poster

Smrtící přítelkyně

 • anglický

  Deadly Friend

Horor / Sci-Fi / Komedie / Romantický

USA, 1986, 91 min

Režie:

Wes Craven

Scénář:

Bruce Joel Rubin

Producenti:

Robert M. Sherman

Střih:

Michael Eliot

Scénografie:

Daniel A. Lomino
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Martin741
  ***

  Film, o ktorom si samotny Wes Craven myslel, ze natocil len romanticku konzervacku, ale na natlak studia po odzneni kritiky od diviakov sa Wes Craven rozhodol natocit horor. Teda ZaplatKakuryuRikisaburo bol Craven dotlaceny do toho, aby popridaval nejake sceny ako plus. Zaciatok je nielen priserne rozvleceny, ale aj hodne makky, bez strasidelnej atmosfery a bez poriadnej hororovej jazdy. Nastastie sa v strede pritvrdilo, a Craven zacal tocit to, co vedel najlepsie : kvalitne hororove sceny. Napatie tu je, akurat na konci je sled finalnych scen trochu utnutry, skoda. Takto je toto len hororove becko. A to dost priemerne. 56 %(12.3.2016)

 • Han22
  **

  Neskutečná slátanina. Teenagerovská komedie, která nepokrytě vykrádá Číslo 5 žije se jedním zvratem mění na variaci na Reanimátora, později pak přidá i něco ze slasheru a do toho i nějaké ty Noční můry (bez Elm Street). I když Craven točit umí, tenhle žánrový mišmaš nezvládl ani on. Váhal jsem i nad třemi hvězdami, protože pár věcí je dobrých (postavy, smutné finále, krásná Kristy Swanson), ale ty blbosti převažuji, včetně ultradebilní scény s míčem nebo posledního záběru.(14.5.2015)

 • sidzej
  ***

  Vrámci žánru nič objavné či originálne, na druhej strane ma tento kríženec Čísla 5 a Re-animátora celkom bavil. Natočiť takýto film dnes dopadlo by to hrozne no 80te roky boli na takéto brakové béčkové sci-fi horory ako stvorené. A Kristy Swanson bola s neprítomným pohľadom a modrými očnými tieňmi skrátka neodolateľná (a zábavná zároveň :D)(22.9.2008)

 • destroy83
  ***

  Typické 80-tkové horové béčko s komediálním nádechem. Craven předvádí zábavnou variaci na úspěšné rodinné sci-fíčko ČÍSLO 5 ŽIJE, kterou doplňuje hororovými prvky, které ač nejsou vůbec strašidelné ani šokující, fanouška béčkové produkce dozajista pobaví. Příběh se točí kolem mladého génia Paula, atraktivní dívky Sam a robota, který kromě drcení varlat motorkářům, se sám dokáže myšlenkově rozvíjet díky konstrukci elektronického mozku z rukou nadaného Paula. Kromě negativních postav kroskařů a "hodného" taťky se divák dočká ještě parádní postavy prudérní staré babizny se svou stále nabitou kulovnicí. Idylka Paula, Sam a robotického kamaráda netrvá dlouho, ale geniální chlapec se jen tak svého štěstí nevzdává. Snímek, krom povedené komediální zábavy, nabízí také pár slušných gore efektů, krapet sociální kritiky a v neposlední řadě typické, pro někoho křečovité, herecké výkony. Pro mě osobně kraluje filmu jednoznačně představitelka Sam, která svou roli dala doslova na výbornou. Vlastní příběh není ztvárněn nejhůře, ale místy obsahuje hluchá místa a nuda vystrkuje růžky. Celkový dojem je nadprůměrná lehce krvavá taškařice, které dávám s přehledem tři hvězdy.(27.5.2011)

 • Mordenroth
  ***

  Číslo 5 žije stretáva Re-Animatora v malom americkom horore pre celú rodinu. Škoda, že aké také napätie začína Craven budovať až v druhej polovici filmu, kedy prichádza na scénu v poradí druhý „robot“... Taktiež je škoda, že režisérove snahy sú ničené trochu nepresvedčivými hereckými výkonmi, čo sa týka predovšetkým hlavnej ženskej (resp. dievčenskej) postavy. Najlepším momentom filmu je výborná scénka rozrazenia hlavy basketbalovou loptou, ktorú som si niekoľkokrát pretočil za účelom opätovného pozretia.(3.12.2007)

 • - Spoiler: Během prvního (původního) natáčení filmu, byly některé scény navíc a způsob, jak zabila Samantha (Kristy Swanson) v tomto filmu Elviru (Anne Ramsey), byl vymazán a nahrazen. Když tento film prošel kritikou, režisér Wes Craven musel tuto scénu přetočit a některé scény vymazat. I konečná scéna byla nahrazena. V původní verzi zabití Elviry jí Samantha uškrtila zezadu, když stála s brokovnicí u okna a následně ji prostrčila mrtvou dveři jejího domu. V přetočené scéně po ní Samantha hodí basketbalový míč, který jí rozdrtí hlavu na kousky a její tělo se skácí k zemi. Vymazaná scéna byla např. ta, kde seděl Paul (Matthew Labyorteaux) se Samanthou na lavičce, dal jí jako dárek plyšového medvídka a políbil ji. Další vymazané scény byly např. ty, kde sedí Samantha s Paulem před jeho domem na pikniku a robot BB jim suší oblečení. Následně i scéna, kde promlouvá motorkář k Samanthě u silnice. (Valenta28)

 • - Herečka Kristy Swanson měla dokonce na učení robotických pohybů do filmu speciálního učitele, který se živil jako mim. Učení Kristy bylo podle režiséra Wese Cravena zdlouhavé, ale stálo za to. (Valenta28)

 • - Herečce Kristy Swanson bylo během natáčení pouhých 15 let. Za svůj herecký výkon se vůbec po letech nestydí. Naopak je na sebe velmi pyšná. (Valenta28)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace