Můj soused zabiják

• Nový Zéland

• Austrálie

Komedie / Krimi

USA / Kanada, 2000, 95 min

Matthew Perry je vynikající komik, na něm stojí veškerá vtipnost téhle komedie. Bruce Willis se svým stále stejným výrazem uspěje spíše na poli akčního filmu. Amanda Peet se polonahá snad nikde jinde neobjevila a Michael Clarke Duncan se svojí figurou může být být hodně zlý anebo hodně směšný. Ideální komedie na cestování v autobuse.(4.12.2007)

Komediální purizmus. Tenhle film mě dostal. Na nic si nehraje a v naprosté pohodě vám propluje obývákem. Osobně mi navíc přišel vtipný jak svou situační komikou, tak nádhernými dialogy a pro mne nesmrtelnými hláškami. "Líbí se vám tu? - Žiju tu se svou ženou, proboha!!!" Herecký projev Mathewa Perryho bych si dovolil označit za částečně omezený a nemyslím to zle. Tento film je totiž důkazem toho, že pokud dáte dohromady bandu profesionálů, kteří chápou jisté hranice, může se i z celkem nenápadného filmu vyklubat klenot. Soused zabiják nikdy nebude kultovní, ale i přes dvacáté skouknutí se u něj pořád usmívám a občas nekontrolovatelně vyprsknu... "Vy jste zvracel?´- Právě jsem si chtěl jít vyčistit zuby - Počkám..."(7.9.2005)

• MATADOR

Jo, proč ne?! Tohle se může stát naprosto každému, he. Nešikovný doktor, jeho úděsný manželka a klidný zabiják. Plus hromada dalších zajímavých postav, to ovšem nemění nic na faktu, že jsem byl zmaten z toho, jaký žánr bych si měl vybrat. Satira, parodie, gangsterka, ... I přesto je to příjemně koukatelné, jen jsem čekal všeho trošku více!(7.5.2012)

Á safra ! Legenda TwoLips vod Gogoláka ! Bruceovy požitkářské kostýmy, rozpustilá sestřička a i když si Perryho Ozzák přehrává stále svůj domovský seriál, s ostatními mu to pasuje dohromady. Tyhle profesní párty mají svoje kouzlo, je prostě těžké nebavit se o práci, a to nemluvím o zubařích. "Napadlo mě, že byste mi moh ukázat město, to vás nezabije." "Po smrti se člověk hodně změní." Scénář hraje od počátku s otevřenými kartami, ale (přestože napětí to nic neubírá) naštěstí ne úplně. A protože základní kameny sedí pevně na svých místech, je tu lehce cynická, slušná oddechovka.3-4*. ♫Hudba mě sice kromě přístavního čísla moc nevtahovala do děje, ale budiž, díky za jazzíky se Stephanií.(1.3.2012)

Zubař "Oz" Oseransky (Mathew Perry) nemá život, který by mu kdekdo záviděl. Sice je ve svém řemesle úspěšný, ale doma ho terorizuje manželka s tchyní, a navíc po tchánovi zdědil nepěkné dluhy. A když se mu do sousedství přistěhuje obaváný mafián, Fanfán Tulipán (pardon, to se mi sem připletlo odjinud) (Bruce Willis), napadne jeho manželku geniální plán. Oznámí mafiánskému bossovi místo pobyta Jimmyho Tulipána, a zároveň nechá zabít svého manžela a vybrat jeho pojistku. Ale Jimmy se s Ozem zpřátelí, navíc se do všeho připlete Jimmyho manželka (Natascha Henstridge) a Ozova asistentka, začínající nájemná vražedkyně. A show může začít... Mathew Perry si zachovál svůj najivní ksichtík Chandlera z přátel, Bruce si svého zabijáka střihl s grácií svojí vlastní, a zbytek dam zde hraje jen kulisu. I když, ženskou jako hraje Rosanna Arquette bych potkat nechtěl, brrr... Ať chcete nebo ne, bavit se budete :)(3.10.2005)

• - První komerční americký film, který se odehrává v Montrealu a také se tam natáčel. Původně byl děj zasazen na Floridu. (don corleone)

• - Ve filmu se mihnou všechny tři dcery Bruce Willise. (don corleone)

• - Bruce Willis naháněl Matthew Perryho, aby dostal ve filmu roli. Když se mu nemohl dovolat, nechal mu vzkaz na záznamníku, který pak později použijí tvůrci ve filmu o sekání končetin, zapalování domu a sledováním svého psa, když se topí. (don corleone)