání je zajímavý, nejlepší jsou samozřejmě záběry z "terapií". Ty lidi tam vypadaj hodně zajímavě a chtě nechtě se zamýšlíte, jestli byste něco takovýho zvládli. To je ale všecko. Prostě tu chybí styčný bod, vysvětlení a stručný rozdělení tantry, člověk mnohdy neví, o čem je vlastně řeč. Babčáková a její průpovídky tu nemají valný význam a působí jako vata. Tomu dokumentu prostě chybí něco, co by ho učinilo zapamatovatelným. Je to zručně natočený, má to dobrou kameru, ale trochu to pokulhává ve scénáři. Pro mě zajímavý zážitek a čistý průměr. 50% ()

Garson odpad!

všechny recenze uživatele

Dokument o tom jak si starej oplzlej tlustej chlap založí byznys na takové uzavřené swingers párty a říká tomu skupinová tantra.Nic vzrušujícího,spíš naopak.Lektor tantry zde naivní páry psychicky "odháčkovává" zatímco slavnější osobnost guru Jára,který před lety naivní klientky i fyzicky "odháčkovával" se teď musí ukrývat před zákonem na Filipínách což těmto tantrickým lektorům zřejmě nehrozí.Kdybych někdy dostal chuť na tantrickou masáž tak určitě bych nenavštívil takovou nějakou pochybnou komunitu s pochybným lektorem,ale radši bych si zaplatil cestu do Thajska kde bych dostal to co bych očekával.Pro nestabilní páry jsou takové skupinové seance úplně ideální,protože samy sobě a také partnerovi dokážou vsugerovat jak je pak všechno čistší a růžovější,ale je to jen další klamání a obelhávání které štěstí do budoucna stejně nepřinese. ()

Reklama

Traffic 

všechny recenze uživatele

K tomuhle dokumentu nelze přistupovat jako k výukovému/naučnému, ale spíš jako k prakticky-filozofickému příspěvku do debaty o tom, jak vést vlastně život. Někomu to může připadat jako náborový leták do tantrických kurzů, jinému může vadit ta kolikrát až bulvární honba za zprostředkováním těch pravých, nefalšovaných emocí (a do určité míry to jsou námitky oprávněné), ale Tantra za necelých 80 minut naštěstí zvládne předat i řadu myšlenek, které značně nabourávají to, jak většina z nás vede vztahy a zachází sama se sebou, že už jen jejich vyřčení je tady třeba ocenit. ()

ledzepfan 

všechny recenze uživatele

"This is my friends, an outrage".Tony Harrison.... Fakt škandál.. Totální banality o lidském vztahu k tělesnosti, zaobalené do hezkých a rádobymoudrých proklamací jednoho noname gurua, kterej je ve svém ezo-eklektismu tak nepřesvědčivej, že musel zakotvit v české kotlině aby našel aspoň pár hrozně-super milých lidiček, kteří jsou sice úplně vypatlaní ale zato připravení naprosto otevřeně sdílet energie, vibrace, duše a  prachy.. Tantra je to tady hodně á la trenčanský párek s fazulou, nebo Slunce, seno, erotika... Dve rudé stárs za to, že to je ve výsledku asi poměrně neškodný ezokšeft. Zoufalci zaplatí, za pseudo-teologického povzbuzování mistra se po sobě na naháča poválí, vypinkají si do kříže šášuly a šášulky a domů jdou odháčkovaní a o minimálně dva spirituální levely vejš.. ()

Cimr 

všechny recenze uživatele

Podhodnocený dokument, který se mně osobně líbil jen o trošku méně než dokumenty Klusáka a Remundy. Stejně jako u nich není ani zde dobré hledat přísnou objektivitu nebo zevrubné poučení o tématu ,,tantra vs. Češi". Když se na to ale podíváte jako na dokument o prázdných lidech, kteří jsou schopni kvůli hledání smyslu existence nechat úplně cizího člověka strčit jim prst do zadku nebo se jím nechat plácat přes hýždě jako zlobivé dítě, můžete občas na plátno zírat fascinovaně. Jako já. Nejde o to, že jsou tam nazí lidé a osahávají se, z toho jsem vyrostl. Jde o to, že jsou tam lidé. Lidé podivní, ujetí, trapní, obnažení, tápající a bezúspěšně hledající cosi vyššího, lidé vybízející k úvahám a zkoumání... ()

Galerie (6)

Reklama

Reklama