Lví srdce

A.W.O.L.: Absent Without Leave

Levie srdce

Akční / Drama / Sportovní

USA, 1990, 104 min

První setkání Van Damma se Sheldonem Lettichem. A to doslova, protože spolu napsali také scénář, který je velmi originální. Spojení těchto dvou legend akčních filmů, bylo jednou z nejlepších spoluprací v daném žánru. A byl to právě Sheldon Lettich, který vrátil Van Damma po drogové aférce zpět. Po 11 letech od jejich prvního shledání(22.8.2003)

• Wacoslav1

Nemuzu si pomoct ale tenhle film mne nikdy moc nebavil i kdyz je to starej akcnak je tu hodne souboju ale proste mi to nesedlo ne ze bych zadal nejakej skvelej pribeh ale tady po pravde neco jako pribeh opravdu vubec neexistuje do toho navic Zanklod misto toho aby jenom kopal zkousi i cosi co se nazyva herectvi a to je pak opravdu proser bohuzel je mi lito mam rad podobny filmy ale tenhle sem fakt nikdy moc nezral co nadelam(26.11.2012)

• DonBraso

Kouknul na to zase po letech a bohužel musím říct,že prostě kvalita není jaká by mohla být.Je hrozně fajn,že choreografii si dělal Claude sám i Frank Dux.Ano ten z Krvavého sportu,kterého JCVD ztvárnil.Jen bohužel jaksi je tam menší příběh hodný jen na to,aby se ringovalo pokud možno všude.Občas je to spestření jako ve vypuštěném bazénu,ale jinak vcelku to prostě moc nejede.Dabing je sice fajn věc,Deborah Rennard tam vypadá lahodně,ikdyž vůbec už nic pomalu nenatočila a Atilla kmen,kterýmu prostě něco chybělo.Závěr prostě idylka a šmitec.Průměr si to, ale zaslouží určitě.50%(7.10.2018)

Koukám, že je zde málo lidí kteří hodnotí více jak třemi *, ale já to beru tak, že tenhle snímek je prostě jeden z těch snímků na které nezapomenu. Viděl sem jej jako malý kluk a samozřejmě mě to oslovilo, tak jako rambo nebo jakýkoliv jiný film, který v tý době letěl a jehož hrdina byl obrazem dobra a cti. Takže tento snímek hodnotím 4 * a to proto, že je to z mládí srdeční záležitost. Je jasné, že když se na tento snímek člověk podívá v dnešní době tak v něm vidí nekvalitní béčko,ale v době kdy to letělo např. na satelitu a nebo na videokazetách byl ten film k nezaplacení.(21.8.2007)

Lví srdce je parádní film! Opravdu parádní film! Neexistuje snad nic, co bych mu vytknul jako fanoušek Jean-Claude Van Damma. Snad mě jen jedna věc mrzí, že jsem tenhle film neviděl v mládí, protože tenkrát bych mu fláknul čistejch pět hvězd a vůbec bych nad tím nepřemýšlel. Dneska jenom za čtyři a to nad tím ještě musím přemýšlet. Původně jsem chtěl dát tři. Ale změnil jsem to, protože ten film, ať je jakýkoliv, si to prostě zaslouží. Jean-Claude Van Damme tu kvalitu střídal jak trenky s ponožkama, ale tenhle si udržel to určitý kouzlo, díky kterému Jean-Clauda mám tak rád.(21.10.2011)

• - Malou roli dívky bez domova, které podává Lyon (Jean-Claude Van Damme) její míč, si zahrála dcera režiséra Sheldona Letticha Micheline. (korbitch22)

• - S choreografií bojových scén pomáhali Van Dammovi jeho přátele Michel Qissi, který ve filmu zvárnil legionáře Mustafu, a Frank Dux, jenž dělal zároveň všem bojovníkům kondičního trenéra. (korbitch22)

• - Dva vojáci, kteří pronásledují hlavního hrdinu, aby jej odvedli zpět k armádě, odkazují na Van Dammovu prvotinu Krvavý sport (1988), kde byli taktéž dva vojáci, kteří měli přivést Van Dammovu postavu zpět k jednotce. (Lorge)