Můj soused zabiják

• Nový Zéland

• Austrálie

Komedie / Krimi

USA / Kanada, 2000, 95 min

Jonathan Lynn nikdy nenatočí Pulp Fiction, ani s drsným Willisem, který se samopalem v ruce vystřílel Hollywood. Whole Nine Yards je, ale výborná komedie, kterou táhne skvělý Matthew Perry, drsný Bruce Willis a dvě krásky Amanda Peet a Natasha Henstridge. Akční laskomina, která si na nic nehraje, nechce být viditelná ani komerčně úspěšná a to na Lynnovi mám rád.(24.12.2013)

Docela sranda, i aniž by to nějak moc tlačilo na pilu. Kombinace Willisova drsňáctví a Perryho roztěkanosti funguje, k tomu pár pěkně obsazených vedlejších rolí (R. Arquette, Duncan...) a tak akorát zapletená zápletka. Čekal jsem větší bláznivost, je to taková celkem umírněná, povedená krimikomedie. 7/10.(3.8.2010)

Moc příjemný a pohodový relax, takhle dobrý jsem to vážně nečekal. U vtipných kreací a výstupů jelimana Matthewa Perryho jsem se řezal smíchy jako už dlouho ne, drsňák Bruce Willis měl další parádní roli přímo na tělo a z ženského osazenstva mi přišla nejlepší se svou charakterní rolí Amanda Peet, která je tady přímo k sežrání. Originální, vyvážená, trochu bláznivá a hodně vtipná krimikomedie, u která mi skvěle sedla do nálady.(11.9.2007)

DVD 1 (CZ) - (Prolog: "V dnešní přetechnizované době, kdy filmovému světu vládnou BLU-Ray přehrávače, nebo si diváci dopřávají filmy ve formátech MPEG 4 či jiných, které podporují to nejvyšší rozlišení, jsem si já pořídil klasický DVD přehrávač :-) Obrovské množství starých DVDíček se mi již několik let štosuje v regálech a již několik let se na tyto filmy nikdo nedíval. Nyní jsem se ovšem rozhodl, že si rád zavzpomínám na doby, kdy pojmy HD a FULL HD rozlišení byly velkou neznámou. První film, po kterém jsem sáhl, byl starý dobrý Můj soused zabiják.") Dneska se mi film líbil snad nejvíc. Skvělý humor, skvělé hlášky, skvělý Willis, přitroublý Perry a neskutečná pipka Arguette. Další obsazení taky na jedničku - Henstridge, Peet, Pollak nebo Duncan (nechť je mu zem lehká). Závěr už sice trochu překombinovaný, ale tak zase jste byli překvapeni, jak to vlastně dopadne, kdo přežije a kdo si odnese těch 10 milionů. Zkrátka jsem si napoprvé vybral velmi dobře, a tak 4 hvězdičky jsou samozřejmostí. 77% (with J.)(11.4.2013)

• Maq

Ze zásady nemám rád filmy, kde se zabíjení lidí zobrazuje jako jednoduchá záležitost. Nikdy to není sranda. A pokud to snad tak vrahovi připadá, pak je velmi vážným tématem jeho ztracená duše. Uděláme z takového sympaťáka? Je to vážně tak fajn, když miloučký psychopat zastřelí partnera, aby si o něm nemyslel, že měkne, protože nezastřelil kamaráda? --- Mám rád černý humor, například když lordi v klubu kontemplativním tónem vyprávějí brutální historky. Černý humor ovšem hrůzu nikdy nezlehčuje. Nelze dělat černý humor, pokud vtipkujeme o něčem, co necítíme jako hrozné. Co by jinak bylo vtipného na tom, že si lord omylem do čaje namísto citrónu vymačkal kanárka? --- Toto ale není černá komedie, a jaksi se zdráhám přijmout omluvu, že jde jen o legraci, oddechovou záležitost, a že to přece všichni víme. Patřím zkrátka k těm, kteří by uvítali nápad, jak dětem znepřístupnit Toma a Jerryho. --- Pominu-li svoje morální výhrady, pak uznám, že tento film je docela dobrá komedie, se slušnou zápletkou, několika dobrými fóry, bez zásadních prohřešků proti dobrému řemeslu. Běžná zábava do přestávek mezi televizní reklamou.(17.8.2010)

• - Keď si Oz (Matthew Perry) objedná v hoteli fľašu škótskej, dostane Glenfiddish 30 YO. (sWONDER)

• - Firma Volkswagen byla oslovena s nabídkou tak zvaného "product placementu", kdy si měl ve filmu zahrát jejich Brouk. Firma souhlasila s podmínkou, že toto auto bude řídit muž, na které se snaží společnosti cílit. Tvůrci se nakonec rozhodli, že auto bude perfektní pro postavu Sophie a tak ho ve filmu nechali, aniž by Volkswagen za to zaplatil. (don corleone)

• - První komerční americký film, který se odehrává v Montrealu a také se tam natáčel. Původně byl děj zasazen na Floridu. (don corleone)