poster

Lví srdce

 • USA

  Lionheart

 • USA

  A.W.O.L.: Absent Without Leave

 • Slovensko

  Levie srdce

Akční / Drama / Sportovní

USA, 1990, 104 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Flipnic
  ***

  Ve "Lvím srdci" chtěl Van Damme vsadit na úspěch předchozích "ringových mlátiček" Krvavý sport (1988) a Kickoboxer (1989), ale souboje zasadil do mafiánských ilegálních soubojů L.A. Co se týče příběhu, vykradl sám sebe, protože se opakuje skoro to stejné, jako v "Krvavém sportu" (i s útěkem z "vojny" a neustálým dozorem "naháněčů" ...), ubylo soubojů, protože v drtivé většině bojuje jen Van Damme. No a co se těch týče, tak ty prostě nebyly ono už ve své době. "Karatista" Van Damme nebyl schopen dát ani běžný kopanec bez střihu a jeho soupeři a kaskadéři nebyli schopni jej přijmout. A tak se souboje stávají jen směsicí trapných střihů, kdy se střídá několik kamer neustále dokola a pomáhají si tak v bezkontaktních záběrech. V tom jsou souboje/"fighty" prostě nedotažené a trapné a je vidět, že se Amerika až na výjimky nemohla v choreografii bojových umění Asii nikdy rovnat ... Příběh docela dojemný, výborná je atmosféra posledního zápasu s Attilou ...(8.12.2007)

 • Lefty86
  *****

  Naprostá klasika, jeden z nejlepších Van Dammových filmů, motivační i emocionální scény. Je to určitě hodně ovlivněné mým dětstvím. JCVD patřil od mala k mým největším borcům. A když malá Nicole na pirátské VHSce zavolala onkel Leon po tom co vyběhl v závěrečné scéně za horizontem, k tomu ta hudba, no.... To je na kapesník :-) Van Damme ukazuje že umí nejen kopat a boxovat do vajec, ale i hrát. jasných 100%(11.9.2016)

 • Kaka
  **

  Akce o stupeň horší, záporáci méně charizmatičtí a děj o slušnou řádku procent debilnější s motivem tak slaboduchým až je to vtipné. Velmi slabý přírůstek. Kickboxer a další měly alespoň příjemný nádech mystičnosti - z části i kvůli tomu že byly natočeny mimo US. A právě tento prvek Lví srdce zabijí.(7.5.2005)

 • djkacko
  ****

  Môj najoblubenejší film /podotýkam nie najlepší/ film z Van Dammom. Videl som ho asi milión krát ale stále si ho rád pozriem. Proste sa mi lúbi, belgičan je tu evidentne vo forme a boje sú uveriteľné /hlavne rana medzi nohy auuuu/. Hlavný záporák bol tiež cool. Ostatný herci boli taktiež sympatický. Proste u mňa palec hore(25.8.2011)

 • Lord Fuck
  ****

  První setkání Van Damma se Sheldonem Lettichem. A to doslova, protože spolu napsali také scénář, který je velmi originální. Spojení těchto dvou legend akčních filmů, bylo jednou z nejlepších spoluprací v daném žánru. A byl to právě Sheldon Lettich, který vrátil Van Damma po drogové aférce zpět. Po 11 letech od jejich prvního shledání(22.8.2003)

 • - Malou roli dívky bez domova, které podává Lyon (Jean-Claude Van Damme) její míč, si zahrála dcera režiséra Sheldona Letticha Micheline. (korbitch22)

 • - Tehdy ještě docela neznámý herec Billy Blanks si ve filmu zahrál malou roličku legionáře, kterého na začátku filmu Lyon (Jean-Claude Van Damme) přemůže při odvodu do vězení. (korbitch22)

 • - Dva vojáci, kteří pronásledují hlavního hrdinu, aby jej odvedli zpět k armádě, odkazují na Van Dammovu prvotinu Krvavý sport (1988), kde byli taktéž dva vojáci, kteří měli přivést Van Dammovu postavu zpět k jednotce. (Lorge)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace