Dvojitý zásah

Dvojitý zásah

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 1991, 104 min

• swed

Všichni víme, že Van Damme je béčkař, to ovšem neznamená, že se u jeho filmů nemůžeme příjemně bavit. Filmy jako "Krvavý sport", "Kickboxer" anebo hodně solidní "Živý terč" rozhodně nedělají akčnímu žánru ostudu, "Dvojitý zásah" je bohužel jiný případ. Jednoduše řečeno: je to nuda. Příběh plný logických děr nikam nevede, Jean-Claude a spol. jen čekají až si je akce sama najde. Na filmu se navíc podepsal zub času a to je asi tak jediné konstatování, které si po jeho skončení odnesete (pokud ovšem dříve neusnete). 4/10(9.10.2006)

"Posranej Chad" V režiserské tvorbě S.Letticha patří Double Impact a Mistr neznámého boje k tomu vůbec nejlepšímu, co kdy natočil!! "Dvojitý" JCVD jednou v hedvábných slipech, podruhé v drsňáckém balóňáku?? Proč ne? Van Damme zde dokazuje, že zahrát i dvě protichůdné role "najednou" jde! Je mu věřit každé slovo včetně otoček, loktů, hlaviček a dalších kopanců. Naprosto skvělá kamera a choreografie akčních momentů včetně zpomalených záběrů na detail a vůbec nejlepší záporák všech Van Dammovek Bolo Yeung, kterému uškodil fakt, že při natáčení jeho závěrečné scény s JCVD to chtěl mít Sheldon Lettich rychle za sebou! PS: Vůbec nejlepší dabing v podání Jirky Pomejeho(24.1.2011)

Je to samozřejmě perfektně béčkoidní film, ale před mnoha lety jsem byl na něm v kině a musím uznat, že zase taková nuda to nebyla. Pak jsem tento film viděl vícekrát na VHS. Mělo to povedený dabing, Van Damme byl na vrcholu, spoustu akce a nuda se nedostavovala. S odstupem času se film dá brát jako dynamická podívaná a nejvíce se mně vybavují totálně nepovedené scény s dvojníky, kteří Van Dammovi nebyli vůbec podobní. Za příval akce i příjemných humorných scén, ke kterým docházelo zejména při záměně obou dvojčat a sympatickou hereckou snahu Van Damma, si to 80% zaslouží.(16.2.2009)

• Falcor

Tento pan "herec" prý po několika natočených bitkářských filmech vážně pronesl, že bude hrát tak, že nebude muset ani mluvit, aby divákům sdělil nějakou svou myšlenku, veškerá poselství prý zvládne vyjádřit očima...... ....no, a já myslím, že se mu to docela daří. Že divák skutečně často skrz jeho pohled vidí až na dno jeho intelektuálního nitra... ...U J.C.V.Damma však nutno ocenit aspoň jeho vytrvalost a zaslepené (nějak to možná souvisí s tím jeho bystrým výrazem) nasazení na jeho sestupné cestě k filmovým neúspěchům(4.10.2005)

Strašná hovězina, která kdyby se vykašlala na snahy (opravdu jen snahy) o psychologii, vsadila přímočaře na bruselskou svalovinu a přišla o 20 minut stopáže, mohla být i nadprůměrnou bezmozkovou zábavou na novácké noční maratony. Takhle 5/10 s guilty pleasure potenciálem pro ty, kteří si na JCVD fanouškovsky ujíždějí. "Splits... no problem."(11.3.2013)

• - Alex (Jean-Claude Van Damme) až na dvě výjimky používá při boji pouze ruce a hlavičky. Naproti tomu Chad (taky Jean-Claude Van Damme) až na dvě výjimky používá pouze kopy. (Wrack)

• - Moon ( Bolo Yeung ) řekne ve filmu pouze 16 slov. (korbitch22)

• - Ve jedné ze scéně, Alex (Jean-Claude Van Damme) popadne dvě láhve od alkoholu a praští s nimi protivníka do obličeje. O chvíli později ho však praští ještě třetí flaškou. (Chris Masters)