U jednoho benzinového čerpadla pracuje stálá parta: vedoucí Vávra, bývalý stavební inženýr ing. Stejskal, samolibý podvodníček Karafa a starý pán před důchodem Dvořák. Mají dobře propracovaný systém, díky kterému dovedou přesměrovat část zisku do svých vlastních kapes. Jediný, kdo s nekalými kšefty nechce mít nic společného, je starý Dvořák, který si jednoho dne raději najde jinou práci. Do této situace přichází jako nový zaměstnanec mladík Zdeněk Černý. Je zvídavý a rychle se zapracovává. Pochopí i systém dělení zisku. Ve Vávrovi i ostatních záhy vzbudí důvěru, avšak brzy začne prosazovat své právo na rovný díl ze zisku… (Česká televize)

czprava

Sonda do rozkrádání socialistického majetku mě oslovila již podruhé, poprvé jsem film viděl tak nějak na půl oka. Kousek plný tehdejších hereckých es jako mafián Vinklář, miláček žen Bartoška coby "nasazenej tajnej" a další okrádající pumpaři musí oslovit každého, komu je tématika tehdejší doby ve stylu "musíme si pomáhat" blízká. Děj se rozvíjí od začátku pod plným plynem a divák je bravurně směrován k překvapivému závěru. Ve finále přichází pro mnohé rozhodně neočekavané rozuzlení, pár věrně vypadajících ran pěstí a automobilová honička lačná vzoru Belmonda. Celkově za mě hezky zpracovaný film, který rozhodně není žádnou ostudou a dovede udržet nenáročného diváka v křesle. ()

Scott67

50 na Křemílka ! Ideální k nedělnímu usnutí po obědě u obrazovky. A snad ještě jako vzpomínka na to, co jsme nejen u benzínek skutečně zažívali. ()

horskejvlk

No jestli to mělo být mrazivé drama-nastavení zrcadla jak o 15 let později Bony a Klid tak se to nepovedlo. Tvůrci dobře ukázali dekadentní způsob života s načerno vyšmelenými penězi ale je to málo, Vinklář je pořád borec, Moravec i Bartoška simpatáci, nakonec vše skončí dobře a viníci jsou potrestáni, toť vše nakonec je to jen dobrý dokument o špinavých pumpách, motorestech a silnicích v roce 1978 jo a ještě šílená móda která devčatům vůbec neslušela. Na film se dá dívat jen díky hercům. Na filmu je zajímavý i účinkující vozový park.  Za železnou oponou byl každý vůz pocházející ze západu i ten nejlevnější, kvalitnější a pohodlnější, než východní “zgarby”. Ten Saab co měl Kodet vypadal cool. Suprovej je Krampol “ karate sek” i jeho “platinovka” sexy Brigita Hausnerová co pláchne s Přeučilem a ještě mu vyfoukla-adoptuje synka, “Není peníze, není láska”😃. Jako odlehčená detektivka je to dobrý plus moc pěkná hudba včetně socialistickěho-kapitalisty Goťáka co hrál za tvrdý v NSR asi proto ho tam šoupli jako umocnění rýžování peněz😀 ()