Reklama

Reklama

Obsahy(1)

U jednoho benzinového čerpadla pracuje stálá parta: vedoucí Vávra, bývalý stavební inženýr ing. Stejskal, samolibý podvodníček Karafa a starý pán před důchodem Dvořák. Mají dobře propracovaný systém, díky kterému dovedou přesměrovat část zisku do svých vlastních kapes. Jediný, kdo s nekalými kšefty nechce mít nic společného, je starý Dvořák, který si jednoho dne raději najde jinou práci. Do této situace přichází jako nový zaměstnanec mladík Zdeněk Černý. Je zvídavý a rychle se zapracovává. Pochopí i systém dělení zisku. Ve Vávrovi i ostatních záhy vzbudí důvěru, avšak brzy začne prosazovat své právo na rovný díl ze zisku… (Česká televize)

(více)

Recenze (123)

Pepinec 

všechny recenze uživatele

Kdo by si nechtěl krapet napumpovat do svojí kapsy? Příležitost dělá zloděje. Velké plus Zlaté podkovy je, že jedna polovička herecké sebranky byla na tu dobu neokoukaná a ta druhá ještě nestačila zesenilnit. Mínus má u mě ale za žánr-nežánr, protože na kriminálku je to měkké jako spadaná švestka a na rodinný film je v něm zase málo dětí. Musely to tenkrát být ale časy; 96,40 za skoro plnou nádrž, to dneska bych si za ty prachy na benzince stěží koupil bagetu a kafe... ()

klukluka 

všechny recenze uživatele

Můj první film v kině (je možný, že mě na něj naši vzali už v šesti letech???). Líbil se mi tehdy a líbí se mi i dnes. Z nostalgie plnej kotlík, tohle je fakt srdcovka. P.S.: Co vám ten pan režisér Fuka udělal? Ve filmografii má jednu klasiku vedle druhé a jedinou věc nemá v červených. A Pumpaři div že nepadají do černé..? Nerozumím, nechápu... ()

Reklama

Cesty timem 

všechny recenze uživatele

Čtvrtá hvězda je za Šustovu hudbu a za Karla Gotta, jehož písně přesně vystihly momenty ve filmu (Mít talent co měl Paganini, Nevinná, Proč právě já?....) .... "Hele, můžeš mi říct, kde se ten člověk vypíná?" ...(Kája se nevypíná, Kája nám bude zpívat věčně:-) .... Mimochodem pánové, mít za milenku(y) dvojčátka - zajímavý nápad, nebo ne? :-) .... Sportovní "exotický" vůz, se kterým na začátku filmu přijel Jiří Kodet, byl použit i ve filmu Jáchyme hoď ho do stroje a jedná se o vůz SAAB Sonett V4 [97] z roku 1967. Zapůjčil ho tehdejší závodník Zdeněk Mašita. Sonett byl inspirací pro prototyp Škodovky 1100GT, která se bohužel do výroby (jako obvykle) nedostala. ()

cariada 

všechny recenze uživatele

Dalo by se to nazvat Bony a klid 70. let. Nebot je to o partě pumpařů co kradou jak se dá a žíjou si nad poměry. Což samozřejmě v té době nemohlo lidem uniknout. Tenkrát byla práce u pumpy zlatý důl. Film je zajímavou sondou do života zlatokopů, kteří si žili nad poměry. Ani VB na ně nemohla. Nejlepší postava je asi Jiří Krampol se svým mercedesem a věčně zpívajícím Kájou. ()

Martin741 

všechny recenze uživatele

Priemerny normalizacny film od rezisera Otakara Fuku, a zaroven moj prvy Otakar Fuka. Zaner krimi k tomuto filmu dost nesedi : je to hlavne taka lahka drama o kradnuti v byvalom Ceskoslovensku. Ono roku 1978 uz normalizacia zarezavala do vsetkych oblasti zivota spolocnosti /noviny, rozhlas, televizia, politika komunalna aj ceskoslovenska vysoka/ a sice sa tocili filmy, je tu vsak jedno velke ale. Ak sa natocil film zobrazujuci skutocne realie Ceskoslovenska, siel hned do trezoru /Jasneho Vsichni Dobri Rodaci, Prodavac Humoru/, a tak sa mohli tocit filmy, ktore ale normalizacnym sudruhom extra nevadili. To je presne priklad filmu Pumpari od Zlate Podkovy. Rezia Fuku je priemerna, ale film dobre vystihol ceskoslovenske realie 70. rokov a to, ze sa kradlo vsade. Ono trochu o tom hovori aj veta /bude cesky, som cechoslovak/ : "Muzes se najist, ale nesmis pri tom mlaskat". Ta hovori za vsetko a velmi vela veci a konzekvencii sa da z tejto vety vydedukovat. Herci ako Josef Vinklar /Smrt Cerneho Krale, Vrazda v Hotelu Excelsior/ su na urovni, dokonca tu hraj aj znamy herec Vaclav Lohnisky /Kladivo na Carodejnice/. Takze ako mylovnik ceskoslovenskej normalizacnej kinematografie sa stale zastavam tohoto priemerneho normalizacneho snimku. A ne, ne - nesuhlasim s uzivatelmi ako Radek99, ktory by najradsej tento normalizacny priemer zaslapal pod ciernu zem. 66 % ()

Galerie (10)

Zajímavosti (12)

  • Právě z tohoto filmu pochází zlidovělá hláška "karate je svinstvo", kterou zde pronesla postava Jiřího Krampola ve scéně, kdy lakomému taxikářovi kolenem promáčkne kapotu. (sator)
  • Písnička Karla Gotta, která ve snímku zazní opakovaně, se jmenuje „Paganini“. Jedná se rovněž o titulní píseň k filmu Romance za korunu z roku 1975. (majky19)

Reklama

Reklama