Můj soused zabiják

• Nový Zéland

• Austrálie

Komedie / Krimi

USA / Kanada, 2000, 95 min

Nepotrhá bránici, nepoběžíme jí hned koupit na disku, nebudeme se radovat nad její originalitou, nezvedneme palec nad zabijáckými vtípky. Prostě pouze lehce nadprůměrná komedie, která těží ze solidních herců první svítivosti. Naopak jí lehce ubírá to, že jí tuzemské komerční televizní stanice opakují co půl roku.(20.3.2015)

Docela sranda, i aniž by to nějak moc tlačilo na pilu. Kombinace Willisova drsňáctví a Perryho roztěkanosti funguje, k tomu pár pěkně obsazených vedlejších rolí (R. Arquette, Duncan...) a tak akorát zapletená zápletka. Čekal jsem větší bláznivost, je to taková celkem umírněná, povedená krimikomedie. 7/10.(3.8.2010)

Pokud má někdo v TOP desítce oblíbených herců jména Bruce Willis a Mathew Perry, vyloženě čeká na to, až mu pod ruku přijde něco s názvem Můj soused zabiják. A je mu pak srdečně jedno, co na to říká kritika. P.S: Ještě párkrát mě ta štěkající čuba od vedle probudí a sousedi budou moct natočit stejnojmenný film.(29.4.2008)

Komediální purizmus. Tenhle film mě dostal. Na nic si nehraje a v naprosté pohodě vám propluje obývákem. Osobně mi navíc přišel vtipný jak svou situační komikou, tak nádhernými dialogy a pro mne nesmrtelnými hláškami. "Líbí se vám tu? - Žiju tu se svou ženou, proboha!!!" Herecký projev Mathewa Perryho bych si dovolil označit za částečně omezený a nemyslím to zle. Tento film je totiž důkazem toho, že pokud dáte dohromady bandu profesionálů, kteří chápou jisté hranice, může se i z celkem nenápadného filmu vyklubat klenot. Soused zabiják nikdy nebude kultovní, ale i přes dvacáté skouknutí se u něj pořád usmívám a občas nekontrolovatelně vyprsknu... "Vy jste zvracel?´- Právě jsem si chtěl jít vyčistit zuby - Počkám..."(7.9.2005)

Dobře zvolené herecké seskupení výrazných osobností zvučných jmen dokáže obdivuhodně utáhnout celý film. Měla jsem pocit, že nebýt jich, dopadlo by to možná docela bídně. Vše mi přišlo příliš jednotvárné. Charaktery byly jakoby na stejné linii, vyzněly chvílemi až povrchně a nebýt těch, kteří je ztvárnili, nevím, zda by se pak ještě o nějakých dalo vůbec hovořit. Chyběla mi určitá hloubka. Podobných filmů je mnoho, ale zrovna v případě tohoto, jsem to vnímala nemálo. Nejvíce vtipných okamžiků se mi dostalo díky roztržité a zmatkářské postavě Matthewa Perryho, čímž se tak (s pár postřehy Bruce Willise) postaral o veškerou humornou stránku. Film má rychlý spád, poměrně chytlavý děj, a celkově mi, i přes můj výčet záporných detailů, vykouzlil úsměv na tváři.(21.1.2010)

• - Keď si Oz (Matthew Perry) objedná v hoteli fľašu škótskej, dostane Glenfiddish 30 YO. (sWONDER)

• - Firma Volkswagen byla oslovena s nabídkou tak zvaného "product placementu", kdy si měl ve filmu zahrát jejich Brouk. Firma souhlasila s podmínkou, že toto auto bude řídit muž, na které se snaží společnosti cílit. Tvůrci se nakonec rozhodli, že auto bude perfektní pro postavu Sophie a tak ho ve filmu nechali, aniž by Volkswagen za to zaplatil. (don corleone)

• - Oz (Matthew Perry) fandí v NHL týmu Ottawa Senators, jeho představitel Matthew Perry ale fandí týmu Los Angeles Kings. (Michael02)