Eorin shinbu

어린신부

My Little Bride

Komedie / Romantický / Drama

Jižní Korea, 2004, 115 min

Nějak si musím vždycky na Korejce zvykat. Ani nevím proč, ale když si zvyknu, tak se většinou bavím. Stejně tomu bylo i u "malé nevěsty". Věk hlavní hrdinky mě nejdřív zarazil, ale pak se rozjela kouzelná romantická komedie. I když konec byl hodně předvídatelný, tak situace - nezřídka doprovázené smíchem - které k němu spěly byly rozehrávány nenuceně a s lehkostí, jako kdyby je herci ani nehráli. Vzhledem k tomu, že počasí nebude stát v nejbližsích měsících za nic, tak doporučuji nějaký teplý nápoj a relaxaci u Eorin Shinbu.(9.10.2011)

Je pravda že My Little Bride se táhne a že dynamiky má jenom pomálu, ale přesto má v sobě něco, co vám učaruje. Pro mě to byl super sladký hlavní herec, kterého mám ráda už z jiných romatických komedií a který se pro takovéto role přímo narodil... Každopádně i když se film vážně dost táhne, tak si stejně budete přát, aby nikdy neskončil...(11.11.2007)

Tohle je první jihokorejský film, který jsem viděl. Proč? Chtěl jsem zkusit něco jiného a americká tvorba (romantických komedií) mi začala připadat trochu stereotipní. Tento film byl určitě příjemným odreagováním, obzvlášť díky sympatickým hercům - nevím, čím to je, ale jak jde o jiné etnikum, působí na mě absolutně nevinně, naivně a o to víc přesvědčivěji, a i když jde v některých okamžicích ruku v ruce s klasickou romantickou kýčovitostí, není tak americky laciný.(28.1.2009)

V počátcích tohoto tuze milého filmíku může mít člověk problém s trošku za vlasy přitaženou zápletkou, ale nenucené provedení Eorin shinbu je tak půvabné, že se všechny pochybnosti brzy rozplynou jako obláček dýmu z vonné tyčinky. Velkou zásluhu na tom má ústřední herecké duo, charismatický švihák Rae-won Kim (výborný v ...ing), kterému není problém uvěřit "uchyláka, jenž jde po mladých holkách" i starostlivého manžela, a hezoučká Geun-yeong Mun (křehká Su-yeon v mé milované Janghwa, Hongryeon), jež do slova a do písmene naplňuje slova "rozkošný tvoreček". Tato dvojka je nesmírně sympatická, jiskří to mezi ní a je zdrojem nemála rozkošných scének. I profláklý polibek á la MSG je v jejím podání kouzelný. 9/10(23.5.2006)

V poslednej dobé nemám trikrát šťastie na výber. Nie žeby som vyberal zle, ale perly to tiež nie sú. Jednoducho taký lepší priemer, ktorý vás pobaví a keď sa doň zapozeráte tak ten čas ubehne rýchlo a môžete si povedať, že ho nebola škoda. Ale to je všetko. Žiaden údiv sa nekoná, nerozmýšľate nad tým čo ste videli a na film sa len tak zas nespomeniete. Opäť jeden z tých na spestrenie nudných chvíľ, alebo keď vás zmorí choroba.(5.10.2013)