Eorin shinbu

어린신부

My Little Bride

Komedie / Romantický / Drama

Jižní Korea, 2004, 115 min

Stáří není zárukou moudrosti, ale když dědeček trvá na svatbě flamendra s holčičkou, tak se mu v některých kulturách prostě musí vyhovět. A jelikož ta korejská odmlouvání nepřipouští, tak je svatba a po ní spousta drobných slovních přestřelek. Naštěstí není jasné, kdo s kým tentokrát skončí, protože Bo-eun je zamilovaná do sympaťáka Jeong-woa a o Sang-mina je zájem hned od několika věkových kategorií slečen. Bylo to celkem vtipné, ale Bo-eun kroutila ksichtíkem na můj vkus příliš násilně a Sang-min mne poněkud zklamal tím, že nebyl takový pařmen, za jakého byl vydáván.(12.3.2013)

Starý dědeček se rozhodne, že provdá svoji vnučku za vnuka svého již zesnulého přítele. To je bohužel asi na tomto filmu jediný originální počin, zbytek je prachobyčejná romantická komedie, kdy se oba dva snaží ostatním lidem zatajit, že spolu bydlí, kdy se hlavního hrdinu snaží získat jedna jeho kolegyně a kdy se hlavní hrdinka zamiluje do jednoho kluka, kterého však miluje její kamarádka. A končí to - věřte nevěřte - scénou, kdy dívka zjišťuje, že miluje svého manžela a ne svého přítele, kterého přenechává své kamarádce. Pochopitelně to musí být před celou školou..no bravo :-P Naštěstí to zachraňují docela dobré herecké výkony. 60%(26.10.2013)

• wipeout

Ach jo, asi už naozaj patrím do starého železa fanúšika Kórejskej romantickej produkcie. Alebo, čo je omnoho viac pravdepodobnejšie, ide naozaj o objektívne zhodnotenie tohto bizarného filmu. Predovšetkým ten námet: 15 ročné dievča, ktoré je donútené vydať sa za staršieho, viac brata ako kamaráta z detstva pripomínajúceho muža. No jednoducho z toho celého máte pochopiteľne hlúpy pocit. Potom sa už aj tažšie smeje, teda keď by sa dalo na čom, pretože až na pár vínimiek a zdarenému výkonu Rae-won Kima, si tu toho smiechu veľa neužijete. Romantika taktiež pokulháva za štandardom na akí som zvyknutý. A fakt, že tu svieti čísielko 91, radšej ani nebudem komentovať, lebo by som sa len opakoval. 2,5*(7.4.2007)

Milé, příjemné, vtipné, veselé, pozitivní, zamilované :) moc se mi líbili herci - byli přirození, zábavní, lidští. Nedočkala jsem se žádných křečovitých grimas či póz. Jak jen to říct, všechno bylo čisté, bez přikrášlování, a to mám ráda. Jediné zklamání je moc okatý a moc velkolepý konec. Ano, mělo to tak dopadnout, ale mikrofony a obrovské obecenstvo? Ne ne, to se opravdu nehodilo.(26.6.2008)

Jihokorejské filmy jsou tak odlišné od americké, nebo třeba naší tvorby. Proto se mi začínají docela líbit. Takové bláznivé až komické situace by u nás asi těžko nastaly a myslím, že do takovýhleho typu filmu by se naši ani nepustili, protože u nás by to asi takový úspěch nemělo a asi by to nedokázali ani natočit tak dobře. Do děje jsem se vžil a tak mě příjemně utekl. Lepší čtyři hvězdy si tohle naprosto zaslouží.(19.11.2011)