Medvěd

TSZ

Co by ne, medvědy mám rád a tihle dva navíc byli výborní herci (lepší než to lidské křoví, které tam zaclánělo). Sice to není nic, co bych musel vidět dvakrát, ale sobotní odpoledne u toho v pohodě strávíte, aniž byste si rvali vlasy, že zabíjíte drahocenný volný čas. ()

Hudino

Originálne a krásne, ťažko to vyjadriť inak... Nové formy umenia v určitom bode už nevznikajú z ďalšieho obšírneho vrstvenia a komplikovania. Potrebné je odoberať - vyhlodajte film na kosť, stiahnite dialógy na minimum, dohnajte zvuk podmanivou hudbou. Viete prečo je medveď Bart tak presvedčivý vo svojej roli? No pretože pochádza z hereckej rodiny ;) ()

MaJes

Skvelý film od skvelého režiséra ... Milovníci zvierat, prírody si v tomto filme určite prídu na svoje!Nádherná kanadská príroda, obrovský grizzly - čo viac si môžete priať - vrelo odporúčam! ()

Zdenda

Ja to nebudu natahovat: Jean Jacques prostě umí!! A tohle je jeho nejlepsi film co jsem zatim videl a nutno podotknout, ze tezko ho neco prekona.. ()

R.O.man

Najväčším vzrušením neni zabíjať, ale nechať žiť (James Oliver Curwood - Kráľ sivých medveďov). Veľmi dobre spracovaný príbeh osirelého medviedaťa, ktoré hľadá cestu k staréme samotárovi. Knižku Kráľ sivých medveďov som čítal ešte ako malý a je rovnako dobrá ako tento film. ()

Bigfuckman

Příroda je mocná dá se říct nejmocnější co ovládá tuto zemi. Instinkty a put sebezáchovy tu projevují nejen zvířata, ale i lidé, kteří v tomto snímku (kdyby jenom v tomto) zaostávají za zvířaty a opět dokazují, že člověk ač pán tvorstva žel bohu není moudrým pánem tvorstva. Ale zpět k filmu je tu k vidění nádherná příroda a nádherné vztahy nejen lidí, ale hlavně zvířat a nastolení tvrdé predace a práva na přežití díky síle a chytrosti jedince a ne dvouhlaňové broksně. Pro mě Majstrštyk ()

Pai-Mei

Bol by to výborný film so skvelou myšlienkou, ktorému by som dal bez váhania plné hodnotenie. Dve veci však film totálne degradujú. Ide jednak o "dubbing" medveďa, ktorým bol absolútne dosraný celý film. Neviem ako prišli na nápad dať malému medveďovi ľudský hlas, mám na mysli tie stupídne pišťavé zvuky a fučanie, ktoré by medvieďa nikdy nevydalo. Miestami to bolo fakt na smiech. Druhou vecou, ktorá to celé zaklincovala boli sny medvieďaťa. To si teda fakt mohol režisér odpustiť, alebo sa ich prevedeniu trochu viac povenovať pretože to bol otras. Inak ale skvelá myšlienka a zakončenie filmu silným citátom sú nezabudnuteľným zážitok. ()

Hulkee

Tenhle film jsem viděl ještě jako opravdu malé dítko (poprvé asi okolo roku 1996 kdy mi bylo 5 let) a k absolutnímu hodnocení mu dopomáhá hlavně to, jak jsem ten film měl a mám opravdu rád. Je jako polibek, tak krásný a přitom jednoduchý a jak zahřeje na duši. ()

Numerobis

Filmy se zvířaty mi většinou moc dobré nepřišly. Ať už to bylo kvůli zvířatům samotným, nebo prostě jen proto, že vší roztomilé a milé obrázky mám spojené s koncem zpráv na jedné nejmenované komerční televizi. Medvěd je tedy výjimkou. Ba co víc, patří u mě jednoznačně do kategorie srdcovek, na které se rád podívám kdykoli. Herecké výkony lidí jsou tak nějak standardní (taky hrají až druhé housle), ale medvědi ! Jak mohli tohle natočit se zvířaty. Tvory, kteří moc nechápou, proč mají tohle a tohle dělat (právě jeden ze zásadních nedostatků všech "jézvířátka" filmů). Zase jeden titul kategorie: Tohle už nikdo nikdy nenatočí. ()

Grondal

Hneď na začiatku musím povedať, že medvede sú moje najobľúbenejšie zvieratá už od detstva. Nehľadiac na to, tento film musí chytiť za srdce snáď každého, kto nieje bez citu, a medvedi v tomto filme ukazujú, že niekedy môžu byť zvieratá lepší herci ako kdejaký človek. Vo filme sa hovorí veľmi, veľmi málo ale tomu kto sa poddá jeho atmosfére môže povedať veľa. Jediná, ale vážna, výtka smeruje na zopár akýchsi medvedích snov, ktoré boli pre mňa strašne rušivé, a kvôli nim by sa u mňa tento film nemohol vyškriabať k piatim hviezdam. ()

Black3R

Dosť dojemný, vynikajúco natočený filmík, o radostiach a strastiach malého medvieďaťa :-D "Medvedie" hviezdy fakt vynikli. A tie medvieďatie sny, paráda. "Najväčším vzrušením nie je zabíjať, ale nechať žiť." /- James-Oliver Curwood -/....nechápem ako si tak slepo môžeme ničiť planétu :(( ....100% ()

Peter-1307

Tak na to som v kine a padla mi sánka. Prekrásna príroda, výborní herci. Samozrejme myslím tým medveďov. Skutočne presvedčivý, klobúk dole, ktorý ich naučili tieto role.Určite najlepší Annaudov film. A taktiež jeden najlepších filmov o zvieratách čo som videl. Z neskôr, mnou videných filmov o zvieratách si spomínam teraz len na "Eight Below". ()

helrohir

Nikdy by som si nemyslel, že film, v ktorom väčšinu času behajú zvieratá, môže byť obsahovo dokonalým dielom, v ktorom nechýbajú emócie, napätie a dojímavé vyvrcholenie. Ak by sa niekedy udeľovali Oscary aj pre zvieracích hercov, oba medvede z tohto filmu by si ich rozhodne zaslúžili. ()

kubeba

Rozplývala jsem se od začátku až do konce, i když to byl místy nervák :) Asi si domů pořídím medvídka kodiaka. ()

Viko

Tak na tohle mě vzal děda do Scaly když mi bylo asi 7 roků. Pamatuju si, že jsme seděli na balkóně a už na začátku jsem brečel. V průběhu filmu mi pak vysvětloval, že to není krev, ale že je pomazanej jahodovým džemem:-). Každopádně i po letech silný zážitek a vzpomínka na dědečka, která se nikdy nevymaže. ()