Můj soused zabiják

• Nový Zéland

• Austrálie

Komedie / Krimi

USA / Kanada, 2000, 95 min

Matthew Perry sice hraje Oscara Oseranskiho, ale je to Chandler a nikdo jiný:) A vůbec to není na škodu, právě naopak. Jeho "rozkošná" ženuška Rosanna Arquette dává vzpomenout na božskou Peggy Bundovou, Bruce Willis hraje odlehčenou verzi svého Šakala (a jde mu to fakt dobře:)) a Amanda Peeteová a Natasha Henstridgeová jsou jednoduše k nakousnutí. Nemůžu se dočkat druhého dílu.......(26.1.2003)

Nenáročná krimi-komedie z dob, kdy ještě Bruce Willis točil kvalitní filmy. Když si milovník majonézy v hamburgerech a zároveň nájemný vrah, Jimmy Tulipán (Willis), pořídí dům vedle nervózního a věčného smolaře Oze (tradičně vyjukaný Matthew Perry), je o zábavu postaráno. Za pozornost stojí ještě dvě krásné herečky ve vedlejších rolích, konkrétně Amanda Peet a především Natasha Henstridge či dominantní obr Michael Clarke Duncan, který si zde střihl také jednoho z mafiánů. Pohodový film, který má ještě docela slušné pokračování, na které se dá také podívat. I když tento film je lepší a dá se sledovat i vícekrát.(13.12.2020)

Pokud má někdo v TOP desítce oblíbených herců jména Bruce Willis a Mathew Perry, vyloženě čeká na to, až mu pod ruku přijde něco s názvem Můj soused zabiják. A je mu pak srdečně jedno, co na to říká kritika. P.S: Ještě párkrát mě ta štěkající čuba od vedle probudí a sousedi budou moct natočit stejnojmenný film.(29.4.2008)

Páni ta Amanda Peet je kočka... ale zpět k filmu, je to celkem neotřelý nápad vyprávět příběh o sousedovi, který je masový vrah. Taky je to celé pěkně promyšlené a herci se ve svých rolích vyžívají. Perry je sice standartní Chandler, ale Bruce si to vážně vychutnává. Na Natashu Henstridge se zase pěkně kouká a o Amandě jsem už mluvil. Příjemné překvapení.(19.7.2009)

Černýho humoru není nikdy dost. Willis pořád stejně drsnej, ale tak nějak komediálně, žoviálně, vraždy dělá finálně. Celkově pobaven tento film mažu, ale fakt je to v pohodě oddychovka. Zájemci o nahotu Amandy Peet si to užijou a pohoněj, ale já teda né. Matthewovi Perrymu tohle posloužilo poměrně jako dobrej odrazovej můstek, ale jak všichni víme, zas až tak moc ho neodrazil, spíš podrazil. A Kevin Pollak jako Janni Pytor Gogolak byl moc moc dobrej.(5.12.2011)

• - Na základě prohrané sázky musel přijmout Bruce Willis epizodní roli v seriálu Přátelé. Honorář věnoval na charitu. (don corleone)

• - Nicholas Oz Oseransky (Matthew Perry) jezdí v autě Toyota Corolla Deluxe z roku 1988. (SONY_)

• - Majitelé domů, ve kterých bydlí hlavní představitelé, dostali 50.000 dolarů za to, že svoje domy na měsíc opustili a propůjčili je k natáčení. (don corleone)