Legionář

Legionnaire

Legionár

Akční / Dobrodružný / Válečný

USA, 1998, 98 min

Slabšia verzia skvelej Sahary (nemyslím tú s McConaugheyim). Ale na JCVD na tú dobu netypická úloha a póza, experiment, ktorý síce vo výsledku moc nevyšiel, ako mal, ale snahu oceniť musím. Výprava bola pekná, potešil aj výber samotného prostredia francúzskej légie a samozrejme potešil aj Adewale Abgaje.(13.4.2015)

Van Damme v jednom z mála filmů, kde neni zápasník nebo tak něco, ale je to takový dobře odvedený trošku válečný běčko, s minimem Van dammových bojových exhibicí a s dobře natočnýma valečnýma scénkama v poušti. Sice se film jako obvykle nevyvaroval hromady klišé, kdy se Van damme kamaradí a brání ty největší losery, ale to ani nějak nevadí, protože s pomocí pár zápletek a několika pěkně natočenejma bitkama se na to nechá zapomenout(18.11.2007)

• JohnSmith

Peter MacDonald natočil kdysi solidního Ramba 3, kde byla slušná akce a úvodní souboj v Bankoku stál za podívání a parodování.O deset let později,vyhasínající hvězda akčních filmů van Damme, podle svého scénáře,bojuje v cizinecké legii.Děs běs.Nejen,že herecké osazenstvo je katastrofální,ale hlavně je akce natočená příšerným způsobem.Dynamika souboje z Ramba je ta tam a obrana pevnosti je spíš jak z televizního filmu.Jean Claude,tohle opravdu není tvoje parketa.(14.12.2007)

Náhodou tohle jsou jediné filmy, kde dokážu sežrat to přehnané hrdinství a i přesto že ten závěr byl hodně přitažený za pačesy, tak se mi film líbil. A jak někteří kritizují Van Dammovi výstupy, tak je to přesně to, co se mi na něm nejvíce líbí. Ten jeho zdrcený pohled při emočně vypjatých situacích. Takového Van Dammeho jsme viděli již ve Lvím srdci a v tomto filmu ukázal, že to lví srdce má i on sám.(14.6.2014)

• klerik

Pokus o solídny návrat. Van Damme ako herec ho celkom zvládol, ale režisérske prevedenie už aj tak otrepaného príbehu bolo príliš béčkové. V správnych rukách by filmík kľudne mal na 3*. Zaujímavá je neuveriteľná podobnosť pár scén s Gladiátorom (Žeby Scott mal rád Van Dammovky? :)) Film má aj napriek hroznému prevedeniu pár dobrých momentov....(26.3.2006)

• - Legionári používajú pušky Lebel 1886, ktoré boli štandardnou zbraňou francúzskej armády počas prvej svetovej vojny. (Jello Biafra)

• - Spoiler: Děj filmu je založen na skutečných událostech. Abd-El Krim byl skutečně žijící vůdce berberských povstalců, který se snažil vytlačit Francouze ze severní Afriky. I když film končí pro Abd-El Krima vítězně, v reálném životě po počátečních porážkách Francouzi a Španělé nasadili do boje čtvrt milionu vojáků a po deset měsíců trvajících bojích byl Abd-El Krim poražen a vyhnán. (HectorHagman)

• - Alain Lefevre (Jean Claude Van Damme) při focení do novin střílí z kulometu M1914 Hotchkiss. V boji potom ovšem legionáři používají kulomet Lewis gun v ráži .303 British. (HectorHagman)