Mladá Min Ji-won trpí ztrátou paměti a vídá podivné věci, postavy a neznámou dívku. Dívky v jejím okolí začínají za velmi podivných okolností umírat. Postupně však Min Ji-won zjišťuje, že s těmito dívkami kdysi kamarádila a postava, kterou vídá ve svých vizích, je Han Su-in, které se stalo něco velmi zlého. Min Ji-won se postupně navracejí její vzpomínky a odhaluje tak děsivou pravdu, která ji spojuje s mrtvými kamarádkami. (TomikZlesa)

Bernhardiner

Nemůžu tenhle snímek srovnávat s jakýmsi japonským hororem, neboť jsem ten japonský horor neviděl. Jediným důvodem, proč jsem tohle zhlédl, byla Kim Ha-neul, která i zde potvrdila svoji hereckou všestrannost. Nejdříve jsem se domníval, že přízrak je vlastně ztělesněním svědomí dívek. Úplný závěr sice této mé představě učinil přítrž , nicméně stále to lze považovat za příběh o vině a trestu. Přestože mě tento film ani jednou nevylekal (což by jako horor asi měl), nemůžu neocenit chytře vymyšlenou zápletku, která mě skutečně bavila. 90% ()

Eraserhead

Už by měli vymyslet něco novýho než černovlasou holčičku ze který srší voda... Ale na druhou stranu mě to bavilo víc než třeba Ringu u kterýho jsem se dost nudil. Tahle atmosféra (i když bez nového nápadu) mě chytla víc. ()

Shredder

Lacna korejska kopia Kruhu. Jedine cim sa to odlisuje, je zvrat v zavere, inak v podstate beckovejsia verzia spominanej klasiky, ktora zaostava v kazdom ohlade. ()

intro

Celkem dobrý horor na jeden večer. Nic originálního to sice není, ale nevadí. Určitě Vás i tak Dead Friend nezklame. Já dávám 60%. ()

Cechyno4

A je tu další asijský dlouhovlasý horor. Ryeong patří k tomu lepšímu co z Asie přišlo. Neoplývá sice originálním příběhem (mstivé děvče - to už tu několikrát bylo), ale lekačky fungovaly. Můžu s čistým svědomím napsat, že jich tu bylo víc než hodně. Mě jich dostalo asi tak 5 a to tím stylem, že jsem málem proskočil stropem. Film má zbytečně roztažený konec, i když se nedá říct, že by nebyl zajímavý. Nicméně Ryeong toho moc nového v hororové brandži nepřináší. 62% ()

HanzoBureshi

Je to docela hororově pohodová jednohubka, která se pohybuje v oblasti průměru. Ovšem díky naprosto skvělému pointu a konečnému cliffhangeru to posouvá v hodnocení trochu laťku nad. Je to typ duchařiny, kde jsou scény, které perfektně díky hudbě a tmě perfektně fungují, ale co se týče strašidelných scén ve dne, tak ty moc naopak nefungovaly, viz. scéna v plaveckém bazénu. Hudba na konci mi pěkně připomněla strašidelné vyzvánění z One Missed Call. Herecké obsazení bylo naprosto v pohodě, první scéna byla pěkným úvodem do duchařiny a konec je taky povedený. Jen bych teda něco v tom příběhu pozměnil, ale jinak je to pohodově lehce nadprůměrná podívaná, která mě vůbec neurazila. Mé hodnocení: 6/10 ()