Legionář

Legionnaire

Legionár

Akční / Dobrodružný / Válečný

USA, 1998, 98 min

NOVA HD (4:3) - Jako malý kluk jsem tenhle film měl moc rád (ostatně jako všechny Van-Dammovky). Tohle bylo trochu jiné, než na co jsme od JCVD zvyklí, sice žádný high-kicky a rozštěpy, ale i tak poměrně slušný film. Dneska jsem na to mrknul po x letech znova a spíše než akce jsem vnímal to přátelství mezi vojáky. Pořád ten film měl něco do sebe, takže počet hvězdiček ponechávám na čtyrech a hodnotím 70%.(13.5.2011)

• Mikecat

Van Damme ako radovy clovek boxer, ktory sa snazi splnit si americky sen, pri uteku pred mafiou vstupuje do legie a jeho sen sa rozplynie vsade iba unava vycerpanost krv a smrt trocha realnejsi pohlad na svet a zivot legionara s kolegami ktory vas predaju lebo vlastne su to len zoldaci, dve* lebo chcelo by to trochu prepracovat pribeh a pracu s kamerou a akcne sceny na 90te az 20 roky trochu slabe. "A co moje práva?"velitel v légii: "Tvoje právo je naslouchat a poslouchat!" takato disciplina by sa hodila priteplenym rozmaznanym slecinkam tejto doby hyckanych fetom, repom a biebrom..(28.1.2017)

Zřejmě nejvážněji laděný film Jean-Claude Van Dammea před JCVD ve kterém dokázal,že je schopen bez roznožky a hromady bitek taky něco zahrát.Paradoxně to bylo v době kdy začal točit ty příšerný hovadiny.PS:Několik lidí tady píše něco o vykrádání "Pochoduj nebo zemři".Tento film jsem sice neviděl,ale tak nějak si říkám,že když chce někdo točit něco co už tady bylo,je nějaká vykradačka lepší než remake (předělávky zatím zvoraly co mohly,tak aspoň nedojde ke zprznění originálu).(13.5.2011)

Dalo by se říct, že tenhle film je takovej průměr. Scénař ani výkony herců opravdu za moc nestály, ikdyž se Van Damm snažil. Co ale na druhou stranu zaujme tak to jsou chytlavé bojové scény v poušti...a místy je to i celkem napínavé - třeba jak jde hrska legionářů na průzkum a dojde ke kontaktu :) A ani výcvik legionářů nebyla špatná podívaná takže nakonec takové ušmudlané 3*(4.8.2008)

Náhodou tohle jsou jediné filmy, kde dokážu sežrat to přehnané hrdinství a i přesto že ten závěr byl hodně přitažený za pačesy, tak se mi film líbil. A jak někteří kritizují Van Dammovi výstupy, tak je to přesně to, co se mi na něm nejvíce líbí. Ten jeho zdrcený pohled při emočně vypjatých situacích. Takového Van Dammeho jsme viděli již ve Lvím srdci a v tomto filmu ukázal, že to lví srdce má i on sám.(14.6.2014)

• - Alain Lefevre (Jean Claude Van Damme) při focení do novin střílí z kulometu M1914 Hotchkiss. V boji potom ovšem legionáři používají kulomet Lewis gun v ráži .303 British. (HectorHagman)

• - Původně měl snímek zamířit do kin, nakonec šel však pouze do videodistribuce. (korbitch22)

• - Legionári používajú pušky Lebel 1886, ktoré boli štandardnou zbraňou francúzskej armády počas prvej svetovej vojny. (Jello Biafra)