Rudolf

Rudolf

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Romantický / Muzikál

USA / Kanada, 1998, 83 min

Michael Lloyd

Soundtrack Al Kasha: 1. Rudolph the Red-Nosed Reindeer ,2. Show Me the Light ,3. What About His Nose? ,4. Christmas Town ,5. Santa's Family ,6. Show Me the Light ,7. It Could Always Be Worse ,8. A Wonderful Christmas Time ,9. I Hate Santa Claus ,10. We Can Make It ,11. Rudolph the Red-Nosed Reindeer ,(14.5.2011)

Tak takhle nějak si představuji atmosférický kreslený vánoční příběh, Zemeckis se může jít bodnout :-). Na zprvu bojácného, později neohroženého Rudolfa se prostě nezapomíná!(9.11.2009)

• Nettrass

Už v tom ztrácím přehled podobně, jako malé děti. Ježíšek, Sob, Santa Klaus, Václav Klaus, Mikuláš...Jak ten zmatek skončí? Nakonec narozený Ježíšek potáhne sáně, kde bude sob s Mikulášem a oba Santové jim k tomu utáhnou opasky. Já každopádně fandím Ježíškovi s Mikulášem. Ostatní může jít do...A jestli ten zmatek půjde takhle dál, tak nám budou dárky nadělovat Drábek s Kalouskem a za okny bude Nečas.(19.12.2011)

Animovaný muzikál s poselstvím o síle outsiderů. A není to vůbec tak špatné, jak to zní. Hudební výstup zlé čarodějky je vážně výborný.(8.1.2005)

Když jsem byla malá, milovala jsem to. Takže za má mladá léta dávám 5* i když vím, že to na ně není. Ten soundtrack je úža :))(28.12.2014)

Krásná pohádka o nejužitečnějším sobíkovi v Santově spřežení. O šikaně za červený nos, o hrdinství, přátelství a o Vánocích :) Myslim, že je to hezká podívaná a písničky moc hezky otextované :)(14.12.2007)

Ďalší animák - celkom dobrý 65%.(1.10.2006)

Pekný vianočný film pre deti, ktorý neurazí ale ani nenadchne. Nič viac, nič menej.(21.1.2013)

Mal červený nos, a preto sa mu všetci smiali. No nakoniec to bol práve on, kto zachránil Vianoce. Detským spôsobom podaný veľký problém šikany so šťastným koncom. Samotárskym deťom to môže dodať sebavedomie. Texty veselé, hudba hravá, no spev nebol dobrý (ako inak, Slováci nehľadajú dablérov, čo aj vedia krásne spievať). Originál nepočutý, so slovenským dabingom 65%(13.10.2010)

Pouštím si to každé Vánoce, i když je to nejspíš směřováno pro mladší diváky, než jsem já. Milý příběh, nám všem známá legenda o sobovi se zářivým čumákem, který vede sobí spřežení se Santa Clausem., pěkná veselá hudba, příběh o trošku horší, zimní královna, která se polepší, no, docela vtipné :-) Takže Dasher; Dancer; Prancer; Vixen; Comet; Cupid; Donner; Blitzen a Rudolph, opět tyto Vánoce roznesou dárky dětem :-)(17.12.2011)

Rada si spomínam na tento film, stále som ho ako malá pozerala.(13.5.2012)

Zaspomínal som si na detstvo a na romantickú pieseň, ktorú spieval Rudolf a Zoey .(23.12.2013)

Taková příjemná vánoční pohádka. Ikdyž si hlavní hrdina s červeným nosem musel taky projít nepříjemnými situacemi což určitě nebyla jednoduchá věc, ale alespoň z toho vzniklo napínavé celovečerní dobrodružství. A nakonec sklidil slávu a velký obdiv. A nejvíc mě pobavila ta scéna na konci. Že: já si přeji abys byla hodná. A odpověď: Co je tohle za přání? :D(18.2.2018)

Krásný muzikál pro děti, který českému publiku představuje americkou (anglickou) "pohádku" o sobu Rudolfovi, který zachrání Vánoce, když Santovi svítí červeným nosem v čele jeho saní, když se udělá hustá mlha... Vskutku originální...(27.12.2010)

Klasický dětský animáček. Ale i když příběh byl trochu jednodušší, tak tempo se mi zdálo pomalé. Místy mě to nudilo a to nemám problém s udržením pozornosti jako malí caparti, kteří chvíli neposedí. Palec dolů dávám i za některé písně, na těch se mělo víc zapracovat a hned by to pozvedlo film na vyšší level. Co mě ale nejvíc iritovalo, byly české texty. Nehorázně to až tahalo uši, textař by měl dostat za uši za takový paskvil.(27.12.2017)

Kedysi súčasť každých Vianoc- na Markíze či na Jojke to počas Vianočných sviatkov chodilo v ranných hodinách a my ako diváci či už detský alebo dospelí sme tohto soba milovali. Je ale škoda že v posledných rokoch s Vianočného programu tento projekt zmizol a nahradili ho dáke americké blbosti, ktoré nemajú hlavu ani patu. Rudolf mal v sebe kúzlo Vianoc a je škoda že málo detí tej dnešnej generácie túto rozprávku ešte nevideli. Ja tento projekt určite svojím detom pustím aby zažili na Vianoce krásny kreslený Vianočný príbeh.....(10.11.2014)

wow, jako dítě jsem si to pamatoval mirně jinak, ale not bad.(11.5.2016)