Snila jsem o Africe

• USA I Dreamed of Africa (více)

Mladá rozvedená Kuki, která po rozchodu s manželem žije v Itálii u matky s malým synem Emanuelem, se vrací z večírku s několika přáteli. Na cestě je vytlačí ze silnice bezohledný řidič protijedoucího nákladního automobilu. Kuki je těžce zraněná, přesto ale přežije. Do nemocnice za ní chodí jeden ze spolucestujících Paolo. Když se mladá žena uzdraví, sblíží se spolu… Paolo Kuki vypráví, že měl s bratrem farmu v Africe, kam by se očividně rád opět vrátil. I Kuki celý život sní, že se podívá do Afriky. Její otec tam prožil velkou část života a často jí o tom vyprávěl. Když se tedy později s Paolem vezmou, rozjedou se do Keni, aby tam spolu s malým Emanuelem začali nový život…Ten  jim od samého začátku přináší nejen radost uprostřed divoké nádherné přírody, ale také nejrůznější trápení. Paolo má toulavou krev a nevydrží na místě. Často svou ženu opouští a odjíždí s kamarády na několikadenní lov. Kuki zůstává sama a pomalu si zvyká. Učí se svahilsky a získává první kontakty s místními obyvateli. Je velice pobouřena řáděním pytláků, kteří bezohledně zabíjejí zvěř, konkrétně slony, kvůli obchodům se slonovinou. Kuki a Paolo se brzy stanou jedněmi z nejrozhodnějších pronásledovatelů pytláků. Malý Emanuel je okouzlen zvířaty a obzvlášť si zamiluje hady. Chová jich několik i doma… Po roce přijíždí za Kuki matka na návštěvu a během společného výletu jejich džíp zapadne hluboko do bláta. Kuki, její matka i malý Emanuel se s přicházející nocí vracejí pěšky domů. Teprve druhý den jí Paolo ukáže stopy lvů, kteří je po celou cestu sledovali... Emanuel začíná chodit do internátní školy, a tak když Paolo odjíždí na lov, je Kuki skutečně docela sama. Už si ale zvykla a nádherná příroda kolem ji nepřestává okouzlovat. Paolo je při jednom lovu zraněn buvolem a mladá žena zažívá strach o jeho život. Prožijí i větrnou smršť, která jim částečně poničí farmu. A léta plynou – z Emanuela se stává mladý muž… (TV Prima)

Lucbric

Film se ze začátku hodně vlekl, ale posledních cca 30 min bylo docela "smutně" napínavých.. O to víc mi bylo líto, že je to natočeno podle skutečné události.. ()

Soupalka

Mrzí mne nízké hodnocení tohoto filmu i jeho srovnávání se Vzpomínkami na Afriku.Oba filmy jsem vnímala naprosto odlišně. Za sebe jsem toho názoru, že se jedná možná o nejlepší film Kim Basinger a obsazení Vincenta Pereze vidím jako velmi přínosné - nemá a ani nemá mít ve filmu moc prostoru a jeho obsazení velmi upřesňuje atmosféru vztahu mezi partnery a šetří filmový čas pro jiné scény. Afrika je krásná ale i drsná a kdo tam byl, tak moc klišé nečeká. Nečekám ale ani dokument a tím, že je film v podstatě hodně romantický a až nudný, tak mi nakonec připadá vyvážený a mám jej opravdu moc ráda. ()

AgentMarvel125

V celku dobry namet aj obsadenie az na zopar nerealnosti ... Je mi totiz strasne divne, ze to serum proti hadiemu jedu by nemala hned pri sebe. Inak by toho syna zachranila ... A podla mna by to kazdy normalny turista v Afrike mal stale po ruke - keby sa cokolvek stalo. To bolo trosku nedomyslene :-( ()

Kozlowski8

Průměrný film o těžkém životě ve vzdálené Africe. Nebýt krásných záběrů africké přírody, které mne vždy nadchnou a stále krásné (jako ženy ,ne už tolik jako herečky) Kim Basinger, asi bych ještě hvězdičku ubral. ()

Bojoušek

Cože? Jen 56%? Jste všichni spadli z višně ne? Nevim co všichni proti tomuhle vynikajícímu filmu máte. Ale každému se líbí něco jiného. Taky nechápu jak mohla být Kim Basinger za svůj výkon nominovaná na Zlatou Malinu? Mně připadalo, že hrála fantasticky a hotovo! A že by mi tam scházely emoce Lyncho? Většina mých známých to podle toho co mi řikali na konci obrečeli a já taky. Ve mě vyvolávala emoce už jen ta skvělá hudba... A taky jaksi nerozumím poznámce od Balleriny týkající se hadího séra: v Africe žije bezpočet jedovatých hadů a univerzální sérum ještě nevynalezli, takže kdyby měla mít každá domácnost či turista všechny séra, tak by musely mít po ruce extra zvláštní lednici za těmito účely... Ale hádat se nebudu, myslete si o mě co chcete, ale já zase nesnášim filmy typu Kill Bill, Piráti z Karibiku, Matrix a podobné vyfikundace... ()

Janebuschka

Poutavě natočený film v nádherném africkém prostředí, mi ukázal, že i krása má své hranice a žádná hranice není krajní! Pokud bych náhodou měla dojem a myslela si, že víc nezvládnu a neunesu, život mě naučí a donutí jít dál!!! Hlavní hrdinka Kim Basinger mě o tom nevtíravým způsobem přesvědčila a přes všechnu bolest, kterou si musela projít, jsem ji její lásku k Africe uvěřila. Tento snímek má pro mě hloubku a patří k mým oblíbeným. ()

Kathleena

Já nevím, asi to zahrálo na nějakou citovou notu, celkově mám pro Afriku slabost. Já bych film rozhodně nesrovnávala se vzpomínkami na Afriku, každé je někde jinde a přestože Kim nepatří k mým nejoblíbenějším herečkám tak tady byla výborná. Celé to stojí na tom, že je to neskutečně silný příběh. ()