Můj soused zabiják

• USA The Whole Nine Yards (více)

Nicholas Oseransky je zubařem v kanadském Quebecu, kde žije se svou manželkou Sophií a tchýní a má se co ohánět protože musí splácet dluhy po bývalém společníkovi a zároveň tchánovi. Obě ženy ho svorně nenávidí a dělají mu ze života peklo. Nicholas se však kvůli dluhům ani nemůže rozvést. Nicholasova asistentka ho varuje, že jeho manželka si přeje jeho smrt kvůli vysoké životní pojistce, kterou uzavřel. Jednoho dne se do sousedství přistěhuje nový obyvatel a Nicholas ho jde přivítat. Během chvilky si uvědomí, že toho muže zná. Je to proslulý nájemný vrah Jimmy Tudeski, který byl propuštěn z vězení po vraždě mafiána Lazlo Gogolaka a jeho mužů. Je jisté, že tady se skrývá před pomstou Gogolakova syna. Nicholase, kterému se říká Oz, zachvátí panika a doma se svěří manželce. Chce se hned odstěhovat, ale Sophie dostává nápad. Přeje si, aby Oz odjel do Chicaga za Janni Gogolakem a pověděl mu, kde Jimmyho hledat.. Oz z toho nemá dobrý pocit, ale rád by se nového souseda zbavil. Aniž by kohokoli kontaktoval, v hotelovém pokoji už na něj čeká Gogolakův muž Frankie, aby ho dovedl ke svému šéfovi. Zde se setkává i s Jimmyho krásnou ženou Cynthií. Janni už nehodlá Oze ztratit z dohledu a tak Frankie pojede do Kanada s ním. Později v hotelu se Oz rozhodne povědět Jimmymu pravdu a raději mu volá, aby byl na Gogolaka připravený. Nechce, aby někdo zemřel. Později ho v hotelu navštíví ještě Cynthia, aby se ujistila, že Oz skutečně ví, kde se Jimmy ukrývá a poví mu o deseti milionech, které zanechal starý Gogolak, a které mohou být vyzvednuty pouze v trojici Janni, Jimmy a Cynthia. A nebo místo některého z nich musí doručit úmrtní list. Je jisté, že Gogolak chce zabít Jimmyho i Cynthii a získat peníze jen pro sebe. Cynthia se považuje za defacto mrtvou ženu. Mezi Ozem a Cynthií to jiskří a nakonec spolu skončí v posteli a Oz rozhodně nechce, aby zemřela. V Kanadě už na Oze čeká Jimmy a je k němu přátelský. Frankie a Jimmy spolupracují a hodlají se zbavit Gogolaka. Když se Oz vrátí do práce, vypráví své asistentce Jill co ho potkalo a Jill trvá na tom, že ji musí seznámit s Jimmym. Už dlouho ho obdivuje a chce se stát nájemnou vražedkyní jako on. Její první zakázka měla být vražda Oze. Objednala si ji jeho žena Sophie, ale Jill to nedokázala. Oz je prostě příliš milý. Jimmy Ozovi poví, že ho kontaktovala Sophie a chtěla, aby Jimmy Oze zabil. Jimmy to také odmítl. Ze stejných důvodů jako Jill. Nyní je potřeba připravit se na Gogolaka a Oz chce rozhodně ušetřit Cynthiin život. Dojde k přestřelce, při které je Gogolak a jeho muži zastřeleni. Je zastřelen i policista, kterého si Sophie najala na Ozovu vraždu. Jimmy zuří když se dozví, že Oz spal s jeho ženou, ale Oz dostal nápad jak všechno vyřešit... (TV Prima)

