Můj soused zabiják

• Nový Zéland

• Austrálie

Komedie / Krimi

USA / Kanada, 2000, 95 min

(37/2012, Film+) / Ja mám tento film strašne rád, vždy keď beží v TV, čo je asi tak raz za 3 mesiace) tak si vždy kúsok pozriem. Kto by to bol povedal, že nejaký film bude stáť na komedionálnom výkone Matthewa Perryho. A jeho Chandler, ktorého hrá aj tu, zapadol dokonale. Niektoré scény sú pre mňa už kultové (v zubárskom kresle, sklenené dvere, vŕzgajúce pneumatiky :). Film so 100% znovu pozerateľnosťou ... 8/10(26.2.2012)

Zubař "Oz" Oseransky (Mathew Perry) nemá život, který by mu kdekdo záviděl. Sice je ve svém řemesle úspěšný, ale doma ho terorizuje manželka s tchyní, a navíc po tchánovi zdědil nepěkné dluhy. A když se mu do sousedství přistěhuje obaváný mafián, Fanfán Tulipán (pardon, to se mi sem připletlo odjinud) (Bruce Willis), napadne jeho manželku geniální plán. Oznámí mafiánskému bossovi místo pobyta Jimmyho Tulipána, a zároveň nechá zabít svého manžela a vybrat jeho pojistku. Ale Jimmy se s Ozem zpřátelí, navíc se do všeho připlete Jimmyho manželka (Natascha Henstridge) a Ozova asistentka, začínající nájemná vražedkyně. A show může začít... Mathew Perry si zachovál svůj najivní ksichtík Chandlera z přátel, Bruce si svého zabijáka střihl s grácií svojí vlastní, a zbytek dam zde hraje jen kulisu. I když, ženskou jako hraje Rosanna Arquette bych potkat nechtěl, brrr... Ať chcete nebo ne, bavit se budete :)(3.10.2005)

• Hrabka

Tohle se mi teda moc nelíbilo. Rádoby zamotaná (krimi) komedie se značnou dávkou trapných momentů, děj je i na komedii dost přitažený za vlasy a k tomu navíc "komik" Perry, kterýho nemusím. Hvězda za několik vtipnějších chvilek a hvězda za Bruce Willise, jinak je tento film pro mě dost bídný. 45%(27.9.2012)

Soundtrack Randy Edelman: 1. Jimmy the Tulp ,2. I Don't Worry About a Thing ,3. A New Neighbor ,4. Moanin' ,5. Did You Say Divorce? ,6. Tenth Avenue Tango ,7. The Gogolak Mansion ,8. Every Tim I Hear That Mello Saxophone ,9. Cynthia With a "C" ,10. Les Feuilles Mortes (Autumn Leaves) ,11. Yanni on a String ,12. Frankie Figs ,13. The Gang Arrives in Montreal ,14. A Swingin' Barbecue ,15. Oz Gets a Surprise ,16. Say I Do ,17. I Think We'll Be Fine ,18. Phone Tag ,19. Frantic ,20. Sensuous Lady ,21. Scheming on the Boat ,22. Taking a Stand ,23. Discovering the Evidence ,24. The Tgames' Afoot ,25. Sophie Cons Jimmy ,26. The Scientific Method ,27. The Tullp Reprise ,28. They All Laughed ,(11.5.2011)

Matthew Perry sice hraje Oscara Oseranskiho, ale je to Chandler a nikdo jiný:) A vůbec to není na škodu, právě naopak. Jeho "rozkošná" ženuška Rosanna Arquette dává vzpomenout na božskou Peggy Bundovou, Bruce Willis hraje odlehčenou verzi svého Šakala (a jde mu to fakt dobře:)) a Amanda Peeteová a Natasha Henstridgeová jsou jednoduše k nakousnutí. Nemůžu se dočkat druhého dílu.......(26.1.2003)

• - V čase 13:39 sedí Oz (Matthew Perry) na zábradlí a ruce má opřené o zábradlí. V dalším záběru má však ruce položené v klíně. Následující záběr jsou opět opřené o zábradlí. (Iveet)

• - Majitelé domů, ve kterých bydlí hlavní představitelé, dostali 50.000 dolarů za to, že svoje domy na měsíc opustili a propůjčili je k natáčení. (don corleone)

• - První komerční americký film, který se odehrává v Montrealu a také se tam natáčel. Původně byl děj zasazen na Floridu. (don corleone)