Láska, intrigy, priateľstvo, zrada... kostýmový príbeh z 18. storočia. Láska medzi Aurorou de Nevers (Clio Baranová) a jej partnerom vyvrcholila nielen porodením dieťaťa, ale aj tajným sobášom. Zálusk na Auroru však má aj Philippe de Gonzague (Yvon Back), ktorý neváha použiť všetky prostriedky, aby ju získal. A keď to nejde ináč, pristúpi aj k vražde v súboji s Auroriným manželom ho zabije. Na súboji je prítomný aj Henri de Lagardére (Bruno Wolkowitch), ktorému Aurorin manžel kedy si predtým pomohol a vlastne mu zachránil život a teraz mu on splatí svoj dlh, berie jeho dieťa, odnesie ho na odľahlé miesto a tam malú dcérku v tajnosti vychováva. Aurora, ktorá tak prišla nielen o milovaného manžela, ale aj o dieťa, celý čas žije v nádeji, že dieťa žije a časom sa určite nájde. Medzitým však Philippe čoraz nástojčivejšie nalieha, aby sa Aurora zaňho vydala. A je to opäť Lagardére, ktorý ju zachráni pred znásilnením a stále drží ochrannú ruku nielen nad dcérou, ale aj nad ňou. Napriek tomu, že žije pod jednou strechou s krásnou mladou slečnou, nezamiluje sa do tejto nevlastnej dcéry, ale v hĺbke svojho srdca stále ľúbí Auroru... (oficiální text distributora)

Gig

Podle mě nejzdařenější verze o hrbáči. Sice mám v očích pořát masku hrbáče Jeana Maraise, tak přec vítězí tato verze. Jsou tu brilantní dialogy ala hrbáč versus madam de Nevers o zradě, lásce, kráse, škaredosti, touze, srdci, tak je tu krásně vykreslena pomsta a postupné vybíjení všech vrahů. Lagardere si Tě najde! Ale co hlavně. Jsou tu oba sympatičtí učitelé Jinřicha tedy Henriho. ()

Glukoza

Sice chápu, že na kvalitu to vrcholné dílo není, ale pro mě srdckovka z let, kdy jsem žrala historické romány. Vznešená jména, čestní chlapi, jen ten konec je trochu jinak než být měl. Nevadí... Srdcovka. ()

Daggeron

Pokiaľ si odmyslíme na televíznu produkciu pomerne prepálenú stopáž, Hrbáč Lagardére je príjemný a veľmi vkusný film. Keďže nie som znalcom knižnej predlohy a ani starších verzií spracovania Févalovho príbehu, Helmanovo dielo hodnotím ako samostatný celok. A jeho výsledný dojem je až nad očakávania pozitívny. Dobre a zaujímavo napísaný scenár (ktorý samozrejme ťaží z kvalitnej predlohy) sa zdatne vyvarováva tupých otrepaných pasáži a napriek tomu, že je verejnosti všeobecne známy, nenudí a zaujme. Hrbáč je krásny príbeh o láske, oddanosti, vernosti, túžbe po pomste a o ceste k nej. Na televíznu produkciu obsahuje sympatickú výpravu a nečakane solídne herecké výkony. Pre súčasný blockbusterovský priestor neznámy Bruno Wolkowitch s prehľadom zvláda jednotlivé polohy ľudskej duše a hoci výrazovo možno nie je vyslovene presvedčivý, vy mu jeho rolu veríte a fandíte mu. A za stvárnenie hrbáča si zaslúži klobúk dole. K nemu si pripočítajme sympaťákov šermiarov i pekné dámy v historických kostýmoch a v dobe, kedy ešte úcta, rešpekt, galantnosť či gentlemanstvo neboli až tak neznámymi a stratenými pojmami. Záverečný súboj je peknou bodkou, pochvalu zasluhuje za to, že zbytočne nepreháňa rozmáchlosťou a umelým a z hľadiska reálnosti prílišným naťahovaním. Stopáž je síce prepálená, a preto miestami film pôsobí nudne, ale pre mňa osobne je srdcovečkou, ktorú nemám problém si pozrieť opäť. Skutočne krásny príbeh, ktorý plynie pokojne, je akurátne odrozprávaný, kvalitne zahraný, so sympatickými postavami, niektorými peknými scénami a niekedy i hlbšími myšlienkami, vďaka ktorých prítomnosti sa dialógy nehrajú iba na niečo viac, ale sem-tam aj nesú v sebe niečo viac. Veľmi príjemné, v kontexte súčasnej obsahovo plytkej produkcie poteší dušu človeka. Takéto niečo môžem. ()

vladi87

Podarený film, síce som nepoznal ani jedného herca, ale všetci zahrali skvele. Možno by mali dávať častejšie takéto filmy, Hollywood sa mi už zunoval. ()