Křídla odvahy

Gabriel Yared

Jean-Jacques Annaud

Scénografie:

Ian D. Thomas

Rozpočet $-miliónovTržby USA $15,054,636Tržby Celosvetovo $34,240,094║ mrazivý príbeh o prekonaní seba sama /60%/(16.5.2010)

Vzhladom na to, akym reziserskym talentom oplyva Jean -Jacques Annaud /Medved, Totem vlka, Jmeno Ruze/ je tento film len priemer. Namet o leteckom moste je fajn, aj vizualne je film nadherńy, ale chyba tomu myslienka a hlavne spracovanie je az moc televizne a tak sa film jednak straca v sedivom priemere a jednak namet je len povrchne liznuty, bez patricnej stavy a bez tempa. Skoda potom cloveka ako Val Kilmer /Lovci lvu, The Doors/, ze sa zahadzuje v takomto sivom priemere : 65 %(28.6.2016)

Nechápu, proč je na plakátu Val Kilmer, když ten tam hraje dohromady asi tak minutu. Zbytek stojí na solidním hereckém výkonu Craiga Sheffera a na vůli přežít. A nejlepší na tom je, že to bylo podle pravdy. Takovyhle koule už v dnešní době moc lidí nemá, aspoň v moderním světě ne. 3D to mohlo byt lepši, ale i taky jsou podle mě 3 hvězdy až až. Zas taková bomba to totiž zas nebyla. Vickrát nepotřebuju.(18.9.2014)

No tak je to takový ten iMAXovský standart, čili filmový průměr až podprůměr. I když zase svou úlohu plní celkem dobře, neboť 3D zážitek z hor je dosti intensivní. Příběh by nebyl z nejhorších, jen ho lépe podat. Myšlenky o malosti člověka a jeho bezmocnosti jsou sice vždy hodny pozornosti, tady ale zní velmi fádně a především jsou až do zblbnutí opakovány. Prostě mě to po čase dost štvalo. Taky mě pak zarazila část, kdy se ještě trmácí po horách a před ním je hodně dalších hor, střih, v nové scéně už je tráva a o moment později primitivní civilizace.... no prostě trochu neohrabané. Ale jak říkám, 3D efekt funguje dobře a na absenci příběhu jsem si u iMAXovyn už celkem zvykl.(10.1.2006)

Reklama slibovala první imaxový trojrozměrný hraný film, což je pravda tak napůl. Hlavními hrdiny tohoto filmu jsou totiž nepochybně hory a v tomto směru mi přišel mnohem zajímavější dvourozměrný Everest. Řídký děj sotva stačí na těch 40 minut a spousta dialogů (vlastně spíš monologů a myšlenek) působí opravdu uboze. V těch pár hraných záběrech je vidět možnosti tohoto formátu: výpravu, kostýmy a herce můžete obdivovat z bezprostřední blízkosti, teď jen najít lidi, kteří těchto předností dokáží využít.(20.9.2004)