VOD (1)

Chada vychoval Frank, bývalý osobní strážce jeho rodičů, kteří byli před dvaceti lety zabiti. Tenkrát se zachránilo i jeho dvojče Alex, ale nikdo neví, kde žije a Frank, dnes majitel fitnes centra, po něm nechává pátrat. Nyní mu najatý detektiv přináší zprávu o místě Alexova pobytu, a tak s Chadem letí do Hongkongu – o důvodu letu mu ovšem zatím nic neřekne. Až na místě setkání oběma sdělí, že jsou bratři a vysvětlí jim, kdo zabil jejich rodiče, a tím si přivlastnil i jejich majetek. Chad chce okamžitě pomstu, ale Alex je opatrnější. Po nevydařeném obchodu s kradenými auty si to ale rozmyslí a rozhodne se jít do boje s Chadem a Frankem. Svou akci začínají u Raymonda Zhanga, který byl kdysi společníkem jejich otce a patřil mezi vrahy při jejich zabití. A žije tu i druhý tehdejší společník, Griffith. Oběma se daří velmi dobře a jsou napojeni na místní podsvětí. Zatím netuší, že hodina pomsty za dávný zločin se blíží… (TV Prima)

Trailer

Wormboy

Prvy zo Jean Claudovych "klonovych" uloh. Ukladna vrazda rodicov,zjazveny Bolo Yeung, dvakrat Jean Claude Van Damme a mlatenica moze zacat :) Len ten Jean Claude ako Alex je nasmiech, ruzove sortky,pritepleny hlas s belgickym akcentom,uplna parada...Samozrejme ten hlas si clovek uzije len v orgininaly. ()

Shaqualyck

"Hele, seber si svoje módní hadry a hedvábný slipy a vrať se do Disneylandu!" Věřte nebo ne, ale byly doby, kdy v akčních scénách bylo opravdu něco vidět, střihač nejel na speedu a zpomalovačky vypadaly skutečně cool. Žádný dráty, za to oku extrémně lahodící choreografie plná potu a krve. Na to, kolik je tu rádoby expertů na oldschoolovou akci, je ale trochu podivné, s jakou všeobecnou oblibou se tu do téhle klasiky kope (inu, stádečku zvonečky, čest výjimkám!). Příběh není o nic řidší než v případě uctívaných Expendables, má to spád, hromadu luxusních hlášek, záporáky jak ze slabikáře a mraky školených komparzistů na odstřel. Možná ze mě mluví jen infantilní duše milovníka full-contactu, ale tahle prostá, leč značně výbušná symbióza USA/Hong-Kong vážně nedopadla vůbec špatně. A Van Damme se s tím vším (a vlastně taky sám se sebou) popral skvěle. A teď mě kamenujte dle libosti. ()

ConanVJ

Výborná akční klasika z 90. let, která podle mě patří k nejlepším filmům JCVD. V tomto akčním filmu hraje Jean Claude dvojroli, kdysi násilně odloučených dvojčat Wágnerových, kterým Zhangova mafie spolu s Griffinem zavraždila v Hongkongu rodiče. Zatímco Chada odveze bodyguard Wagnerových Frank do L.A. a vychová ho jako svého synovce, Alex se ocitne v sirotčinci a vyroste z něj překupník a drsný chlapík. Po 25. letech vezme Frank Chada zpět do Hongkongu, kde vyhledá Alexe a cesta za pomstou může začít... Ve filmu hraje i můj oblíbenec Bolo Yeung, se kterým má Van Damme luxusní souboj. Ve filmu je spousta pěkných akčních scén a povedené souboje. Tento film mám rád s původním dabingem od panasonicu, který se nachází i na DVD a BD. Za mě jasných 100% :) ()

sniper18

Je to veľmi dobrý akčný film so Jean-Claude Van Dammom, ktorý patrí medzi jeho najlepšie filmy. Na dosť dobrý a pomerne originály príbeh o dvojici bratov, dvojčiat, ktoré boli v detstve oddelené, pretože ich vplyvný otec spolu s matkou boli zavraždení, aby vplyvní zločinci získali ešte väčší majetok a peniaze, ale teraz po mnohých rokoch sa vďaka nevlastnému strýkovi jedného z nich znovu stretávajú, aby sa pomstili a získali späť to, čo im právoplatne patrí. Spracovanie je celkom slušné, síce hlavne prvá hodina nepôsobí až tak dynamicky, ako by mohla, za čo môže hlavne niekoľko mierne nadbytočných prvkov, ale vôbec to neprekáža, stále sa niečo deje, potenciál dvojčiat je tu využitý asi naplno, je zábavné sledovať ich rozdiely a počiatočný nulový rešpekt drsnejšieho z dvojice voči tomu jemnejšiemu a minimálne posledná polhodina už je skvelá, patrí medzi to najlepšie, čo sa dá v akčných filmoch deväťdesiatych rokov nájsť. Akcie je tu plno a je výborná. Mnoho akčných scén je takých menej výrazných, ale niektoré patria medzi Van Dammov vrchol. Dlhších súbojov je tu minimum, väčšinou ide o rýchle zneškodnenie protivníka za pomocou efektívneho kopu alebo úderu, ale keďže tých protivníkov je tu plno, tak sa je na čo pozerať, poteší niekoľko kvalitných zlomení väzov, dobre pôsobia aj krátke prestrelky, s akciou som veľmi spokojný, či už po obsahovej alebo vizuálnej stránke. Najviac sa mi páči prepadnutie ozbrojencami na ostrove, kde musím vyzdvihnúť hlavne perfektné usmrtenie protivníka jeho prehodením, ale zároveň zachytením hlavy, takže si vlastnou hmotnosťou zlomí väzy, výborný je aj záver na lodi, alebo akcia v prístave. Herecké obsadenie je skvelé, Jean-Claude Van Damme v najlepšej forme a v dvoch rôznych postavách, ktoré bavia už len ich rozdielmi, k tomu Geoffrey Lewis, príjemná Alonna Shaw a výborní záporáci, obzvlášť Bolo Yeung, ale aj tí hlavní, či už Alan Scarfe alebo Philip Chan. Réžia je na tom dobre, Sheldon Lettich hlavne Van Dammovu akciu zvláda skvelo, takže som dosť spokojný a technická stránka je až na pár nedoladených menších detailov pri oboch bratoch naraz v obraze na tom rovnako. Dvojitý zásah je akčná klasika, ktorá sa dá pozerať stále, pár menších vylepšení a neváhal by som s plným hodnotením. 80% ()

nash.

Přepadla mě nostalgická akční nálada. Jenže akce "dva v jednom" tentokrát nebyla dobrou volbou a Van Damme mě z akční nostalgie zase na čas vyléčil. Prostinká story plná nesmyslů, navíc špatně natočená i zahraná. Ani ty akční scény to nějak neměly čím zachránit, a to i když dvojitého JCVD dovybavily tak těžkým kalibrem jako je Bolo Yeung. ()

• Van Damme, jehož honorář za film činil 600 000 amerických dolarů, byl za svou dvojroli nominován v soutěži MTV Movie Awards v kategorii Nejžádanější muž. (Eldrick)
  • Film měl původně pracovní název Korsičtí bratři a byl volně inspirován stejnojmenným románem Alexandra Dumase. Příběh byl dokonce původně situován do Francie a Korsiky. (ČSFD)