Lví srdce

A.W.O.L.: Absent Without Leave

Levie srdce

Akční / Drama / Sportovní

USA, 1990, 104 min

Už kvůli Van Dammovi jsem si myslel, že v tomto případě nepůjde o příběh, ani herce, ale jenom o bojové umění. Filmy o bojovém umění mám velice rád, proto jsem se na tento snímek těšil a musím říct, že mě příjemně překvapil. Mýlil jsem se v něm, protože jsem myslel, že příběh bude nulový. Omyl! Pořádný děj, triky a herci. Na tu dobu opravdu velice dobře udělaný snímek. Velice se mi líbil.(18.3.2015)

Jeden z nejlepších Van Dammových bojových filmů, který se zároveň opírá o výborný citový příběh. Podobných snímků ve své době vznikli hromady, ale tomuto výjimečně nejde jen o rvačky a pouliční zápasy. Příběh je takřka rodinný, což byla pro Van Damma zároveň i herecká výzva a zvládl to na výbornou. Koho závěr nedojal, nemůže snad mít ani srdce. Tato dnes už klasika bývala ohromným hitem na tzv. pirátských videokazetách, které skutečně šli z ruky do ruky. Samozřejmě nejde o veledílo, ale uznání si jistojistě zaslouží.(8.11.2013)

• zekon

Tak jak se mi to nelíbilo v době vzniku kdy to kolovalo na VHS s jednohlasým dabingem tak je to nastejno dnes v HD kvalitě. V posloupnosti Van Dammových filmů to byl nejhorší kus. Nesmrtelný bijec který dostává smrtelné rány a i se zlomeným žebrem vyhraje, 5x opakující se záběr stejného úderu kde dojde ke zvýraznění že jde o úděr vzduchem apod. už tenkrát působilo velmi trapně. Nejlepší na tom filmu byl povedený jednohlasý dabing nějakého Moraváka a nezapomenu na finální text.... STRÝCU....STRÝCU LEONE........ :)(17.4.2014)

Výborný film JCVDho a také film mého mládí. Pouliční rvačky, skvělé arénové zápasy, k tomu dobrá hudba a JCVD má zde srdce na správném místě a k tomu bojuje jako lev, aby zachránil svou rodinu. No prostě má "lví srdce". Z nostalgie jednoduše nemůžu dát horší hodnocení a ikdybych film v dětství neviděl, jistě by si minimálně tři hvězdy zasloužil. 80%(6.3.2013)

Jako malý děcko sem tenhle film neskutečně zbožňoval a vždy sem chtěl být jako Lyon.Postupem let sem na film zapomínal až se mi z Van Dammovského hledáčku tak nějak vytratil úplně.Po dlouhé době sem si ho s kurevskou dávkou nostalgie pustil a s překvapením sebe sama sem si uvědomil,že je to vlastně nejlepší Van Dammovina.Bojové béčko 90tých let,se všemi plusy a mínusy co k tomuto žánru patří.Jenže tady funguje dojemný příběh a klasicky poddané téma vítěztví dobra nad zlem,jakkoliv to může znít fádně a pro některé čurybrky i hloupě,jen proto že tam hraje Jean Claude.Příběh jako by odrážel život samotného JCVD.Příjemná hudba,skvělé fajty ( hlavně ten poslední ) a to správné testosteronové Van Dammovo správňáctví až do morku kostí,až do Lvího Srdce.Mám rád tyhle filmy,plné cti a odvahy a respektu,nejsem puboš,nejsem naivní,ale stále v něco věřím...zkuste si to někdy pokrytci :) 100%(14.2.2007)

• - Dva vojáci, kteří pronásledují hlavního hrdinu, aby jej odvedli zpět k armádě, odkazují na Van Dammovu prvotinu Krvavý sport (1988), kde byli taktéž dva vojáci, kteří měli přivést Van Dammovu postavu zpět k jednotce. (Lorge)

• - Film byl natočen až po dalším Van Dammově filmu Smrtící zatykač (1990), uveden byl však dříve. (Monco)

• - Michel Qissi, jenž se ve snímku objevil v roli legionáře Mustafy, který pronásledoval Léona Gaultiera (Jean-Claude Van Damme), je Van Dammovým přítelem z dětství, se kterým se na začátku své kariéry vydal za oceán. Jeho bratr Abdel pak ztvárnil Attilu, soupeře ze závěrečné scény. (Eldrick)