poster

Ortel (TV film)

Drama

Česko, 1999, 99 min

Kamera:

Jiří Lebeda
(další profese)
 • bart-leby
  ***

  Vynikající Dürrenmatova předloha se v televizáckém Filipově pojetí zvrhla v poněkud ukřičenou a umlaskanou konverzačku. – Doporučuji mnohem mrazivější rozhlasovou inscenaci, v níž si obchodního cestujícího Trapse zahrál Bořivoj Navrátil. Téma viny a tresti je v této rozhlasové úpravě rozehráno mnohem dramatičtějším a tísnivějším způsobem.(23.3.2014)

 • Brouk
  ****

  Herecký koncert staré školy.... :-) Velice noblesní podívaná...(22.12.2006)

 • Laurent
  ****

  Výborný televizní film, který se naštěstí obešel bez většiny nešvarů, které obvykle doprovází podobné snímky.(22.12.2006)

 • Přemek
  ***

  Velmi solidní televizní podívaná s příjemně rozporuplným závěrem. Obzvláště Lukavský a Haničinec jsou skvělí, Brzobohatý bohužel velmi prvoplánově přehrává. Výkon Václava Postráneckého je sice nevyrovnaný, ale v závěru inscenace zcela strhující. - Osobně bych ale raději shlédl starší inscenaci téhož textu, a sice - taktéž televizní - Malér (1965).(9.11.2007)

 • Crocuta
  ****

  Zajímavost: tato Dürrenmattova povídka byla u nás zdramatizována i jako rozhlasová hra - knižní, rozhlasová i televizní verze mají každá jinou pointu a přitom jsou všechna zpracování téměř stejně kvalitní.(16.8.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace