• OG_Swifty

Řada komentářů níže zmiňuje skutečnost, která mě provázela po celou dobu sledování tohohle filmu - neuvěřitelná nuda. Jasně, Krampol má ve filmu knír a jsou tam dvojčata s afrem, ale to je prostě málo. Vinklář ani Bartoška mezi moje oblíbený herce nepatří a Moravec neměl na obrazovce charisma snad nikdy. Upocená jedna hvězda, kterou vlastně ani nevím, za co dát. Ale odpad by byl krutý, to už jsem viděl horší věci.(2.11.2016)

Československý kriminální film situovaný do jedné čerpací stanice, jejíž zaměstnanci si nedovoleně přivydělávají a dopouštějí se tak drobné hospodářské kriminality. Šéfa této malé skupiny rozkrádačů státního majetku a vedoucího benzinové pumpy u motelu Zlatá podkova Vávru představoval J. Vinklář, většinu financí získaných nekalými kšefty se západními řidiči nákladních vozidel používající na zpříjemnění života jeho dvou mladých milenek. Jeho nelegálně se obohacující společníky tvořil Ing. Stejskal v podání M. Moravce a frajersky vyhlížející a vystupující J. Krampol žijící si na vysoké noze a vlastnící krásný vůz značky Mercedes-Benz. Do této zaběhnuté party obsluhující čerpací stanici přichází dva nováčci a Vávra, aby předešel možným nepříjemnostem, pochopitelně velmi dbá na to, aby se řádně proklepli a zjistilo se, co jsou zač. Zatímco starého muže před důchodem V. Lohniského se jim podaří z benzinky vystrnadit, mladého zvídavého J. Bartošku se jim ani s pomocí Vávrova špicla J. Schánilce prokouknout nepodaří a jeho příslušnost k veřejné bezpečnosti odhalí, až když jim v závěru nasazují pouta. Snímek Otakara Fuky nabízí pohled na socialistickou společnost v netradičním prostředí benzinové pumpy a jeho kvalitní obsazení dokazuje, že film se dá s potěšením sledovat, přestože scénář není žádný zázrak. Ve snímku mě zaujal tehdejší československý vozový park, v němž ojedinělé západní automobily působily jako z jiné planety, dále závěrečná honička mezi Bartoškovým ojetým Fiatem 127 a Krampolovým zánovním Méďou Béďou, jak ho sám majitel rozverně nazval, a v neposlední řadě vtipné a zajímavé Vinklářovy hlášky.(15.8.2018)

• FireTight

Bože můj, takhle jsem se u filmu nenudil několik dlouhých měsíců, možná i roků. Upřímně, po zhruba čtyřiceti minutách jsem se každých pět minut díval na hodiny a tiše doufal, že už tomu všemu nastane konec. A ten naštěstí opravdu přišel, bohužel pro mne až za ukrutně dlouhou hodinu. Závěr byl sice o kapku lepší, ovšem od odpadu tenhle film v mých očích vážně nezahrání. Stejně jako ho nezachrání pár vtipných hlášek a pohled na mladé české herce (a Gábinu Osvaldovou). Nikdy víc!(23.12.2010)

"Žrát můžeš, ale nesmíš při tom mlaskat!". Tohle je opravdu klasika žánru, který nazývám normalizační detektivka. Ač to jistě nebyl záměr, cítím z tohoto filmu takovou tu ponurost a plíživou hrůzu života v době hluboké normalizace intenzivněji, než z mnoha filmů, které se tomu chtěli záměrně věnovat. Myslím, že výborně nastiňuje mechanismy fungování stínové ekonomiky za komunismu a bohužel i smutné kořeny bohatství některých, kteří měli hned v roce 1990 po ruce tolik potřebný kapitál. Ve filmu je ale samozřejmě zlo po zásluze potrestáno příslušníky VB! Několik oblíbených herců v rolích, které jim myslím sednou jak vyšité.(6.9.2008)

• nascendi

Aj keď som film videl a hodnotil pred desiatimi rokmi a dnes som ho vlastne počúval popri inej práci, potvrdil som si predošlý pocit, že ide o typický príklad filmu na objednávku vo vrcholnom normalizačnom období. Stranícke orgány to odsúhlasili, uvoľnili dostatok peňazí, dobrých hercov a všetko to zverili režisérovi, ktorý počas celej kariéry nenakrútil ani jeden poriadny film. Nikto sa preto nemôže čudovať paškvilu, ktorý z toho vyšiel. Najhoršie je, že ani po 40 rokoch od nakrútenia sa na tom nedá smiať, pretože dominuje pocit trápnosti diela a neschopnosti tvorcov.(15.12.2019)

• - Kriminální komedie byla natočena na motivy volně zpracovaného konkrétního případu rozkrádání u benzínového čerpadla. (JARDAHONDA)

• - Písnička Karla Gotta, která ve snímku zazní opakovaně, se jmenuje „Paganini“. Jedná se rovněž o titulní píseň k filmu Romance za korunu z roku 1975. (majky19)

• - Právě z tohoto filmu pochází zlidovělá hláška "karate je svinstvo", kterou zde pronesla postava Jiřího Krampola ve scéně, kdy lakomému taxikářovi kolenem promáčkne kapotu. (sator)