Eorin shinbu

My Little Bride

Komedie / Romantický / Drama

Jižní Korea, 2004, 115 min

• wipeout

Ach jo, asi už naozaj patrím do starého železa fanúšika Kórejskej romantickej produkcie. Alebo, čo je omnoho viac pravdepodobnejšie, ide naozaj o objektívne zhodnotenie tohto bizarného filmu. Predovšetkým ten námet: 15 ročné dievča, ktoré je donútené vydať sa za staršieho, viac brata ako kamaráta z detstva pripomínajúceho muža. No jednoducho z toho celého máte pochopiteľne hlúpy pocit. Potom sa už aj tažšie smeje, teda keď by sa dalo na čom, pretože až na pár vínimiek a zdarenému výkonu Rae-won Kima, si tu toho smiechu veľa neužijete. Romantika taktiež pokulháva za štandardom na akí som zvyknutý. A fakt, že tu svieti čísielko 91, radšej ani nebudem komentovať, lebo by som sa len opakoval. 2,5*(7.4.2007)

Milé, příjemné, vtipné, veselé, pozitivní, zamilované :) moc se mi líbili herci - byli přirození, zábavní, lidští. Nedočkala jsem se žádných křečovitých grimas či póz. Jak jen to říct, všechno bylo čisté, bez přikrášlování, a to mám ráda. Jediné zklamání je moc okatý a moc velkolepý konec. Ano, mělo to tak dopadnout, ale mikrofony a obrovské obecenstvo? Ne ne, to se opravdu nehodilo.(26.6.2008)

• PetrPan

Zřejmě jsem si rozbil své růžové jihokorejské brýle, ale Eorin shinbu je v krátké době druhá sladkost z těchto luhů a hájů, která mě slušně zklamala. Rozpačitý motiv lásky mezi starším hezounem a patnáctiletým děckem mě opravdu za srdce či cokoliv jiného nechytal. Možná i proto, že Geun-young Moon byla jako dítě velmi přesvědčivá a já ještě nejsem verbal. Komediálně pak film stojí někde mezi zapomenutelnou americkou pásovou produkcí a třeskutým východoasijským smyslem pro humor. Jedna hvězda.(23.5.2015)

Milá, vřelá, lehoučká, poklidná, jasná, přející, životní; takové přívlastky bych mohla této romantické komedii dát. Možná je jasné, jak to dopadne, přesto jste zaručeně velmi rádi, že to tak dopadne. Vzhledem k situaci (kdy je z ní nevěrná manželka) čekáte na pořádné drama, možná i citové vydírání a jak je krásné, když se to neděje, když to jde přesně tak, jak to jde. To jen filmu přidává na kráse. Ani jednou jsem si při filmu nepomyslela: "Ježiš, to je nuda, ježiš, další scénu.", prostě odcházela jsem jako spokojený uživatel. ^^ Lepší 4*(25.4.2010)

Tohle je první jihokorejský film, který jsem viděl. Proč? Chtěl jsem zkusit něco jiného a americká tvorba (romantických komedií) mi začala připadat trochu stereotipní. Tento film byl určitě příjemným odreagováním, obzvlášť díky sympatickým hercům - nevím, čím to je, ale jak jde o jiné etnikum, působí na mě absolutně nevinně, naivně a o to víc přesvědčivěji, a i když jde v některých okamžicích ruku v ruce s klasickou romantickou kýčovitostí, není tak americky laciný.(28.1.2009)