belinda1

Jakmile se akční hrdina jako Bruce Willis začne plést do komedie, nemůže dopadnout dobře. Nejde o to, že by Bruce neměl smysl pro humor, to je právě naopak, ale komediální žánr prostě není jeho parketa. Nejvíce mu totiž sedí typicky akční dynamické záležitosti, kde chrlí jednu hlášku za druhou. Přesně stejně dopadl Arnold Schwarzenegger, když se rozhodl prosadit v komediálním žánru. Tak musely vzniknout snímky Policajt ze školky, Dvojčata a to už vůbec nemluvím o takové nechutnosti jako Junior, než pochopil, co mu sedí nejvíc a vrátil se ke kořenům. Tak vznikl 6. den. Ale když se vrátíme k Bruceovi. Těžko někdy překoná první dvě Smrtonosné pasti, přičemž druhou považuji opravdu za nejlepší a také Posledního skauta. Navíc tady si opravdu nevybral kvalitní scénař ani herecké kolegy. Za komedii se to považovat skutečně nedá, pokud nemáte skutečně zvrácený smysl pro humor. Ta jedna hvězdička je za pár dobrých fórků (asi dva). ()

zuzulend

Hvězdné obsazené mě sympatický žánr a docela jsem se u něho i nasmála.Podání filmu by mohlo být lepší,ale co už :) ()

michell2

Pro mne úžasná komedie (v době vzniku), moc se mi líbil Matthew Perry už jak začal tlouct do volantu toho svého autíčka...byl krásně roztržitý jak třeba narazil do skleněné výplně atd atd. Viděl jsem to později snad ještě 5x, skvělá zábava...na nic nemyslet a jen se dívat.. ()

pajjaH

Kdo má rád postavu Chandlera Binga z Přátel, tak není co řešit.. Ty co tu dávaj jednu hvězdičku nemůžou mít žádnej smysl pro humor.Hawk. ()

RoxiEngel

Tři hvězdičky za film. Prostě bavil, plný překvapení, zajímavé zápletky. Dobrý na sobotní večer doma u televize. Čtvrtou dávám za "Chandlera" (Matthew Perry), protože právě díky Přátelům, je to jeden z mých oblíbených herců. ()

Cumilecinecek

Celý film i se svými herci působí jako jedna velká křeč. Chandler je zde opravdu Chandler a jeho postava se od role z Přátel snad vůbec neliší. Do toho Bruce, který vyloženě není špatný, ale není ani moc dobrý. Ostatní herecké výkony také za moc nestojí. Pro mě spíše podprůměr. ()

-marti-

Bruce Willis se tváří cool a Matthew Perry zůstává Chandlerem. Celá záležitost vybočuje ze škatulek, ale bohužel ne originalitou, nýbrž přeskakováním z jedné sady pravidel žánru na jinou a zase další (krimi, komedie, parodie). Pokud jste s tím v pohodě, pusťte si to večer k žehlení/vyřizování mailů. Pár hlášek a gagů určitě stojí za to. ()

phoenix9

Silnejšie 3 *** , ale na 4 tomu niečo chýba , ale keď to budete brať ako oddychovku na popoludnie tak vás to pobaví. 65 % ()

InaS

Váhala jsem mezi 4 a 5*. Na jednu stranu co víc od komedie čekat? Sice to pro mě nebyla komedie u které bych smíchy dostávala křeče, ale byla vtipná a hlavně není to ten druh komedie kdy byste se cítili trapně (nevím jestli to tak taky máte, ale když se dívám na některé filmy, cítím se trapně za osoby v něm hrající). Na druhou stranu jsem určitě viděla i lepší komedie, děj je nepřekvapivý a... Prostě je to fajn film a dvojku jsem ještě neviděla, takže to nemůžu porovnat a nejsem jím v hodnocení ovlivněná, takže za 1. díl - humor nebyl trapný a film byl v rámci prokrastinace před zkouškami fajn. ()

Rathe

I já mám problém zařadit film pod nějaký určitý žánr, ale i tak jsem se většinu filmu dobře bavil. Tím nemyslím, že to bylo celou dobu vtipný, ale že si film udržel moji pozornost. Jak jsem viděl, tak Bruce Willis s Matthew Perrym dokázali vytvořit dobrou dvojici. A Amanda Peet je fakt nádherná, ani se nedivím, že je tak "okouzlila". ()

pantokrator

Některé jevy jsou zábavné jen ve filmu. Běda, kdyby vystoupily oživlé z plátna. Pak by třeba nájemní zabijáci museli být prostě k pomilování. Nebo šikovní podvodníci, bankovní lupiči... ()

Zemřel herec Matthew Perry

Zemřel herec Matthew Perry