Žhavý písek, tvrdý dril a smrt na každém kroku, takový je život Cizinecké legie pod žhavým Africkým sluncem. Hlavní postavou příběhu zasazeného do dvacátých let dvacátého století je lehkomyslný francouzský boxer a flamendr Alain Lefevre, který udělá tu chybu, že se zaplete s milenkou nechvalně známého mafiánského bosse. Na útěku před jeho zabijáky se rozhodne ukrýt osvědčeným způsobem a nechá se naverbovat k francouzské cizinecké legii, která ho pošle k pluku do severní Afriky, kde se stává spolubojovníkem pestré směsi mužů všech možných ras, vyznání i příčin, které je přivedly do řad legie. Tady se mladý muž musí utkat nejen s brutálním psychopatickým velitelem, tradičně tvrdým a krutým výcvikem, ale také s jednotkami krvelačných partyzánů a dokonce i s najatým zabijákem, který ho přijede zabít poté, co francouzský mafián zjistí, kam zmizel. Všechny rozpory mezi muži jednotky, všechny jejich osobní potíže a pocity se ovšem stávají bezvýznamnými v okamžiku, kdy je pevnost napadena Araby odhodlanými ke všemu. Zdá se, že tentokrát ani kulomety zasypávající nepřítele deštěm kulek nepomohou. A tak nezbývá než doufat, že Alain přežije a vrátí se do Paříže, aby mohl očistit své jméno pošpiněné falešným obviněním a také získat ruku ženy, kterou stále miluje. (oficiální text distributora)

Trailer 2

Gilmour93

March or April? Když se stříkalo hadicí na pevné půlky a rozdávaly kostky mýdla (prý na praní), vypadalo to na víc, než na podprůměrný akční film, ve kterém si beduíni budou dělat v koloniálním kurníku galského kohouta na víně. Snaha JCVD projevit stavy mysli jako jsou smutek, údiv či smíření se na první pohled jeví jako seriózní, ale přiznejme si, že bez možnosti udělat roznožku mezi hrby dvou dromedáru byl poloviční.. ()

monolog

Škoda, že se mu to nepovedlo, kdyby mu tahle role vyšla, možná by mu přestali nabízet ty sračky, který přijímá. Celkem se mi to líbilo, protože filmy z francouzských legií mám celkem rád, i když způsob jak se tam dostal mi přišel dost podivnej (ne důvod, ale jak se k tý legii dostal). Připomínalo mi to hodně Pochoduj nebo zemři s Hackmanem a Terencem Hillem, i když tohle byl jen slabej odvar. Holt VD na Terence nemá, což je škoda, protože bych mu přál slušný role, protože na to co točí se obvykle fakt nedá dívat. ()

Arsenal83

Veľmi vkusná akčná vec. Film som si pustil s veľkou nedôverou vzhľadom na to, že Van Damme a jeho kúsky nepovažujem za filmovú kvalitu. Kto málo čaká, môže byť len milo prekvapený a to sa v tomto prípade dokonale potvrdilo. Obrovské podhodnotenie filmu v mojich očiach, no na imdb to má ale tiež len 53%, tak to asi vidí väčšina inak ako ja. ()

Mikecat

Van Damme ako radovy clovek boxer, ktory sa snazi splnit si americky sen, pri uteku pred mafiou vstupuje do legie a jeho sen sa rozplynie vsade iba unava vycerpanost krv a smrt trocha realnejsi pohlad na svet a zivot legionara s kolegami ktory vas predaju lebo vlastne su to len zoldaci, dve* lebo chcelo by to trochu prepracovat pribeh a pracu s kamerou a akcne sceny na 90te az 20 roky trochu slabe. "A co moje práva?"velitel v légii: "Tvoje právo je naslouchat a poslouchat!" takato disciplina by sa hodila priteplenym rozmaznanym slecinkam tejto doby hyckanych fetom, repom a biebrom.. ()

sniper18

Je to perfektný akčný vojnový film so Jean-Claude Van Dammom, ktorý považujem za jeho najlepší film. Má výborný príbeh o boxerovi, ktorý sa dostane do problémov s mafiou a tak pred ňou utečie do cudzineckej légie, s ktorou je prevelený do Maroka a tu prežíva skutočné peklo vojny. So spracovaním som veľmi spokojný, táto tématika je pre Van Damma úplne nezvyklá, ale to určite neberiem za zápor, práve naopak, aj toto mu sadlo skvelo. Po slušnej úvodnej dvadsaťminútovke s príjemnou dobovou atmosférou sa už dej začne venovať légii a tým aj zaujímavosť filmu ide ešte výrazne vyššie. Výborný tréning, dôraz na priateľstvo, ktoré je tu veľmi cítiť, k tomu vojna, tu si nemám na čo sťažovať. Akcie je tu priemerné množstvo a páči sa mi. Van Damme tu zo svojej klasickej akcie prakticky nič nepredvedie, má tu len dva súboje a aj to sú iba úplne obyčajné bitky proti jednému protivníkovi, v ktorých zo svojho umenia neukáže vôbec nič, ale kvôli tématike mi to ani neprekáža. Ide tu hlavne o bojové scény, pri ktorých síce vidieť, že rozpočet nebol najväčší, ale aj tak sú zvládnuté veľmi dobre, či už útoky na pevnosť alebo aj akcia pri jazere. Herecké obsadenie je výborné, Jean-Claude Van Damme v nezvyklej úlohe, ale aj tak je tu stále skvelý a plno zaujímavých vedľajších postáv, či už priatelia, veliteľ alebo aj členovia mafie. S réžiou a technickou stránkou som nadmieru spokojný, síce v pár detailoch trochu zaostávajú, ale aj tak je to stále slušná úroveň. Van Dammove klasiky mám veľmi rád, ale aj tak si ma najviac získal práve tento na jeho pomery netypický Legionár. Páči sa mi táto tématika cudzineckej légie a zo všetkých filmov na túto tému, ktoré som videl je tento jasne najlepší. Pre mňa klasika, ktorú si občas veľmi rád pozriem. 86% ()

• Na konci 63. minúty sa Alain Lefevre (Jean Claude Van Damme) zoznamuje s dvoma legionármi, pričom pri zábere od chrbta má jeden z nich v ústach cigaretu a v pravej ruke drží zápalku, ale v zábere spredu už v pravej ruke drží cigaretu. (ČSFD)
  • Alain Lefevre (Jean Claude Van Damme) při focení do novin střílí z kulometu M1914 Hotchkiss. V boji potom ovšem legionáři používají kulomet Lewis gun v ráži .303 British. (HectorHagman)
  • Původně měl snímek zamířit do kin, nakonec šel však pouze do videodistribuce. (korbitch22)