Můj soused zabiják

• Austrálie

Komedie / Krimi

USA / Kanada, 2000, 95 min

• igi B.

Chvílemi i pár vtipných momentů. Matthew Perry stejně blbý jako kdykoli předtím a navěky... Bez jeho grimas a pře-hrávání(?) možná za tři. Ideální film pro davy Nováků a milovníky dnešních blbých českých filmů. Proti dvojce však dílo pro Nováky intel aktuály. Možná proto tolik skvělých hodnocení. Jinak škoda slov...(17.9.2005)

Skvelá a ešte raz skvelá čierna komédia. Chémia medzi coolovým zabijakom Willisom a úžasne vystresovaným Perrym funguje dokonale, a tým už aj tak zábavné situácie sú ešte vtipnejšie. Kevin Pollack síce trochu prehráva a jeho prízvuk vôbec nie je maďarský, ale tu mi to vôbec nevadí. Tento film som už videl minimálne osemkrát a vždy som sa rovnako skvelo zabavil. 9/10(5.7.2005)

Jonathan Lynn nikdy nenatočí Pulp Fiction, ani s drsným Willisem, který se samopalem v ruce vystřílel Hollywood. Whole Nine Yards je, ale výborná komedie, kterou táhne skvělý Matthew Perry, drsný Bruce Willis a dvě krásky Amanda Peet a Natasha Henstridge. Akční laskomina, která si na nic nehraje, nechce být viditelná ani komerčně úspěšná a to na Lynnovi mám rád.(24.12.2013)

• MATADOR

Jo, proč ne?! Tohle se může stát naprosto každému, he. Nešikovný doktor, jeho úděsný manželka a klidný zabiják. Plus hromada dalších zajímavých postav, to ovšem nemění nic na faktu, že jsem byl zmaten z toho, jaký žánr bych si měl vybrat. Satira, parodie, gangsterka, ... I přesto je to příjemně koukatelné, jen jsem čekal všeho trošku více!(7.5.2012)

Film, kde sa nepriamo propaguje fajčenie a na ženské postavy sa asi schválne vyberali nie moc atraktívne ženy, z ktorých po nalíčení ako tak jedna ušla. Na jedno pozretie to ušlo. Ten kto vyberal hudbu do filmu a tie hrozné songy nepatrí medzi živých. Taktiež to tvorcovia moc nedomysleli ku koncu s logikou (myslím s tou zámenou osobnosti).(27.1.2017)

• - Firma Volkswagen byla oslovena s nabídkou tak zvaného "product placementu", kdy si měl ve filmu zahrát jejich Brouk. Firma souhlasila s podmínkou, že toto auto bude řídit muž, na které se snaží společnosti cílit. Tvůrci se nakonec rozhodli, že auto bude perfektní pro postavu Sophie a tak ho ve filmu nechali, aniž by Volkswagen za to zaplatil. (don corleone)

• - Když na začátku filmu Matthew Perry seká trávu, má na sobě dres týmu Ottawa Senators. Perry ve městě Ottawa vyrůstal. (don corleone)

• - Jimmy „Tulipán“ Tudesky (Bruce Willis) požíva pištoľ Rufer P89, Jill St. Claire (Amanda Peet) má Walther PPK a Frankie Figgs (Michael Clark Duncan) nosí Desert Eagle. Ďalej sa vo filme objavia pištole Smith & Wesson 5904, SIG-Sauer P228, Glock 17, Makarov PM a M1911A1. (rasistik)