Dvojitý zásah

• slovenský

Dvojitý zásah

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 1991, 104 min

JCVD v úloze Chada nám názorně ukazuje že stát se gangsterem a střílet lidi není vůbec těžké a touhle proměnou každý z nás může projít prakticky přes noc. Tohle jsem trošku odlehčil, protože jinak to byl film mého mládí. Hlavně jsem se vždy těšil na souboje s Bolo Yeungem. Škoda že když člověk později zavadil o Chanovky, kde se to mydlí pořád, kdežto tady divák musí na jeden kopanec čekat, tak tenhle film hodně bledne oproti běžné Hongkongské produkci.(19.10.2012)

• lennyd

Když byli ještě kojenci, byli jejich rodiče brutálně zavražděni a Alex a Chad byli rozděleni. Každý vyrůstal v jiném prostředí na jiném konci světa. Po pětadvaceti letech je ale čas, aby se opět dali dohromady, a našli vrahy svých rodičů a pomstili je. Jenže to nebudou mít moc jednoduché, šéf mafie Zhang má spoustu nahraditelných vojáků, a nedá se jen tak lehce... Tak tohle byl film, na který se před necelými dvaceti lety chodilo do kina. V dnešní době by po něm nikdo dvakrát neštěkl (natož aby šel do kina), ale tenkrát to byla opravdová pecka. Vzpomínám si, jak si malí cigoši kupovali lístky do prvních řad, a po vzoru Van Damma před sedadly trénovali karate.. Ale zpět k filmu, Van Damme rozhodně patří k hercům, kteří hráli nejvíce dvojrolí ve svém hereckém životě. Dvojitý zásah je právě jedním z nich, a rozhodně lze Van Damma pochválit, že každá z jeho rolí byla úplně jiná (ulicí vychovaný Alex a trochu zženštilý Chad). Jinak ale film nepřináší nic moc objevného, a jak to dopadne je také jasné už od prvních minut. Dvě hvězdičky, spíš ze sentimentu ...(27.2.2009)

Myslím, že tohle je nejlepší film s Jean-Claudem. Je to stará klasika. Postrádám ve filmu jeho bojové umění. Přesto ve filmu uvidíme dobré hlášky, výbuchy a střílení. Skvělý scénář. Tak to má být. Jeden je hodný a citlivý, druhý tvrdý a vznětlivý přesně to jsou kombinace, kteří se divákům líbí. Dnes už takovéto typ rolí vidíme v každém filmu nebo seriálu.(11.11.2010)

• Falcor

Tento pan "herec" prý po několika natočených bitkářských filmech vážně pronesl, že bude hrát tak, že nebude muset ani mluvit, aby divákům sdělil nějakou svou myšlenku, veškerá poselství prý zvládne vyjádřit očima...... ....no, a já myslím, že se mu to docela daří. Že divák skutečně často skrz jeho pohled vidí až na dno jeho intelektuálního nitra... ...U J.C.V.Damma však nutno ocenit aspoň jeho vytrvalost a zaslepené (nějak to možná souvisí s tím jeho bystrým výrazem) nasazení na jeho sestupné cestě k filmovým neúspěchům(4.10.2005)

Je to samozřejmě perfektně béčkoidní film, ale před mnoha lety jsem byl na něm v kině a musím uznat, že zase taková nuda to nebyla. Pak jsem tento film viděl vícekrát na VHS. Mělo to povedený dabing, Van Damme byl na vrcholu, spoustu akce a nuda se nedostavovala. S odstupem času se film dá brát jako dynamická podívaná a nejvíce se mně vybavují totálně nepovedené scény s dvojníky, kteří Van Dammovi nebyli vůbec podobní. Za příval akce i příjemných humorných scén, ke kterým docházelo zejména při záměně obou dvojčat a sympatickou hereckou snahu Van Damma, si to 80% zaslouží.(16.2.2009)

• - Ve jedné ze scéně, Alex (Jean-Claude Van Damme) popadne dvě láhve od alkoholu a praští s nimi protivníka do obličeje. O chvíli později ho však praští ještě třetí flaškou. (Chris Masters)

• - Film měl původně pracovní název Korsičtí bratři a byl volně inspirován stejnojmenným románem Alexandra Dumase. Příběh byl dokonce původně situován do Francie a Korsiky. (Vlk17)

• - Jean-Claude Van Damme se kompletně postaral o choreografii všech soubojů. (korbitch22)