Lví srdce

A.W.O.L.: Absent Without Leave

Levie srdce

Akční / Drama / Sportovní

USA, 1990, 104 min

Když mi bylo nějakých 10-12, tak jsem koukal jen na Van Damma a podobný - dneska - nesmysly. Neuznával jsem nic jiného. Mám doma dokonce nahrané všechny jeho filmy (do Double Teamu). Teď se za to docela stydím. Ale když se chci zasmát, efekt to má stejný jako dobrá komedie. Tohle je asi jeho nejsentimentálnější film - dřív jsem u něho často brečel.(20.8.2003)

Je mi ľúto, ale s väčšinou z vás nemôžem súhlasiť, včera som si tento film pozrel, a je to asi najlepší Van Dammový film. Pekná hudba, celkom dobrý príbeh,nechýbajú ani otočky, záporný hrdina aj koniec sa mi páčil. Možno nám to v dnešnej dobe pri tých všetkých dobrých filmoch, a oscarových filmoch príde trápne a o ničom, ale v tú dobu to bol akčný kinohit, a na Van Damma nikto ani nedopustil, všetci vtedy chodili do kín na jeho filmy, len po čase mu to už pokazili tie jeho prepadáky, ktoré sa s týmto filmom nedajú ani porovnať. Tento film by mal mať aspoň z úcty k týmto nenáročným akčným filmom minimálne 65%-70%.Van Damme superhviezda akčných filmov 90 rokov.(29.7.2009)

První setkání Van Damma se Sheldonem Lettichem. A to doslova, protože spolu napsali také scénář, který je velmi originální. Spojení těchto dvou legend akčních filmů, bylo jednou z nejlepších spoluprací v daném žánru. A byl to právě Sheldon Lettich, který vrátil Van Damma po drogové aférce zpět. Po 11 letech od jejich prvního shledání(22.8.2003)

Z filmov, ktoré komentujem si môžete vyvodiť detaily môjho profilu. Takže ... súhlasím so všetkými, ktorí hodnotia túto poctivú "van Dammovku" vyššie ako 2 hviezdičky. A to najmä kvôli súbojom, ktoré "odpadoví" kuvici kritizujú. Ak už niekto zažil pouličnú bitku, potom vie, že by (s odhliadnutím od martial arts) prebiehala nejako takto. A choreografia - geniálna. Navyše príbeh - akokoľvek klišéovitý a banálny - ma vždy dojme a emocionálne odrovná. Takže kam sa hrabú tzv. romantické dojáky, lámačky vĺn a podobné "vyššie umenie". A kam sa preboha hrabe Živý terč. Veď všetci dobre vieme, že každý ho tu vyzdvihuje len pre Johna Woo. Ale tento komentár nemal byť útočný, takže ... kľudne si tu ďalej odpadujte :-) veď Jean - Claude je už OFF. Technická poznámka: na pirátskych kazetách z NSR pod týmto názvom. (23.11.2004)(23.11.2004)

• DonBraso

Kouknul na to zase po letech a bohužel musím říct,že prostě kvalita není jaká by mohla být.Je hrozně fajn,že choreografii si dělal Claude sám i Frank Dux.Ano ten z Krvavého sportu,kterého JCVD ztvárnil.Jen bohužel jaksi je tam menší příběh hodný jen na to,aby se ringovalo pokud možno všude.Občas je to spestření jako ve vypuštěném bazénu,ale jinak vcelku to prostě moc nejede.Dabing je sice fajn věc,Deborah Rennard tam vypadá lahodně,ikdyž vůbec už nic pomalu nenatočila a Atilla kmen,kterýmu prostě něco chybělo.Závěr prostě idylka a šmitec.Průměr si to, ale zaslouží určitě.50%(7.10.2018)

• - Michel Qissi, jenž se ve snímku objevil v roli legionáře Mustafy, který pronásledoval Léona Gaultiera (Jean-Claude Van Damme), je Van Dammovým přítelem z dětství, se kterým se na začátku své kariéry vydal za oceán. Jeho bratr Abdel pak ztvárnil Attilu, soupeře ze závěrečné scény. (Eldrick)

• - Film byl natočen až po dalším Van Dammově filmu Smrtící zatykač (1990), uveden byl však dříve. (Monco)

• - Tehdy ještě docela neznámý herec Billy Blanks si ve filmu zahrál malou roličku legionáře, kterého na začátku filmu Lyon (Jean-Claude Van Damme) přemůže při odvodu do vězení. (korbitch22)