Eorin shinbu

어린신부

My Little Bride

Komedie / Romantický / Drama

Jižní Korea, 2004, 115 min

Stáří není zárukou moudrosti, ale když dědeček trvá na svatbě flamendra s holčičkou, tak se mu v některých kulturách prostě musí vyhovět. A jelikož ta korejská odmlouvání nepřipouští, tak je svatba a po ní spousta drobných slovních přestřelek. Naštěstí není jasné, kdo s kým tentokrát skončí, protože Bo-eun je zamilovaná do sympaťáka Jeong-woa a o Sang-mina je zájem hned od několika věkových kategorií slečen. Bylo to celkem vtipné, ale Bo-eun kroutila ksichtíkem na můj vkus příliš násilně a Sang-min mne poněkud zklamal tím, že nebyl takový pařmen, za jakého byl vydáván.(12.3.2013)

• PetrPan

Zřejmě jsem si rozbil své růžové jihokorejské brýle, ale Eorin shinbu je v krátké době druhá sladkost z těchto luhů a hájů, která mě slušně zklamala. Rozpačitý motiv lásky mezi starším hezounem a patnáctiletým děckem mě opravdu za srdce či cokoliv jiného nechytal. Možná i proto, že Geun-young Moon byla jako dítě velmi přesvědčivá a já ještě nejsem verbal. Komediálně pak film stojí někde mezi zapomenutelnou americkou pásovou produkcí a třeskutým východoasijským smyslem pro humor. Jedna hvězda.(23.5.2015)

Ve všech ohledech nikoli špatný, pouze únavně standardní film jihokorejské romantické produkce, který sice dostává kvalitám svých soukmenovců, na druhou stranu se ze zástupu podobných snímků nijak nevyděluje. Mírně trapný humor s přehledem dohání romantika, nemůžu se ale zbavit pocitu, že podobný vývoj milostné linie jsem už mnohde viděla zpracovaný lépe a bez použití skokového vývoje postav za silného přispění deus ex machina. Nezbývá mi než rozvíjet úvahy, zda je (byla?) „jihokorejská nová vlna“ skutečně takovým velkým třeskem, že i kvůli jejímu veskrze průměrnému pozdnímu zástupci se tu zákonitě musí utrhnout hodnocení ze řetězu.(27.12.2007)

Je pravda že My Little Bride se táhne a že dynamiky má jenom pomálu, ale přesto má v sobě něco, co vám učaruje. Pro mě to byl super sladký hlavní herec, kterého mám ráda už z jiných romatických komedií a který se pro takovéto role přímo narodil... Každopádně i když se film vážně dost táhne, tak si stejně budete přát, aby nikdy neskončil...(11.11.2007)

Čo ma teší najviac, sú mladí herci, ktorí nemajú pred kamerou vôbec žiadne zábrany, a očividne sa počas natáčania výborne bavili, čo dokazujú aj nepodarené zábery pri záverečných titulkoch. Hlavne enormný sympaťák Rae-won Kim tiahne svojou charismou celý film a nedovolí vám ani nachvíľu vydýchnuť. Okej.(14.7.2004)