poster

Oddělené životy

 • USA

  Separate Lives

 • Slovensko

  Dva životy

Thriller / Drama

USA, 1995, 95 min

 • klima777
  *

  Hloupý film, který předstírá, že je sofistikovaným a temným thrillerem. Není.(2.9.2010)

 • vegetol.mp
  ***

  Zábavný, ale rutinní thriller, který zpracovává notně omšelé a vyčerpané téma. Scénář Stevena Pressfielda (Nico, Freejack) se sice snaží věci tak nějak uměle komplikovat, ale dvakrát rafinovaně to nedělá. To samé v podstatě platí pro režiséra Maddena, který se na nic jiného, než na standardní neinvenční televizní režii nezmůže. Linda Hamiltnová moc věrohodně nepůsobí, takže jediný kdo to všechno nakonec zachraňuje, je sympaťák Belushi. Naštěstí, film není nudný, a tak může posloužit jako vcelku solidní a nenáročná zábava na sobotní večer. Koneckonců, tvůrcům o nic jiného ani nešlo. 50%(17.11.2010)

 • xaver
  *

  Tolikrát použitý námět a pořád stejné. Ty rozdvojené osobnosti, které vedou každá jiný život. To už je tak otřepané a i v běžném životě kolem nás dost časté. Proč nás tím řežiséři pořád krmí? Nepomohl tomu ani známý James Belushi.(24.6.2012)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $961,147Tržby Celosvetovo $-(3.3.2010)

 • Lacike
  **

  Tuctový TV thriller s obohraným námetom o rozdvojenej osobnosti jednej profesorky psychológie v podaní Lindy Hamilton, ktorú má preveriť jej žiak Belushi, či jej náhodou príliš nedrbe a niekoho nezabila. Tá detektívna línia ma príliš nebavila. Nič nové neprináša a Linda sa mi tu nepáčila. Film zachraňuje sympaťák Belushi, ktorý tu má občas vtipnú hlášku a páčil s mi jeho vzťah s jeho malou dcérou. Až po pol hodine mi došlo, že ju hrá mladučká Elisabeth Moss. Vyústenie filmu je celkom predvídateľné, ale aspoň nepôsobí nezmyselne. Výsledkom je typický Hallmarkovský film pre ženy. 4/10.(30.4.2020)