Můj soused zabiják

• Nový Zéland

• Austrálie

Komedie / Krimi

USA / Kanada, 2000, 95 min

DVD 1 (CZ) - (Prolog: "V dnešní přetechnizované době, kdy filmovému světu vládnou BLU-Ray přehrávače, nebo si diváci dopřávají filmy ve formátech MPEG 4 či jiných, které podporují to nejvyšší rozlišení, jsem si já pořídil klasický DVD přehrávač :-) Obrovské množství starých DVDíček se mi již několik let štosuje v regálech a již několik let se na tyto filmy nikdo nedíval. Nyní jsem se ovšem rozhodl, že si rád zavzpomínám na doby, kdy pojmy HD a FULL HD rozlišení byly velkou neznámou. První film, po kterém jsem sáhl, byl starý dobrý Můj soused zabiják.") Dneska se mi film líbil snad nejvíc. Skvělý humor, skvělé hlášky, skvělý Willis, přitroublý Perry a neskutečná pipka Arguette. Další obsazení taky na jedničku - Henstridge, Peet, Pollak nebo Duncan (nechť je mu zem lehká). Závěr už sice trochu překombinovaný, ale tak zase jste byli překvapeni, jak to vlastně dopadne, kdo přežije a kdo si odnese těch 10 milionů. Zkrátka jsem si napoprvé vybral velmi dobře, a tak 4 hvězdičky jsou samozřejmostí. 77% (with J.)(11.4.2013)

Nepotrhá bránici, nepoběžíme jí hned koupit na disku, nebudeme se radovat nad její originalitou, nezvedneme palec nad zabijáckými vtípky. Prostě pouze lehce nadprůměrná komedie, která těží ze solidních herců první svítivosti. Naopak jí lehce ubírá to, že jí tuzemské komerční televizní stanice opakují co půl roku.(20.3.2015)

• Hrabka

Tohle se mi teda moc nelíbilo. Rádoby zamotaná (krimi) komedie se značnou dávkou trapných momentů, děj je i na komedii dost přitažený za vlasy a k tomu navíc "komik" Perry, kterýho nemusím. Hvězda za několik vtipnějších chvilek a hvězda za Bruce Willise, jinak je tento film pro mě dost bídný. 45%(27.9.2012)

Film, kde sa nepriamo propaguje fajčenie a na ženské postavy sa asi schválne vyberali nie moc atraktívne ženy, z ktorých po nalíčení ako tak jedna ušla. Na jedno pozretie to ušlo. Ten kto vyberal hudbu do filmu a tie hrozné songy nepatrí medzi živých. Taktiež to tvorcovia moc nedomysleli ku koncu s logikou (myslím s tou zámenou osobnosti).(27.1.2017)

Na svůj námět a cílovou skupinu to ze všeho vybruslilo ještě dobře... Pravda, bez Willise by to bylo nekoukatelné, ale jeho charisma zvládne přebít i Perryho (a to tady nebyl zase tak strašný)... Prostě a jednoduše, žádná sláva, nebýt pár momentů, které bych si klidně pustil znova (ehm...), tak to ani nestojí za povšimnutí...(10.5.2012)

• - Když Oz pozná postavu Jimmy Tulipána, tak se na obrazovce objeví několik titulních stránek novin. Mezi jinými je tam i promo na Smrtonosnou past 2 (1990). (don corleone)

• - Majitelé domů, ve kterých bydlí hlavní představitelé, dostali 50.000 dolarů za to, že svoje domy na měsíc opustili a propůjčili je k natáčení. (don corleone)

• - Za Jannim Gogolakem (Kevin Pollak) můžeme v jeho kancelář vidět bystu slavného francouzského vojevůdce Napoleona Bonaparta. (Krub)