Tantra

Česko, 2010, 77 min

Benjamin Tuček

Benjamin Tuček
  • bartias

Hekání, hýkání a masírování tam, kam si někteří nenechají sáhnout ani od doktora. Taková je Tantra? Kamera sleduje několik sezení, která připomínají dětinské řádění v mateřské školce ale i sraz ubrečených příznivců skupinového sexu. Nelichotivé záběry nepřitažlivých lidí ale žádné vzrušení nevyvolají. Oni se sice vůbec nestydí. Zato vy se budete stydět za ně. Není to ani nijak zvlášť pěkně natočené. Tuček prostě seká jeden podobný výrok za druhým a občas mu přitom do záběru vleze mikrofon. Nekonečný zástup lidí přesvědčených o své pravdě rychle začne nudit. Tantra nepůsobí ani nechtěně komicky jako portrét českých sektářů Ježíš je normální! Ani není stejně mrazivě vygradovaná jako dokument o dětech amerických křesťanských fanatiků Jesus Camp. Tantra je prostě jenom upocená. 3/10(21.2.2011)

Jakože neni to špatnej dokument, ale tak nějak mu zoufale chybí gradace a náboj. Pořád to plyne, plyne a plyne a člověk čeká, co z toho vlastně vyleze a ono nakonec nic. Některý povídání je zajímavý, nejlepší jsou samozřejmě záběry z "terapií". Ty lidi tam vypadaj hodně zajímavě a chtě nechtě se zamýšlíte, jestli byste něco takovýho zvládli. To je ale všecko. Prostě tu chybí styčný bod, vysvětlení a stručný rozdělení tantry, člověk mnohdy neví, o čem je vlastně řeč. Babčáková a její průpovídky tu nemají valný význam a působí jako vata. Tomu dokumentu prostě chybí něco, co by ho učinilo zapamatovatelným. Je to zručně natočený, má to dobrou kameru, ale trochu to pokulhává ve scénáři. Pro mě zajímavý zážitek a čistý průměr. 50%(8.2.2011)

• Djkoma

"Svobodný sex ve školách! Sex o přestávkách!" a toho člověka, co řekl, že "Láska existuje jen v totální svobodě", bych moc rád slyšel definovat to abstraktní slovo na L:). Aby byl svět šťastný, musíme nemít předsudky, nestydět se a spát s každým (nejlépe skupinově se stejně naladěnými!) Konečně už chápu pojem štěstí, když se nechám masírovat čtyřmi ženami, které si myslí, že štěstí, které mi dávají udělá šťastné i je... Nic proti dotyčným, ani jejich "víře" ani tantře, ale taková přehlídka jednoduchosti se příliš nevidí. Není nic lepšího, než dědula (guru) rozdávající moudra a plácající mladou zlobivou dívku po zadečku... ach. Dokonalé. Dokud lidi neporozumí sami sobě, nemůžou chtít být šťastní a to samo o sobě nikdy není univerzální. Není tu žádné udělej tohle, udělej tamto... PS: přes všechnu ironii v komentáři nic neodsuzuji, jen možná méně fanatických pohledů by prospělo. PPS: rozhodne se ten dokument, zda je důležitější fyzično, duševno nebo že to je fuk? Asi jak u koho:)ach ta univerzálnost! PPPS: poslední rýpnutí, ono je fakt jedno, kdo se člověka dotýká a jak?:) To by pak vrchol byl vždy stejně stejný... to je tak směšný...vždyť by ten život táááák snadný:)(11.4.2012)

• NinonL

Starý tlustý dědek s vilnýma očima a vyhnitými zuby si založil byznys, který nazval Tantra. Dementní čeští tvůrci o tom natočili dokument, a nechali si to zacálovat Státním fondem ČR pro podporu a rozvoj české kinematografie (z daní občanů). Nalákali spoustu dalších dementů, kteří na povel hopsali jako králíci. (Jinak by panu režiséru Tučkovi Státní fond nic nezaplatil.) A teď vážně. Tantra není o sexu a už vůbec není o orgasmu. Hadí síla je v ní využívána pro duchovní růst, nikoli pro výstřik. Že to nevědí zúčastnění králíci, pochopím. Ale že to neví režisér Tuček ani nikdo ze Státního fondu a zaplatí z našich daní sektáře, považuji za skandál. Nerada píšu o filmu, že je to sračka, až na výjimky, jako je tenhle dokument.(8.4.2014)

• Payushka

Proti tantře v podstatě nic nemám, mám ale hodně proti dokumentu, který si neustále protiřečí. Vyslechnete si, že fyzično je druhořadé, hlavní je splynutí duší. A to se přece nejlépe podpoří pořádně hlubokým ponořením prstu do zadku, že? Čemu pak má divák v tomto pseudo-dokumentu věřit, když už jeho základní myšlenka popírá v záběrech sama sebe?(9.11.2011)