Reklama

Reklama

Ochránce

Obsahy(1)

Zatímco navenek Spojené státy urputně bojují proti světovému terorismu, tajně se scházejí s Mohamedem Jamarem, iniciátorem mnoha pumových útoků, který je světovým nepřítelem číslo jedna. Paradox? Ne. Jamar nesmí zemřít, protože jako mučedník by nadělal víc škody než živý. O přísně tajné schůzce ale ví někdo, kdo si rozhodně nemyslí, že by Jamar měl zůstat naživu. Lance Rockford (Dolph Lundgren), osobní strážce ředitelky Národní bezpečnostní agentury, bude asi mít víc práce než obvykle. Dokáže jen svými pěstmi zachránit katastrofě globálních rozměrů? (H.C.E.)

(více)

Recenze (33)

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Keď už nijaký režisér nechcel riskovať prepadák so švédskym svalovcom Dolphom Lundgrenom, rozhodol sa tento akčný veterán, že si začne svoje filmy točiť sám. "The Defender" z roku 2004 je jeho režisérskym debutom. Podradná, lacná strieľačka s mizernými hercami a hlúpo prekombinovaným politickým scenárom, ušitým hranatému Lundgrenovi presne na mieru. Natočil si poriadnu sračku, šéfe. * ()

Flipnic 

všechny recenze uživatele

Neuvěřitelně levný Lundgrenův film, který se odehrává jak jinak než v Rumunsku a to z počátku v hotelu a pak většinu času v podzemních spletitých kobkách hotelu. Asi 90% času stopáže filmu se střílí a to nekecám. Opravdu je to jedna velká střílečka od začátku do konce okořeněná několika "nečekanými zvraty", které jsou ale spíš na škodu. Divák pak už přestává chápat proč s kým kdo vlastně bojuje... Jinak to docela ujde, problém je ještě v Lundgrenovi, který už je v obličeji vyloženě starý, celý film stráví ve společenském obleku (nehledě na situaci a akci, ve které se nachází...) a na rozdíl od dalších členů svojí jednotky střílí hlavně z ruční pistole a vystřílí snad 1 000 nábojů bez výměny alespoň jednoho zásobníku ... Ale na to jsme zvyklí už z 80. let a Lundgren asi nabíjí "mimo záběr" kamery ... Jinak je to docela řežba a příznivce akčních filmů docela pobaví ... ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Rumunsko, rutinní akce a Dolph Lundgren. Jak jinak. Zajímavý je, že tady vypadá jak těsně před umřením a pár let na to dělá frajera v Postradatelných. Ochránce je nicméně strašný akční úlet. Béčko jak vyšité, ale s ničím dobrým na povrchu. Kromě Dolpha se na scéně objeví asi tři černoši a kopa rumunských herců. Celé se to odehrává v kobkách hotelu a neustále se tam střílí. Akce ale působí tak strašně směšně, až je Vám při sledování smutno. Dolph neustále střílí...kamkoliv a jakkoliv. Logiku to nemá. Jestli jsou poslední filmy od JCVD béčka, tak jsou to slušná béčka. Tohle, pokud je béčko, tak je vyškrábnuté někde ze dna Orlíka. Ještě, že se Dolph pak docela vzchopil... ()

Slasher 

všechny recenze uživatele

Docela solidní akční film o rumunské pasti na ty, kteří mají zájem odstranit prezidenta. Děj nemá moc smysl rozepisovat, protože se stejně obrátí naruby. Dolph Lundgren jako šéf ochranky tuším že nějaké ministrině zahraničí či co, Jerry Springer jako prezident (ten na plátně moc času nestráví). Je tam hodně střílení (i když na nějaké nápadité akční scény rovnou zapomeňte) a jinak to moc nemá čím zaujmout. Takže průměr. You messed with the wrong country and you fucked with the wrong president! ()

sniper18 

všechny recenze uživatele

Je to priemerný akčný film s Dolphom Lundgrenom, ktorý patrí medzi jeho horšie filmy. Má iba priemerný príbeh o skupine ľudí pracujúcich pre prezidenta, ktorá má vo východnej Európe za úlohu starať sa o bezpečnosť na veľmi dôležitej schôdzke, ale dôjde k útoku neznámych útočníkov a tak musia všetci bojovať o život. Tomuto úplne priemernému príbehu v ničom nepomáha ani spracovanie, ktoré sa tiež drží len toho, aby neurazilo a nenudilo, ale nič zaujímavejšie neprinesie. Akcie je tu dosť, ako po úvodnej polhodine začne, tak už prebieha takmer neustále, ale aj tak moc s ňou spokojný nie som. Kontaktná akcia tu nie je takmer žiadna, súboj už vôbec nie, Lundgren po tejto stránke predvedie iba niekoľko maličkostí, čo ani nestojí za reč. Ide tu v prvom rade o prestrelky, ktoré sú ale tiež len úplne obyčajné, v ničom neurazia, ale nemajú žiadny zaujímavejší moment alebo aspoň nejaké krvavejšie úmrtie. Nepáči sa mi, že záporná strana tu nemá vôbec žiadny priestor, tento štýl mi pripomenul Prepadnutie 13 okrsku od Johna Carpentera. Táto strana nemá žiadnu výraznejšiu postavu, nikto z nich nepovie ani slovo, sú to len bezvýznamné a bezmenné postavy určené rovno na odstrel. Herecké obsadenie je až na Lundgrena pomerne neznáme, ale vzhľadom na typ produkcie neurazí. Sklame, že Lundgren tu vôbec nepôsobí ako akčný hrdina, či už po stránke oblečenia, vzhľadu alebo akčného prejavu. Ochranca patrí do Lundgrenovho najhoršieho obdobia, v ktorom natočil filmy ako Skrytá agenda alebo Masaker na strednej škole, čo síce sú bez problémov pozerateľné filmy, ale nič viac. Našťastie Lundgren túto krízu prekonal a všetky filmy, čo po Ochrancovi natočil do konca desaťročia sa mi páčia viac. Objektívna kvalita filmu- 47%, film sa páči mne na 54%. ()

Galerie (7)

Zajímavosti (2)

  • Film měl původně režírovat Sidney J. Furie. Během prvních natáčecích dní však onemocněl. (Terva)

Reklama

Reklama