Můj soused zabiják

• Nový Zéland

• Austrálie

Komedie / Krimi

USA / Kanada, 2000, 95 min

Hlášky: Frankie Bouchač: "Proč vás zajímají tyhle nepodstatné informace. Důležité je, že my víme, že vy víte, kde je Jimmy Tudeski." / Cynthia: "To snad není pravda... nevěřte mu. Zabil by vás pro čtvrťák." / Sophie: "Věříš nájemnýmu vrahovi, nebo svý ženě?" Oz: "Musím odpovídat?" / Cynthia: "Proč jste Jimmyho nezabil a neshrábnul všechny ty peníze? Nemáte na to snad žaludek? Nebo snad to, co leží níž?" / Jimmy: "Ty hranolky a Colu si tu nechám, ale ten... hamburger ti vrátím, a jestli na něj dáš majonézu, zpřerážím ti hnáty, zapálím ti barák a budu se dívat, jak ty svý krvavý špachtle táhneš ven. Ano?" / Oz: "Proč jsi ho zastřelil?" Jimmy: "Musel jsem jednoho z vás zabít." Oz: "Tak to ses rozhodl určitě správně." / Jimmy: "Líbí se vám tady?" Oz: "Ne. Žiju tu se svou ženou." - 70%.(12.3.2019)

10 let jsem se této komedii vyhýbala... a klidně jsem v tom mohla pokračovat, protože s výjimkou několika uchechtnutí jsem tuhle krimi taškařici sledovala dost vlažně. Oplácaný zubař má za manželku čůzu na entou a za souseda charismatického mafiánského vrahouna, co se skrývá před někdejším zaměstnavatelem. Potenciál ne až tak marný, výsledek ovšem rozpačitý. Matthew Perry hraje to samé, co v "Přátelích: Oz je prostě Chandler. Jeho drahá polovička je karikatura ženy, mrcha, na které není nic dobrého. Postava Bruce Willise je sterilní, pobavil mě akorát svým postojem k majonéze. Michael Clarke Duncan byl trestuhodně nevyužitý a v závěru odfláknutý. To samé mafiáni. Willisova šukézní manželka... proč? Proč se do všeho musí mermomocí nacpat nějaká naivně romantická linie? A když se k tomu připočte místy otravná jazzová hudba, přemýšlím o dvou puntících. No, nebudu při pátku svině a nechám i ten třetí, ale v pondělí by ho "Můj soused zabiják" určitě nedostal! 51%(11.6.2010)

Jonathan Lynn nikdy nenatočí Pulp Fiction, ani s drsným Willisem, který se samopalem v ruce vystřílel Hollywood. Whole Nine Yards je, ale výborná komedie, kterou táhne skvělý Matthew Perry, drsný Bruce Willis a dvě krásky Amanda Peet a Natasha Henstridge. Akční laskomina, která si na nic nehraje, nechce být viditelná ani komerčně úspěšná a to na Lynnovi mám rád.(24.12.2013)

Moc příjemný a pohodový relax, takhle dobrý jsem to vážně nečekal. U vtipných kreací a výstupů jelimana Matthewa Perryho jsem se řezal smíchy jako už dlouho ne, drsňák Bruce Willis měl další parádní roli přímo na tělo a z ženského osazenstva mi přišla nejlepší se svou charakterní rolí Amanda Peet, která je tady přímo k sežrání. Originální, vyvážená, trochu bláznivá a hodně vtipná krimikomedie, u která mi skvěle sedla do nálady.(11.9.2007)

Překvapivě vtipné. Samozřejmě trošku prvoplánovité hodit vedle sebe nemotorného zubaře (vtipálka z přátel) a chladnokrevného profesionálního zabijáka (známý to drsňák z akčních filmů). Paradoxní ovšem je, že vtip se netvoří na kontrastu těch dvou, kde jde spíše o křečovitost (ale kdo by nebyl křečovitý v přítomnosti zubaře, či naopak v přítomnosti zabijáka), nýbrž ve všem ostatním a v charakteru každé z postav.(28.7.2008)

• - Oz (Matthew Perry) fandí v NHL týmu Ottawa Senators, jeho představitel Matthew Perry ale fandí týmu Los Angeles Kings. (Michael02)

• - Firma Volkswagen byla oslovena s nabídkou tak zvaného "product placementu", kdy si měl ve filmu zahrát jejich Brouk. Firma souhlasila s podmínkou, že toto auto bude řídit muž, na které se snaží společnosti cílit. Tvůrci se nakonec rozhodli, že auto bude perfektní pro postavu Sophie a tak ho ve filmu nechali, aniž by Volkswagen za to zaplatil. (don corleone)

• - Nicholas Oz Oseransky (Matthew Perry) jezdí v autě Toyota Corolla Deluxe z roku 1988. (SONY_)