poster

Joe

 • anglický

  Joe

Drama

USA, 1970, 102 min

Scénář:

Norman Wexler

Hudba:

Bobby Scott

Producenti:

David Gil
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (6)

 • T2

  Rozpočet $106,000Tržby USA $19,319,254Tržby Celosvetovo $-(7.9.2009)

 • Houdini

  Oscar 1 nominace: Scénář(21.4.2004)

 • Rob Roy
  ****

  Zásadní dílo 70. let ukazující mezigenerační problém éry hippie a tematický předskokan mnoha jiných známějších filmů ze sedmdesátek.(5.6.2009)

 • dobytek
  ***

  To jsem vážně netušil, jakym způsobem odstartovala Susan Sarandon svou veleúspěšnou kariéru. Hned první záběr filmu a Susan Sarandon se svlíká a leze nahá do vany. Koho by tenkrát napadlo, že z tý zrzavý hipísačky jednoho dne bude taková filmová hvězda. Další zajímavostí je, že tady dostal první větší příležitost Peter Boyle a v roli typickýho buranskýho američana naprosto exceloval. Jinak je to takový sociální drama, ve kterym se řešej nějaký vztahy a poměry mezi různejma skupinama (bohatej kravaťák, chudej dělňas, hipíci). Film se chvílema, zejména v prostřední části, dost táhne a většinu času sledujete, jak se hlavní postavy vykecávaj někde v barech a hospodách, aniž by se děj někam posouval. Ale stojí za to vydržet až do konce. Konec je hodně dobrej.(22.8.2012)

 • carlos 2010
  ****

  Celkom slušný film a premiéra Susan Sarandonovej na striebornom plátne.(16.3.2019)

 • hanazu
  ***

  Těžko říct jak tento film ohodnotit, protože začátek měl hodně těžkopádný rozjezd a tempo chybělo snad až do poslední čtvrtiny filmu, ale konec to celé vynahradil. Filmu prostě chyběla dynamičtější režie, protože příběh samotný je na rok vzniku filmu dobrý. Mezigenerační rozdíly, třídní rozdíly (používá se ten termín ještě?). Joe tu zastupuje všechno zatuchlé a přežilé na Americe, nesnáší v podstatě všechno a všechny, sbírá zbraně a vyznává pokřivený patriotismus. Oproti tomu Bill už je v názorech mírnější, protože má dceru Melissu, která se pohybuje mezi mladými lidmi, kteří kašlou na společenské konvence. Po celý film napětí mezi těmito frontami dvou generací stoupá a klesá a závěr ukazuje, kdo je tady komu nebezpečný.(8.11.2011)