Obyčajný príbeh - už tento názov televíznej inscenácie zaiste evokuje mnoho životných situácií, zdanlivo banálnych, z ktorých nečakane vyrastie veľký problém, či dokonca tragédia. Stačí podceniť dôsledky, sebecky zabudnúť na city blízkych, ľahkomyselne sa hnať za zábavou a spoločenským rozptýlením, či chvíľkovými zážitkami, až kým človek nestratí to, čo malo v živote tú ozajstnú hodnotu. Klasik ruskej literatúry A. P. Čechov, vynikajúci znalec ľudských charakterov, vždy dokázal vo svojom diele preniknúť k dramatickým svárom v samotnej duši človeka. Slabosti i zlyhania, vášnivé túžby, nádeje i kruté sklamania, paradoxy medziľudských vzťahov - to všetko dokázal postihnúť s jemnou iróniou a hlbokou životnou múdrosťou. Sfilmovaná poviedka s pôvodným názvom "Prelietavka" hovorí o ľahkomyselnej žene, ktorá v túžbe patriť do spoločnosti slávnych a významných ľudí, ohrozuje svoje manželstvo a riskuje stratu cenného človeka pre chvíľkové potešenie. (oficiální text distributora)

Autogram

Táto inscenácia je jedna veľká nuda a v kombinácii s predlohou Čechova, ktorý nie je autorom pre mňa, som to znášal veľmi ťažko. ()