poster

Dvojitý zásah

 • USA

  Double Impact

 • Slovensko

  Dvojitý zásah

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 1991, 104 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ConanVJ
  *****

  Výborná akční klasika z 90. let, která podle mě patří k nejlepším filmům JCVD. V tomto akčním filmu hraje Jean Claude dvojroli, kdysi násilně odloučených dvojčat Wágnerových, kterým Zhangova mafie spolu s Griffinem zavraždila v Hongkongu rodiče. Zatímco Chada odveze bodyguard Wagnerových Frank do L.A. a vychová ho jako svého synovce, Alex se ocitne v sirotčinci a vyroste z něj překupník a drsný chlapík. Po 25. letech vezme Frank Chada zpět do Hongkongu, kde vyhledá Alexe a cesta za pomstou může začít... Ve filmu hraje i můj oblíbenec Bolo Yeung, se kterým má Van Damme luxusní souboj. Ve filmu je spousta pěkných akčních scén a povedené souboje. Tento film mám rád s původním dabingem od panasonicu, který se nachází i na DVD a BD. Za mě jasných 100% :)(12.9.2012)

 • lennyd
  **

  Když byli ještě kojenci, byli jejich rodiče brutálně zavražděni a Alex a Chad byli rozděleni. Každý vyrůstal v jiném prostředí na jiném konci světa. Po pětadvaceti letech je ale čas, aby se opět dali dohromady, a našli vrahy svých rodičů a pomstili je. Jenže to nebudou mít moc jednoduché, šéf mafie Zhang má spoustu nahraditelných vojáků, a nedá se jen tak lehce... Tak tohle byl film, na který se před necelými dvaceti lety chodilo do kina. V dnešní době by po něm nikdo dvakrát neštěkl (natož aby šel do kina), ale tenkrát to byla opravdová pecka. Vzpomínám si, jak si malí cigoši kupovali lístky do prvních řad, a po vzoru Van Damma před sedadly trénovali karate.. Ale zpět k filmu, Van Damme rozhodně patří k hercům, kteří hráli nejvíce dvojrolí ve svém hereckém životě. Dvojitý zásah je právě jedním z nich, a rozhodně lze Van Damma pochválit, že každá z jeho rolí byla úplně jiná (ulicí vychovaný Alex a trochu zženštilý Chad). Jinak ale film nepřináší nic moc objevného, a jak to dopadne je také jasné už od prvních minut. Dvě hvězdičky, spíš ze sentimentu ...(27.2.2009)

 • korbitch22
  *****

  Podle mě jednoznačně nejlepší Van Dammův film. Neskutečná atmosféra počátku 90.let, výtečná choreografie soubojů, které jsou krvavé, brutální a přehledné. Na akční béčko fajn příběh i scénář, démonický Bolo a výtečný Van Damme, který jako zlejší dvojče Alex naprosto exceluje. Plus neskutečně píchatelná Cory Everson. Kdyby se Jean držel furt takových filmů, brutálních a točených v Hongkongu, mohl si udržet status akční legendy. Jenže 90. léta jsou pryč a vrátit se to nedá, evidentně už ani filmově. 100%.(17.8.2017)

 • Martin741
  ****

  Na Van Damme -ho to ma pomerne slusny scenar, reziser Sheldon Lettich taktiez vyzera, ze sa do filmu vyzna /dokaz v podobe Double Impact/. Aj ked Van Damme moc hrat nevie, a dejova linia je slabucka, chvalim perfektne akcne sceny, zaporaka Bolo Yeung-a a orientalne prostredie. Zral som to ako decko a zerem aj po 12 - 15 rokoch. Hodnotim ako celkom chutne filmove zradlo 84 %(15.1.2013)

 • Jizni Tlapa
  ****

  "Posranej Chad" V režiserské tvorbě S.Letticha patří Double Impact a Mistr neznámého boje k tomu vůbec nejlepšímu, co kdy natočil!! "Dvojitý" JCVD jednou v hedvábných slipech, podruhé v drsňáckém balóňáku?? Proč ne? Van Damme zde dokazuje, že zahrát i dvě protichůdné role "najednou" jde! Je mu věřit každé slovo včetně otoček, loktů, hlaviček a dalších kopanců. Naprosto skvělá kamera a choreografie akčních momentů včetně zpomalených záběrů na detail a vůbec nejlepší záporák všech Van Dammovek Bolo Yeung, kterému uškodil fakt, že při natáčení jeho závěrečné scény s JCVD to chtěl mít Sheldon Lettich rychle za sebou! PS: Vůbec nejlepší dabing v podání Jirky Pomejeho(24.1.2011)

 • - Van Damme, jehož honorář za film činil 600 000 amerických dolarů, byl za svou dvojroli nominován v soutěži MTV Movie Awards v kategorii Nejžádanější muž. (Eldrick)

 • - Spoiler: Počet mrtvých: 19. (noelcoward73)

 • - Kredit koordinátor kaskadérů sdílí Vic Armstrong (USA) a John Cheung (Hong Kong). Ze známějších kaskadérů se natáčení zúčastnili: Peter Malota, Al Leong, James Lew, John Cheung (uveden jako Johnny Cheung) a Simon Rhee. (Rominator)