Legionář

Legionnaire

Legionár

Akční / Dobrodružný / Válečný

USA, 1998, 98 min

Naprosto famózní akce, kdy na obou stranách padnou desítky (na straně arabů možná stovky) mrtvých a JCVD vystřelí z pušky tak 7-8 krát a z toho jednou na vlastního spolubojovníka :D Ve filmu není vůbec podstatné proč, kde, kdy, ale důležité je JAK! A jak se režisér vypořádal s bojovými scénami, se mi moc líbilo :)(28.1.2008)

Škoda, že se mu to nepovedlo, kdyby mu tahle role vyšla, možná by mu přestali nabízet ty sračky, který přijímá. Celkem se mi to líbilo, protože filmy z francouzských legií mám celkem rád, i když způsob jak se tam dostal mi přišel dost podivnej (ne důvod, ale jak se k tý legii dostal). Připomínalo mi to hodně Pochoduj nebo zemři s Hackmanem a Terencem Hillem, i když tohle byl jen slabej odvar. Holt VD na Terence nemá, což je škoda, protože bych mu přál slušný role, protože na to co točí se obvykle fakt nedá dívat.(22.2.2006)

• Slartibarkfast

Boxerský bojovník, který díky pletkám s mafií zdrhne do Cizinecké legie. Zprvu se to zdá jako dobrý nápad, ale brzy každý pochopí, že to zas taková legrace nebude. Van Damme se v tomto nenákladném dílku pokouší o průnik na dramatickou scénu, ale jeho škleb se opravdu hodí jen do scén, kde dostává přes čelist.. nikoli, když se pokouší plakat. Působí to komicky a nevěrohodně. Scénář vcelku průměrný a téhle partě se jej podařilo vcelku slušně zahrát, ale příběh ničím negraduje a jediné, co divák z celého filmu má a co mu po zhlédnutí zbude, je pocit, jako by ho někdo nakopal do zádele a ukradl mu peněženku s necelými dvěma hodinami jeho života. Inu, Jeane, příště už raději ne. 50%(7.3.2014)

Lehce nadhodnotím kvůli zdejším odpadkářům. Ten film není vůbec špatnej a dokonce si myslím ,že od Žána Klouda Fan Dáma asi jeden z nejlepších (nejnormálnějších).Jasně mít to lepší herce a větší rozpočet mohlo to dopadnout lépe.Ale co naplat ,na databázi kde má mega stupidita Den nezávislosti cca 73% se nemůžu divit tomu ,že tohle dostane 50 %.(16.1.2015)

Filmy s JCVDem jsou skutečně jako na vlnách. Jednou dole, jednou zase nahoře. Ale u tohohle filmu upřímně nechápu zdejší hodnocení, protože právě Legionář patří k těm jeho lepším kouskům. Mě zde nechybělo naprosto nic. Dočkal jsem se filmu, kde nechybí akce, napětí, přátelské vztahy mezi legionáři, pár solidních přestřelek, obrana pevnosti proti nájezdům Arabů za známého pokřiku Allah akhbar a samozřejmě nakonec parádní závěr, který mě docela vzal. 80%(9.3.2013)

• - Legionári používajú pušky Lebel 1886, ktoré boli štandardnou zbraňou francúzskej armády počas prvej svetovej vojny. (Jello Biafra)

• - Spoiler: Děj filmu je založen na skutečných událostech. Abd-El Krim byl skutečně žijící vůdce berberských povstalců, který se snažil vytlačit Francouze ze severní Afriky. I když film končí pro Abd-El Krima vítězně, v reálném životě po počátečních porážkách Francouzi a Španělé nasadili do boje čtvrt milionu vojáků a po deset měsíců trvajících bojích byl Abd-El Krim poražen a vyhnán. (HectorHagman)

• - Alain Lefevre (Jean Claude Van Damme) při focení do novin střílí z kulometu M1914 Hotchkiss. V boji potom ovšem legionáři používají kulomet Lewis gun v ráži .303 British. (HectorHagman)