Průvodkyně cizinců ve středním věku paní Pavlásková (J. Bohdalová) má dceru (V. Žilková), která začala studovat medicínu. Právě kvůli ní se matka nehodlá zatím vdát za svého dlouholetého přítele (J. Somr). Matčin přítel je obětavý muž a zrovna maluje byt, když na zdi objeví vzácnou fresku. Odborná komise se rozhodne fresku uchovat a pošle do bytu restaurátora (V. Dlouhý). Mladý muž je dívce lhostejný a ani on se o ni vůbec nezajímá. Jenže pak zasáhne matka Pavlásková… (Česká televize)

Hombre8

Mikrokomedie. Napsala Pawlowská, čtu z obrazovky, takže bláznivá; hlavní role Bohdalová, takže navíc ztřeštěná. A taky že jo. Jakmile se do toho ty dvě obuly, ani Lipský s tím mnoho nezmohl. Díky dobrému obsazení se na to ale dalo koukat. Když pomineme nazvládnutý závěr a toho strašáka do zelí, co seděl v té kanceláři. ()

vinducha

Ačkoliv nejsem její skalní fanda , tak musim napsat , že tohle teda zachránila jen paní Bohdalová . Zbytek herců byl jak pod nějakým teprve zkoušeným hypnotikem. ()

Lykos

Co chtít od televizní půlhodinky. Bohdalová na zabití, Žíla na přesdršku. Já jsem se teda nezasmála. Téma není špatné, ale zpracování dost ubohé. Jedině Somr je výbornej, jako vždy. ()

raininface

Protože jsem v mládí na bednu skoro vůbec nečuměl, tak až z opakovaček zpětně zjišťuju, co za kraviny tenkrát dávali a označovali to za komedie. Akorát nechápu, proč se teď na to z nostalgie dívám. A dobrovolně! ()