Můj soused zabiják

• Nový Zéland

• Austrálie

Komedie / Krimi

USA / Kanada, 2000, 95 min

Upřímně řečeno, místy se na film nedalo koukat. Francouzský přízvuk Roseanne Arquetteové a její postava, kterou jí nevěříte ani minutu se do své role absolutně nehodí. Nevím co tím chtěl režisér říci, když některé vraždy natočil jako komedii. Nikdy není jasné, co tajný polda zamýšlí. Kanaďané mohou být dotčeni, jakou formou byla zobrazena. Ještě si k tomu všemu připočtěte nejhorší herecký výkon Bruce Willise. Horší to už být nemůže. Vše ostatní bylo provedeno nadprůměrně.(20.6.2005)

Nepotrhá bránici, nepoběžíme jí hned koupit na disku, nebudeme se radovat nad její originalitou, nezvedneme palec nad zabijáckými vtípky. Prostě pouze lehce nadprůměrná komedie, která těží ze solidních herců první svítivosti. Naopak jí lehce ubírá to, že jí tuzemské komerční televizní stanice opakují co půl roku.(20.3.2015)

Poněkud ztřeštěný slepenec plný kriminálních odkazů, bláznivých vtipů a nevšedních postav, které bychom v reálném světě ihned označili slovy "idioti" nebo jemněji "mentálně v pravěku". Nenudí to, ale příběh je rozporcován pouze na povedené a trapné scénky, jejichž návaznost nikdo příliš neřešil. Willis a Perry hrají to, co umí, a to má prostě divákovi stačit... 55%(2.6.2013)

• Gilmour93

Komerční úspěch The Whole Nine Yards je pro mě záhadou srovnatelnou se samovznícením starosty Varšavy v roce 1546 (burgundští sledi mě zas až tolik nepřekvapili).. Chabý scénář, nesnesitelná R.Arquette, čímž vlastně jako jediná splnila svou roli na jedničku a Amanda Peet, vystavující na odiv své dvě legálně držené zbraně. Než se příště nechat bavit Perryho pitvořením, to ať mi raději dentista Ozi vyvrtá osmičku příklepovkou Black&Decker..(20.7.2009)

Pokud má někdo v TOP desítce oblíbených herců jména Bruce Willis a Mathew Perry, vyloženě čeká na to, až mu pod ruku přijde něco s názvem Můj soused zabiják. A je mu pak srdečně jedno, co na to říká kritika. P.S: Ještě párkrát mě ta štěkající čuba od vedle probudí a sousedi budou moct natočit stejnojmenný film.(29.4.2008)

• - Majitelé domů, ve kterých bydlí hlavní představitelé, dostali 50.000 dolarů za to, že svoje domy na měsíc opustili a propůjčili je k natáčení. (don corleone)

• - Když na začátku filmu Matthew Perry seká trávu, má na sobě dres týmu Ottawa Senators. Perry ve městě Ottawa vyrůstal. (don corleone)

• - První komerční americký film, který se odehrává v Montrealu a také se tam natáčel. Původně byl děj zasazen na Floridu. (don corleone)