"Žrát můžeš, ale nesmíš přitom mlaskat!" Za socialismu se razilo heslo o tom, že kdo nekrade, tak okrádá svou rodinu. Chlapci od Zlaté podkovy své rodiny rozhodně neokrádali, ale trošku při budování atomových krytů mlaskali a mě tím docela dobře pobavili. Nejsem si sice zcela jistý tím, zda to bylo tak blbé, až to bylo dobré nebo naopak, ale já si s nimi kdykoli znovu rád zašmelím.(11.2.2016)

Dalo by se to nazvat Bony a klid 70. let. Nebot je to o partě pumpařů co kradou jak se dá a žíjou si nad poměry. Což samozřejmě v té době nemohlo lidem uniknout. Tenkrát byla práce u pumpy zlatý důl. Film je zajímavou sondou do života zlatokopů, kteří si žili nad poměry. Ani VB na ně nemohla. Nejlepší postava je asi Jiří Krampol se svým mercedesem a věčně zpívajícím Kájou.(21.8.2008)

Kdo neokrádá stát, okrádá svojí rodinu. Toto heslo je ve filmu splněno do puntíku. Nemá smysl se zde rozepisovat o kvalitách filmu a hereckých výkonech, protože ty jsou prostě proůměrné a není to nic co by stálo za zmínku, V čem je ale z retrospektivního pohledu film dobrý? Je to sonda do fungování tehdejší socialistické společnosti. Tehdy prostě kradl úplně každej. Sice v malým ale každej, takže celkové hospodářské škody byly ohromné. Překvapuje mě, že v 70 letech mohl vzniknout film, který relativně velkou mírou kritizuje tehdejší poměry. V době tuhé normalizace. Samozřejmě že to má celé pro-režimní podtón, ale bez toho by film vzniknout prostě nemohl.(21.4.2014)

Film je zaradený do kategórie krimi , no ja by som ho zaradil do kategórie krimi - komédia. A okamžite stúpa jeho kvalita.. Tie postavičky vo filme sú naozaj smiešne, a niektoré hlášky ostali večné ako : karate je svinstvo , volaj Chrislerovi aby mal kovadlinu v pohotovosti . No najlepší je Gott v mercedese.... Na filme som sa zasmial a aj preto ho hodnotím 65%.(2.10.2012)

Přesně, souhlasím s Karlos80. Já akorát dávám tomuto filmu 5 hvězdiček, protože jsem tam nenašel žádnou chybu. Ono to většinou prasklo, až když se jelo ve velkém. Malé ryby většinou sítí proklouzly. Dneska je to přesně naopak, k tomu navíc ještě mlaskají a všem se smějí, jak na ně nikdo nemá. Film vzhledem k roku vzniku lze směle označit za předchůdce Bony a klid.(12.3.2012)

• - Motorest se nachází ve Zdibech a jmenuje se Stará pošta. Pumpa, kde byl zaměstnán Černý (Jiří Bartoška), je dnes čerpací stanice Benzina v ul. Poděbradská v Praha 5 v Motole. Pumpa pod mostem, kde posléze pracoval Dvořák (Václav Lohniský), je v současnosti čerpací stanice Robin Oil v ul. Strakonická v pražské Malé Chuchli. Motel Zlatá podkova, dnes Hotel Golf, se nachází v ul. Plzeňská v Praze 5 v Motole. (Cucina_Rc)

• - Jiří Bartoška (Zdeněk Černý) neměl záskok při automobilových honičkách. (M.B)

• - Ve voze (Mercedes) Jiřího Krampola (Mojmír Karafa) po každém otevření dveří hraje z rádia Karel Gott. (M.B)