Anglický podnikatel Ricky Masters (Paul Bettany) se oženil se slušnou a společenskou Madeleine (Olivia Williams), nyní je ale daleko více přitahován její sestrou Dinah (Helena Bonham Carter). V dívce vidí nespoutaný živel, při pohledu na svou chladnou manželku by rád směnil za bohémskou nevázanou malířku. Začne si s ní románek, ale ani poté, co Dinah otěhotní, není schopen opustit svoji manželku a zhrzená žena odjíždí do Francie. Tím ale všechny životní zvraty pro všechny tři rozhodně nekončí. Osud je vždy nakonec svede zase dohromady... Příběh filmu vychází z novely Rosamondy Lehmannové The Echoing Grove. (Morien)

Leník

Krásný příběh. Ani jeden z tří protagonistů není bez chyby, ani jeden nejedná úplně fér, ani jeden taky nakonec nedojde štěstí. Všichni tři herci skvělí. Tekly mi slzy jako hrachy. ()

embee

Nádherný film plný lásky, vášně a bolesti, který mne rozbrečel, dojal a rozbolavěl mi srdce. Strhující herecké výkony celé ústřední trojice. ()

Gravediggger

Bože, to zas byla slátanina. Dívám se na takové filmy jen proto, že už ve své pasivní práci nemám na co se čumět. Ubulený film, věřím, že spousta lidí se tolik nenabulí za celý svůj život, jako se nařvou všichni v tomhle filmu. P.S. Proto nenávidím ženské ()

venacava

naprosto uchvatna herecka balada ... jen otazka milovali by se tolik a tak kdyby jim to bylo doprano? nadherny snimek ktery me upoutal od prvni minuty a bez dechu jsem koukala az do konce. Je mozne tedy udelat pro lasku vse a to v jakekoli podobe ac te spetne a dobre (?). ()

BaMia

Paul Bettany je moja srdcová záležitosť a aj keď možno nepatrí medzi hereckú elitu, má čo ponúknuť. Helena Carter mi vždy prišla príliš nesympatická a tak ako povedala jej sestra Olivia, tak trošku chladná. Avšak to ako pekne bola v tomto filme vykreslená láska je skutočne obdivuhodné, odhliadnuc od Helen. Láska si žiada obete. Za lásku treba platiť. Hlavne keď nás rodičia a osud rozdelia. ()

Sejkorka

Jeto klasický milostný trojúhelník (manžel / dvě sestry). Více však vnímám poselství složitého vztahu dvou sester Dinah a Madelaine ( Helena Bonham CarterOlivia Williams ), Ve skutečnosti je Helena o dva roky starší, než Olivia, ve filmu to vypadá naopak. Vášeň versus chladný rozum. Kdo nepřišel o dítě, nemůže tohle pochopit, říká ke konci filmu Madelaine a netuší, že Dinah prožila to samé. Tomuhle filmu prospívají titulky. I proto, že British english je mi bližší a nemusím číst úplně všechny titulky. .... Zajímavost je v titulcích. Clarissu, dceru Madelaine hraje Rosie Bonham Carter. Určitě je s Helenou příbuzná. Vygůglil jsem, že se jedná o neteř Heleny. ()