Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Tři králové se omylem ocitnou v současné Paříži. Stále mají na paměti své poslání a nic je od něj nemůže odradit. Ani televize a showbyznys, kde se po mnoha karambolech zákonitě ocitnou. Nejdřív je mají všichni za blázny, ale ve chvíli, kdy jim lidé začnou věřit, zmocňuje se jich svět reklamy, kde rozhodně není nikomu nic svaté a kde je vše dovoleno. I naivní tři králové poznávají, že je nejvyšší čas vrátit se zpět do pouště. I když, co je ve skutečnosti poušť?
Film je autorským dílem známé dvojice francouzských komiků Didiera Bourdona a Bernarda Campana, kteří si ve filmu zahráli i dvě ze tří hlavních rolí - krále Baltazara a Melichara. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (19)

Omnibus 

všechny recenze uživatele

To si takhle štrádují Kašpar, Melichar a Baltazar do Betléma, když vtom je sežere díra v časoprostoru a zlomyslně je vyplivne do dnešní doby. Mám podezření, že tuhle zdánlivě obyčejnou srandičku natočil hluboce věřící člověk. Proč? Protože jejich vírou „Věčný vede naše kroky a jeho moudrosti není rovno.“ neotřese nic, ani veškeré technické serepetičky moderní civilizace. Neboť lidé jsou stále stejní. Za dva tisíce let se nic nezměnilo. Lidé touží být milováni a přitom si sami házejí klacky pod nohy svou honbou za materiálními statky. Jen naši Tři králové se ničemu nediví a důvěřivě sledují znamení, která jim ukazují cestu: „Holubice usedla na střechu...“ (V Paříži... jak neobvyklé! :-)) Viděno již několikrát a s klidným svědomím doporučuji. Spousta vtipných hlášek. Například na Eiffelovku: „Pohleďte, jak festovní lešení! Až stavbu dokončí, bude to div světa!“ Při pohledu do McDonald's: „Hle, tam čekají žebráci na jídlo, pojďme i my.“ Nebo scéna v bordelu, kam omylem vlezli, protože měli žízeň a naháněč na ulici jim řekl, že se tam mohou i napít... A nebo: „A kde máme tedy noclehovati? Již se smráká.“ Otázaný kolemjdoucí ironicky: „Jděte si třeba támhle do Ritzu!“ Poděkovali mu a šli (bez franku v kapse) do pětihvězdičkového Ritzu. Neboť v jejich krajích přece platilo: „Poutníka máš přivítat s otevřenou náručí.“ Moudří jako králové (aby ne, když jimi ve své době byli) a přitom důvěřiví jako děcka! :-) Komedie zábavná, dojemná i k zamyšlení. ()

Shit 

všechny recenze uživatele

Tenhle film sem pustil jen tak a ona z toho vylezla docela dobrá komedie. Příběh sice neni moc originální, ale o to víc je zábavnější a vsichni tři králová jsou naprosto skvelý. Sice to trošku ke konci už ztrácí dech, ale i tak to bylo celkem milý překvapení a rozhodně nelituju, že sem si to pustil. ()

Reklama

vitac. 

všechny recenze uživatele

Bourdon: "Ty voe, ten Jean-Marie Poiré letos dotočil už třetí díl Návštěvníků... Co tak si udělat vlastní verzi?" Campan: "Dobrej nápad parde, akorát místo řitířů do toho mrskneme tři kingoše, to bude palba." Bourdon: "No tak ještě seženem nějakýho třetího negra a hurá do toho!" Dvě hvězdičky za střední část filmu (tam se pár dobrých žertů vyvrbilo), jinak nic moc... No a ke snaze orámovat humorné situace "příběhem s pointou" se snad ani nebudu víc vyjadřovat:) ()

Brano 

všechny recenze uživatele

Začiatok mi trochu pripomínal Návštevníkov, ale neskoršie dianie vo filme sa mu dosť vzdiaľovalo. Išlo o komédiu, ktorá bola takmer úplne bez vtipu a hlavne nápadu. Prostrednej a hlavne záverečnej časti som už ani veľmi nechápal, čo sa tam dialo. Bol to mix náhodných scén, bez kúsku humoru. Nie je to zas ten typ filmu, ktorý urazí, no rozhodne človek očakáva aspoň premenlivú zábavu a pár dobrých hlášok, ktoré tomuto očividne chýbali. ()

lakikaki 

všechny recenze uživatele

Nápad sa mi zdal celkom originálny, ale prevedenie sa mi už príliš nepáčilo. Je tu príliš veľa vtipov (každú minútu minimálne jeden), ktoré ale nie sú takmer nikdy vtipné. Nahlas som sa zasmial raz, ale na komédiu sa mi to zdá primálo. Navyše mi pripadalo posledných 20 minút vyslovene stupídnych a konečné rozuzlenie bolo, akoby ho vymyslelo 10-ročné dieťa. Dávam 2,5x*, ale ta pol hviezdička patri len a len tomu vtipu s černošským bodyguardom. :) ()

Galerie (9)

Reklama

Reklama