Ji-hae (Ye-jin Son) psala e-maily za svou kamarádku klukovi, který se jí líbil. Při tom objevila deník své matky, která zažila něco podobného se svou první láskou. A v tomto bodě se začnou ovíjet dvě paralelní větve příběhu. Jedna s ní, druhá s její matkou Ju-hae (kterou stvárnila stejná herečka jako Ji-hae). Objevují se zde potom různé romantické okamžiky z jejich života. Ale vše nakonec skončí dobře. Abyste se dověděli jak, tak byste se na to měli podívat. (c.tucker)

boombang

Krásný film s krásnou herečkou v krásné dvojroli. Je to sice tak trochu mišmaš, s momenty, které by mimo asijský film byly takřka nepředstavitelné, ale zde jsou tím víc zajímavé, působivé a kouzelné. A ten konec mne emocionálně úplně rozsekal... a zrovna ve chvíli, kdy jsem to nejmíň čekal. Na ty Korejce fakt nikdo nemá. ()

RigorMortis

Ye-jin Son sa u mňa týmto filmom vyšvihla ešte vyššie a Jae-young Kwak sa stal jedným z mojich obľúbených scenáristov a režisérov. Máloktorý režisér má dar film správne emočne vyvážiť, aby diváka nezačal po chvíľke nudiť alebo z neho nedostal cukrovku. Zaujímavo spracovaný príbeh vo forme dvoch dejových línií - príbehov matky a dcéry. Najmä záver chytil za srdce. ()

E-Fox

3,5 hvězdy jsem nakonec zaokrouhila nahoru. Ale když to srovnám s Yeopgijeogin geunyeo (což byly zase velmi silné čtyři hvězdy našlápnuté k pěti), tak to přece jenom pokulhává. Na mě to totiž bylo až příliš korejsky melodramatické. Tak nějak neřirozeně. Kde jsem například v Nae meori sogui jiugae ronila slzy spolu s postavami, tam jsem v Keulraesik jenom sledovala emoce hlavních hrdinů z povzdálí, neschopná se s nimi ztotožnit a nechat se dojmout. Cože tedy platí hlavně o konci ve "starším" příběhu Ju-hae, který mě zklamal o to víc, když jsem čekala po slibném začátku a středu příběhu silný závěr tak typický pro korejské filmy a pak jsem ho nedokázala prožít a něco jsem ani moc nechápala. Příběh Ji-hae mi naopak přišel vpodstě bezchybný, i když jako samostatný snímek by nejspíš neobstál. Ye-Jin Son běžící v lijáku se složeným deštíkem v ruce a obličejem otočeným k nebi byla prostě kouzelná. ()

Miueczka

Zvlášť mě fascinovaly z mého pohledu zcela klasické scény, které byly upraveny tak, že mě pokaždé vyloženě dostaly a velmi příjemně překvapily. Například počáteční scéna...Sice je pravda, že po druhém shlédnutí mi přišel trochu zdlouhavý...a jak řekl golfista přistřižení filmu by výrazně pomohlo...a dotáhlo by to film k naprosté dokonalosti.....Ale i tak 90% ... ()

Soupalka

Skvělý mix všeho - herecké výkony, dokonale padnoucí hudba, retro výprava, válečné a kasárenské scény, prolínání dějových linií, kamera a jako vždy trochu moc emocí, ale věrohodně zpracovaných... Kdyby byl film kratší, ráda bych dala i 5*. Dějová linka matky byla skvělá, dějová linka dcery a mi přišla opravdu rozvleklá a až na skvělé hlášky "nejlepší kamarádky" v podstatě dost nudná. ()

TonyHawk94

Pre milovníkov romantiky dokonalé. Hollywoodska produkcia by takýto námet zbastlila a pridala by do nej toľko klišé, avšak Korejci nie, vôbec. Jae-yong Kwak sa opäť ukázal ako veľmi zručný a originálny scenárista i režisér, keď dej vôbec nie je predvídateľný, a až ku koncu celý zapadne do seba, a budete radi, že je to tak, ako to je ;). Všetko dotvára dokonalá muzika (tak tá komponovaná, ako aj niektoré slaďáky), do toho dokonalá Ye-jin Son. Váhal som dlhšie, či za 4 alebo za 5. Pôvodne som síce dal 5*, avšak s odstupom času si uvedomujem, že na poli K-rom filmov mám obľúbenejšie, ktoré som si viacej zapamätal (a trebárs je pri nich väčšia šanca, že si ich pozrem ešte raz), takže hodnotenie znižujem na 4* (stále je to ale krásny skvost tento film :) ;)). ()

old salt

Snad nilkdo jiný nežli korejci, neumí točit tyto sladkobolné slzopudné romance jako oni. Samozřejmě, že se tlačí na pilu, ale pokud tu hru přijmete ... Velmi dobrý film ! A samozřejmě hudba !!! ()

metztlimoon

Niektoré veci sú proste dedičné. Teda až na ten happyend. Aj slzička mi kvapla a to som dúfala, že ich bude viac. Tie dojímavé pasáže mohli byt trošičku lepšie dotiahnuté do dokonalosti. Ale inak krásny film. Dávam 4,5 svetlušky:) ()

