Můj soused zabiják

• Austrálie

Komedie / Krimi

USA / Kanada, 2000, 95 min

• MATADOR

Jo, proč ne?! Tohle se může stát naprosto každému, he. Nešikovný doktor, jeho úděsný manželka a klidný zabiják. Plus hromada dalších zajímavých postav, to ovšem nemění nic na faktu, že jsem byl zmaten z toho, jaký žánr bych si měl vybrat. Satira, parodie, gangsterka, ... I přesto je to příjemně koukatelné, jen jsem čekal všeho trošku více!(7.5.2012)

Vcelku zábavné dílko s několika výtečnými, několika průměrnými a několika podprůměrnými gagy. Všechny role jsou obsazeny slušně, ale na nervy mi lezl Kevin Pollak coby maďarský mafián, který mi vůbec nepřišel vtipný. Výborná je ale Amanda Peet jako obdivovatelka nájemného zabijáka a Perry coby zmatkář Ozz dokáže vyvolat úsměv jen svou věčnou pózou ve stylu "chce se mi na záchod" Nemám v úmyslu sledovat díl druhý, nechci si zkazit dobrý dojem z prvního.(28.5.2006)

Když jsem tuhle komedii viděl poprvé, byl jsem určitě víc nadšený, ale nic to nemění na tom, že jsem se bavil i tentokrát. Jsou zde scény, které jsou prostě skvělé, a pamatuji si je celou dobu, jsou de místa, která jsou hluchá. Zápletka je trochu suchá, ale ona komedie s poměrně drsnou mafiánskou přestřelkou funguje pořád.(11.4.2014)

10 let jsem se této komedii vyhýbala... a klidně jsem v tom mohla pokračovat, protože s výjimkou několika uchechtnutí jsem tuhle krimi taškařici sledovala dost vlažně. Oplácaný zubař má za manželku čůzu na entou a za souseda charismatického mafiánského vrahouna, co se skrývá před někdejším zaměstnavatelem. Potenciál ne až tak marný, výsledek ovšem rozpačitý. Matthew Perry hraje to samé, co v "Přátelích: Oz je prostě Chandler. Jeho drahá polovička je karikatura ženy, mrcha, na které není nic dobrého. Postava Bruce Willise je sterilní, pobavil mě akorát svým postojem k majonéze. Michael Clarke Duncan byl trestuhodně nevyužitý a v závěru odfláknutý. To samé mafiáni. Willisova šukézní manželka... proč? Proč se do všeho musí mermomocí nacpat nějaká naivně romantická linie? A když se k tomu připočte místy otravná jazzová hudba, přemýšlím o dvou puntících. No, nebudu při pátku svině a nechám i ten třetí, ale v pondělí by ho "Můj soused zabiják" určitě nedostal! 51%(11.6.2010)

• Anderton

Ja tu viackrát píšem o tom, že hollywoodski tvorcovia (tí tuctoví, bez odvahy) dajú do komédií vtipy na rôznej kvalitatívnej úrovni a pre ľudí s rôznym zmyslom pre humor, aby uspokojili ako tak každého.Tento film má v sebe bohužiaľ iba tie nevýrazné. Ani nie trápne, čo je nakoniec možno ešte horšie, lebo sa dobrovoľne vzdáva najširšieho potenciálneho publika.(4.10.2012)

• - Když Oz pozná postavu Jimmy Tulipána, tak se na obrazovce objeví několik titulních stránek novin. Mezi jinými je tam i promo na Smrtonosnou past 2 (1990). (don corleone)

• - Ve filmu se mihnou všechny tři dcery Bruce Willise. (don corleone)

• - Firma Volkswagen byla oslovena s nabídkou tak zvaného "product placementu", kdy si měl ve filmu zahrát jejich Brouk. Firma souhlasila s podmínkou, že toto auto bude řídit muž, na které se snaží společnosti cílit. Tvůrci se nakonec rozhodli, že auto bude perfektní pro postavu Sophie a tak ho ve filmu nechali, aniž by Volkswagen za to zaplatil. (don corleone)