poster

Muž s röntgenovýma očima

 • anglický

  X

 • anglický

  The Man with the X-Ray Eyes

 • anglický

  X: The Man with the X-Ray Eyes

Sci-Fi / Thriller

USA, 1963, 79 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • p6qwre
  ****

  Tak trochu variace na "The invisible man" (1933). Místo prchajícího vědce, kterého nikdo nemůže vidět, a který postupně ztrácí rozum, je zde prchající vědec, který lidem vidí skrz šaty i skrz kůži, a postupně přichází jak o zrak, tak o rozum. Slabou stránkou jsou laciné trikové záběry znázorňující co Dr. James Xavier svýma rentgenovýma očima vidí.(1.4.2007)

 • Martin741
  ****

  Najlepsie filmy tocil reziser Roger Corman suverenne v 60. rokoch - Pit and The pendulum, Maska Rude Smrti a tento Man with the X Ray Eyes. Vyborny film na motivy toho, co sa stane, ked si covek nakvapkal ocnu instilaciu umoznujucu x ray videnie. Nie je dobre vsetko vediet a vidiet, lebo pri urcitej hranici uz clovek nevie rozlisit realitu a halucinacie. Kazdopadne vsak pomaly az strasidelna atmosfera, perfektna rezia, naprosto genialne dialogy - to su silne stranky filmu. jazda autom bol potom uz cirocity masaker, Ray Milland /Ztracený Víkend, Zuzanka v nesnazich/ sa snad narodil pre taketo roly . 80 %(23.12.2017)

 • Tom_Lachtan
  ***

  Co chceme? Vidět pod šaty! Co nechceme? Aby nám z toho totálně šplouchalo na karbid! A takhle nějak by se tenhle film dal zjednodušeně popsat, jen by se dalo dodat, že na ´velké sci-fi´ je to celé příliš komorní a na povedené psychologické drama s vědeckofantastickými prvky jsou zas přítomné dialogy příliš hloupé a některé zápletky béčkové tak absolutně, že jejich použití zní spíš jako vtip od nějakého scénáristy, co místo sebe posadil za psací stroj naspeedovaného lidoopa s krátkozrakostí (vědec se po jisté nehodě skrývá v cirkusu..). Navíc je to v některých pasážích až neblaze podobné Neviditelnému muži. Výsledek je průměrná záležitost s psychotickými záběry "vše-spektrálního zraku."(5.5.2015)

 • Lima
  ***

  Sympatická nízkorozpočtová "cormanovka" o lékaři, který po pokusech sám na sobě získal rentgenový zrak, pomocí něhož viděl ženským pod sukně :o), lidem za peníze určoval zdravotní diagnózu a v hernách obíral krupiéry v blackjacku. Jeho vražedný čin a stále se zhoršující stav očí však celý příběh vede k bezútěšnému konci. Efekty jsou přiměřené rozpočtu, vnitřnosti lidí jsou malované, chlípníci se ženských nahatých partií nedočkaji, protože Corman je cudně zabírá od hlavy dolů maximálně pár čísel pod bradu :o) Dřívější herecká celebrita, kdysi oscarový Ray Milland (a později utápějící se v béčkových projektech) je v hlavní roli jako vždy spolehlivý, nebyla to jeho první spolupráce s Cormanem.(24.7.2005)

 • Radko
  ****

  Snaha vidieť pod povrch vecí vedie lekára - výskumníka k objavu látky umožňujúcej po nakvapkaní do očí röntgenové videnie. Počiatočný vedecký zápal sa po experimentoch s vlastnými očami spôsobujúcich kumulatívny efekt, kedy vidí holú ľudskú kožu pod látkou a zároveň vnútro orgánov pod ňou, sa mení na čisté zúfalstvo. Kvapky, ktoré mali pomôcť sa stávajú prekliatím. Nik z nás nevie, kam môže snaha po vedení (resp. videní) dospieť, čo je ešte mozog schopný spracovať, a kedy dochádza k prepnutiu do psychotických stavov. Pred prílišnou snahou v tomto smere varuje už Biblia: "Ak Ťa tvoje oko zvádza k hriechu, vylupni si ho". Nízkorozpočtová fikcia v duchu najlepších Cormanových prác kombinuje veľmi lacné, prevedením pôsobivé triky s prvkami svojského humoru (najmä scéna plesu, kedy užasnutý doktor vidí tancujúcich hostí ako partičku divne rozohnených nahatých stvorení) a pôsobivou armosférou. Skvelý je i výkon Raya Millanda v hlavnej úlohe - niekdajšej hviezdy filmov Alfreda Hitchcocka, Billyho Wildera či Fritza Langa. Úlohu objavom posadnutého vedca odohral v premiešanej škále charakterov od dobráckeho pomocníka chorým cez zločinca a šarlatána až po šialeného vizionára.(29.9.2005)

 • Ray Milland

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace