Eorin shinbu

어린신부

My Little Bride

Komedie / Romantický / Drama

Jižní Korea, 2004, 115 min

Výborná romantický komedie...děti 2 dvou blízkých(zpřátelených) rodin musí slpnit dávný slib prarodičů, že se vezmou...syn jedné rodiny je playboy, který se otočí za každou sukní a dcerka druhé rodiny má jen 15 let a chodí na střední školu...z téhle zápletky se odvíjí hromada zábavných scén a situací. Je to taková civilnější, méně střeštěná i méně poetická "My Sassy Girl", přesto ve svém žánru spička.(19.1.2006)

• wipeout

Ach jo, asi už naozaj patrím do starého železa fanúšika Kórejskej romantickej produkcie. Alebo, čo je omnoho viac pravdepodobnejšie, ide naozaj o objektívne zhodnotenie tohto bizarného filmu. Predovšetkým ten námet: 15 ročné dievča, ktoré je donútené vydať sa za staršieho, viac brata ako kamaráta z detstva pripomínajúceho muža. No jednoducho z toho celého máte pochopiteľne hlúpy pocit. Potom sa už aj tažšie smeje, teda keď by sa dalo na čom, pretože až na pár vínimiek a zdarenému výkonu Rae-won Kima, si tu toho smiechu veľa neužijete. Romantika taktiež pokulháva za štandardom na akí som zvyknutý. A fakt, že tu svieti čísielko 91, radšej ani nebudem komentovať, lebo by som sa len opakoval. 2,5*(7.4.2007)

Je to celkom dobrá romantická komédia. Má zaujímavý príbeh o mladej stredoškoláčke a o pár rokov staršom mladíkovi, ktorých rodiny sa dobre poznajú už dlhé roky a tak sa priatelia aj oni dvaja, až kým im chorý starý otec nepovie, že jeho posledným želaním je ich spoločná svadba kvôli sľubu priateľovi z mladosti. Obaja k tomu pristúpia s tým, že je to len formalita, ale skúsia spolu vydržať v jednej domácnosti, no hlavne to musia udržať v tajnosti za každú cenu. So spracovaním som ale veľmi spokojný, ešte spočiatku ma to až tak moc nezaujalo, pretože už len samotná zápletka nútenej svadby dvoch takto vekovo odlišných ľudí nie je práve niečo, z čoho by som mal v rámci žánru tie najideálnejšie pocity, ale našťastie to dopadlo snáď najlepšie, ako mohlo a už po svadbe, na ktorú ani netreba dlho čakať ma to začalo dosť baviť. Hlavne chválim, že sa obe hlavné postavy nesnažili o nejaký plnohodnotný vzťah, ale skôr utvorili výbornú kamarátsko-súrodeneckú dvojicu, ktorá si vie pomôcť, ale sa aj vzájomne doberajú, všetko, čo sa týka intímneho vzťahu je brané čisto s humorom a ani tu toho moc nie je, hlavne v druhej polovici pribudne aj niekoľko zaujímavých prvkov, ktoré to celé výrazne osviežia, hlavne spoločná škola a celkovo sa na to veľmi dobre pozerá. Záver sa síce mohol podať aj lepšie, toto je na môj vkus až príliš veľkolepé, ale ani s ním nemám väčší problém. Spokojný som aj s jednotlivými žánrami, ako komédia to funguje dobre, humor je príjemný a pár situácií je skvelých, veľmi dobre som sa pobavil, romantika nejaký priestor získa až v druhej polovici, ale tiež je dobre podaná. Herecké obsadenie sa mi páči, detsky príjemná Moon Geun-Young, ktoré podobné úlohy zvláda bez akýchkoľvek problémov, Kim Rae-Won, ktorý ma ešte nikdy nesklamal a z vedľajších úloh ma bavila hlavne priateľka hlavnej hrdinky. Réžia a technická stránka sú úplne ideálne. Našťastie sa pocit zo začiatku filmu časom úplne otočil, výborne podaný príbeh, je to správne zábavné a aj mierne romantické, k tomu dobrí herci a aj vizuál, príjemná zábava. 78%(3.9.2012)

Je pravda že My Little Bride se táhne a že dynamiky má jenom pomálu, ale přesto má v sobě něco, co vám učaruje. Pro mě to byl super sladký hlavní herec, kterého mám ráda už z jiných romatických komedií a který se pro takovéto role přímo narodil... Každopádně i když se film vážně dost táhne, tak si stejně budete přát, aby nikdy neskončil...(11.11.2007)

Vydať sa v 15 -tich rokoch z nie vlastnej vôle za chlapa o 10 rokov staršieho a tajiť to pred spolužiakmi, dá zabrať. Dedo povedal , že svadba bude tak bude...Žijú v spoločnom byte, ale každý má svoje súkromie. Iba občas preletí hlavou bláznivý nápad zmocniť sa manželky (boha, veď na to mám právo!) a to mladá nevesta rieši zapichnutím ceruzky do hlavy...Kórejci dokázali x-krát prevarenú romantickú tému oživiť a vyšlo im to skvele. Majú ten dar podať známe veci z iného uhla pohľadu, aspoň pre nás Európanov, no nakoniec možno zistíme, že medzi nami až také rozdiely nie sú. 80%.(20.8.2012)