sha.piro

Tento působivý snímek z jihokorejské produkce patří mezi mé nejoblíbenější filmy hned z několika důvodů. Předně je postaven na výborném scénáři a skvělých hereckých výkonech (nejen) hlavních představitelů Ye-jin Sonové, In-Seong Joa a Seung-u Joa , ale také na překrásné a podmanivé hudbě, která doprovází celý tento film. Také ony dvě navzájem se rozvíjející časové linie, v kterých budete svědky zrození lásky v tom nejryzejším slova smyslu – projdete se po loukách, svezete se po řece na loďce, navštívíte „strašidelný“ dům, nahlédnete do divadelního sálu, budete chytat světlušky a taky párkrát zmoknete… zkrátka zažijete to, co jakoby už dávno z obrazovek i lidských srdcí vymizelo (vztah bez sobectví a krutosti, bez pomluv a intrik) - to je tím dalším, co vás na filmu uchvátí. A tohle režisér a scénárista v jedné osobě Kwak Jae-Yong dokázal pospojovat tak dokonale, že tenhle film z paměti a hlavně ze svého srdce jen tak snadno nevymažete. Donutí vás nejen smát se i plakat, ale také vážit si více života a lidí v něm. Škoda, že v dnešní době jsou kina a televize plné laciné americké produkce, která je pravým opakem tohoto filmu a život člověka nám předkládají jen jako špinavou a bezvýznamnou existenci hodnou kulky. ()

E-Chord

Romantické filmy (jako je i tento) se točí kolem jednoho sváru mezi rozumem a citem, "mozkem a srdcem". A pokud divák přistoupí na tuto hru a na dvě hodiny zapomene myslet, odmění se mu Classic bolestivým melodramatem, krásnými přírodními scenériemi, tunou emocí, kterou přenáší i na diváka. V Classicu se snoubí dvě příběhové linie, jedna minulá, druhá přítomná, jejichž obsah lze snadno uhodnout - je jím láska a mezilidské vztahy vůbec. Ale tam, kde byla sladkobolnost vyvažována komediálními vsuvkami (jako v My Sassy girl) nebo kde se emocemi více šetří (jako v Moment to remember), Classic jde do toho naplno - je opravdu 100% romantikou, která se nebojí užívat i těch nejprovařenějších klišé. Případné komediální vsuvky (fekální scény) mi moc vtipný nepřipadaly. A díky závěru, který je opravdu až moc přeslazený, musím dát "jen" čtyři hvězdičky. ()

Cooolboy

Prvý kóreisky romantický film, ktorý som videl bol A moment to remeber. Každý kto videl aspoň jeden takýto skvost chce další a další a vedome či nevedome ho porovnáva s tým prvým. Sila prvého okamžiku spôsobí okrem iného aj to, že film vás osloví viac ako iný, rovnako dobrý. No a to je práve moj prípad. Po vzhliadnutí The Classic musím však svoje hodnotenie upraviť a prehlásiť The Classic za zatiaľ najlepší romatický film čo som videl. Dokonalejšie vyvážená tragédia a šťastie v jednom sa už snáď ani nedá nakrútiť. Skvostný príbeh je počas celého deja podfarbený nádhernou hudbou, ktorá mu dáva ďalší rozmer a núti vás prežívať všetko s hrdinami. Možno aj preto mi nevadila trochu dlhšia minutáž. The Classic aneb "Singing in the rain" si nezaslúži nič iné ako 10/10. Mimochodom, vedeli ste o tom, že na roztlieskanie hľadiska v divadle sú dobré aj facky? ()

Eldur

Ďalšia krásna ázijská melodráma. Dej plynie pomaly, nikto nám nič nevnucuje, nikto nás citovo nevydiera (ako s obľubou tvrdí veľa "kritikov") - Je to film, z ktorého som sa tešil úplne od začiatku až do konca. Jednoducho skvelé! ()

iamblichos

Film, ktorý aj keď občas balansuje na hrane gýča, bol pre mňa pohladením na duši, aj po obrazovej stránke /aj keď režisér tie farebné filtre používal sakra dosť často/, aj príbehom, aj pomalým tempom, ktoré niekomu mohlo vadiť. Pointu som síce uhádol cca 10 minút dopredu :-), ale to na veľmi príjemnom dojme z filmu nezanechalo škvrnku. ()

aboj

Perla utkaná zo sĺz a úsmevu. A perfektná hudba, hlavne skladba Kánon v D-dur od Pachelbela, tá z uší len tak ľahko nevymizne. Podľa mňa je to za posledné roky jeden z najlepších filmov svojho druhu. Nechápem, ako to tu mohol niekto nazvať gýčom (hoci dokonalým). A dlho si neodpustím, že som ten film pozeral až teraz, hoci ho mám doma už veľmi dlho. ()

krtson

Pro mě velké překvapení.Zatím nejlepší klasická asijská lovestory,co jsem viděl.Místy trochu natažené,ale pro ten pocit v závěru-90%. ()

lineker

Strašně sympatický film, který co se korejské produkce týká u mně po Nae meori sogui jiugae boduje opět naplno. Ten příběh prostě nemůžete mít neradi. I když je prototypem všech možných klišé a laciných zápletek, je zároveň tak neuvěřitelně zfilmovaný, podpořený sympatickými herci a skvělou hudbou, že Vás prostě musí celé dvě hodiny nesmírně bavit. No a na konci se i nějaká ta slza na leckteré tváři jistě objeví. ()