Chada vychoval Frank, bývalý osobní strážce jeho rodičů, kteří byli před dvaceti lety zabiti. Tenkrát se zachránilo i jeho dvojče Alex, ale nikdo neví, kde žije a Frank, dnes majitel fitnes centra, po něm nechává pátrat. Nyní mu najatý detektiv přináší zprávu o místě Alexova pobytu, a tak s Chadem letí do Hongkongu – o důvodu letu mu ovšem zatím nic neřekne. Až na místě setkání oběma sdělí, že jsou bratři a vysvětlí jim, kdo zabil jejich rodiče, a tím si přivlastnil i jejich majetek. Chad chce okamžitě pomstu, ale Alex je opatrnější. Po nevydařeném obchodu s kradenými auty si to ale rozmyslí a rozhodne se jít do boje s Chadem a Frankem. Svou akci začínají u Raymonda Zhanga, který byl kdysi společníkem jejich otce a patřil mezi vrahy při jejich zabití. A žije tu i druhý tehdejší společník, Griffith. Oběma se daří velmi dobře a jsou napojeni na místní podsvětí. Zatím netuší, že hodina pomsty za dávný zločin se blíží… (TV Prima)

yVANs

jedna z klasik meho VHS detstvi. Kdyz se clovek prenese pres vsechnu tu imbecilitu desitek a stovek protivniku, ktere hlavni hrdinove likviduji, jak na bezicim pasu (coz ostatne k akcnakum z tehle dob proste patri), je to docela zabavna podivana. ()

Kingjiri

Jediný štěstí je, že si tu nedal dvojroli Chuck Norris. Z takový dávky testosteronu obsažený v jednom filmu by mě taky moh trefit šlak. Van Damme tu překvapivě občas i něco hraje a příběh taky neni uplně k zahození. Lhal bych, kdybych tvrdil, že bych se občas nezasmál a nepobavil. S akcí se tu moc nešetří (jenom mě mrzí, že nebyla delší bitka Van Damme vs. ten namakanej čínskej týpek s hnusnym xichtem). Ale hlavní problém snímku je, že kvůli zbytečně dlouhý stopáži tu bylo dost hluchejch míst. I tak ale musim uznat, že na Van Dammovi poměry je výsledek hodně slušnej. ()

geek.ondra

Klišé, viditelná brakovost a jasný béčko... ale už od dětství je to pro mě srdcovka a nejoblíbenější "vandammovka". Přímočará a příjemná žánrovka která dokáže využít jak své béčkové sklony tak ale i celkem slušné akční řemeslo a mimochodem Van Damme si to strašně užívá a jeho dvojčata jsou skvělá. 7,5/10 ()

Stíba

Vizuál mého milovaného Hong Kongu a Van Damme v povedené dvojroli. Navíc je to dobře napsané, příběh má hlavu a patu a ve výsledku je tak z toho jeden z jeho nejlepších filmů. ()

Lord Fuck

Filmy s timhletim belgickym borcem žeru už od malička a proto mě serou keci který ma třeba Radyo-takže pozor mladej jo :) fakt to hraje super-a to obě role ()

kubal18

Co mě na filmu pobavilo nejvíc? Asi to, jak Alex neustále řešil Chadovy hedvábný spodky:). Ale vážně. Jeden z Van Dammových lepších kousků. ()

waska

Jeden z těch lepších filmů JCVD, ale i tak je to docela bída. Nemá to pořádný děj, zápletka je ubohá a je to strašně předvídatelné, ostatně jako všechny jeho filmy. Navíc ho tady máme dvakrát, což rozhodně není plusem. ()

BLADER

Tento film patrí podľa mňa medzi klasiku akčného žánru, ktorú je dobre si sem-tam pripomenúť, pretože, ako všetci vieme, dnes to s tými akčnými hrdinami ani zďaleka nevyzerá tak ružovo, ako pred takmer 20 rokmi. Dvojitý zásah je poctivý, ničím nerušený akčňák o pomste a dvoch osobách, ktoré boli donútené spolupracovať. Ako vravím, jednoducho klasika. ()

zberatel

Vo svojom roku vzniku to bol veru hit pozicovni a ked som ho videl ze waw, no kriteria sa trosku zmenili, ja som o cosi starsi a cas je nemilosrdny a len ti najsilnejsi preziju... ()

Armin82

Double Impact je podle mýho jedna z pěti nejlepších Van Dammovin...Jean a strýček Frankie zahráli výborně, Alonna Shaw byla sexy a Zhang s Grifitthem výborní záporáci...příběh má taky něco do sebe,dva bratři co se potkají po 25ti letech a chtějí zpět co jim bylo ukradeno ...super hlášky,,sbal si svoje hedvábný slipy a vrať se do disneylandu´´ apod. Van Damme není herec,který by se prezentoval nějakými složitými rolemi nebo dialogy za což je furt kritizován(nechápu proč),ale svým nabušeným tělem,charizmatem a bojovým uměním...tento film je rozhodně jeden z nejlepších v jeho béčkařský kariéře :) ()

danny_21

Double Impact je možná tím nejakčnějším Belgičanovým kusem ( z té 80 a 90-kové produkce ) ve kterém se podařilo mnohé : Naklonovat Žána, provést minimálně 58 roznožek a otoček a obsadit obludně namakaného Bolouše s prvotřídnima kozama, které můžou dát K.O. i Dolly Buster, v typické záporácké roli. Se slzou v koutkou dávám 60 % ()

Nocturno culto

Příběh o tom, kterak pomsta spojí nespojitelné a chudák Bolo Yeung dostane od Jeana Clauda zas nakopáno, tentokrát ovšem tuplovaně ...Dílo, které sice postupem času ztrácí glanc ale pořád to je slušná podívaná.. ()

Likan7

Film mého dětství! Scény, kdy na sebe kouká Van Damme a Van Damme, mluví spolu a přitom koukají do dálky jsou už legendární, holt triky z roku 91 no :-) ale dostal jsem přesně to, co jsem chtěl. Jednu sexy ženskou, Van Damme krát 2, spoustu zbraní, zlých mrtvol a i na tu otočku dojde. Co jsem si mohl v 8 letech, kdy jsem na tom ujížděl, přát víc, žejo. ()