Ochránce

The Defender

Ochranca

Akční

USA / Velká Británie / Německo / Rumunsko, 2004, 90 min

Neuvěřitelně levný Lundgrenův film, který se odehrává jak jinak než v Rumunsku a to z počátku v hotelu a pak většinu času v podzemních spletitých kobkách hotelu. Asi 90% času stopáže filmu se střílí a to nekecám. Opravdu je to jedna velká střílečka od začátku do konce okořeněná několika "nečekanými zvraty", které jsou ale spíš na škodu. Divák pak už přestává chápat proč s kým kdo vlastně bojuje... Jinak to docela ujde, problém je ještě v Lundgrenovi, který už je v obličeji vyloženě starý, celý film stráví ve společenském obleku (nehledě na situaci a akci, ve které se nachází...) a na rozdíl od dalších členů svojí jednotky střílí hlavně z ruční pistole a vystřílí snad 1 000 nábojů bez výměny alespoň jednoho zásobníku ... Ale na to jsme zvyklí už z 80. let a Lundgren asi nabíjí "mimo záběr" kamery ... Jinak je to docela řežba a příznivce akčních filmů docela pobaví ...(27.1.2009)

• SOLOM.

Ochotnické rumunské představení za cca 6000000 a Dolph si to ještě k tomu točil sám. No co na to říct, snad jen že to nebyla totální katastrofa, jak tu někteří popisují, ale vcelku úsměvné céčko s několika dobrými akčními pasážemi a směšným scénářem. Ale těch nábojů tam bylo vypálených vážně solidní množství. Zrada kam se podíváš, patriotství, samý „profi“ střelec který se netrefí ani ze tří kroků do prchajících – no prostě lahoda na deštivé odpoledne.(3.8.2020)

• Slartibarkfast

Mám takový dojem, že v režisérském křesle to Dolfíkovi příliš nejde. Měl by se vrátit k rolím s omezeným počtem dialogů a bez výraznější mimiky. Tohle je totiž propadák jak vyšitý. Celý film jsem čekal, kdy se tedy jako začne něco dít a při závěrečné sekvenci a následných titulcích jsem zjistil, že ta chvíle ve filmu obsažena není. Naprostá ztráta času. 15%(7.5.2011)

Začátek filmu možná trošku nudí, ale pak se film rozjede. Není to nijak složitý film, ale furt se něco děje, film je lehce napínavej a akční. Konec možná trošku nepřevídatelný. Co se týče režie, nevidím žádný problém. Lundgrenovi se film povedl - scény byly dobře natočené, zejména pár výbuchů :) Takže u mě 80% = ****(20.12.2011)

• jojinecko

Paráda!!! Jerry Springer, ktoý má snáď najpotupnejšiu show aká existuje hrá amerického prezidenta (aká krásna irónia), brilantný scenár s povinným morálnym posolstvom a chválou na USA na záver. Starnúceho Lungrena už chudáka asi nikto nechcel obsadiť, tak sa obsadil sám. Tak ako je Dolph zlý herec je ešte horší režisér a keď k tomu pripočítame príbeh hodný zaplakania, výsledok je jasný. Mám rád akčné béčka ale toto je asi najväčšia sračka čo som za posledný rok videl!(22.1.2006)